מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפון קילר התורן| ה- Nexus One של גוגל

natish
24/12/09, 11:24
‏האייפון קילר התורן| ה- Nexus One של גוגל

הגוגלפון אולי עוד מעט מגיע ולמרות שהוא לא בדיוק מה שציפיתם שהוא יהיה המכשיר הסלולרי שעתיד להגיע עם תו החברה של גוגל דווקא מראה ביצועים מרשימים למדי כאשר גוגל מנצחת על מפרט החומרה אותו בונה עבורה חברת HTC.

‏http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/12/500x_droidside.jpg

כל כמה חודשי יוצא מכשיר סמארטפון אחר שמתיימר להיות האייפון קילר התורן. ולמרות שחלקם אכן מציגים חומרה משופרת, או מערכת הפעלה מרשימה עדיין אין ממש מכשיר בודד אחד שמכיל את השילוב המוצלח של האייפון שהופך אותו לפופולרי ומצליח.

האייפון קילר התורן הוא מכשיר ה- Nexus One שפותח על ידי חברת HTC עבור חברת גוגל. זהו אולי לא הגוגלפון הסקסי והיפה שכולם פינטזו עליו אבל הוא די קרוב. מידע ראשוני (http://www.iphones.co.il/forum/thread111406.html?highlight=%F2%E5%E3+%E7%E5%E6%F8 +%E4%F0%E9%E2%E5%EF) על המכשיר התגלה כאשר עובדי חברת גוגל קיבלו את המכיר הסלולרי להתנסות איתו כחלק מפרויקט בדיקה של גוגל. העובדים דיווחו על המכשיר דרך הטוויטר שלהם זמן קצר לאחר מכן גוגל יצאה בהודעה ציבורית לגבי המכשיר.

המפרט
המפרט של ה- Nexus הוא ממש מפרט אימתני כאשר המכשיר מגיע עם מעבד 1Ghz מבית קוואלקום ו-512MB של זיכרון RAM שמופעלים על ידי מערכת ההפעלה אנדרואיד בגירסה 2.1 הופכים את המכשיר לאחד המכשירים המהירים ביותר בשוק כיום ולמרות שגם ה- HTC 2 מגיע עם מפרט דומה שהרי מערכת ההפעלה שלו WinMo הופכת את המכשיר לעגלה לעומת ה- Nexus. כמו כן ה"גוגלפון" מגיע עם מצלמת 5MP שמאפשרת ביצוע של זום עד פי 2, אוטופוקוס, Led לצילום לילה/חושך והיא תומכת ב- Geotagging. מבחינת המסך מדובר במסך מולטי טאץ' מסוג OLED (או ליתר דיוק WVGA AMOLED) בגודל 3.7 אינץ' (שגדול בקצת מהמסך של האייפון) שנותן צבעים פשוט יפהפיים וחדים. מעבר לזה המכשיר הוא מכשיר GSM שתומך ב-3G באופן מלא (גם 3.5G) והוא מגיע עם קישוריות של WIFI, בלוטות' 2.1 + EDR וכן כרטיס זיכרון SD שמגיע עם 4GB אבל ניתן להרחבה עד ל- 32GB.

האתר Engadget הצליח להשיג את המפרט המלא של המכשיר והרי הוא מוצג לפניכם:

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/12/nexus-one-specs-1-2.jpg
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/12/nexus-one-specs-2.jpg
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/12/nexus-one-specs-3.jpg

לפי המצוין במפרט מבחינת הגודל שלו ה- Nexus One קצת יותר דק וקצת יותר קל מהאייפון 3Gs כאשר הוא שוקל 130 גרם (עם הסוללה שהיא נשלפת דרך אגב) לעומת ה-135 גרם של האייפון 3Gs והעובי שלו 11.5 מ"מ לעומת ה- 12.3 מ"מ של ה- 3Gs.

