מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אם גוגל לומדת מאפל?

natish
18/12/09, 16:17
‏אם גוגל לומדת מאפל?

אחת השחקניות החזקות ביותר בשוק הטכנולוגיה כיום היא גוגל, המתחרה האיימתנית של אפל ושל מיקרוסופט שעד לאחרונה הייתה שותפה קרובה של אפל. בזמן האחרון יש הרבה דיווחים על מוצרים חדשים של גוגל ונראה שחברת התוכנה משתדרגת לכיוון החומרה גם כן.

‏http://blog.searchenginewatch.com/blog/img/google-beta.jpg

לאחרונה אנחנו שומעים הרבה מאוד על פועלה של גוגל בתחום הטכנולוגיה. החברה פשוט לא נחה לרגע והיא עמלה כנמלה, כל כמה ימים ניתן לשמוע על סיפור חדש או מוצר חדש שעולה בשם אחד עם מלכת האינטרנט. בשבוע האחרון החברה עלתה לכותרות החדשות עם מספר דברים. קודם כל דפדפן הכרום של החברה שעודכן ושוחרר לאחרונה גם לפלטפורמות המק והלינוקס בגירסת בטא רשמית עקף את דפדפן הספארי (http://www.iphones.co.il/forum/thread111734.html) של אפל מבחינת נתח השוק והוא מתייצב במקום השלישי מאחורי הפיירפוקס והאקספלורר שעדיין ממשיכים לשלוט ביד רמה בשוק הדפדפנים. מעבר לכך התחילו לצוץ ברשת שמועות לגבי מכשיר גוגלפון (http://www.iphones.co.il/forum/thread111406.html) מבית גוגל שיפעל על חומרה של HTC ויריץ את מערכת ההפעלה הניידת של גוגל - האנדרואיד בגירסה 2.1 שנמצאת עדיין בשלבי פיתוח. על פי הדיווחים הגוגלפון יהיה מכשיר משולב של גוגל ו- HTC וגוגל תהיה זו שתחליט על מפרט החומרה של המכשיר והפיצ'רים שלו באופן מלא.

כעת נראה שהחדשות לגבי גוגל לא מפסיקות. הדיווח הראשון הוא לגבי חנות התוכנות של גוגל שלאחרונה עברה את רף ה-16,000 אפליקציות. גוגל עצמה טענה שהחנות שלה מכילה כ-20,000 אפליקציות אבל בדיקה בנושא העלתה שהכמות עומדת על 16,000. בכל אופן מדובר בקפיצה משמעותית של כ-60% בכמות האפליקציות (או א?פ?ס :)) מאז חנות האפליקציות של גוגל עברה את רף ה-10,000 אפליקציות בחודש ספטמבר. יש לציין שרוב התוכנות בחנות של גוגל, שמיועדת למכשירי האנדרואיד בלבד, הם חינמיים והיחס בין האפליקציות החינמיות לאלו שבתשלום עומד על 38% אל מול 62% בהתאמה. כמו כן לאחרונה נרשם גידול די משמעותי במספר המפתחים שמתעניינים בפיתוח של אפליקציות לפלטפורמת האנדרואיד 1.5 ומעלה ועם גידול מספר מכשירי האנדרואיד אנחנו נראה גם גידול משמעותי בכמויות המפתחים והאפליקציות לפלטפורמה הניידת של גוגל.

הדיווח השני בנושא גוגל הוא לגבי מערכת ההפעלה (http://www.iphones.co.il/forum/thread108396.html?highlight=%E2%E5%E2%EC) שלה שהוצגה לראשונה לפני מספר חודשים. בהצגת מערכת ההפעלה שלה גוגל הודיעה שהכרום OS לא תפעל על כל מחשב נטבוק אלא על מחשבי נטבוק ספציפיים. השמועות האחרונות מגלות שיתכן מאוד וגוגל תרחיב את אותו הרעיון והיא תשיק את מערכת ההפעלה כרום OS על מחשבי נטבוק שהחומרה שלהם תעוצב על ידה. כלומר בדיוק כמו שגוגל שולטת על עיצוב ומפרט החומרה של מכשיר הגוגלפון שלה שחומרתו מיוצרת על ידי חברת HTC, כך תחליט החברה לשלוט על מפרט ועיצוב החומרה של מחשבי הנטבוק שיבואו עם מערכת ההפעלה של החברה.

