מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : [עודכן] האפליקציה iTheory הוסרה מהאפסטור

natish
22/12/09, 11:51
‏האפליקציה iTheory הוסרה מהאפסטור

בימים האחרונים הועלתה לאפסטור האפליקציה החדשה ללימוד תאוריה בקרב משתמשי האייפון והאייפוד טאץ' הצעירים. היום האפליקציה הוסרה עקב ניסיונות לפרוץ אותה. מצער.

‏http://www.appmobil.com/itheoryanimation.png

אתמול התבקשתי על ידי יוסי דהן מנכ"ל Appmobil, החברה שמפתחת את האפליקציה שהיא פרי המצאתו של נער צעיר שהשתתף בתחרות פיתוח האפליקציות מטעם חברת פלאפון לסקור את האפליקציה שעברה שינויים והתאמות והיא מיועדת לקהל הצעיר של משתמשי האייפון, אלו שעומדים בפני בחינות התיאוריה בין אם לרשיון לרכב או לאופנוע.

היום כשנכנסתי לאתר כדי לראות פרטים על האפליקציה נדהמתי לגלות שהאפליקציה הוסרה מחנות האפסטור. בדיקה באתר המפתחים העלתה שהסיבה להסרת האפליקציה היא ניסיון לפרוץ אותה:

לקהל לקוחותינו,

האפליקציה הוסרה מחנות התוכנות של אפל עקב בקשות מרובות של חברי קהילת FXP המבקשים לפרוץ את התוכנה ולהפיצה חינם בקרב המשתמשים הישראלים.

צוות הפיתוח שלנו עמל חודשים רבים בכדי להביא לידיכם תוכנת איכות שהייתה מבטיחה את הצלחתכם בבחינת התיאוריה, אך ביוזמתם של מס' אנשים, שהחליטו להפסיק לעודד פיתוח ישראלי, נאלצנו להסיר את האפליקציה מהחנות עד להודעה חדשה.

לא יאה לקהל הישראלי להשפיל עצמו ולהרוס עידוד של פיתוח אפליקציות ישראליות עבור מס' שקלים בודדים שמעודדים את החברות הישראליות להמשיך ולפתח תוכנות איכות למגזר הישראלי.

למי שאין את הכסף לשלם על אפליקציה שפיתוחה ארך יותר מ5 חודשים, מוזמן להמתין מס' שבועות עד לשחרורה של הגרסה החינמית שתאפשר גם כן לימוד למבחן התיאוריה אך ללא מבחנים, או לפנות אלינו דרך טופס יצירת קשר ואנו נדאג לשליחת עותק של התוכנה בחינם אם הסיבה תהיה מוצדקת.

בברכה,
צוות Appmobil

מצער אותי לראות שניסיונות של מפתחים ישראליים להפוך את שוק התוכנות הישראלי לפורה יותר עולות בתוהו בגלל אנשים שכאלה שמנסים לפרוץ תוכנות שעולות מספר בודד של שקלים ולהפיצן בחינם ובכל הם גורמים להפסקת הפעילות של החברה המפתחת.

עידכון

האתר של חברת Appmobil עודכן בשעה האחרונה כאשר הופיעה בה הודעה חדשה ועל פי הנראה האפליקציה חזרה לאפסטור לטובת כל אותם הלקוחות הכן מעוניינים לרכוש את התוכנה באופן חוקי ולהנות ממנה.

לקהל לקוחותינו,

רצינו להודות לכל האנשים שתרמו והסבירו על הצורך בעידוד פיתוח אפליקציות ישראליות בפורומים השונים.

לאחר פניות רבות מאוד ממשתמשי אייפון בארץ שרצו לקנות את האפליקציה, ולאחר דיון ארוך עם צוות הפיתוח האחראי על פרויקט התוכנה ללימוד התיאוריה, החלטנו להחזיר את האפליקציה לחנות התוכנות של אפל לטובת אותם אנשים שכן מעוניינים לשלם את הסכום הסמלי שבוודאי הרבה יותר זול מקנייה של ספרים או מהרשמה לאתרי לימוד שונים.
כמובן שגרסה חינמית תצא בקרוב מאוד ותאפשר למשתמשים גם כן לקבל עדכונים בחינם אך ללא מבחנים.

