מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : פורצים בשביל 2 דולר-על התוכנה ללימודי נהיגה iTheory

TALTOL15
23/12/09, 14:42
http://%E2%80%ACwww.floopi.speeds.co.il/15.pnghttp://www.floopi.speeds.co.il/15.png
כפי שפורסם כאן בiPhones וברחבי הרשת, אחת האפליקציות הישראליות הטובות והשימושיות ביותר שעלו כאן, ירדה בגלל קהילת פורומים כלליים שמשתמשיה ביקשו לפרוץ את האפליקציה.

מאת: טל יוסף פורסם: 23/12/09 עבור: iPhones.co.il קהילת האייפון המובילה בישראל.

מה זה iTheory?
כולנו שמענו על iTheory, האפליקציה הישראלית השימושית ביותר שעלתה כאן כמעט, באפליקציה זו ניתן ללמוד לתיאוריה, לעשות שיעורי תיאוריה, לעשות מבחנים, ללמוד תמרורים ועוד.
האפליקציה פותחה בישראל ע"י מפתחים ישראליים כשרים למהדרין.

מה קרה?
אפליקציית iTheory עולה כ1.99$ (7.5 ש"ח לערך) בחנות הAppStore של Apple.
אבל חבורת צעירים מאחד הפורומים הכללים הגדולים בישראל 'דרשו' מחבריהם לפרוץ את האפליקציה כדי שניתן יהיה להשיגה ללא תשלום.
מפתחי iTheory לא נשארו אדישים כמו שאר המפתחים וכתגובה ל"איום" הורידו את האפליקציה מהAppStore:
"צוות הפיתוח שלנו עמל חודשים רבים כדי להביא לידיכם תוכנת איכות, שהייתה מבטיחה את הצלחתכם בבחינת התיאוריה", נאמר, "אך ביוזמתם של מספר אנשים, שהחליטו להפסיק לעודד פיתוח ישראלי, נאלצנו להסיר את היישום מהחנות עד להודעה חדשה".
לאחר ההודעה על ההסרה של האפליקציה קיבלה Apple עשרות פניות ממשתמשים שמעוניינים בהורדת התוכנה ובתגובה החליטו מפתחי האפליקציה לעלותה בחזרה בשעות הקרובות.

פוגע בעידוד הפיתוח.
זו לא הפעם הראשונה שמפתחים ישראליים נרתעים מפיתוח: לפני מספר חודשים הייתה זו קבוצת HebDev שהפסיקה לפתח את העברית לפני שApple הוסיפה את התמיכה שלה,
וזאת גם בגלל מספר סיבות שקשורות לאי תמורה עבור הזמן שמושקע.

בביצועי התוכנה ותכונותיה תוכלו לצפות בYouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Dc05Es5tNh4&feature=player_embedded).

עידכון: תוכנת iTheory הוחזרה לחנות האפליקציות-לרכישה הקליקו עליי (http://itunes.apple.com/il/app/itheory/id339391784?mt=8).

אשמח לתגובות בנושא ותגובות על הכתבה ;)

T_A
23/12/09, 14:44
ממש לבכות להם, כתבות שלמות אני רואה השבוע בגלל איזה תוכנה מסכנה ב APPSTORE , אחת מבין איזה מאה אלף כמעט ושכולן פחות או יותר זמינות להורדה לא חוקית

ממש טרגדיה, אבל כן - אין ספק שלהוריד את התוכנה מה APPSTORE זה פתרון שיעזור להם...:confused:

Fearme
23/12/09, 14:48
ממש לבכות להם, כתבות שלמות אני רואה השבוע בגלל איזה תוכנה מסכנה ב appstore , אחת מבין איזה מאה אלף כמעט ושכולן פחות או יותר זמינות להורדה לא חוקית

ממש טרגדיה, אבל כן - אין ספק שלהוריד את התוכנה מה appstore זה פתרון שיעזור להם...:confused:

אתה ממש חוצפן, אתה מודע לזה? אנשים עבדו קשה במשך 5 חודשים, מצאו רעיון מאוד מקורי ואנשים מתקמצנים על 7.5 (!!!) שקלים, סכום שבו כיום אתה יכול לקנות שני בקבוקי שוקו.

Roy.c
אני חושב שדווקא את האפליקציות הקטנות של המפתחים הקטנים והמתחילים חובה לרכוש כדי לעודד אותם לפתח עוד אפליקציות ובכך התמורה תיהיה גם לציבור וגם למפתחים.