על פי הערכות החברה תשיק את הנטבוק שלה שימכר תחת שמה לקראת סוף שנת 2010 יחד עם השקתם של שאר מחשבי נטבוק שיבואו עם מערכת ההפעלה כרום OS וייוצרו על ידי חברות כגון ACER, ASUS ועוד יצרניות נטבוקים שיחתמו על חוזים מול גוגל. כאמור כל מחשבי הנטבוק שיבואו עם מערכת ההפעלה של גוגל אמורים להיות בעל מפרט מסוים באישורה של גוגל שעל פי דיווחים מוקדמים תדרוש בין היתר שכל נטבוק שיגיע עם הכרום OS יהיה בעל צ'יפסט של גלישה סלולרית בדור 3G או 4G וכן יגיע עם מעבד אינטל ATOM מאחר ומערכת ההפעלה שלה לא תומכת במעבדי ה-ARM.

המהלכים האחרונים של גוגל והשמועות/דיווחים על כך שהחברה רוצה לשלוט בחומרה עליה מותקנים מערכות ההפעלה שלה בין אם ניידות סלולריות או ניידות לנטבוקים מעבירה את גוגל לשלב חדש כאשר כעת היא הופכת את עצמה למתחרה לשותפות שלה ומאיימת במידה מסוימת על המוצרים של אותן השותפות. במידה ואכן כל הדיווחים והשמועות יתגלו כנכונות, גוגל תהפוך דומה יותר ויותר לאפל. שהרי אפל מייצרת בעצמה את התוכנה ושולטת באופן מלא על החומרה (שמיוצרת על ידה או על ידי שותפות) שמגיעה במוצרים שלה. להזכירכם עד לאחרונה אפל וגוגל היו בעלות ברית בהרבה תחומים אך בשנה האחרונה חלה התרחקות בין 2 החברות שהפכו משותפות ליריבות כאשר הן מתחרות במספר תחומים: דפדפנים, פלטפורמות סלולריות, מדיה, יישומים ובקרוב גם בתחום מערכות הפעלה.

Cyphers
18/12/09, 16:52
תודה על הכתבה.
עד כמה שגוגל תנסה לשלוט במחשבים עליהם יותקן כרום, עדיין אלו לא יהיו מחשבים עם branding של Google אלא כמו שאמרת של Acer/Asus וכך היא רק תצטרך להסתכל מהצד ולהנהן עם הראש בהסכמה (או לא) לגבי החומרה שתופץ בנטבוקים.

natish
18/12/09, 17:00
תודה על הכתבה.
עד כמה שגוגל תנסה לשלוט במחשבים עליהם יותקן כרום, עדיין אלו לא יהיו מחשבים עם branding של google אלא כמו שאמרת של acer/asus וכך היא רק תצטרך להסתכל מהצד ולהנהן עם הראש בהסכמה (או לא) לגבי החומרה שתופץ בנטבוקים.

במידה מסוימת כן, אבל העניין הוא שמדובר על כך שגוגל רוצה לשווק מחשב נטבוק שהחומרה שלו תיוצר על ידי חברה שותפה אבל גוגל תהיה זו שתשלוט במפרט ובעיצוב, בדומה לענין הגוגלפון במידה והוא אכן יצא לפועל.

Cyphers
18/12/09, 17:04
כן אני מסכים איתך שהרצון שלהם לשלוט בכל פרט ופרט במוצר שנושא את מערכת ההפעלה שלהם מזכיר את אפל אבל המוצר המוגמר לא יהיה שלהם. :)

natish
18/12/09, 17:11
כן אני מסכים איתך שהרצון שלהם לשלוט בכל פרט ופרט במוצר שנושא את מערכת ההפעלה שלהם מזכיר את אפל אבל המוצר המוגמר לא יהיה שלהם. :)

אז זהו שלא כל מחשב שיגיע עם הכרום os יהיה עם חותמת מלאה של גוגל עליו אבל נראה שגוגל עצמה רוצה לפתח מחשב נטבוק נייד עם יצרנית חומרה שימכר תחת השם של גוגל, והיא זו שתשתלוט בכל אספקט בעניין החומרה שלו החל מהמפרט וכלה בעיצוב.

Cyphers
18/12/09, 17:19
אז זהו שלא כל מחשב שיגיע עם הכרום os יהיה עם חותמת מלאה של גוגל עליו אבל נראה שגוגל עצמה רוצה לפתח מחשב נטבוק נייד עם יצרנית חומרה שימכר תחת השם של גוגל, והיא זו שתשתלוט בכל אספקט בעניין החומרה שלו החל מהמפרט וכלה בעיצוב.

יהיה מעניין. תודה!

thenrg1
18/12/09, 19:40
ההבדל הגדול בין גוגל לאפל הוא שגם אם גוגל תשווק את התוכנה שלה יחד עם חומרה תחת המיתוג שלה - היא עדיין תשחרר את מערכות ההפעלה שלה (בין אם זה נטבוקים ובין אם זה סלולריים) גם ליצרניות אחרות, ובחינם.
כרום os מיועדת לכל שוק הנטבוקים. כמו שאנדרויד מיועדת לכל יצרניות הסלולר. גם אם גוגל תשחרר נטבוק משלה - עדיין יימכרו נטבוקים של חברות אחרות עם מערכת ההפעלה של גוגל.

