מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קצרים| ג'ובס שוב במקום הראשון, Psystar עוברים לחולצות ו- AT&T מפתיעה

natish
22/12/09, 13:20
‏קצרים| ג'ובס שוב במקום הראשון, Psystar עוברים לחולצות ו- AT&T מפתיעה

בין כמות החדשות הגדולה שיש בעולם אפל יש הרבה דברים שלא תמיד מעניינים אבל נחמד לציין אותם. הפעם שוב ג'ובס מקבל את תואר המנכ"ל המוצלח, Psystar משנים כיוון ורשת הסלולר AT&T דווקא מפתיעה בטיבה.

‏http://9to5mac.com/files/u312/steve_jobs.gif

האתר גיזמודו מפרסם מדי פעם ידיעות קצרות מעולם החדשות ומסביר למה לא שווה להרחיב עליהן. החלטתי לאמת את הפורמט מדי פעם מאחר ויש הרבה חדשות מעולם אפל ולא תמיד שווה להרחיב עליהן יותר מדי.

סטיב ג'ובס כמנכ"ל
בית הספר לעסקים, INSEAD, מינה את סטיב ג'ובס במקום הראשון ברשימת המנכ"לים החשובים מחינה כלכלית לחברות שלהן. ברשימה נרשמו כ-2000 מנכ"לים מחברות מרחבי העולם כאשר על פי המדד ג'ובס נמצא במקום הראשון ואחריו נמצאים מנכ"לים כגון: Yun Jong-Yong מנכ"ל חברת סמסונג (מקום 2), Alexey Miller מנכ"ל חברת הגז הרוסית Gazprom (מקום 3). עוד מנכ"לים חשובים שהתבלטו ברשימה הם: John Chambers מסיסקו (מקום 4), Jeff Bezos מאמזון (מקום 7), Margaret Whitman מאיביי (מקום 8) ואריק שמידט מגוגל (מקום 9). הרבה מהמנכ"לים שברשימה שייכים לחברות אמריקאיות אבל ניתן גם למצוא אנשים מרחבי העולם כמו מברזיל, רוסיה, אירופה ועוד.

למה הנושא לא שווה פוסט משל עצמו:
כבר מתחיל להמאס כל נושא ה-עד כמה תותח ג'ובס. הבנו את זה כשהוא נבחר למנכ"ל העשור על ידי פורבס וכל הפרסומים שיש עליו. אני הייתי רוצה לראות את השם שלו מצורף להכרזה של מוצר חדש ומלהיב.

AT&T מפתיעה בטיב הרשת הסלולרית שלה
באופן די מפתיע רשת הסלולר האמריקאית AT&T נחלה הצלחה מרשימה כאשר בתחרות טיב של רשתות הסלולר האמריקאיות AT&T הראתה מהירות מרשימה כשרשת הסלולר שלה גברה במהירותה על רשתות סלולריות אחרות מתחרות כגון Verizon, T-mobile ו- Sprint בבדיקה סלולרית שנערכה בכתריסר ערים ראשיות ברחבי ארה"ב. בין הערים הללו נמצאות גם ניו-יורק (שדווחה לא אחת בעיר בעייתית לשימוש עם רשת AT&T), סן פרנסיסקו ועוד.

הרשת של AT&T הראתה שהיא המהירה ביותר מבין הרשתות שניבדקו ושברוב הערין היא יציבה לא פחות מהרשת המתחרה Verizon שלאחרונה תוקפת בכל כוחה את טיב הרשת של AT&T. על פי הנראה המהירת הגבוה של AT&T נובעת מכך שטכנולוגיית ה- HSPA בה היא משתמשת מהירה יותר מטכנולוגיית ה- EVDO שנמצאת בשימוש בחברות המתחרות. נראה שהבדיקה הזו יכולה לתת ל- AT&T הרבה נחת ונשק די טוב במלחמת הפרסומות שמתחוללת בינה ובין Verizon.

http://photos.macnn.com/news/0912/giz3gtest-lg1.jpg

למרות שהתחרות והמלחמה בין AT&T ו- Verizon היא די משעשעת הנושא כבר מתחיל להמאס. בנוסף כעת שהאייפון כבר נמצא אצלנו בישראל יותר מעניין לבדוק את נושא המהירות בין רשת פלאפון שמתהדרת בבלעדיות לרשת דור 3.5 לבין סלקום ואורנג'.

