מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : למה משתמשי האייפוד לא מעדכנים?

natish
20/12/09, 10:16
‏למה משתמשי האייפוד לא מעדכנים?

בעוד כ-95% ממשתמשי האייפון כבר עידכנו את המכשיר שלהם לגירסה 3.0 ומעלה נראה שרק 55% ממשתמשי האייפוד טאץ' עדכנו את מכשירם לאחת מגירסאות 3.0.

‏http://ongr.files.wordpress.com/2009/09/ipodtouch3g.jpg

האתר AppleInsider מדווח שלפי בדיקה שנעשתה בנושא על ידי חברת הפרסום המקוונת Chitika, רק 55% מבעלי האייפוד טאץ' שידרגו את גירסת מכשירם לאחת מגירסאות 3.0. לעומת זאת עולה כי כמעט 95% מבעלי האייפון שידרגו את המכשיר שלהם לאותם הגירסאות (למרות שעדיין ניתן לראות בארץ משתמשי אייפון שעובדים עם גירסאות ישנות יותר אפילו עד לכדי גירסה 1.1.3). כידוע לכל השדרוג הוא חינמי לבעלי האייפון בעוד לבעלי הטאץ' השדרוג בין הגירסאות הגדולות (1.0 ל- 2.0 ל- 3.0) כרוך בעלות של כ-10$ (או במקרה של גירסה 3.0 עלות של 5$ בהתאם לתאריך רכישת הטאץ'). המספרים עליהם התבססה Chitika על על פי נתוני גלישת רשת שהתבצעה באתרים בהם החברה מפרסמת.

Chitika טוענת שמלבד הבדל המחירים (חינם מול 10$) גירסות ה- 3.0 של ה- iPhone OS לא מציעות הרבה למשתמש האייפוד טאץ' הממוצע מאחר ודברים כמו MMS, הודעות PUSH ושימוש במכשיר כמודם סלולרי (Tethering) הם לא שימושיים במיוחד במכשיר שמסתמך על חיבוריות WIFI בלבד. כך שיוצא שבעלי הטאץ' התבקשו לשלם בעצם 10$ על דברים כמו Copy-Paste, אפשרות של in-app purchases ומקלדת מאוזנת במספר אפליקציות.

http://images.appleinsider.com/chitikaiphone.png

כאמור גירסה 3 שוחררה על ידי אפל בחודש יוני האחרון כשהיא מוסיפה שלל פיצ'רים למכשירי האייפון והאייפוד טאץ' כגון הפיצ'רים שצוינו לעיל (עוד מידע על ההבדל בין הגירסאות ניתן למצוא כאן (http://www.iphones.co.il/forum/thread15192.html)) אבל הניתוח המעניין באמת מעלה שאלה טובה והיא האם בעלי הטאץ' באמת צריכים את כל אותם הפיצ'רים שמגיעים בגירסה שרובם מתאימים דווקא למשתמשי האייפון ועקב זאת נראה שמשתמשי הטאץ' צריכים לשלם פחות על השדרוג מאחר והערך המוסף בשדרוגי הגירסאות הוא נמוך יותר עבורם.

Cyphers
20/12/09, 10:27
השדרוג באמת לא יהיה שווה את הכסף אבל אופציית החיפוש שהתווספה היא די משמעותית.
נתון מעניין.

AldoRaine
20/12/09, 10:40
לדעתי גם הרבה ממשתמשי הטאץ' רואים בטאץ' שלהם סתם נגן mp3. אני אישית אף פעם לא שידרגתי כושחה באייפוד מוני שלי - לא ראיתי צורך.

אבל מי שיש לו אייפון קנה אותו לא סתם כפלאפון או כנגן אלא כגדג'ט ולכן מעניין אותו כל פיטצ'ר חדש קטן שיצא לאייפון.

לדעתי, חוץ מתאימות של אפליקציות (יש אפליקציות שלא עובדות עם os 2) אין שום טעם לשלם 10$ לכושחה 3 לאייפוד טאץ'.

lokopo
20/12/09, 12:09
האמת היא שאני נמנעתי מלשדרג לגרסא 3 עד לא מזמן, אבל כמעט והפסיקו להוציא אפלקציות לגרסאות פחות מ-3.
לא היה לי צורך בלעדכן גרסא כי פשוט אני לא צריך שום דבר מהפיצ'רים החדשים.
וזה עוד כשאני לא משלם כסף אלא מוריד מאתרים שמביאים הורדה ישירה.
פשוט גם לא היה לי כוח לפרוץ מחדש ולחכות שעות עד שכל האפלקציות יעלו וכל הדברים מהסידיה.
אני עוד בגרסא 3 הראשונה ואין לי שום כוונה לשדרג ל-3.1.2

Omri David
20/12/09, 12:59
אני לא רואה סיבה לשלם לאפל 10$ על שידרוג לנגן MP3 למרות איך שזה נראה מי שעושה אותו למשחקים משלמים כדי לשים משחקים שתומכים.

אני שידרגתי את האיפוד שלי כי היה לי משעמם ורציתי לראות מה ה-Bluetooth עושה למכשיר זה הכל.
אני רואה אותו כנגן עכשיו ולא יותר מזה...

לא משדרג את המכשיר יותר אני על גירסא 3.1.2.

Roy 10
20/12/09, 14:21
אני לא רואה סיבה לשלם לאפל 10$ על שידרוג לנגן mp3 למרות איך שזה נראה מי שעושה אותו למשחקים משלמים כדי לשים משחקים שתומכים.

אני שידרגתי את האיפוד שלי כי היה לי משעמם ורציתי לראות מה ה-bluetooth עושה למכשיר זה הכל.
אני רואה אותו כנגן עכשיו ולא יותר מזה...

לא משדרג את המכשיר יותר אני על גירסא 3.1.2.

שילמת 10$ כי היה לך משעמם?

Omri David
20/12/09, 14:46
לא, זה פרוץ אצלי. :)
שידרגתי כי היה לי משעמם יש הבדל.