אנו שוב רוצים להזכיר לכל אותם האנשים שבכל זאת מעוניינים לפרוץ את התוכנה, שחומר התיאוריה עומד להשתנות ואיתו גם סגנון השאלות בבחינה, ולכן, לא יתאפשר למשתמשים שפרצו את התוכנה לקבל עדכונים הכוללים את החומר החדש ואת המבחנים המעודכנים לבחינת התיאוריה לשנת 2010.
בנוסף, עדכון התוכנה הבא יכלול מערכת מתקדמת למניעת פריצות ורכישה פנימית של חומרי לימוד, ככה שאם התוכנה תיפרץ , עדיין תצטרכו לשלם את הסכום הנקוב.

לכל אותם אנשים שכן ירכשו /רכשו את האפליקציה באופן חוקי, רצינו שתדעו שזה מחמם לנו את הלב ונותן המון מוטיבציה לצוות הפיתוח שלנו לעבוד ולעמול חודשים רבים בכדי להביא לכם אפליקציות איכותיות, ושוב - אך ורק לציבור הישראלי.

אנו רוצים להדגיש את המשמעות של רכישת האפליקציה באופן חוקי מחנות התוכנות של אפל.
כל אדם שירכוש את התוכנה בסכום הסמלי אותו אנו מציעים עבור הורדת התוכנה (1.99$), יעזור ויעודד את צוות הפיתוח שלנו להמשיך ולעדכן את התוכנה עם החומרים הכי חדשים ע"מ לעזור לקהל הישראלי לעבור את בחינת התיאוריה בהצלחה מרובה.

האפליקציה תופיע בחנות התוכנות של אפל בימים הקרובים.

מצפים לשיתוף פעולה והבנה מלאה,

צוות Appmobil

alon7
22/12/09, 12:09
כרגע אני גם עובד על תוכנה בישביל האפסטור הישראלי, אבל אחת הבעיות זה שבאמת אני לא חושב שיש לי במה להשקיע אם אנשים לא קונים וישר מחפשים פריצה.
אני לא מצפה להרוויח מיליונים מהאפסטור הישראלי אבל בכל זאת מחפש קצת על העבודה הקשה שיש בפיתוח אפליקציה..

Vatos-Locos
22/12/09, 12:15
זה באמת מוגזם, גם ככה כל מי שאני מכיר שלמד לתיאוריה (בסביבות 2003) שילם משהו כמו 20 שקל לאתר lamed שמוגבל למחשב (או הרבה יותר על ספר).
אז לשלם אותו מחיר לאפליקציה שיכולה ללכת איתך קבוע בטלפון זה פשוט מתנה.

Omri David
22/12/09, 12:18
מצאתי את הנושא שהם מבקשים את הפריצה באתר fxp אני חייב לציין שהפורום הזה פשוט ביזיון...
ומאוד חבל לראות הפליקציה כזאת נמחקת מהחנות...

חחח עכשיו כל המדינה תבוא על fxp :)

Smart&Simple
22/12/09, 12:39
דבר ראשון אני לא תומך בהורדה לא חוקית / פריצה.
אבל זה נראה שהמפתחים נאיבים... מה הם לא יודעים שמנסים לפרוץ אפליקציות, ובמיוחד הישראלים.
למה הם לא חשבו על זה מלכתחילה???
חוסר מקצועיות מוחלטת... הם לא מענישים את את המשתמשים אלה את עצמם:
הם פיתחו אפליקציה, השקיעו שעות עבודה רבות, מאמץ כסף ועוד... ובסוף הם מורידים את זה
זה אך ורק עונש לעצמם

yoleboss26
22/12/09, 12:44
Vatos-Locos צודק בהחלט. זה ממש מבזה. בכל מקרה מי שניגש צריך לרכוש ספר הכנה, מבחני הדגמה וכו' למה להתקמצן על כמה שקלים שהם גרושים לעומת עלות של ספר הכנה שעולה כ-100 שקלים בחנויות ספרים, שלא נדבר על ערכות הכנה עם הדיסקים שעולים עוד יותר!
חבל מאוד...

אייפיונר
22/12/09, 13:21
אני לא מאמין בדיוק רציתי להוריד אותה וחיפשתי אותה ועכשיו הסירו אותה?!

איזה התנהגות ישראלית מגעילה...!
פשוט בושה,אנשים עובדים ומשקיעים...

