מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם הטבלט של אפל יקרא iSlate?

natish
26/12/09, 16:17
‏האם הטבלט של אפל יקרא iSlate?

מידע שהתגלה לאחרונה מרמז שמכשיר הטבלט של אפל יקרא בשם iSlate. אחרת למה לאפל לרכוש את הדומיין ואת זכויות השימוש בשם הזה?

‏http://www.blogcdn.com/www.tuaw.com/media/2009/12/2514728282_b8448f8ea7.jpg

על פי הנראה אפל רכשה את הדומיין iSlate.com לפני כשנתיים. על פי דיווח שמגיע מהאתר MacRumors נראה שאפל רכשה את הדומיין עוד בשנת 2007 כך שיתכן מאוד שהחברה כבר חשבה על המוצר העתידי באותה התקופה. כפי הנראה אפל ניסתה לשמור על הרכישה של הדומיין בסוד ולכן הדומיין נרכש דרך האתר MarkMonitor כדי לשמור על החשאיות של העניין. האתר MacRumors כבר דיווח על העניין בעבר אבל הנושא נשכח לאור חוסר בידיעות ודיווחים באותו הזמן אבל כנראה שעכשיו יומו של הטבלט או יותר נכון של ה - iSlate עתיד להגיע. למי שלא יודע אפל רכשה את הדומיין iPhone.org כבר בדצמבר 1999 מספר שנים לפני שהחלו בכלל ההכנות למכשיר האייפון, כפי הנראה אפל מתכוננת מספר שנים לפני הצגת מוצר כלשהו כדי שהיא לא תצטרך ברגע האחרון להתמודד עם בעיות של רכישת דומיין במחירים גבוהים במיוחד. המידע האחרון לגבי רכישת הדומיין iSlate.com מצביע על כך שיתכן ואפל שקלה או שוקלת על השם למכשיר הטבלט שלה.

השם iSlate גם לא מפתיע יותר מדי במיוחד כשחושבים על הנאום של עורך מגזין הניו-יורק טיימס בחודש אוקטובר האחרון בכנס שנערך שם הוא דיבר על עתיד המדיה הדיגיטלית של העיתונות ואמר:

I'm hoping we can get the newsroom more actively involved in the challenge of delivering our best journalism in the form of Times Reader, iPhone apps, WAP, or the impending Apple slate...

mOSkyYNLkuw

כפי הנראה אבל אפל לא רק רכשה את הדומיין הנ"ל אלא אף רשמה זכויות שימוש עבור השם "iSlate" בארה"ב ובאירופה כשהיא משתמשת בחברת קש בדלאוור כדי להסתיר את הזהות האמיתית שלה בזכויות על השימוש בשם. האתר TechCrunch שם לב שהזכויות על השם באירופה נרשמו על ידי אותה חברת עורכי דין שאפל השתמשה בה כדי לרשום את זכויות השימוש על השם מקבוק.

יש לזכור שלמרות שאפל רכשה את הדומיין ואת זכויות השימוש בשם iSlate זה לא אומר באופן וודאי שהחברה אכן תשתמש בשם הזה למכשיר הטבלט שלה ויתכן מאוד שזהו רק אחד השמות שהחברה חשבה לתת למוצר הטבלט שלה. מה שכן יש הרבה מאוד שמועות שמדברות שהטבלט יקרא בשם iPad ולדעת רבים הטבלט לא יקרא כך מאחר והשם מזכיר יותר מדי את השם iPod שם שאפל מגינה עליו בחירוף נפש ושומרת אותו באופן ייעודי וייחודי לנגני המדיה שלה.

lokopo
26/12/09, 16:20
כבר שמעתי על זה לפני כמה ימים.
אבל עדיין לא גורם לי להאמין שהטבלט ייצא בשנת 2010.

idan37
26/12/09, 16:21
Islate??
לא ניראה לי..., אפל בטוח יחשבו על משהו יותר יצירתי.

Roy.c
26/12/09, 16:28
נשמע נחמד, הכי מצחיק בסוף יקראו לטבלט באיזה שם מוזר כמו itouchme:)
בכל אופן, נשמע מעניין והשמועות פשוט לא מפסיקות להגיע נחכה לינואר לא עוד הרבה זמן...

dany74q
26/12/09, 17:41
לא יודע,הסתכלתי בWeb archive על הדומיין islate.com ומדובר על דומיין שנפתח ב99 ועודכן ב02,
מאז והלאה הוא תפקד כמן אתר חדשות.
לעומת זאת בWho is אני רואה שהוא נוצר ב04 והוא מתוחזק באבטחה ע"י אותה חברה - markmonitor.
מעניין.

Roy 10
26/12/09, 18:15
אפל ימצאו לו שם הרבה יותר טוב מ islate.
אנ כבר ממש מחכה לראות אותו!

kostor
26/12/09, 20:40
נשמע נחמד, הכי מצחיק בסוף יקראו לטבלט באיזה שם מוזר כמו itouchme:)
בכל אופן, נשמע מעניין והשמועות פשוט לא מפסיקות להגיע נחכה לינואר לא עוד הרבה זמן...

itouchme זה נחמד מאוד;):D:)

אבל אם הם קנו את השם הזה, למה הם קנו את השם Mactable? סתם בשביל אוסף שמות מיותר? או בשביל לייצר דגם מק חדש?

to be continued :)

DeanShemie
26/12/09, 20:46
אולי הiBook יחזור לתמונה?=)

said-g
27/12/09, 00:15
אפילו אם זה apple slate יהיה מעניין :)

mr-anderson
27/12/09, 03:10
סתם כשאלה סליחה על הבורות אני ממש מתנצל אם אני מעליב מישהו עם החוסר יידע (לגמרי!!) שלי בעניין אבל מה זה אמור להיות הטבלט הזה או אייסלייט?

Nick2iL
27/12/09, 05:06
סתם כשאלה סליחה על הבורות אני ממש מתנצל אם אני מעליב מישהו עם החוסר יידע (לגמרי!!) שלי בעניין אבל מה זה אמור להיות הטבלט הזה או אייסלייט?

מחשב שכולו מסך מגע !
עם מולטי טאץ' והכל והכי חשוב שזה מחשב נייד!

The iPhoner
27/12/09, 21:55
מייקרוסופט טיפשים בצורה מדהימה, הם יכולים להכניע את הטבלט של אפל ברגע אבל הם לא עושים את זה פשוט מדהים הטיפשות שלהם.

lokopo
27/12/09, 22:02
מייקרוסופט טיפשים בצורה מדהימה, הם יכולים להכניע את הטבלט של אפל ברגע אבל הם לא עושים את זה פשוט מדהים הטיפשות שלהם.

אף פעם אל תנסה לתקוף יריב שאתה לא מודע לכוחו.
קודם תראה מול מי אתה עומד אחרי זה תערך בהתאם. מייקרוספט ייחכו לאפל וזה המהלך החכם.