מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אייפון 3Gs: מכשיר לכולם ולאף אחד

natish
27/12/09, 13:05
‏אייפון 3Gs: מכשיר לכולם ולאף אחד

הוא מגניב, יש לו סקס אפיל וכולם רוצים אותו. אבל האם מעבר להייפ אייפון 3Gs יתאים לכם? ביקורת מכשיר מבית נענע10.

‏http://f.nanafiles.co.il//Upload/122009/Article/Article_Paragraph_Thumb_2365516.jpg

על האייפון הראשון נאמרו כל כך הרבה מילים, ואילו על הדגמים החדשים יותר, iPhone 3G ו-iPhone 3Gs נשפכו הרבה יותר. עתה, משהוא הגיע לישראל באופן רשמי, ולאור הדיווחים כי מפעילות הסלולר התחייבו בפני אפל שימכרו מאות אלפי מכשירים, הגיע הזמן לבדוק האם הוא באמת מכשיר שמסוגל לדבר לכולם - אנשי עסקים, גיקים, חובבי אופנה והמשתמשים הפשוטים.

מחיר ברשתות: החל מ-6,200 שקלים (כולל דקות שיחה וחבילת גלישה), בהתאם למסלולים השונים.
מחיר בחנות גו-מובייל (מכשיר בלבד): 4,599 שקלים (ל-16GB).
יתרונות: ממשק נוח ומרהיב, דפדפן ודואל מעולים, נגן המוזיקה הסלולרי הטוב ביותר, מקלדת נוחה.
חסרונות: מצלמה לא טובה, אין ריבוי משימות, אין תמיכה בפלאש בדפדפן, סוללה חלשה מדי.
ציון סופי: 9.0

עיצוב וממשק: מרהיב
iPhone 3Gs נחשב, בראש ובראשונה, למכשיר טלפון אופנתי. למשתמש הפשוט המכשיר יהיה מסורבל מדי: הוא גדול ולא קל, והכנסת כרטיס ה-SIM לבדה דורשת מספר דקות. חלקו האחורי של האייפון עשוי פלסטיק, אך הוא אינו יותר תחושה כאילו מדובר במכשיר זול.
האייפון שומר על מעמדו כמכשיר נאה ויעידו על כך עשרות החיקויים שקמו לו ומעתיקים את העיצוב שלו, או מכשירי המגע הרבים שמחקים את תצוגת הממשק שלו.

לאייפון תצוגת מסך מרהיבה, ושכבת המגן שעליו תבטיח שגם לאחר חודשים של שימוש הוא ייראה כחדש. צרכנים יקרים, אין צורך לכער את המכשיר עם מגיני סיליקון - זה ממש פשע נגד האנושות.

המקלדת נוחה, בעיקר במצב אופקי, אז ניתן להקליד בה בשתי אצבעות. אך כשהיא גם במצב זה, המקלדת הוירטואלית אינה תחליף למקלדת פיזית, שמאפשרת לאחר תרגול קצר להקליד בצורה עיוורת. משתמשים שאינם מורגלים בכך יידרשו לזמן הסתגלות למקלדת הוירטואלית, אם כי למזלם היא רגישה מספיק: האייפון מגיב גם ללחיצות קלות על המקלדת ואינו דורש ללחוץ בחוזקה על המסך. כמו כן, תיקון המילים האוטומטי חוסך זמן ומפתיע לטובה.

השימוש באייפון 3G קל והממשק שלו נוח. תפריט ההודעות הויזואלי מציג את שרשורי ה-SMS כבלוני שיחה - וזה אמנם לא יותר מגימיק, אבל הוא נחמד. עם זאת, האייפון מגיע כשמותקנים עליו מראש מספר צלצולים - למשל רינגטון ושעון מעורר - ולא ניתן להתקין עליו צלצולים משלכם או לבחור ברינגטון מעבר למה שכבר הותקן עליו (תוכלו להוריד רינגטונים אחרים, אבל רק דרך iTunes - ולא תמצאו שם שירים ישראליים).