Roy.c
אתה ממש חוצפן, אתה מודע לזה? אנשים עבדו קשה במשך 5 חודשים, מצאו רעיון מאוד מקורי ואנשים מתקמצנים על 7.5 (!!!) שקלים, סכום שבו כיום אתה יכול לקנות שני בקבוקי שוקו.

אתה מתכוון בקבוק שוקו אחד אולי:)

Fearme
23/12/09, 14:50
אתה מתכוון בקבוק שוקו אחד אולי:)

אולי מילקשייק ;)

natish
23/12/09, 14:52
טל תודה על הכתבה אבל הדבר כבר פורסם אתמול: http://www.iphones.co.il/forum/thread113013.html

T_A
23/12/09, 14:52

תחסוך ממני , אני מנסה להעביר נקודה- כולה עוד תוכנה פרוצה מבין מיליון אחרות.
והחבר'ה שמפתחים את התוכנה בסה"כ עושים את כל הרעש הזה בשביל יחסי ציבור לעצמם.

Fearme
23/12/09, 15:00
טל תודה על הכתבה אבל הדבר כבר פורסם אתמול: http://www.iphones.co.il/forum/thread113013.html

הוא כתב שפורסם, הוא רק אמר שזו כתבה שלו.

כפי שפורסם כאן בiphones וברחבי הרשת, אחת האפליקציות הישראליות הטובות והשימושיות ביותר שעלו כאן, ירדה בגלל קהילת פורומים כלליים שמשתמשיה ביקשו לפרוץ את האפליקציה.

תחסוך ממני , אני מנסה להעביר נקודה- כולה עוד תוכנה פרוצה מבין מיליון אחרות.
והחבר'ה שמפתחים את התוכנה בסה"כ עושים את כל הרעש הזה בשביל יחסי ציבור לעצמם.

שמע, אני לא יודע במה אתה עובד, אבל תחשוב על זה בצורה כזו - אתה לדוגמא, סופר. אתה יושב הרבה זמן, וכותב ספר. איש אחד, פלוני אלמוני, מחליט לרכוש את הספר שלך. נחמד ויפה. באותו ערב, הבחור לוקח את הסורק הדיגיטלי שלו, וסורק את כל הספר, אפילו שהוא מוגן בזכויות יוצרים ומפיץ אותו לכל העולם. הספר שלך מאבד מכירות ברמה מטורפת, ואתה פושט את הרגל. אני לא חושב שתוותר לאיש ההוא. הטענה שלך שזה בסדר כי עוד הרבה אנשים היא ממש לא צודקת ונכונה, כי נגיד יש הרבה רוצחים, וכולם הורגים אנשים ברחובות כי הם עצבנו אותם. אתה תלך ותרצח אנשים, ולמשטרה תגיד: "אבל יש הרבה רוצחים שעושים את זה ולא עושים להם כלום!". שוב, לא הגיוני. תחשוב קצת.

Roy.c
23/12/09, 15:07
שמע, אני לא יודע במה אתה עובד, אבל תחשוב על זה בצורה כזו - אתה לדוגמא, סופר. אתה יושב הרבה זמן, וכותב ספר. איש אחד, פלוני אלמוני, מחליט לרכוש את הספר שלך. נחמד ויפה. באותו ערב, הבחור לוקח את הסורק הדיגיטלי שלו, וסורק את כל הספר, אפילו שהוא מוגן בזכויות יוצרים ומפיץ אותו לכל העולם. הספר שלך מאבד מכירות ברמה מטורפת, ואתה פושט את הרגל. אני לא חושב שתוותר לאיש ההוא. הטענה שלך שזה בסדר כי עוד הרבה אנשים היא ממש לא צודקת ונכונה, כי נגיד יש הרבה רוצחים, וכולם הורגים אנשים ברחובות כי הם עצבנו אותם. אתה תלך ותרצח אנשים, ולמשטרה תגיד: "אבל יש הרבה רוצחים שעושים את זה ולא עושים להם כלום!". שוב, לא הגיוני. תחשוב קצת.