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/12/nexus-iphone-2-rm-eng.jpg

קצת על ההרגשה
האתר גיזמודו קיבל את המכשיר לצרכי התרשמות ממקור עלום שם (כנראה אחד מעובדי גוגל או אולי אפילו באופן יזום מגוגל עצמה) ולפי ההתרשמות שלו מדובר במכשיר מהיר מאוד. מבחינת ההרגשה מתארים אותו בתערובת בין הדרויד של מוטורולה לבין האייפון כאשר ה- Nexus One מרגיש פחות חלק מאשר האייפון אבל הוא גם לא מגיע עם גב מכוסה גומי כמו הדרויד. גיזמודו גם מציינים את איכות המסך המעולה של ה- Nexus כאשר אפילו המסך של הדרויד (שלא לדבר על מסך האייפון) שנחשב למסך איכותי נראה פחות טוב והצבעים נראים דהויים. ללא ספק איכות המסך נובעת מהשימוש בטכנולוגיית OLED שהופכת את הצבעים לחדים הרבה יותר כאשר השחור נראה שחור של ממש לעומת מסכי LCD אחרים. מה שכן מסכי OLED הם יקרים מאוד וללא ספק המחיר של מסך OLED מולטי טאץ' בגודל 3.7 אינץ' לא יוזיל את המחיר של המכשיר.

בקטגוריית המהירות ה- (N1 (Nexus One היה הראשון שטען דף אינטרנט בחיבור ברשת WIFI כאשר האייפון 3Gs סיים את טעינת אותו הדף מספר שניות אחריו והדרויד הגיע שלישי מספר שניות אחרי האייפון. מהירות ה- N1 מגיעה בזכות המעבד הסופר מהיר שלו וכמות זיכרון ה-RAM הכפולה שיש למכשיר על פני האייפון. הדרויד לעומת זאת מגיע עם מעבד חזק של 550Mhz מסוג ARM A8 שנופל בעוצמה שלו גם אל מול האייפון 3Gs שמגיע עם מעבד ARM Cortex V8 במהירות של 600Mhz. מה שכן מבחינת ביצועי הדפדפנים הניידים ה- N1 והאייפון 3Gs הראו ביצועים זהים כאשר הספארי של האייפון קיבל ציוני מבחן טובים יותר מזה של ה- N1 אבל לעומת זאת ה- N1 ביצע רינדור של JAVA בכמה שניות מהר יותר מהספארי. הדרויד פיגר בכל אותם מבחני ביצועים.

עוד כמה דברים שנבדקו על ידי גיזמודו הם איכות הצילום כאשר פה יש לציין שלמרות שה- N1 מגיע עם פיצ'ר של פוקוס אוטומטי כמו באייפון השימוש בו הוא פחות נוח כאשר השימוש בתוכנה מתאפשרת לא בעזרת המסך אלא עם הג'ויסטיק של המכשיר. כמו כן אפשרויות המולטי טאץ' של המכשיר לא מתאפשרות בשימוש בדפדפן או בתצוגת המפות וכנראה מדובר יותר בעניין של רישוי והפרת פטנטים מאשר בעיה טכנית. כמו כן נראה שגם ל- N1 אין רמקולים מדהימים כאשר איכות המוזיקה הייתה סבירה ולא מעבר (דבר שכנראה גם משפיע על השימוש בספיקר) אבל כפי שאני נוהג לציין מוזיקה צריך לשמוע עם אוזניות ולא דרך הרמקולים של המכשיר.

אז מה זה אומר?
אם גוגל אכן תשיק את המכשיר הזה תחת השם שלה שהרי יהיה מדובר באחד ממכשירי הסמארטפון האיכותיים ביותר והחזקים ביותר בשוק. ללא ספק ה- N1 יהיה מכשיר פרימיום שיריץ את הגירסה החדשה 2.1 של האנדרואיד ויעלה את הרמה של מכשירי האנדרואיד בכמה מונים. מה שכן יש לזכור שאפל תשחרר בקיץ הקרוב את הדגם החדש של האייפון שלה וה- N1 עלול להיות הפאלם Pre החדש שההייפ סביבו היה גדול מאוד אבל האייפון 3Gs שבר את כל היתרונות שלו. כך שבין אם מדובר באייפון קילר או לא יהיה קשה לומר מאחר ומדברים על כך שהמכשיר ימכר באופן ישיר דרך גוגל כך שסבסוד עליו לא יהיה ועם מפרט שכזה (מעבד חזק, מסך OLED ועוד) המחיר שלו לא הולך להיות זול.

1CJFdG-MARw

haravovadia
24/12/09, 12:01
טעות מצד גוגל לדעתי, הם היו צריכים לחכות לראות את האיפון החדש ולהתעלות עליו, עכשו הם הציבו לאפל את הרף החדש ויהיה להם קל להתעלות על הn1

motioz
24/12/09, 12:10
טעות מצד גוגל לדעתי, הם היו צריכים לחכות לראות את האיפון החדש ולהתעלות עליו, עכשו הם הציבו לאפל את הרף החדש ויהיה להם קל להתעלות על הn1

האייפון החדש כבר 90% מוכן, אל תצפו ליותר מידי חידושים, אפל תמשיך בדרכה,
כמו שאין הרבה חידושים בין 2g לבין 3g ולבין 3gs כך גם האייפון הבא יהיה מתקדם מעט יותר
מה 3gs של היום.