שיחות ומולטימדיה: גאדג'ט מוזיקלי, אך לא רלוונטי לצלמים
הדעה הרווחת בקרב אתרי הגיקים היא שהאייפון הוא גאדג'ט נהדר, אבל שכמכשיר טלפון הוא סובל מבעיות שמע והקליטה שלו איומה (אם כי בטח לא כמו בעיות השמע והקליטה של מודו). בעינינו איכות הקול היתה סבירה - היא אולי לא מושלמת, אבל מספקת בהחלט, ובצד השני לא נרשמו תלונות באשר לאיכות השיחה. אפילו הרמקול מפתיע לטובה, וגם אם העוצמה שלו לא תספיק לנערים שרוצים לשמוע מוזיקה ללא אוזניות, הרי שבעיני אחדים זה דווקא יתרון. עם זאת, הקליטה אכן אינה טובה.

בכל הקשור למוזיקה, אין מכשיר טוב יותר מהאייפון. יש לו נגן מעולה באיכות חסרת פשרות עם ממשק ויזאולי מרהיב, בעיקר כאשר הופכים אותו על צידו ומגיעים לתצוגת האלבומים. החיבור ל-iTunes מעולה ולעניות דעתי כדאי לעבור לתוכנה זו גם במחשב, ללא קשר למכשיר. האוזניות מעולות, אם כי ברור שאפשר לחבר אוזניות טובות פי כמה. חבל רק שלאייפון אין רדיו. ומצד שני, מי צריך רדיו כשיש 32GB של זיכרון.

נגן הוידאו נוח מאוד ומציג את הסרטים בצורה נפלאה על המסך, עד כדי התמכרות לצפייה בלתי פוסקת בסרטים.

המצלמה היא התוספת האחרונה למכשיר, אך נדמה שאפל יצאו ידי חובה כשהוסיפו לאייפון מצלמת 3 מגה פיקסל. אין הרבה מה לומר עליה - היא לא טובה, ואם אתם אוהבים לצלם, האייפון לא רלוונטי לכם.

קישוריות ומולטימדיה: תחי חנות האפליקציות
תוכנת המייל של האייפון טובה מאוד ואף ניתן להגדיר שרת ארגוני, דבר שהופך אותו לחבר לעבודה. בכל הקשור לרמת האבטחה והחיבור לשרת, האייפון אינו מכשיר עסקי ברמה של הבלאקברי, אבל הוא עושה את העבודה. האייפון לא מגיע עם תוכנת Quick Office אמיתית מותקן עליו, כפי שמקובל במכשירי נוקיה, לדוגמה, ויש לרכוש את התוכנה בנפרד, תמורת תשלום, בחנות האפליקציות של אפל.

למעשה, הדבר הטוב ביותר במכשיר הוא חנות האפליקציות שלו, ה-App Store - יש בה אפליקציות לכל אירוע ולכל שימוש. כאמור, ניתן להוריד בה בקלות Quick Office (בתשלום), תוכנה ששולטת ב-iTunes דרך ה-Wi-Fi, תוכנת מניות טובה מאד, אפליקציית טיסות ומזג אוויר ואלפי אפליקציות אחרות. הבעיה הגדולה במכשיר היא שהוא לא מסוגל לפתוח מספר יישומים במקביל.

אייפון מגיע עם דפדפן ספארי הנהדר, שיכול להתמודד בקלות עם מספר דפים במקביל. מצד שני, המכשיר לא תומך בפלאש - וזה חסרון גדול - ואף הסתבך עם הפעלת ג'אווה סקירפט. פרט לכשלים אלו, כיף לגלוש באייפון וכיף עוד יותר להגדיל ולהקטין את המסך תוך "צביטתו" בשתי אצבעות (אפשרות המולטי-טאצ'). הפתיע אותנו לגלות שמספר אתרים ישראליים לא מוצגים במלואם בספארי.

החיבור התמידי לרשת הסלולרית מחליש את הסוללה של האייפון מאד, מה שלא מאפשר לו לתפקד כמכשיר עסקי, ששומר על המשתמש זמין כל הזמן. אותה סוללה מהווה את החסרון הגדול של האייפון - גם כאשר לא השתמשנו בו בצורה מאסיבית, היא לא החזיקה מעמד עד סוף היום. כיוון שאפל אינה מאפשרת לפתוח את חלקו האחורי של האייפון, לא ניתן לקנות סוללה רזרבית ולהשתמש בה בעת הצורך.

http://f.nanafiles.co.il//Upload/122009/Article/Article_Title_2365505.jpg

סיכום: ואף על פי כן נוע ינוע
היינו רוצים מאד לא לאהוב את האייפון. הוא מכשיר מלא בחשיבות עצמית, שגרם לספקיות לצאת בפסטיבל הדוניסטי מעצבן סביבו, והמחיר שלו מרתיח. כמו כן, אפל דוגלת במדיניות הגן הסגור, שלא אהוב עלינו מסיבות אידיאולוגיות ומקשה עלינו לתמוך במכשיר - או בחברה. ובכל זאת, האייפון התגלה כמכשיר שקשה מאוד להוריד ממנו את הידיים.