שמע, קצת הלכת רחוק מדי פריצת תוכנה זה עדיין לא כמו רצח... אבל ההקבלה לספרות דווקא די נחמדה.
כמו שאמרתי פעם חברות גדולות כמו gameloft וEA לא ממש נפגעות מהורדת משחקים פרוצים מהסיבה שזה עוד משחק מכלל המשחקים שלה.
לעומת זאת,חברה קטנה כמו appmobile שזוהי האפליקציה הראשונה שלה באפסטור (אם אני לא טועה) לא ממש שמחה שהדבר היקר לה מכל ניהיה נזיל ופריץ לכל אדם. אני הייתי עושה אותו דבר במקומם.

rockem
23/12/09, 15:10
כמו שנאמר פה כל התוכנות נפרצות
והתגובה להוריד את התוכנה על סמך האיום הזה הוא ילדותי ואגוצנטרי
אני לא יודע בדיוק מה המודל העסקי שלהם
אבל זה נשמע שילד בן 12 מנהל את ההצגה הזאת

Snoopy
23/12/09, 15:28
הם לא טיפשים, הם ידעו לאיזה שוק הם יכנסו כשהם פיתחו את האפליקציה.
הם יודעים טוב מאוד שישראל היא בין המקומות הראשונים בתוכנות פרוצות (לא זוכר אם הראשון או השני).
הם יודעים טוב מאוד שכל האפליקציות באפסטור נפרצות מיד.
שלא ישחקו את עצמם תמימים עכשיו.
ההחלטה להסיר את האפליקציה היא לטעמי לא נכונה.

עכשיו תגידו זכויות יוצרים והכל.
אני מבין את העניין הזה.
אני בעצמי מקפיד לרכוש את כל המוזיקה שלי.
רציתי להכניס אשראי לאפסטור ולשלם על האפליקציות אבל ההורים שלי לא הסכימו כי הם פוחדים להכניס לאינטרנט כרטיס.

זה לא סותר את העובדה שזה ילדותי וטיפשי מצדם לעשות מהלך כזה, במיוחד לשוק המסוים הזה.

galgalaz1
23/12/09, 15:29

לא הבנתי, מי אתה שתחנך את הציבור לרכוש או להוריד פרוץ? כל אחד יעשה מה שטוב לו ואין לי ספק שאין פה אחד שלא הוריד דבר מימיו, גם שיר אחד עולה להוריד דולר - ואני בטוח שגם אתה הורדת לפחות שיר אחד בחייך...

Fearme
23/12/09, 15:30
הם לא טיפשים, הם ידעו לאיזה שוק הם יכנסו כשהם פיתחו את האפליקציה.
הם יודעים טוב מאוד שישראל היא בין המקומות הראשונים בתוכנות פרוצות (לא זוכר אם הראשון או השני).
הם יודעים טוב מאוד שכל האפליקציות באפסטור נפרצות מיד.
שלא ישחקו את עצמם תמימים עכשיו.
ההחלטה להסיר את האפליקציה היא לטעמי לא נכונה.

עכשיו תגידו זכויות יוצרים והכל.
אני מבין את העניין הזה.
אני בעצמי מקפיד לרכוש את כל המוזיקה שלי.
רציתי להכניס אשראי לאפסטור ולשלם על האפליקציות אבל ההורים שלי לא הסכימו כי הם פוחדים להכניס לאינטרנט כרטיס.

זה לא סותר את העובדה שזה ילדותי וטיפשי מצדם לעשות מהלך כזה, במיוחד לשוק המסוים הזה.

כרטיס Gift Card, אתה מקבל קוד שאותו אתה מכניס למשתמש שלך ומבזבז עד סיום הכרטיס, לדוגמא כרטיס של 15$=15$ על תוכנות/דיסקים שאתה מעוניין.

לא הבנתי, מי אתה שתחנך את הציבור לרכוש או להוריד פרוץ? כל אחד יעשה מה שטוב לו ואין לי ספק שאין פה אחד שלא הוריד דבר מימיו, גם שיר אחד עולה להוריד דולר - ואני בטוח שגם אתה הורדת לפחות שיר אחד בחייך...

לא ידידי, יש לי 68 אלבומים שאת כולם רכשתי במיטב כספי.

Snoopy
23/12/09, 15:34
כרטיס Gift Card, אתה מקבל קוד שאותו אתה מכניס למשתמש שלך ומבזבז עד סיום הכרטיס, לדוגמא כרטיס של 15$=15$ על תוכנות/דיסקים שאתה מעוניין.

אם אני לא טועה, אי אפשר לרכוש בארץ באופן רשמי gift card.
זאת אחת הסיבות שאני מחכה לאייטונס ישראלי.