לגבי המחיר של הטלפון של גוגל, אני מאמין שגוגל תשבור את השוק עם מחיר של כ 1500 ש"ח והכשיר שלך :lol:
גוגל תביא את מהפכת המחירים בשוק הסלולרי.

gyaronn
24/12/09, 12:13
תגידו גוגל עדין לא מיצרת מקררים ומכוניות? ;-)

omerzzz
24/12/09, 12:36
אין ספקולציות לגבי המחיר?

motioz
24/12/09, 12:41
תגידו גוגל עדין לא מיצרת מקררים ומכוניות? ;-)

יום יבוא ועל המקרר יהיה לוגו של גוגל, ותוכל לקנות מקרר ב2000 ש"ח בתמורה למסך lcd עם פרסומות של גוגל.:d

Snoopy
24/12/09, 12:50
לדעתי, אחרי הפלאפון של גוגל, יהיה נקסוס קילר.

said-g
24/12/09, 12:55
די כבר עם הקטע של האייפון קילר... אין דבר כזה ולא יהיה... עד עכשיו עברו כמה? שנתיים וחצי ולא יצא משהו אפילו דומה לאייפון.!
ואם יצא משהו דומה לאייפון : מי אמר שאפל לא עובדת על האייפון הבא והבא, עד שמישהו ישיג אותם!
ואיך שאני רואה את זה, זה לא יקרה בשנים הקרובות.
הם עובדים כל הזמן לחדש את האייפון ולוהוציא אייפון קילר מזה שלפניו....!!

haravovadia
24/12/09, 13:08
כמו שאין הרבה חידושים בין 2g לבין 3g ולבין 3gs כך גם האייפון הבא יהיה מתקדם מעט יותר
מה 3gs של היום.

לגבי המחיר של הטלפון של גוגל, אני מאמין שגוגל תשבור את השוק עם מחיר של כ 1500 ש"ח והכשיר שלך :lol:

לא מדוייק, אחרי הכל היתה חדשה לא ממזמן שבקוד מקור של itunes האיפון 3g מיוצג כ3 בעוד 3gs מיוצר כ3.5 (אם אני זוכר נכון לפחות) וכי יש סימנים שהדור הבא יהיה מסומן 4.0, מה שאומר שינוי מעבר לשינוי חומרתי

gyaronn
24/12/09, 13:26
מה 3gs של היום.

הדבר היחיד שגוגל תבי זה את באח הגדול ישירות לחיינו!!!

6nHEWbE

Roy 10
24/12/09, 21:50
ציטוט של ג'ובס:

"לחברות הסלולר יקח 5 שנים להשלים את הפער אל מול האייפון. אבל מי אמר שאפל תשב בשקט 5 שנים?"

לדעתי, הוא צדק.
רק אם אפל תפסיק להוציא אייפונים חדשים במשך 5 שנים יצליחו לעקוף אותה.
אני לא מאמין שנראה את זה קורה בקרוב :p

ItaiHay
24/12/09, 23:35
ציטוט של ג'ובס:

לדעתי, הוא צדק.
רק אם אפל תפסיק להוציא אייפונים חדשים במשך 5 שנים יצליחו לעקוף אותה.
אני לא מאמין שנראה את זה קורה בקרוב :p

יש כבר טלפונים שמתעלים על ה3gs בחומרה מבחינתי.
האייפון הוא טלפון גרוע (בתור טלפון). את זה אנחנו יודעים. מה שהופך אותו למיוחד הוא לא החומרה, אלא התוכנה. אין חברה שתיצור מערכת הפעלה יותר טובה מOsX לטלפון סלולארי.

אפל כנראה תשפר את האייפון אבל לא בהרבה. מה שמניע אותי בלומר את זה היא העובדה שכנראה תהיה לו מצלמה של 5MP שהיא מצלמה יחסית בדרג יותר נמוך כשיש פלאפונים עם מצלמה של 12.1MP או לפחות 8MP.