לטעמנו, האייפון יקר מדי ומחייב מדי: ברגע שתרכשו אותו מספקיות הסלולר, תגלו שזו חתונה קתולית. כך שבסופו של דבר, ההחלטה אם לרכוש אותו או לא, היא בעיקר עניין של מחיר, ואם מציעים לכם מסלולים זולים משמעותית מאלו שדווחו בתקשורת - שווה לבדוק.

אם ההייפ סביב המכשיר אינו נוגע לכם, תוכלו למצוא בארץ מכשירי אנדרואיד סולידים וטובים כמו Samsung Galaxy ו-HTC Magic. אפשרות אחרת הוא נוקיה N97, המכשיר היחיד שיש לו מצלמה סבירה, אם כי הוא מפשל בממשק.

בקורת מקוצרת

תמורה להשקעה: 7.5 - זה רק סלולרי בסופו של דבר.
מסך ואיכות תצוגה: 9.5 - נפלא.
נגן מוזיקה ווידאו: 10- אתם כבר יודעים למה.
מצלמה: 5 - אתם כבר יודעים למה.
תפעול וממשק: 9 - נוח אך מעט מדי הגדרות.
משרד וקישוריות: 9 - חסר תמיכה בפלאש וריבוי יישומים.
עיצוב: 9.5 - חיקוי הוא החנופה הגדולה ביותר.
ציון סופי: 9.0 (הציון אינו ממוצע).

פרטים טכניים: IPHONE 3Gs
רשתות: GSM 850/900/1800/1900, HSDPA 850/1900/2100.
מידות: 115.5 מ"מ (גובה), 62.1 מ"מ (רוחב), 12.3 מ"מ (עובי)- גדול.
משקל כולל סוללה: 135 גרם (בינוני).
זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 12 שעות ברשת GSM, עד 5 שעות בדור 3.
זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 300 שעות.
תצוגה: 16 מיליון צבעים ברזולוציה 320 x 480 גודל 3.5 אינץ' בטכנולוגיית TFT, מסך קפסטיבי.
אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה.
זיכרון: 8GB אייפון 3G או 16GB/32GB לאייפון 3Gs.
קישוריות ומשרד: דפדפן ספארי, GPS, קוראי מסמכי אופיס, Wi-Fi, בלוטות' סטריאופוני בלבד, חנות יישומים.
מצלמה: 3.15mp עם פוקוס אוטומטי, תיוג גאוגרפי, וידאו ברזולוציית VGA ב-30 פריימים לשניה.
מוזיקה: נגן מוזיקה התומך mp3, AAC, יציאת 3.5mm.
הערכה כוללת: מטען, אוזניות סטיראופוניות, כבל נתונים.

מקור: נענע10 (http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=687370)

natish
27/12/09, 13:19
בדרך כלל אני לא נוטה להתערב בבקורות על מכשירים אחרים אבל הפעם פשוט לא יכלתי להתאפק. נענע10 שבדרך כלל מפגין קצת יותר מקצועיות בדברים האלה מאתרים אחרים פשוט החליט שהוא נצמד לכל הקונספטים הישנים על האייפון במקום לנפץ כמה מיתוסים ודעות קדומות שנשארו על המכשיר מהגירסאות הישנות יותר.

קודם כל עניין השימוש במכשיר בתור טלפון סלולרי. די מספיק! האייפון 3Gs הוא מכשיר סלולרי מצוין הרמקול שלו הרבה יותר איכותי וחזק מזה של הדגמים הקודמים ואין שום בעיה של שמע חלש הדבר נובע רק מחוסר הכרות עם המכשיר מאחר והשליטה על עוצמת השמע נבדלת מהשליטה על עוצמת הווליום של הצלצול ושל הנגן.