Fearme
23/12/09, 15:35
אם אני לא טועה, אי אפשר לרכוש בארץ באופן רשמי gift card.
זאת אחת הסיבות שאני מחכה לאייטונס ישראלי.

אני חייב להודות שיש חיסרון בדבר, אבל אצלי המקרה דומה - לא סומכים על כרטיסי אשראי ברשת, אז זה פתרון בסדר גמור שאני מנצל גם לשירים מהאייטונס מדי פעם.

galgalaz1
23/12/09, 15:41

אוקיי, יש כאלו ויש כאלו... לדעתי אתה מיעוט אבל כל הכבוד לך בכל אופן
אני אישית לא משתמש בהרבה אפליקציות מלבד מסנג'ר ועוד כמה בודדות ואת כולן רכשתי אבל לא מטעמי אידיאולוגיה זה בטוח

לגבי המעשה שהם החליטו לעשות ולהוריד את האפליקציה - זה באמת טעות ונשמע כמו שמדובר באמת בחבורת ילדים לפני תאוריה... מי שמפסיד בינתיים זה רק הם!

בהצלחה בכל אופן

TALTOL15
23/12/09, 15:42
וואו כמה תגובות.
פירסמתי את הכתבה ויצאתי וכיף לחזור ולראות דיון ערני שכזה.
נתי אני יודע שפורסם הוספתי כמה דעות משלי.

אם כל האהבה שלי לדיון שהכתבה גורמת, תנסו דיון תרבותי בבקשה ובלי להתעצבן ולעצבן.

ותודה ענקית לכולכם.

natish
23/12/09, 15:44
האפליקציה כבר הוחזרה לאפסטור אז כל הדיון שלכם עקר לגמרי.
לגבי הדיון אם המעשה היה נכון או לא מדובר בשיקולים של החברה ושלה בלבד ואף אחד מכם לא נמצא במצב שלה או רואה את התמונה כמוה כדי לשפוט אם המעשה נכון או לא.

planB
23/12/09, 16:26
החברה הזאת רצתה קצת כיסוי תקשורתי, כל הסיפור הזה זה שטות גמורה וזה רק כדי לקבל תשומת לב

michael89
23/12/09, 18:17
אני חושב שצריך להציע פיתרון לאפליקציות ישרליות מה שאני מתכון זה שבוכים על זה שישראלים פורצים אפליקציות ישראליות וכו ושצריך לעודד את הפיתוח הישראלי וכחול לבן וכל התורה הזאת הבעיה הגדולה זה שלהמון אנשים יש חשבון חינמי וכשכן רוצים לקנות משהו או שלא בא להם לפתוח חשבון חדש עם כרטיס אשראי ולהתחיל להוריד את כל הדברים החינניים שוב או שמדובר בנערים שאין להם כרטיס אשראי ובמקרה הזה רוב הסיכויים שמי שמוריד את האפליקציה הזו זה נערים שאין להם רשיון ומתבר שגם אין אשראי ולבקש מההורים זה לא עובד לכולם כי יש הורים שלא סומכים על אשראי ברשת או שסתם לא רוצים שהילדים שלהם יחגגו על האשראי
בארצות הברית יש gift card מה שאין בארץ אז ככה שאין פיתרון לילד שגם אם רוצה לקנות הוא לא יכול
אולי שהמפתחים יאפשרו תשלום חד פעמי באתר שלהם בארץ עם עמלה אולי יותר גבוה וככה יהיו יותר קונים
חברה מצטער על היבוש פשוט הייתי רוצה להעיר את הנקודה הזאת ואולי המפתחים יקחו את זה לתשומת לב

TALTOL15
23/12/09, 18:32
הרבה מפתחים ישראלים לא יהיו.
זה מתחיל מדבר אחד בסיסי ומשעמותי Apple וה SDK.

SDK כידוע עובד רק על MAC.
MAC בארץ עולה 10000 ש"ח הכי זול (לא נייד).
בוא נתחיל מזה שבאמריקה כמעט 20% מהמפתחים לAPP STORE הם משתמשים ביתיים ואפילו יותר אני מאמין.
בישראל המחיר של הMAC יקר ולכן הוא לא נפוץ וכך גם הSDK.
לגבי חברות, נכון יש חברות גדולות שיכולות להרשות לעצמן לרכוש MACים, אבל זה לא מספיק.

oriX
23/12/09, 18:41
הרבה מפתחים ישראלים לא יהיו.
זה מתחיל מדבר אחד בסיסי ומשעמותי apple וה sdk.