אבל נחיה ונראה...

natish
25/12/09, 11:50
יש כבר טלפונים שמתעלים על ה3gs בחומרה מבחינתי.
האייפון הוא טלפון גרוע (בתור טלפון). את זה אנחנו יודעים. מה שהופך אותו למיוחד הוא לא החומרה, אלא התוכנה. אין חברה שתיצור מערכת הפעלה יותר טובה מOsX לטלפון סלולארי.

אפל כנראה תשפר את האייפון אבל לא בהרבה. מה שמניע אותי בלומר את זה היא העובדה שכנראה תהיה לו מצלמה של 5MP שהיא מצלמה יחסית בדרג יותר נמוך כשיש פלאפונים עם מצלמה של 12.1MP או לפחות 8MP.

אבל נחיה ונראה...

אם המדד שלך לטלפון טוב זה כמות הפיקסלים שיש למצלמה שלו אז חביבי אתה בכיוון הלא נכון. צריך לזכור שטלפון סלולרי הוא לא אמור להיות מצלמה מקצועית וזה שיש לך 12000MP על המצלמה לא אומר כלום בסך הכל שתוכל אחר כך להדפיס את התמונה שלך על משטח בגודל של עזריאלי. מצלמת ה-3.2MP של האייפון עם הפוקוס האוטומטי שלה הרבה יותר טובה ממצלמת ה-5MP של מכשירי הסמסונג למשל. אובייקט התמונה יוצא הרבה יותר חד וברור עם המצלמה של האייפון מאשר עם המצלמה של הסמסמונג. הבעיה היחידה של המצלמה של האייפון 3Gs היא צילומי לילה/חושך מוחלט.

אז אין צורך לקשקש לחינם, כל התלונות על החומרה של האייפון הייתה נכונה אולי למכשיר ה-2G או ה-3G אבל האייפון 3Gs הוא אחר ממכשירי הסלולר עם החומרה הטובה ביותר שיש היום בשוק והוא אפילו עוקף מבחינת החומרה שלו מכשירים חדשים יותר כמו הדרויד של מוטורולה שרק מקבל תשבוחות כל הזמן. נכון יש מכשירים עם חומרה טובה יותר כבר כמו ה- HTC2 או ה-N1 שעתיד להגיע אבל עד שה- N1 יגיע אפל כבר תשחרר את הדגם הבא ותתעלה שוב פעם מעל שאר המכשירים.

Roy 10
25/12/09, 12:51
אז אין צורך לקשקש לחינם, כל התלונות על החומרה של האייפון הייתה נכונה אולי למכשיר ה-2g או ה-3g אבל האייפון 3gs הוא אחר ממכשירי הסלולר עם החומרה הטובה ביותר שיש היום בשוק והוא אפילו עוקף מבחינת החומרה שלו מכשירים חדשים יותר כמו הדרויד של מוטורולה שרק מקבל תשבוחות כל הזמן. נכון יש מכשירים עם חומרה טובה יותר כבר כמו ה- htc2 או ה-n1 שעתיד להגיע אבל עד שה- n1 יגיע אפל כבר תשחרר את הדגם הבא ותתעלה שוב פעם מעל שאר המכשירים.

אפל משפרים בכל פעם את המכשיר רק בקצת ויוצרים מזה ואוו ענקי וכך מושכים קונים רבים לקנות את המכשירים שלהם או לשדרג לדגם חדש יותר.
החומרה של האייפון מצויינת, אמנם שיפורים לא יזיקו אבל הם לא מאוד נחוצים, במידה ואפל (כמו תמיד) תכניס שדרוגים קטנים ולא איזה משהו גדול. רוב השדרוגים של האייפון הם בתוכנה כך שאין צורך לשדרג את המכשיר.

natish
25/12/09, 13:06
אפל משפרים בכל פעם את המכשיר רק בקצת ויוצרים מזה ואוו ענקי וכך מושכים קונים רבים לקנות את המכשירים שלהם או לשדרג לדגם חדש יותר.
החומרה של האייפון מצויינת, אמנם שיפורים לא יזיקו אבל הם לא מאוד נחוצים, במידה ואפל (כמו תמיד) תכניס שדרוגים קטנים ולא איזה משהו גדול. רוב השדרוגים של האייפון הם בתוכנה כך שאין צורך לשדרג את המכשיר.

