מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מלחמת המחירים של האייפון התחילה! הוזלות רבות ב...צרפת

natish
23/12/09, 10:52
‏מלחמת המחירים של האייפון התחילה! הוזלות רבות ב...צרפת

לקראת עונת החגים ולרגל תחילת הספירה לאחור להגעתו של הדגם הבא של האייפון חברות הסלולר בשווקים בהם האייפון נמכר אצל יותר מרשת סלולרית אחת מתחילות להוזיל את מחירי המכשיר. הראשונה היא צרפת.

‏http://www.sylvainratton.fr/blog/wp-content/uploads/2007/11/iphone_france.png

צרפת היא אחד משווקי האייפון הבריאים ביותר באירופה זאת הודות לעובדה שהמכשיר נמכר שם דרך כל רשתות הסלולר מה שמעלה את כמות המחירות של האייפון גבוה למעלה. כעת נראה שחברות הסלולר הצרפתיות מתחילות לקצץ במחירים כדי להתחרות האחת בשניה בצורה מוצלחת יותר. חברת הסטטיסטיקה Bernstein Research טוענת שברבעון השלישי של שנת 2009 נמכרו בצרפת כ-600,000 מכשירי אייפון. מה שמביא את מספר מכשירי האייפון במדינה באופן שהוא די קרוב לרוויה ולכן השלב הבא הוא קיצוץ במחירים במיוחד כשאנחנו נמצאים במרחק של כחצי שנה מהגעתו של דגם חדש.

בידיעה הזו מפעילות הסלולר הצרפתיות אורנג' ו- SFR הוזילו את המחירים עבור חלק מהדגמים של האייפון כך שלמשל אורנג' הוזילה את המחיר של האייפון 3Gs בנפח 16GB ממחיר של 149€ לכ-59€, האייפון 3G נמכר במחיר של 19€ ואילו דגם ה- 32GB של האייפון 3Gs נמכר במחיר התחלתי של 179€ (מדובר במחירים הראשוניים של המכשיר ולא במחירי החבילות). כדי להנות מהמחירים הנמוכים הצרכן צריך לחתום על חוזה התחייבות המכיל חבילת שימוש כאשר החבילה הזולה ביותר עומדת על סכום של 40€ בחודש. האייפון הוא ללא ספק אחד המכשירים המוצלחים ביותר של רשת אורנג' והוא כיום מכשיר הסמארטפון הנמכר ביותר שלהם עם מכירות של כ-60% מסך כל מכשירי הסמארטפון שהרשת מוכרת, כאשר מכשירי הסמארטפון מהווים 20% מסך מכירות הסלולר של החברה.

חברת הסלולר SFR שגם הוזילה כאמור את מחירי האייפון מוכרת את האייפון 3G במחיר של 29€, את מכשיר ה- 3Gs בנפח ה-16GB במחיר של 99€ ואת דגם ה-32GB של האייפון 3Gs במחיר של 199€. Laurent Lame מנהל השיווק של חברת SFR אמר שהורדת המחירים נובעת מכך שהאייפון הוא המכשיר הנמכר ביותר לשנה וכי הורדת המחירים באה לעודד מכירות של המכשיר בעונת החגים הנוכחית. על פי הנראה השווקים החזקים של האייפון בו הוא נמכר במספר רשתות סלולר ינקטו באותה גישה בדומה לזו של השוק הצרפתי והוזלות מחירים צפויות להיות במגוון של רשתות סלולריות ברחבי אירופה ושווקים אחרים כאשר חברות הסלולר ינסו לפתות משתמשים לרכוש את המכשיר במחירים זולים יותר לפני בואו של הדגם החדש יותר בקיץ הקרוב.

