מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל לפלאפון: אתם המובילים במכירות האייפון בישראל

natish
20/12/09, 11:37
‏אפל לפלאפון: אתם המובילים במכירות האייפון בישראל

בפלאפון סבורים: הסיבות לכך - השקת 2 תוכניות מחירים פשוטות להבנה ונפח גלישה גדול ביחס למתחרים.

‏http://www.israpreneur.com/wp-content/uploads/2009/06/iphone-Israel.jpg

גורמים רשמיים באפל העולמית מסרו לבכירים בפלאפון בעל פה, כי נכון לעכשיו, כשבוע וחצי מאז התחילו מכירות האייפון בישראל, פלאפון מובילה את מכירות המכשיר בישראל. 10 ימים חלפו מאז הלילה הלבן שקיימו חברות הסלולר למכירות האייפון. בפלאפון שבעי רצון מקצב המכירות עד עכשיו שעומד בתחזיות החברה, ואף מעבר לכך, בניגוד למה שמוצג בדיווחים שונים. בחברה סבורים כי יש מספר גורמים להיענות לרכישת המכשיר דרכה. ראשית, פלאפון השיקה רק שתי תוכניות מחיר לאייפון, פשוטות להבנה באופן יחסי. זאת לעומת 3 תוכניות בסלקום ומספר רב של תוכניות בפרטנר. שנית, פלאפון היתה "הנדיבה" ביותר מבחינת נפח הגלישה בחבילות שלה שצמודות לרכישת האייפון, כאשר היא כללה בהן 10 ג'יגה של גלישה לחודש מול 1 ג'יגה בסלקום ו-30 מגה-ביט בפרטנר. שלישית, אנשי פלאפון מאמינים שהסכם שיתוף הפעולה של החברה עם חנויות איי-דיגיטל, מצליח למשוך לקוחות אייפון לפלאפון.

בפלאפון מאמינים עוד, שלקוחות רבים ממתינים לירידת מחירי האייפון ולהשקת תוכניות תמחור שלו לחיילים, סטודנטים ומגזרים אחרים, דבר שאמור להתרחש בשבועות הקרובים.
מול זאת, נכון לעכשיו סלקום ופרטנר מציגות באתרים שלהן את תוכניות תמחור האייפון, ופלאפון משום מה אינה מציגה אותן.

באשר למלאי המכשירים אשר בארץ בסלקום אזלו נכון לעכשיו דגמי האייפון היקרים יותר (עם נפח זיכרון של 32 ג'יגה) אך אין בעיה להשיג אותם בחברות המתחרות. בשאר דגמי האייפון (8 ו- 16 ג'יגה) אין מחסור באף אחת מהחברות.

כזכור, שלוש חברות הסלולר התחייבו מול אפל למכור כ- 70 אלף מכשירי אייפון כל שנה, למשך שלוש שנים. חברות הסלולר אינן מוכנות למסור שום נתון על קצב מכירות המכשיר עד כה. אינדקציה כללית על מכירות האייפון ניתן לקבל ממפתחי אפליקציות ישראליות שמדווחים על עלייה של עשרות אחוזים בהורדות היישומים שלהן מאז ההשקה הרשמית בישראל.

מקור: TheMarker IT (http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=az20091220_563313)

sangoker
20/12/09, 11:39
אני מקווה שבפלאפון ובכל החברות לא ימכרו עוד הרבה ,כדי שיורידו את המחירים המופקעים,א"א ככה

brazilero
20/12/09, 11:58
אני לא לקוח ולא עובד שם אבל אין ספק שהחבילות של פלאפון הכי ברורות והכי "אמריקאיות" באוריינטציה שלהם:
מחיר ראשוני כמו בארה"ב (400/800/1200 ש"ח) ומחיר חבילה דיי דומה לארה"ב (מבלי להשוות תנאי שכר וכדומה..).

dany74q
20/12/09, 13:29
אני מאוד אהבתי את האפשות של לקחת מכשיר ללא התחייבות לחבילה מסויימת במחירי שוק (ישראליים) פחות או יותר נורמאליים - ללא סיבוך מיותר של simfree מולחמים ומה לא..