כאחד שעומד להיבחן עוד מעט בתיאוריה,רציתי להוריד וואלה מגיע להם!
בשביל דולר זה שווה יש המון ספרים יקרים ואתרים שלוקחים הרבה כסף

וכמו שאמרו מעלי זאת באמת מתנה!

alon7
22/12/09, 13:26
גם אני תיכננתי לגשת עוד שבוע לתיאוריה(עברתי לא מזמן את ה16.6) וחיכיתי לראות איך זה יהיה.
למתכנתים יש אופציה של קוד הגנה.
זה יכול לעצור את הפריצות הפשוטות שעובדות על תוכנות קבועות אבל אם מישהו שיודע מה הוא עושה ינסה לפרוץ, הוא כנראה יצליח.

moshe_u
22/12/09, 14:05
תשאל אותו אם יש לו xp מקורי בבית,
האם כל סרט שהוא רוצה לראות הוא משכיר ב dvd,
האם את כל ספרית המוזיקה שלו הוא הוריד מהדיסקים שהוא קנה.

שיפסיק להיות נאיבי.

PRDesign
22/12/09, 14:15
אין מה להגיד פה אפילו, פשוט טיפשים המפתחים.
למשל כל המשחקים של GAME LOFT, EA, FISH LABS ורבות אחרות פרוצות ומסתובבות ברחבי הרשת והם חשבו שרק את האפליקציה שלהם לא יפרצו? ועוד בישראל?
פשוט טימטום..
היה ברור שיפרצו מפתחים מפגרים יתחלתם משהו תסיימו אותו.
סבבה תודה רבה והכל אבל מה אכפת לכם מהילדים שמה רבק מה?!
אז שיפרצו, מי שבאמת ניגש לתאירויה כבר לא ילד קטן ואני בטוח שהוא יקנה מהAppStore במקום לחפש פריצה.
חלס להתבכיין זה מוריד את הרמה - רוצים צומי? קיבלתם עכשיו לכו נחוי או שתעלו את האפליקציה בחזרה ל AppleStore.
ומי שמעלי כ"כ צודק !!!
אבל XP אני לא חושב שיש לא הרי בשביל לפתח אפליקציה לאיייפון צריך MAC, אבל סביר להניח שזה האקינטוש.

TSB
22/12/09, 14:16
תשאל אותו אם יש לו xp מקורי בבית,
האם כל סרט שהוא רוצה לראות הוא משכיר ב dvd,
האם את כל ספרית המוזיקה שלו הוא הוריד מהדיסקים שהוא קנה.

שיפסיק להיות נאיבי.

מה אתה משווה ?
מדובר פה בכמה שקלים לרישיון לתוכנה
לא מדובר פה ב 200 שקל
fxp זה פורום שאין מה לעשות - הורס. ואם זה הפתרון זה הפתרון שום דבר לא יעזור
ומי שבאמת צריך את התוכנה ישלם עליה במקום לאתר למד למשל .
פה אתה מקבל תוכנה ניידת עם הפלאפון

fenoman
22/12/09, 14:18
זה נשמע לי כמו ... ?אוי אוי אוי? !!
אפשר לחשוב אתם החברה היחידה בעולם שפרצו להם תוכנה.
תתמודדו עם זה כמו שחברות אחרות, גדולות וחשובות יותר מכם מתמודדות עם זה.

אני גם לא מבין, לא עדיף להפיץ את התוכנה ולהרויח מאלו שמורידים חוקי, מאשר לא להפיץ את התוכנה ולא להרויח בכלל???

אאה ואפשר לחשוב, עבדתם עליה חמחשה חודשים??? יש תוכנות שהשקיעו בהם עשרות שנות אדם ונפרצו. Deal with it.

הייתי מוריד את התוכנה מאייטונס, אבל עכשיו ממש לא בא לי.

rockem
22/12/09, 14:28
מה אתה משווה ?
מדובר פה בכמה שקלים לרישיון לתוכנה
לא מדובר פה ב 200 שקל
fxp זה פורום שאין מה לעשות - הורס. ואם זה הפתרון זה הפתרון שום דבר לא יעזור
ומי שבאמת צריך את התוכנה ישלם עליה במקום לאתר למד למשל .
פה אתה מקבל תוכנה ניידת עם הפלאפון