שנית, המצלמה של האייפון 3Gs היא מצלמה מצוינת וכל אותם אהבלים שאומרים "אבל היא רק 3.2MP" (כן, נענע 3.2 לא 3.15...) אז אני אחדש לכם משהו כמות ה-MP של המצלמה לא בהכרח מדברת ישירות על איכות התמונה אלא על איכות הרזולוציה להדפסה על משטחים אז עצם העובדה שלמצלמה יש 12MP לא אומרת שהיא איכותית יותר אלא רק שתוכלו להדפיס את התמונה על משטח בגודל של עזריאלי. לעומת זאת מצלמת ה-3.2MP ה"מעפנה" של האייפון מגיעה עם פוקוס אוטומטי כך שניתן להתכוונן על אובייקט הצילום בצורה טובה יותר מבחינת תאורה ופוקוס וככה האובייקט יוצא מפוקס לעומת שאר הרקע, תכונה שלא קיימת בהרבה מכשירים סלולריים אחרים שדווקא מתהדרים במצלמת 5MP. אז אולי החיסרון היחידי של האייפון מבחינת הצילום הוא צילום לילה שנובע מחוסר בתאורת פלאש-LED אבל מי שמצלם עם האייפון שלו בתור מצלמה עיקרית אז שלא יבוא בטענות לאף אחד מלבד עצמו.

תמיכה בפלאש לא קיימת היום בשום מכשיר סמארטפון בשוק, לא במכשירי האנדרואיד ולא בסימביאן אז אומנם מדובר בחיסרון אבל זהו חיסרון שקיים בכל סמארטפון בשוק ואל לשייך אותו לאייפון באופן בלעדי.

בכל אופן בשאר הסקירה הכתב אכן הצליח לדייק באופן די מפתיע. אבל עדיין הטעם המר של השטויות והמיתוסים שנשארו לגבי האייפון הופכים את הסקירה הזו כמו הרבה סקירות אחרות להרבה פחות עניינית.

motioz
27/12/09, 13:34
טוב נו...נענע10, מה כבר אפשר לצפות ממי שאומר:

הכנסת כרטיס ה-SIM לבדה דורשת מספר דקות

:p:D:lol:

לגבי פלאש אולי עדיף כך, חוסכים לנו את כאבי הראש (פרסומות ;)).

לגבי המחיר, שוב טעות...המכשיר 3gs 16g עולה 3500 ש"ח ולא 6000 או 7000...
אני קניתי אותו בשישי ב 3511 מזומן בלי התחייבות באורנג'
הצמדתי אותו לקו TOGO אני יכול לסגור את הקו בכל רגע נתון.

בנוקיה אתה מקבל Quick Office אבל לקריאה בלבד אם תרצה לכתוב זה יעלה לך כסף לקנות את התוכנה המלאה.

lahavsh
27/12/09, 14:06
באמת כתבה מפגרת בנענע.
כל דבר אפשר להוסיף לאייפון,מולטיטאסקינג,מצלמה 5mpx,כמובן שאין לאייפון חיישנים למצלמה כזו,אבל התוכנה משפרת משמעותית את איכות התמונה.
סוללה? לא בעיה.משקיעים כמה שקלים במטען לרכב,וכשמגיעים הביתה,שמים בטעינה.מה הבעיה?
אצלי הסוללה לא יורדת מ 85% ואני טוחן את המכשיר.
שום סמארטפון לא מגיע לקרסוליים של אייפון.
מבחינתי הציון הוא 10. עגול.

Maor.S
27/12/09, 14:14
נו באמת תראו מי מדברים נענע 10 שהאתר שלהם בכלל היה צריך להסגר לפני כמה שנים..
מי זה בכלל הכותב הזה שיסתובב יקבל איזה כאפה

איציק ב
27/12/09, 15:21
מאז שצחי הופמן עזב אותם והפסיק לסקר מכשירים הם נהיו פשוט על הפנים, כל מה שהם אמורים זה רק מאינטרס,שיפנימו שכרגע האייפון זה פשוט המכשיר הכי טוב ואין מה לעשות,נוקיה הם כלום וחוץ מאיכות צילום טובה אין שם כלום, חבל שמשלמים כסף למישהו שלא מבין על מה הוא מדבר.
למרות שזה קצת ישן זה הסיקור הנכון-http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=550350.