Sdk כידוע עובד רק על mac.
Mac בארץ עולה 10000 ש"ח הכי זול (לא נייד).
בוא נתחיל מזה שבאמריקה כמעט 20% מהמפתחים לapp store הם משתמשים ביתיים ואפילו יותר אני מאמין.
בישראל המחיר של הmac יקר ולכן הוא לא נפוץ וכך גם הsdk.
לגבי חברות, נכון יש חברות גדולות שיכולות להרשות לעצמן לרכוש macים, אבל זה לא מספיק.

המק הכי זול בארץ לא עולה 10,000 אלא 3200
הרבה מפתחים אין כי המק לא פופולרי בארץ כל כך ועולם האפסטור לא פופורלי

TALTOL15
23/12/09, 18:43
כן אבל אני דיברתי על הImac.
MAC MINI לא מסתיים ב3200, רכישת מערכת הפעלה, מסך (לא חובה של אפל)" מקלדת, עכבר.
כל זה עובר את ה5000 ש"ח וכן גם כי המק הוא לא נפוץ בארץ בגלל היבואנית הקודמת "י.ד.ע"

michael89
23/12/09, 18:47
בסדר לא משנה זה לא הנקודה מה שצריך לעשות זה למצא אלטרנטיבה ללקוחות האלו
ואולי זה יעלה את כמות הקונים כי אין סיבה אם אפשר לשלם 10 ש?ח חד פעמי על דבר
מאוד שימושי ולא איזה חרטה שאנשים לא ישלמו

cobraf
23/12/09, 18:50
כרגע קיבלתי מייל מהמפתחים

האפליקציה חזרה לחנות וניתנת להורדה כאן

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=339391784&mt=8

אני כבר רכשתי אותה, במקרה אישתי כרגע לומדת נהיגה.

cobraf
23/12/09, 18:55
כן אבל אני דיברתי על הimac.
Mac mini לא מסתיים ב3200, רכישת מערכת הפעלה, מסך (לא חובה של אפל)" מקלדת, עכבר.
כל זה עובר את ה5000 ש"ח וכן גם כי המק הוא לא נפוץ בארץ בגלל היבואנית הקודמת "י.ד.ע"

ידע וidigital הם אותה חברה, אותם עובדים,אותה ההנהלה.

לא השנתה דבר בהתנהלות של החברה, כמו שהיו גרועים ככה נשארו.

לי יש mac ואחרי ששמעתי על השירות הנוראי וראיתי את המחירים יחסית לארה"ב, קניתי את המחשב בארה"ב בלי לחשוב פעמיים.

מי שרוצה לפתח זאת לא בעיה לקנות mac בארץ, ואם מאוד רוצים ניתן להתקין osx גם על pc,אם אתה יודע מה אתה עושה.

בקיצור זה נשמע כמו תירוצים, אם יש לך את הידע והיכולת לפתח לאייפון זה לא מה שיעצור אותך.

free4all
23/12/09, 20:02
די כבר הם ההתפייפויות האלה.

לפרוץ תוכנות, לא משנה לאיזו פלטפורמה, ולא משנה מי יצר אותם, ישראלי או לא ישראלי, זה אסור ופוגע.

oriX
23/12/09, 20:05
כן אבל אני דיברתי על הimac.
Mac mini לא מסתיים ב3200, רכישת מערכת הפעלה, מסך (לא חובה של אפל)" מקלדת, עכבר.

האיימק הוא השקעה ראשונית ואתה מקבל את המערכת, מחשב, מסך, מקלדת, עכבר והכול.
המק מיני זול ומי שקונה אותו בדר"כ משתמש בעכבר רגיל מקלדת ומסך שהיו לו מpc כנראה.
תוכנית המפתחים שעולה 100$ מרתיעה קצת את הישראלים