א. גניבה זה גניבה דין שקל כדין מאה זה שאלה של מוסר
(וכן כל התוכנות אצלי חוקיות !!)
ב. אני חושב שזה מהלך טפשי ואגואיסטי
כל תוכנה מנסים לפרוץ אז מה ?? זה חלק מהעולם
אז "להעניש" את כולם ? מה הקטע ? אם ככה יעשו כל חברות התוכנה
אף אחד לא ישחרר כלום בחייאת

e_lotan
22/12/09, 14:45
טמטום במיטבו
הרי מספיק שרק אחד מ fxp יניח את ידיו על עותק של התוכנה (בין אם דרך אחד האנשים שעוד הורידו דרך החנות ובין אם מהמפתחים עצמם שישלחו לכל מי שיציג "סיבה מוצדקת") וכבר כל הארץ תוצף בזה.
לפתור הם לא תפרו כלום ואם הם מחפשים לחנך אנשים או לגרום להם להרגיש רע עם עצמם אז ישראל זה בערך המקום האחרון על פני כדור הארץ לנסות דבר כזה.

Vatos-Locos
22/12/09, 14:53
מספיק שרק אחד מ fxp יניח את ידיו על עותק של התוכנה (בין אם דרך אחד האנשים שעוד הורידו דרך החנות ובין אם מהמפתחים עצמם שישלחו לכל מי שיציג "סיבה מוצדקת") וכבר כל הארץ תוצף בזה.

המתנה הכי גדולה שהמפתחים הישראלים יכלו לקבל זה הבוט-רום העדכני.
אתה באמת חושב שאפילו רבע מהקונים של האייפון בחברות הסלולר מוכנים לקחת על עצמם את הפריצה החוזרת (וההשבתה של המכשיר) בכל ריסטרט?

גם אם זה היה מופץ ב-fxp עדיין זה לא היה הורג להם את המכירות (ולהערכתי אפילו לא מוריד בחצי).

יכול להיות שזאת ירידה לטובת עליה, אולי התכנון שלהם זה טיק-טק לעשות מנגנון אבטחה שונה ולהחזיר את התוכנה תוך תקופה קצרה, אז במצב כזה ההורדה כן נשמעת לי הגיונית כי אז הם לא מאבדים שום נתח שוק.

benji
22/12/09, 15:15
מה לעסות שענו חיים במדינת עולם שלישית

Maor.S
22/12/09, 16:00
ואי איזה גועל נפש זה לעשות דבר כזה
אבל שהמפתחים לא יחשבו שכל התוכנות באפלסטור נשארות בלתי פריצות
וכל מפתח צריך לקחת את זה בחשבון..

TheKiller=IL=
22/12/09, 16:00
מסכים לחלוטין עם אלה שאומרים "אוי אוי אוי"
נו אז... משהו חדש כאן ?
תמיד יש כאלה שינסו לפרוץ והשיג דברים חינם
זה חלק מהמודל העיסקי ודברים שצריך לקחת בחשבון שעושים תוכנה...
ואם ככה הרי אף אחד פשוט לא יפתח ולא יוציא תוכנות

gwizard
22/12/09, 16:04
נשמע כמו ניסיון מוצלח למדי לקבל פרסום חינמי וגם לעודד רכישות חוקיות :-)

ahron
22/12/09, 16:04
אני רכשתי את היישום הנ?ל ברגע שהוא יצא וזה עולה 1.99$ שזה פחות מ 10¤ , אני חושב שזה ירידת רמה לישראלים. אם מישהו צריך את זה שישלם את ה8¤ האלה ולא ינסה לגנוב מאחד שהוא ישראלי והשקיע שעות על היישום. אלא שמורידים משחקים פרוצים או יישומים פרוצים מחברות שהיישום מייעוד למכירה בכל העולם זה נסבל מפני שאנשים בכל העולם עדיין קונים אבל יישום כזה שישראלי פיתח אותו וזה מיועד רק לישראלים זה ממש מוגזם *

doron500
22/12/09, 16:10
אין ספק שחברת appmobil צודקים במאה אחוז...

אנשים משלמים 20 שקל ללמד, וחלקם משלמים יותר על לקנות ספרים...
וכפי שנאמר פה אתה משלם פעם אחת 20 שקל ויש לך תוכנה ללימוד תיאוריה לכל החיים,
כמובן שאתה מקבל עידכונים כמו שצריך, לעומת אתר למד שיש לך מספר ימים מוגבל... שככה אם אתה צריך אותו שוב אתה תצטרך לשלם 20 שקל...