SaarAvigour
27/12/09, 15:58
טוב, קל לומר ש"אנחנו" לא ממש אובייקטיבים, "מכורים" ואתם יודעים מה, התייחסותנו לאייפון אפילו מזכה אותנו לכינוי העדכני.. iPhone Fun Boys.

כשלעצמי, אני מעדיף להתייחס לרמה הנמוכה של מי שממלאים כיום את שורות הכתבים החובבים זה מקרוב צצו. "מעמד" עיתונאי חדש, פרי הקלות הבלתי נסבלת לאמץ מקצוע שפעם, בזמני..., דרש 5 שנות לימוד באוניברסיטה אמיתית, וטיפוס ארוך ומייגע בשלבי סולם בלתי נגמר, לקראת היום בו איזה עורך בכלל הביט בכיוון שלי, שלא לדבר על פרסום כתבה.. היום, כל מי שמוכן לכתוב בחינם, רק צריך להשתדל לכתוב, לשאוף למינימום שגיאות כתיב ודי בכך כדי לפרסם (ולהתפרסם) בים ערוצי התוכן שרק מתים למצוא עוד כותב בחינם..

לעצם העניין, אני מצטרף לדבריו של Natish, אחד לאחד.

פשוט נמאס גם לי לשמוע עד כמה הטלפון של האייפון לא טוב, בעיקר ממי שספק אם גידל פרספקטיבה ארוכה דיה כדי להבדיל.. באייפון יש טלפון טוב, אפילו מאוד. או. קי., אולי רק בשלי, כי אני עיתונאי.. והכינו עבורי דגם מיוחד... אין לי ניתוקים, שומעים אותי היטב בצד השני ואתם יודעים מה, כשבנוקיה המקבילה, בחור מרוחק איפשהו, אין קווי קליטה בכלל, האייפון שלי חוגג די יפה. גם בתור טלפון וגם כמודם סלולארי, ואפילו כראוטר.

אילמלא הייתי משועשע מהשטוטניקיות שבהשוואת תפוזים לשיזפים, הייתי מסביר עד כמה מצלמת ה- 3.2MP באייפון מפיקה תמונות איכותיות יותר ממצלמת ה- 5MP באי-אלו טלפונים, חלקם מתיימרים להיות Camera phones. מי שמבין באמת ב"ברגים ובאומים שבפנים", יודע שכאן לא קובעים המספרים אלא איכות החיישן, האופטיקה והמעבד הגראפי. די אם אומר שכבר נקלעתי לנסיבות בהן מחוסר צלם צמוד, צילמתי באייפון ופרסמתי As Is. לא שמעתי תלונות על האיכות מאף עורך.

מה עוד, אכן חסר לי באייפון מבזק (תאורת פלש) הניקון (ששוקל כמעט קילו) שמפאר את המצלמות של הצלמת שלי, א'מה-מה.. אני חושב שהוא היה מכביד, טיפה, על ה- 135 גר' של האייפון. מבזק LED.. בהה.. לא מציאה גדולה ואגב, יש לי פנס LED קטן ועוצמתי במחזיק המפתחות. ברגע הקריטי, אעדיף את מבזק הניקון, ולא אעמיס, עוד, את הסוללה של האייפון שגם כך אני מוציא לה את הנשמה (אבל בכיף..). מי שמחפש מצלמה ייעודית, שישתמש באחת. מי שצריך מצלמה "לכל עת", אין לא במה להתבייש בזו שבאייפון. שאלו גם צלמים מקצועיים באמת, כאלו שפרנסתם בלהביא את החדשות..

על תמיכה בפלאש, כפי שכבר נאמר.. "תמיכה בפלאש לא קיימת היום בשום מכשיר סמארטפון בשוק, לא במכשירי האנדרואיד ולא בסימביאן אז אומנם מדובר בחיסרון אבל זהו חיסרון שקיים בכל סמארטפון בשוק ואל לשייך אותו לאייפון באופן בלעדי" (Natish). בינינו... לכמה כאן, ואני מעריך את קוראי האתר כמשתמשים כבדים, זה ממש חסר. כמה לא מסתדרים עם מה שיש.. מן הסתם רוב המשתמשים לא בטוח שבכלל יודעים במה מדובר.