ברור, וזאת גם טקטיקה טובה. ככה הם מושכים את המוצר שלהם כמה שאפשר גם כשהשינויים הם קטנים. מבחינת החומרה של המכשיר אני לא רואה שום צורך בשיפורים מידיים יש לו מעבד חזק מאוד, יכולות גרפיות מעולות, הרבה זיכרון ram, תמיכה מלאה בקישוריות שונות ומצלמה טובה. הספיקר שלו הרבה יותר טוב ממה שהיה בדגמים הקודמים וזמן הסוללה למרות שהוא בעייתי הוא בסדר ביחס למכשיר דור 3.5 שהמרכיב העיקרי שלו הוא מסך בגודל 3.5 אינץ'.

נכון, מצלמה טובה יותר יכול להיות נחמד למרות שהמצלמה של האייפון מספיקה מעל ומעבר לצרכי צילום מידיים. עניין העברת קבצים ותכנים דרך בלוטות' קשור בתוכנה ולא בחומרה, ספיקר חזק יותר הוא מיותר והוא רק גורם לבני נוער ללכת ברחוב ולשמוע את המוזיקה דרך הספיקרים של המכשיר. האוזניות לא נבראו לחינם וגם לא הדיבוריות.

אז ככה ש-2 הדברים העיקריים שחסרים באייפון הם מצלמה קדמית לשיחות וידאו/סקייפ וסוללה חזקה יותר.

aihysp
26/12/09, 14:08
חבל לדבר הרבה הטלפון הבא שלי זה האייפון הבא מה לעשות התמכרתי לפני שנתיים וחצי אחי הביא לי
מתנה מאז כבר זרקתי מעל ארבע אלף שקל על אייפון חדש ומשהו כמו חמש כיסויים(כן גם לזה נהיה לי פטי'ש)

אני בטוח שהחברה שם בקליפורניה יודעים מי אני (כי יש עוד מיליון כמוני מכורים) ואם לא יאכזבו אותי.

הם ישפרו את המצלמה יוסיפו אפילו פלאש מעבד זיכרון ידחפו עוד כמה ג'יגות....
העיקר שנקנה את האייפון הבא.
הם חכמים הם ידעו שיקח הרבה זמן עד שמישהו יוציא משהו שמתקרב ל 3gs אז הם לא שמו
שם את כל השיפורים שלהם אני בטוח שזה לא בעיה בשבילם לדחוף מצלמה 5mp אבל למה לדחוף
עכשיו שאפשר לדחוף אחרי שנה ולספק את כל מי שכאילו מתחדש, אותו הדבר אם הipod יש כבר
אייפוד 64 גיגה אז למה אין אייפון 64...
בקיצור מקווה שהבנתם מה שאני מנסה להסביר הדיונים האלו מיותרים כי אפל כרגע שולטים

אז גם אם יצא אייפון קילר את שלי הוא לא יהרוג!!!

idosug
26/12/09, 14:21
ה3gs הוא דגם ביניים אפל עכשיו ייראו את כל הטלפונים החדשים ויוציאו אייפון יותר טוב עם הרבה יותר שיפורים שיקח זמן עד שיגיע טלפון יותר טוב ממנו וגם יש לו כל כך הרבה אפלקציות שזה מושך הרבה אנשים לא רק בגלל הטלפון אלא יש גם מלא אפלקציות

ואפל עכשיו עומדים להוסיף לו מצלמה 5מגה פיקסל בטח יגדילו לו את המסך וגם לא מזמן שמעתי שהם עומדים להוסיף לו מעבד עם שתי ליבות שייתן הרבה יותר כוח מטלפון אחר אז אין מה לחשוש אפל בינתיים שולטת ואני חושב שזה ימשיך ככה עוד הרבה זמן

niranbar
26/12/09, 14:37
לפי דעתי הדבר היחיד שצריך להוסיף זה פלאש למצלמה ןכפתור יעודי לצילום.

lokopo
26/12/09, 14:46
תביאו לי את ה-3gs כמו שהוא ותכפילו לי את הסוללה ואני מסופק.

Roy 10
26/12/09, 15:32
לפי דעתי השיפורים היחידים שיהיו הם מצלמה, 64 ג'יגה ובטח גם עיצוב חדש ויותר דק.
לא תוספת גדולה במיוחד, אבל כמובן שכולנו נרוץ לשדרג.

samiprogram
01/01/10, 10:19
מפרט טכני nexus one (http://samtext.wordpress.com/2009/12/30/nexus-one-google-phone-%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9D/)

בבלוג סאמטקסט (http://samtext.wordpress.com/)