אני עדיין לא מבין למה המפתחים לא דורשים תביעה כנגד הפורום, זה אשמתו של הפורום FXP אשר הוא נותן מקום לאותם אנשים שמבקשים לפרוץ, שימו לב שכאן בפורום יש איסור לעזור להתקין אינסטולוס או תוכנות פרוצות ובצדק! חלק מהאנשים משקיעים מזמנם החופשי וחלקם כמסגרת העבודה... ואני חושב שדווקא כל אחד שעובד בעבודה שחורה וקשה חייב לקבל תגמול בהתאם.

natish
22/12/09, 16:13
מפתחים ישראליים לא צריכים לקחת בחשבון ***** ועצם העובדה שיש פה משתמשים שמאשימים את המפתחים היא תירוץ עלוב להשקיט את המצפון או להצדיק גניבה.
בעת הפיתוח המפתחים צריכים לקחת בחשבון את הלקוחות של התוכנה ולא באלו שפורצים את התוכנות שלהם ומפיצים אותם באינטרנט.

לא מדובר באחת התוכנות הרגילות של האפסטור שנמכרת בהרבה מחנויות האפסטור אלא בתוכנה שמיועדת לקהל האייפונרים/ משתמשי האייפוד טאץ' הישראלי בלבד וגם מבין הקהל הזה רק לאלו שעומדים בפני בחינת התיאוריה שלהם כך שמדובר בקהל מאוד מאוד מצומצם. אז הרווחים של המפתחים הם כל כך נמוכים שהפצה פרוצה של התוכנה תמחק כמעט לגמרי את הסיכוי שלהם לרווח כלשהו.

ולכל אותם הגאונים, כן אם אנשים יורידו תוכנות פרוצות וימשיכו לגנוב תוכנות שפותחו בעמל רב אז מפתחים פשוט יפסיקו לפתח דברים. מי שמטומטם פה הוא הציבור שמתקמצן על כמה שקלים בודדים לתוכנה מצוינת ומלוטשת ולא המפתחים שפשוט רוצים לקבל תמורה על העבודה שלהם.

gonen
22/12/09, 16:22
גם האתר שלנו מסביר לאנשים איך להתקין תוכנות פרוצות כולל כמה ממנהלי הפורומים
היה יפה אם iphones.co.il היה גם כן מפסיק לתמוך בתופעה
ואוסר על דיון בכל נושא התקנת תוכנות גנובות
הכל עניין של חינוך.
התירוץ של ה***** תמיד היה מחיר התוכנות והנה הגיע ה IPHONE מחיר התוכנות ירד לכמה שקלים בודדים ועדיין ה***** ממשיכים בשלהם.

האיש והאגדה!
22/12/09, 16:23
תיקון קטן בגוף הידיעה,
יוסי דהן מנכ?ל החברה הוא אתו נער צעיר (בן 17) שפיתח את האפליקציה.
באשר לגופו של עניין אני נוטה לחשוב כי מדובר בתרגיל יחצנ?י מבריק כאשר אני צופה את הכתבות שיפורסמו בנושא.
צר לי שזהו השוק הישראלי אך להעלות אפליקציה כ?כ שימושית ללא אסטרטגיה שיווקית הכוללת בתוכה אפשרויות מעין אלה מעיד על חובבנות מסוימת אא?כ כפי שציינתי המדובר בתעלול גרידא.*

idanie
22/12/09, 17:15
איזה ||| עכשיו אני נכנס לחנות כדי לקנות את התוכנה ואז אני לא מוצא אותה !!!!!! מתי היא חוזרת?

Roy 10
22/12/09, 17:40
אני לא מבין את המפתחים, עדיף היה להם להשאיר את התוכנה כדי להרוויח את הכמה אנשים הבודדים שכן היו קונים את האפליקציה שלהם מאשר לא להרוויח כלום.

yosi25802007
22/12/09, 17:46
הודעה מהנהלת Appmobil
http://www.appmobil.com/

artursold
22/12/09, 18:57
ברור שאנשים ירצו שתצא פריצה...
לא כול האנשים מוכנים לשלם כסף על משהו שאפשר להשיג בחינם. במיוחד אם זה הקהל הצעיר שלא תמיד יש להם את האפשרות לפרסם את הכרטיס אשראי של ההורים ברשת.

natish
22/12/09, 19:25
ברור שאנשים ירצו שתצא פריצה...
לא כול האנשים מוכנים לשלם כסף על משהו שאפשר להשיג בחינם. במיוחד אם זה הקהל הצעיר שלא תמיד יש להם את האפשרות לפרסם את הכרטיס אשראי של ההורים ברשת.