gavrielr
20/12/09, 14:25
מה שטוב עוד בפלאפון ואולי יש את זה גם בחברות האחרות, זה שיש אפשרות לקחת את האיפון ב-99 ש"ח (3gs 16gb), ולהישאר בתוכנית שאני נמצא ולקבל עליו זיכוי אם עוברים את סף ה-250 ש"ח. כמובן שזה טוב רק לאלה שמדברים הרבה...

brazilero
20/12/09, 14:33
מה שטוב עוד בפלאפון ואולי יש את זה גם בחברות האחרות, זה שיש אפשרות לקחת את האיפון ב-99 ש"ח (3gs 16gb), ולהישאר בתוכנית שאני נמצא ולקבל עליו זיכוי אם עוברים את סף ה-250 ש"ח. כמובן שזה טוב רק לאלה שמדברים הרבה...

+ אני בטוח שמחייבים למינימום חבילת גלישה בדיל הזה.

avivsiphone
20/12/09, 16:10
יכול להיות. ידוע שפלאפון זולים יותר בתעריפים בדרך כלל. אבל מהנסיון שלי, כל מה שזול בפלאפון מכניסים לך ביוקר בהמשך.

kostor
20/12/09, 17:30
+ אני בטוח שמחייבים למינימום חבילת גלישה בדיל הזה.

+ בטח גם לחבילת sms מסוימת שצריך לשלוח בחודש

T-p-X
20/12/09, 20:37
השקת תוכניות תמחור שלו לחיילים, סטודנטים ומגזרים אחרים, דבר שאמור להתרחש בשבועות הקרובים.

הדבר היחיד שמעניין בכתבה

sangoker
21/12/09, 06:50
אני לא לקוח ולא עובד שם אבל אין ספק שהחבילות של פלאפון הכי ברורות והכי "אמריקאיות" באוריינטציה שלהם:
מחיר ראשוני כמו בארה"ב (400/800/1200 ש"ח) ומחיר חבילה דיי דומה לארה"ב (מבלי להשוות תנאי שכר וכדומה..).

אנשים אני מרגיש אידיוט לעומתכם, אני לא מבין איך עשיתם כבר את כל החישובים של החבילות ,לי רק יצא שבאורנג' אני משלם על המכשיר 5724 ש"ח כי אני משלם 159 ש"ח לחודש כפול 36 חודשים ,ואת כל הקטע של "ההחזר" אני ממש לא מבין, וזה נראה לי משהו שישאר לי בסימן שאלה עד יום מותי :(:(:(:(:(

Cyphers
21/12/09, 08:18
אנשים אני מרגיש אידיוט לעומתכם, אני לא מבין איך עשיתם כבר את כל החישובים של החבילות ,לי רק יצא שבאורנג' אני משלם על המכשיר 5724 ש"ח כי אני משלם 159 ש"ח לחודש כפול 36 חודשים ,ואת כל הקטע של "ההחזר" אני ממש לא מבין, וזה נראה לי משהו שישאר לי בסימן שאלה עד יום מותי :(:(:(:(:(

פשוט תקזז את כמות הדקות שקיבלת "במתנה" בחבילה שעשית כל חודש.

brazilero
21/12/09, 08:27

לא הבנתי איך החלטת שאתה משלם למשך 36 חודשים ולא 18.. (אלא אם אתה מנוי עסקי...)

sangoker
21/12/09, 13:01
לא הבנתי איך החלטת שאתה משלם למשך 36 חודשים ולא 18.. (אלא אם אתה מנוי עסקי...)

