מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אייפון לא נדלק לאחר שחזור יישומי cydia

wisniak
28/12/09, 10:26
שלום רב,

3gs איטלקי sf במקור עם 3.1.2 ופרוץ.

הבוקר התקנתי את ismart dialer מחדש, כדי לבדוק באם נפתרו הבעיות עליהן דיווחתי כאן בשרשור נפרד (וגם שרשור שפתחתי באתר המפתח).

בקיצור, גם הפעם ראיתי מייד צריכת בטריה מוגזמת, ולכן הסרתי את התוכנה מסיידיה.

המכשיר התחיל להתנהג מוזר (המסך היה לא מכוייל בעליל, מקשי תוכנה לא הגיבו כלל, אפילו שחרור נעילת המסך לא עבד), ולכן עשיתי reboot (לחיצה ארוכה על מקש הבית + מקש ה- power).

האייפון נכבה ונדלק, לאחר כמה שניות עלה מסך הפתוח ולאחר כדקה הטלפון חזר לחיים.
על-פניו נראה שהמכשיר עבד באופן תקין (קיבלתי sms, בדקתי מיילים, לא בדקתי תקינות גלישה או עבודת יישומים).

מכיוון שבימים האחרונים היו לי כל מיני הודעות שגיאה משונות מהסיידיה (בלי קשר לנ"ל), החלטתי להתקינה מחדש ממסך ה- blackrain.

בתום ההתקנה ראיתי שאין ב- packages אף שורה של התוכנות שהתקנתי דרך סיידה, ולכן ביצעתי restore מתוכנת גיבוי שמגבה את יישומי סיידה (יותר נכון - מגבה את רשימת היישומים ואז כנראה מבצעת התקנה מחדש. לא זוכר כרגע את שמה).

בקיצור, המכשיר כנראה סיים להתקין וביצע restart, אבל כרגע אני במצב בו עולה מסך התפוח ונכבה תוך אולי 5 שניות.

גם נסיונות של לחיצה על מקש ה- power יחד עם מקש הבית לא משפרים את המצב.

1. מה ניתן לעשות כרגע, אם בכלל, כשאני לא ליד המחשב שלי? (ז"א שכרגע אינני יכול לבצע restore דרך itunes).
2. היה ואין מה לעשות כרגע, מה כן לעשות כשאני מגיע הביתה, כך שהגיבוי שיש לי (כברירת מחדל) ב- itunes לא ידרס ע"י המצב הקיים.
3. איך כן לשחזר את כל יישומי הסיידיה?

תודה.

pomiki
28/12/09, 10:38
1.אתה יכול לנסות ולעשות הארד ריסט פעמיים שלוש ולראות מה קורה .במידה ונשאר אותו דבר רק ריסטור יעזור.

2.כנראה שההסרה שעשית של הסמארט דיילר לא הייתה נקייה ונשארו קבצים שתוקעים לך את המערכת לדעתי ריסטור והתקנה מחדש של כל מה שהתקנת מהסידיה יהיה הפיתרון הכי אידיאלי עבורך.
3.אני ממליץ על התקנה חדשה של הכל ככה תימנע מבאגים מיותרים אבל זה אני אז לשיקולך.

נ.ב יכול להיות שהבעיה שהייתה לך נבעה גם מכפילויות של תיקיות כי התקנת מחדש הכל למרות שלא הסרת כלום וחשבת שאין כלום בסידיה ובעצם היה .

wisniak
28/12/09, 10:49
ניסיתי hr כמה פעמים, תמיד חוזר לאותו המצב של מסך התפוח, שנסגר תוך כ- 5 שניות.
(רק לוודא שאני אכן עושה hr באופן נכון - לחיצה ארוכה על מקש הבית + מקש power?)

אין לי בעיה לבצע restore בבית, שהרי itunes שיחזר את כל מה שהותקן דרכו.

איך ניתן לשחזר את רשימת היישומים שרכשתי/התקנתי דרך cydia?

ואחרון חביב, מבקש תזכורת על הפרוצדורה לביצוע restore.
ז"א הבעיה הראשונה היא - כיצד להיכנס למצב בו אוכל לבצע restore, כי כרגע לא נראה לי ש- itunes בכלל יזהה את המכשיר.
והבעיה השניה - כיצד למנוע מ- itunes להיכנס אוטומטית למצב סינכרון, ובכך "לדפוק" לי את הגיבוי שקיים (והבעייה היא אקוטית, שכן להבנתי ב- itunes לא ניתן לשמר "דורות" של גיבויים, אלא נשמר רק האחרון, ועליו יש לשמור כאילו היה עשוי מזהב).

תודה.

maphisto
28/12/09, 11:33
איך ניתן לשחזר את רשימת היישומים שרכשתי/התקנתי דרך cydia?

והבעיה השניה - כיצד למנוע מ- itunes להיכנס אוטומטית למצב סינכרון, ובכך "לדפוק" לי את הגיבוי שקיים (והבעייה היא אקוטית, שכן להבנתי ב- itunes לא ניתן לשמר "דורות" של גיבויים, אלא נשמר רק האחרון, ועליו יש לשמור כאילו היה עשוי מזהב).

תודה.

יש aptbackup
שעושה לך גיבוי של כל מה שהורדת דרך סידייה.
Rock עושים לך גיבוי אוטומטי.
אבל זה צריך לבבצע לפני הרס המכשיר.

אפשר להגיד לאייטיונז לא לסנכרן אוטמטי,פשוט תסיר את ה v במסך הראשי של האייפון.
בפעם הראשונה תצטרך להיות מהיר.
ולדעתי שהמכשיר תקוע ,אייטיונז לא יבצע גיבוי (כי הוא לא יכול).

wisniak
28/12/09, 12:23
לדעתי זו התוכנה בה ביצעתי גיבוי לתוכנות cydia, והבוקר ניסיתי לשחזר באמצעותה, ואז התחרבן הכל.

לאחר ביצוע restore, האם עלי לבצע פריצה מחדש כולל התקנת cydia?
ולאחר התקנת cydia, היא לא אמורה לשזחר לי אוטומטית את כל התוכנות שקניתי דרכה?

תודה.

maphisto
28/12/09, 13:16
Restore
פריצה
התקנת סידייה וrock
שחזור סידייה
שחזור itunes.

זה הסדר

wisniak
28/12/09, 21:00
תודה לכולם.

לבסוף הלכתי לאסף אבנעים שכדרכו סייע, ביצע עבורי restore, פריצה והתקנת cydia.

כאן שוב המקום להודות לאסף על גישתו השירותית להפליא.

תודה אסף!