התירוץ הזה לא תופס עבור האפסטור.

לא מדובר בסכומים גבוהים אלא בכמה שקלים בודדים ואם ההורים כל כך פוחדים מפרסום כרטיס האשראי שלהם תמיד יש את פייפל שמאפשרת רכישה מאובטחת ונוחה.
קונים gift card מאיביי, משלמים בפייפל וזהו בצורה הזו ההורים אפילו יכולים לשלוט בסכום הרכישות של הילדים.

The_mg
22/12/09, 20:27
ותבינו שהם לא כל כך צעירים(בני 16 לפחות אחרי הכל)... לקנות ג'ינסים ב 1000 שקל זה בסדר אבל 10 שקל לתוכנה זה מוגזם...
Fxp זה פורום תת רמה, אני בעד לסגור אותו ואת הטימטום שבו...

cobraf
22/12/09, 21:16
שלחתי להם מייל

ויש כרגע הודעה באתר שלהם,האפליקציה חוזרת לappstore כבר בימים הקרובים

אפשר להירגע

Cyphers
22/12/09, 21:20
שלחתי להם מייל

ויש כרגע הודעה באתר שלהם,האפליקציה חוזרת לappstore כבר בימים הקרובים

אפשר להירגע

חבר, הכתבה עודכנה. נרשמה כבר התגובה.

cobraf
22/12/09, 21:22
מעולה תודה על העדכון

TheKiller=IL=
23/12/09, 06:14
תראו אני לא תומך בתוכנות פרוצות ומשחקים פרוצים, אבל כמה דברים:
1. בפורום הזה יש מדריכים המסבירים איך לפרוץ את האייפון והאייפוד טאצ'.
2. בפורום הזה יש מדריכים המסבירים איך להתקין תוכנות ומשחקים פרוצים.
3. הסתכלתי קצת באתר של המפתחים ואני רואה שהם גם גובים כסף ממורי הנהגיה
שרוצים לפרסם את הפרטים שלהם בתוכנה, צעד יפה.

Smart&Simple
23/12/09, 08:44
מפתחים ישראליים לא צריכים לקחת בחשבון ***** ועצם העובדה שיש פה משתמשים שמאשימים את המפתחים היא תירוץ עלוב להשקיט את המצפון או להצדיק גניבה.
בעת הפיתוח המפתחים צריכים לקחת בחשבון את הלקוחות של התוכנה ולא באלו שפורצים את התוכנות שלהם ומפיצים אותם באינטרנט.

לא מדובר באחת התוכנות הרגילות של האפסטור שנמכרת בהרבה מחנויות האפסטור אלא בתוכנה שמיועדת לקהל האייפונרים/ משתמשי האייפוד טאץ' הישראלי בלבד וגם מבין הקהל הזה רק לאלו שעומדים בפני בחינת התיאוריה שלהם כך שמדובר בקהל מאוד מאוד מצומצם. אז הרווחים של המפתחים הם כל כך נמוכים שהפצה פרוצה של התוכנה תמחק כמעט לגמרי את הסיכוי שלהם לרווח כלשהו.

ולכל אותם הגאונים, כן אם אנשים יורידו תוכנות פרוצות וימשיכו לגנוב תוכנות שפותחו בעמל רב אז מפתחים פשוט יפסיקו לפתח דברים. מי שמטומטם פה הוא הציבור שמתקמצן על כמה שקלים בודדים לתוכנה מצוינת ומלוטשת ולא המפתחים שפשוט רוצים לקבל תמורה על העבודה שלהם.

אני ממש לא מסכים איתך,
אם אחד השיקולים שלהם היה להרוויח כסף ממכירת התוכנה, הם צריכים לקחת בחשבון
שאנשים ינסו לפרוץ את התוכנה, זאת המציאות ואין הרבה מה לעשות איתה.
המיוחד הם לא יוכלו לשנות אותה, אם מלכתחילה זה לא יהיה ריווחי בשבילהם אז אל תכנסו לזה בכלל, אבל אם ראיתם את הסיכונים והשקעתם מאמץ, זמן וכסף... אז הם היחידים שיפסידו אם התוכנה תרד מהאפסטור.
עוד הפעם זה לא אומר שאני תומך בפיראטיות זה אומר שאני מכיר את המציאות.