Psystar משנה כיוון לתחום ההלבשה?
אחרי שהפסיקה של בית המשפט קבעה באופן די ברור ש- Psystar הפרה את זכויות היוצרים של אפל לגבי מערכת ההפעלה OS X נראה ש- Psystar החליטה להרים דגל לבן ולסגור את הבסטה. האתר שלה ניסגר לפני כמה ימים וכל 8 העובדים של החברה פוטרו. אבל יום לאחר מכן עורך הדין של החברה אמר שהחברה לא אמרה את המילה האחרונה ושהיא לא תסגר. העניין נראה די תמוהה אבל היום הנושא התבהר כאשר האתר של החברה הועלה מחדש ונראה שהחברה מתחילה למכור חולצות שנושאות את לוגו החברה.

http://9to5mac.com/files/Screen%20shot%202009-12-21%20at%202.21.43%20PM.png

מה שכן החברה עדיין לא נטשה את הקונספט שלה והיא עדיין עוקצת את אפל למרות ההפסד המשפטי בכך שהמוצרים של Psystar נותנים תפוקה דומה לאלו של אפל במחיר זול יותר.

RHt0wqvSAXo

אחרי יותר משנה וחצי של פוסטים וידיעות בין המאבק המשפטי בין Psystar לאפל נראה לי שהנושא צריך להגנז בדפי ההיסטוריה ולהקבר חדשותית. נכון שהרעיון של Psystar לאפשר לכל משתמש PC לעבוד עם מערכת ההפעלה של אפל באופן חוקי נשמע נחמד אבל הקביעה המשפטית די סוגרת את העניין. אז תודה רבה לך Psystar על העניין שנתת לנו אבל די השופט השמן אמר את דברו...

Gil.B
22/12/09, 14:51
אוקיי, חוק כתבים מספר אחד:
לעולם אל תתרץ או תתן סיבות ללמה עשית את זה בפוסט אחד ולא בכמה, טעות טיפשית וחבל על ההפסד שלך, זה לא יפה ולא נעים לראות תרוצים בתוך כתבה.

natish
22/12/09, 14:57
אוקיי, חוק כתבים מספר אחד:
לעולם אל תתרץ או תתן סיבות ללמה עשית את זה בפוסט אחד ולא בכמה, טעות טיפשית וחבל על ההפסד שלך, זה לא יפה ולא נעים לראות תרוצים בתוך כתבה.

תודה על הפידבק :)
אם שאר הדיעות יהיו דומות הרעיון ייגנז.

BBBB1000
22/12/09, 21:09
זהו נתי, לא נעים לך יותר לסקר את מה שקורה בעולם הטכנולוגיה?

natish
22/12/09, 21:10
זהו נתי, לא נעים לך יותר לסקר את מה שקורה בעולם הטכנולוגיה?

:confused:
פשוט יש נושאים שטחנו אותם קצת יותר מדי ולדעתי אפשר לציין אותם בקצרה במקום להרחיב עליהם. איפה אתה רואה שציינתי שאני לא רוצה או שלא נעים לי לסקר יותר מה שקורה בעולם הטכנולוגיה?

Cyphers
22/12/09, 21:19
אין לי מושג אם נפלתם עליו בציניות או ברצינות אבל זה סיכום חביב לכמה ידיעות שנאספו לאחרונה.
במיוחד החולצות של Psystar

Chicko
22/12/09, 21:43
תודה, כתבה מעולה!!

לדעתי הקטעים הכי טובים בכתבה הם דווקא ההסבר למה לא שווה כתבה משל עצמו - חביבים, מעוררי חיוך, ואני מסכים איתם בכל מילה.

שאר החדשות היו בתמצית, באמת אין מה להרחיב, ובאמת לא שווים פוסט משלהם.

שוב תודה, מאוד אהבתי.*

riphone
22/12/09, 23:28
כל אחד מהנושאים באמת לא שווה פוסט משלו יופי של רעיון! אבל אני מסכים שזה שיש תירוצים די הורס תכלס אתם לא חייבים לנו כלום.. וסתם זה קצת נותן תחושה שאנחנו כל הזמן מתלוננים שאתם מאחדים פוסטים ככה או ככה אתם עושים עבודה נהדרת!