פה בארץ אנחנו יכולים בינתיים רק לפנטז על הורדות מחירים כאשר שבועיים בלבד אחרי כניסת המכשיר לארץ הורדות והוזלות לא ממש צפויות, אולי לקראת הקיץ אם בכלל.

yoleboss26
23/12/09, 10:56
צריך לקוות שיהיה הורדת מחירים גם אצלנו, אם המכירות יהיו בקצב העומד אחר ציפיות של החברות הסלולר.
נתי אפשר להשיג פאנל שכזה? אני רוצה אחד כזה!
Vive La France
:)

dornirit
23/12/09, 11:57
עדיף לקנות מebay למה להתחייב?

mr-anderson
23/12/09, 12:18
למה לעזאזל בצרפת מוכרים אייפון במקסימום ב-170 יורו שזה באזור 1000 שקל (ולרוב זה בין 30-60 יורו ואף) ואצלנו בפאקינג פאקינג פאקיייייייייינג 3000?!?!

natish
23/12/09, 12:24
למה לעזאזל בצרפת מוכרים אייפון במקסימום ב-170 יורו שזה באזור 1000 שקל (ולרוב זה בין 30-60 יורו ואף) ואצלנו בפאקינג פאקינג פאקיייייייייינג 3000?!?!

מר אנדרסון,
ה-170 יורו האלה הם התשלום הראשוני על המכשיר והוא מתבצע במעמד הרכישה. לא מדובר במחיר המלא של האייפון. בצרפת כמו בשאר המדינות בו המכשיר נמכר נעול לחברה סלולרית מסוימת נעשה תשלום ראשוני במעמד הרכישה ואחר כך שאר התשלום על המכשיר נעשה דרך חבילת ה- שיחות/sms-ים/גלישת data החודשית.

המחירים שלה אייפון באירופה הם לא זולים יותר מאלו של המכשיר בארץ.

Dobida
23/12/09, 12:59
האמת שזה פשוט מדהים.. הלכתי ברחוב בפריז וכל אחד שני שהלך לידי החזיק אייפון.
וזה לא שהאייפון שמה כל כך זול.. s:*

kostor
23/12/09, 14:39
האמת שזה פשוט מדהים.. הלכתי ברחוב בפריז וכל אחד שני שהלך לידי החזיק אייפון.
וזה לא שהאייפון שמה כל כך זול.. S:*

שמה גם יודעים לתת מחירים. יש מצב ראית את דוד שלי שם? יש לו גם אייפון אז קשה לזהות חח

Roy 10
23/12/09, 19:27
שמה גם יודעים לתת מחירים. יש מצב ראית את דוד שלי שם? יש לו גם אייפון אז קשה לזהות חח

הסיכויים שהוא ראה אותו מתוך כמה מליונים עם אייפון נמוכים מאוד...

lior_net
24/12/09, 11:42
חברים אין לכם על מה לבכות... במקרה אני גר בפריס ואני מנוי לאורנג.. נכון אייפון עולה 59 יורו אבל עם תוכנית של 55 יורו לחודש שבא אתם מקבלים סמסים חינם אינטרנט חינם , והיכונו היכונו, רק שעתיים שיחה בחודש, עברתם שעתיים? שלמו 0,33 סנט לדקה, אה וכאן אתה לא יכול לצאת מהחוזה...אתה חותם אתה שייך להם.. אז בכל מקרה אני עדיין מתגעגע לשירות בארץ,אבל מה שכן נכון כאן הוא ההיקף של התופעה הזאת.. אתה מוצא את עצמך יושב במטרו ורואה זקנה בת 70 מוציאה לך אייפון...אין בן אדם שאין לו כאן... דרך אגב לי יש בלאקברי :)

yoleboss26
24/12/09, 11:45
דרך אגב לי יש בלאקברי
כמו כל הצרפתים. שי שמה פי 2 בעלי בלאקברי מאייפון.

kostor
24/12/09, 20:10
הסיכויים שהוא ראה אותו מתוך כמה מליונים עם אייפון נמוכים מאוד...

יופי חכמולוג, זו בדיחה.