Omrizi
24/12/09, 13:03
טיפה נזכר בהיסטוריה לא כמו שכתבת
hebdev היו מתנדבים בדיוק כמו דאבטיים וגיהוסט
זה אנשים שעוזרים ללא מטרת רווח ורק אנשים שרוצים לתרום שמים כסף בשביל מה שהם עושים.
אף אחד לא היה חייב לתרום בשביל לקבל את העברית (היית עוד חברה שרצתה 200¤ בשביל להתקין עברית וגם הם עשו כסף טוב בתקופה ההיא)
סבבה יש פה אחד מושלם עם 70 אלבומים מקוריים אבל אם נפתח כל מחשב של היוצרים של התוכנה לכולם יהיה אמייול ו1000 שירים שהורדו לא חוקית שלא נדבר על זה שאולי הווינדואוס שלהם אפילו לא חוקי.
אנשים פורצים תוכנות של מאות דולרים ואין מה לעשות. הם צריכים את האנשים הטובים שכרגע בשוק עם מכשיר לא פרוץ וזאת הדרך היחידה להשיג.. להוריד מהאפסטור זה למנוע מהאנשים שרוצים להוריד חוקי כי אנשים שרוצים פרוץ ממש לא מורידים משם (ואני בטוח שכבר יש לינקים ברשת בלי סוף)
בקיצור אחלה תוכנה וזה ממש לא הפיתרון שיהנו ממי שמוריד חוקי ולא יתעסקו בפריצות בכלל.
עמרי.

ohad007
24/12/09, 16:18
לגבי התוכנה הזאת. אני 9 שנים נהג ורציתי לבדוק את התוכנה ולראות על מה הרעש סביבה.
דמיינתי לי שאני תלמיד תאוריה נרגש. וחשבתי לעצמי אם הורדת התוכנה בעלות 2 דולר תהיה שווה למאמץ המלחמתי שלי במרדף אחרי הרשיון.
הורדתי אותה פרוצה כהרגלי לבדוק לפני שאני משלם על משהו!
התוכנה גרועה ביותר! השפה שהטקסטים רשומים בה נראת כאילו יוצרי התוכנה העתיקו אותה מאיפהשהו. יש טעויות ניסוח רבות. אין מבחנים לתרגול. וכמובן שיש עמוד מיוחד לפרסומות למורי נהיגה.
ככה שנראה שיוצרי התוכנה רוצים עוד כסף בשביל לדחוף פרסומות בתוכנה שנמכרת בתשלום!!!
חשבתי שהמגמה בעולם היא שנדחוף לך פרסומות למוצר ואתה לא תשלם. אבל אצל ישראלים זה אחרת
מחקתי מיד את התוכנה. אין לי צורך בה רק בדקתי אם יהיה שווה לשלם לתלמיד תאוריה והתוצאה
לא לא לא לא... חבל על הכסף!

amazad
24/12/09, 18:58
אתם מדברים על כאלה שטויות...

ברגע שתהיה לך אפשרות לקבל משהו בחינם - אתה תיקח אותו.

אם לאפל באמת היה אכפת מהמפתחים שלה היא לא היתה נותנת לדבר כזה שנקרא jailbreak או לקחת app מהappstore ולאפשר אותו לכל משתמש בגלל שהמכשיר שלו פרוץ.

רבאק הקבוצות שהוציאו את הפריצות כולל ההאקר שפרץ תאייפון הראשון כלכך מפורסמים שאם באמת לאפל היה אכפת מ"גניבת apps" הם ממזמן היו עושים משהו לגבי זה.

אבל כנראה שזה לא העניין. למרות זאת יש אנשים שקונים בין אם זה app או משחק מחשב, אז כנראה שאפל חושבת שזה לא כלכך סיפור ששווה להתייחס אליו בצורה חשובה.

cobraf
24/12/09, 19:19
אפל עושים משהו בעניין, הם סוגרים את הפרצות.

אין מעבר לזה משהו שאפשר לעשות?

מה אתה רוצה שירדפו כל בן אדם שהוריד פרוץ?

אתה מקשקש שטויות בלי סוף

אתה נהג כבר 9 שנים, wow אני חייב להוריד לפניך את הכובע.

לא מוצא חן בעיניך אל תוריד ואל תשתמש באפליקציה הזאת

ohad007
24/12/09, 19:41
מה זה לא נוח לי אז אל תוריד? זאת דיקטטורה? אתה מכריח אדם להוריד משהו בלי לבדוק לפני? ואם זה לא לטעמו?
תאר לך שאתה תבוא לקנות רכב והמוכר יגיד לך אל תבדוק תשלם קודם ואז תקח.
תאר לך שאתה הולך לקנות בגד והמוכר אומר אל תמדוד תשלם ואז תקח.
אותו דבר עם האפליקציה הזאת מכריחים לשלם!!! קודם לפני שבודקים
יש פתגם שאומר לא קונים חתול בשק... כל החברות באפל סטור מוציאות גרסאות לייט ורק הישראלים לא.. הם רק יודעים לבכות בתקשורת שדופקים אותם.. מסכנים ממש..