טוב מה אני רוצה כאן, לשכנע את המשוכנעים ?

ובעצם, מה אני כבר מבין...:-)

===========
סער אביגור
מחבר הספר: "אני אייפון-מדריך בגובה העינים"
http://bit.ly/7HllzQ

Nick
27/12/09, 17:30
נתי, פלאש לייט יש בסימביאן דיי ממזמן וזה אומר שרוב רובם של האתרים המופלאשים עובדים יפה מאוד על הנוקיות. הם אפילו טרחו לתמוך במכשירים ישנים יחסית, וזו הסיבה המרכזית שאני ממשיך להשתמש מידי פעם בn95 הישן שלי.

בהחלט חיסרון של האייפון וביטוי לעקשנות הטיפוסית של אפל. מי שעובר מנוקיה ראוי לאזהרה מראש וסביר להניח שהוא יתאכזב מכך.

sover
27/12/09, 20:22
חחח מעניין אם זוכרים כאן שאנחנו כולנו חולים בסינדרום סטוקהולם שזה נוגע לאנשים שאומרים דברים רעים על האייפון
אך אני נוטה להסכים שזה לא ממש מקצועי היא אמרה שלא צריך לשים מגנים בהצלחה לשמור על המסך שלם בלי לטפל במכשיר כאילו שהוא תינוק d:

natish
28/12/09, 10:59
נתי, פלאש לייט יש בסימביאן דיי ממזמן וזה אומר שרוב רובם של האתרים המופלאשים עובדים יפה מאוד על הנוקיות. הם אפילו טרחו לתמוך במכשירים ישנים יחסית, וזו הסיבה המרכזית שאני ממשיך להשתמש מידי פעם בn95 הישן שלי.

בהחלט חיסרון של האייפון וביטוי לעקשנות הטיפוסית של אפל. מי שעובר מנוקיה ראוי לאזהרה מראש וסביר להניח שהוא יתאכזב מכך.

יש לחסרון בפלאש יתרונות ויש חסרונות, קודם כל הרשת מתאימה את עצמה לאייפון וזה משהו שהוא תקדימי בעולם האינטרנט שמאות אלפי אתרים מתאימים את עצמם למכשיר סלולרי מסוים. דבר שני כל נושא הפרסומות של הפלאש יורד מהפרק, דבר שהוא מציק מאוד.

מצד שני נכון זה חסר לפעמים וקצת מרגיז שאם הסרטונים הם לא סרטוני יוטיוב אז אין אפשרות צפייה אבל פלאש הוא תוסף כבד מאוד גם על המחשב השולחני/לפטופ ובטח ובטח על מכשיר סלולרי, גירסת הלייט שלו נראית רע ולכן ההתעקשות של אפל היא אומנם מציקה אבל ניתנת להבנה.

חחח מעניין אם זוכרים כאן שאנחנו כולנו חולים בסינדרום סטוקהולם שזה נוגע לאנשים שאומרים דברים רעים על האייפון
אך אני נוטה להסכים שזה לא ממש מקצועי היא אמרה שלא צריך לשים מגנים בהצלחה לשמור על המסך שלם בלי לטפל במכשיר כאילו שהוא תינוק d:

אולי אני סובל מתסמונת אולי אני פאנבוי אבל אני יודע מה המגבלות של האייפון ומה החסרונות שלו ואני יכול לומר אותם בקול רם בלי בעיה. הבעיה היא שהרבה אנשים בתקשורת פשוט נדבקים לתדמית שהם שמעו על המכשיר בגלל הדגמים הקודמים שלו וזה כבר מעצבן, מילא שיונית לוי שאין לה מושג תגיד את מה שכתוב לה בטלפרומפטר אבל שכתב סלולרי יכתוב את השטויות האלה זה כבר ממש מוגזם. ולא רק בגלל שזאת סקירה לאייפון אלא שעכשיו אני מבין עד כמה שהסקירות הסלולריות האלה לא אובייקטיביות וגרועות.

Cyphers
28/12/09, 12:19
עכשיו רק שמתי לב לכתבה והפסקתי לקרוא אותה באמצע. זה פשוט עצוב שכתבה כמו זאת מתפרסמת בלי לבדוק כמה עובדות בסיסיות.

מה נסגר? עיתונות האינטרנט הפכה דבילית?