לפי איך שהבנתי ,באורנג הם אמרו שכדי לרכוש את האייפון חייבים לעשות תשלומים דרך כרטיס אשראי (כמו בעיסקי) ולא כמו תמיד שזה בדף החשבון ,ואני כמעט בטוח שזה 36 חודשים כי הם רשמו שאני משלם אחרי שהם מביאים לי את ההחזר 99 ש"ח לחודש על המכשיר וסך הכל הם רשמו 3564 ואם אני עושה 99 כפול 36 זה יוצא 3564 מה שאומר לי שזה 36 חודשים ולא 18 ,וכמו שאמרתי קודם כששאלתי אותם לגבי התשלום הם אמרו שסה רק בכרטיס אשראי ,שזה בעצם כמו עיסקי למרות שזה לא עיסקי

brazilero
21/12/09, 15:33
לפי איך שהבנתי ,באורנג הם אמרו שכדי לרכוש את האייפון חייבים לעשות תשלומים דרך כרטיס אשראי (כמו בעיסקי) ולא כמו תמיד שזה בדף החשבון ,ואני כמעט בטוח שזה 36 חודשים כי הם רשמו שאני משלם אחרי שהם מביאים לי את ההחזר 99 ש"ח לחודש על המכשיר וסך הכל הם רשמו 3564 ואם אני עושה 99 כפול 36 זה יוצא 3564 מה שאומר לי שזה 36 חודשים ולא 18 ,וכמו שאמרתי קודם כששאלתי אותם לגבי התשלום הם אמרו שסה רק בכרטיס אשראי ,שזה בעצם כמו עיסקי למרות שזה לא עיסקי

סבבה, אלו 36 חודשי תשלומים על המוצר, אלו לא חודשי התחייבות לחברה.
לשירותי החברה (אינטרנט, חבילת דקות וכדומה) אפשר לחייב לפי חוק רק עד 18 חודשים.

איתי אליעזר
22/12/09, 01:23

בקשר לחישוב על החזר על המכשיר,

יש לך תוכנית נגיד 50 אג' לדקה ואומרים לך שאם תדבר ב200 שקל תקבל החזר על המכשיר.

נגיד אייפון עולה 100 שקל בחודש אתה מקבל החזר של 90 שקלים מעל 200 שקלים.

דיברת 400 דק' = 200 שקל +100 שקל מכשיר = 300 שקל, פחות 90 שקל החזר אתה צריך בסוף החשבונית להגיע ל210 שקלים.
אני נציג של סלקום אז ככה שאני יודע... זה די פשוט בשורה התחתונה רק צריך להבין את החשבונית שזה קצת מסובך.

בסלקום החזרים נתנים לך על חבילת גלישה, sms לא בחבילה, וכמות דק' גם בתוך חבילה. (נראה לי בכל החברות זה ככה)

מקווה שעזרתי אם לא תכתוב לי בפרטי אני יסביר יותר טוב.

brazilero
22/12/09, 08:59
בקשר לחישוב על החזר על המכשיר,
בסלקום החזרים נתנים לך על חבילת גלישה, sms לא בחבילה, וכמות דק' גם בתוך חבילה. (נראה לי בכל החברות זה ככה)

אוף, אני כל כך שונא את כל הקטנוניות התחמנית הזו בכל חברות הסלולר !!!

למה לא מחשבים שווי חשבונית אמיתי ביחס למספר שלו מגיעה ההטבה !? למה לא להכליל את חבילה ה-sms ? מה שונה בינה לבין חבילת גלישה ?!? בשתיהן אתה משלם סכום תמורת כמות מסוימת (gb או כמות sms).

למה לא לפשט ? גם כך זה כסף שמגיע לחברת הסלולר בסופו של דבר... אם קובעים סכום של 200 ש"ח אז 200 ש"ח שווי שימוש למספר והלאה.

איתי אליעזר
27/12/09, 00:09
אוף, אני כל כך שונא את כל הקטנוניות התחמנית הזו בכל חברות הסלולר !!!

למה לא מחשבים שווי חשבונית אמיתי ביחס למספר שלו מגיעה ההטבה !? למה לא להכליל את חבילה ה-sms ? מה שונה בינה לבין חבילת גלישה ?!? בשתיהן אתה משלם סכום תמורת כמות מסוימת (gb או כמות sms).

למה לא לפשט ? גם כך זה כסף שמגיע לחברת הסלולר בסופו של דבר... אם קובעים סכום של 200 ש"ח אז 200 ש"ח שווי שימוש למספר והלאה.

שאלה תשובה שלי אין בכלל מענה עליה. נראה לי שבגלל שרוב האנשים עושים חבילות sms אז הם לא נותנים עליה החזרים.