וכמובן שבכל הקשור לחנות האפליקציות - לגוגל אין מדיניות הזויה של אישור אפליקציות. כל אחד יכול לכתוב אפליקציה (בין אם זה לאנדרויד ובין אם זה כרום os) ולשחרר אותה או באופן פרטי, או כחלק מחנות האפליקציות.

נראה דווקא שלאפל יש מה ללמוד מגוגל, ולא להיפך. אחרי הכל גוגל קיימת קצת פחות מרבע מהזמן שאפל קיימת - ושווי השוק של גוגל עולה על אפל. אחרי שגוגל תיכנס לנישה של מערכות הפעלה למחשבים וסלולרים - היא תשאיר את אפל הרחק הרחק מאחור.

GalDanino
18/12/09, 23:07
אני לא מבין את גוגל
אתם שווים יותר מכל החברות שמייצרות מחשבים ועדיין לא מספיק לכם
אז היה לכם טלפונים ומחשבים... מה אז? כי לא נראה לי שזה יספיק כי הם בטוח ירצו עוד ועוד
ממש לא כמו אפל, אפל עושה דברים כדי לעשות את החיים שלו יותר כיפים ויותר נוחים
לאפל יש מטרה אחרת לגמרי משל גוגל

נראה דווקא שלאפל יש מה ללמוד מגוגל, ולא להיפך. אחרי הכל גוגל קיימת קצת פחות מרבע מהזמן שאפל קיימת - ושווי השוק של גוגל עולה על אפל. אחרי שגוגל תיכנס לנישה של מערכות הפעלה למחשבים וסלולרים - היא תשאיר את אפל הרחק הרחק מאחור.

זהו שאפל לא מחפשת כסף כמו גוגל וזה אחד הדברים שמיוחדים בה

Snoopy
18/12/09, 23:15
אני לא מבין את גוגל
אז היה לכם טלפונים ומחשבים... מה אז? כי לא נראה לי שזה יספיק כי הם בטוח ירצו עוד ועוד

שאפתנות.
קח את מייקרוסופט.
ווינדוס 95 היא על גג העולם ושולטת ברוב המחשבים, אז זהו? מפסיקים?
לא מפתחים יותר וינדוס, אופיס, Zune?

אפל התחילה כחברת מחשבים הרבה לפני האייפודים, הם אמרו זהו?
יש לנו מחשבים, לא צריך מוצרים אחרים? להתפתח במקום אחר?
צריך.
ואחרי האייפודים, הצלחה מסחררת, לא יצא אייפון? יצא.
אפל נכנסה לשוק הטלפונים מתוך חברה שונה לגמרי ביום בהיר אחד.

אין שום פסול בשאפתנות, להפך, צריך שאפתנות בחיים, רק ככה מתקדמים.

gyaronn
18/12/09, 23:49
google is tacking over the world muhahahahaha :-)

thenrg1
19/12/09, 00:03
אני לא מבין את גוגל

חחחחחחחחחח ;);)
הצלחת להצחיק אותי
נכון, אפל פה כדי להנעים את זמננו על פני כדור הארץ. הם לא כאן בשביל הכסף

;) גדול אתה

natish
19/12/09, 15:43

אתה טועה ידידי.
ערך השוק של 2 החברות לא גבוה בהרבה האחד מהשני. וכבר דיווחתי בעבר על כך שאפל עקפה את גוגל מבחינת שווי החברה. יתכן והמצב התהפך עוד מאז.

http://www.macobserver.com/tmo/article/Wall_Street_Apple_Worth_More_than_Google/

http://digg.com/apple/Apple_was_briefly_worth_more_than_Google

אני לא יודע מה כרגע מי החברה ה"שווה" יותר אבל אם זאת תהיה אפל אני לא אהיה מופתע.

thenrg1
19/12/09, 16:36
אתה טועה ידידי.
ערך השוק של 2 החברות לא גבוה בהרבה האחד מהשני. וכבר דיווחתי בעבר על כך שאפל עקפה את גוגל מבחינת שווי החברה. יתכן והמצב התהפך עוד מאז.

http://www.macobserver.com/tmo/article/wall_street_apple_worth_more_than_google/

http://digg.com/apple/apple_was_briefly_worth_more_than_google

אני לא יודע מה כרגע מי החברה ה"שווה" יותר אבל אם זאת תהיה אפל אני לא אהיה מופתע.

לפי הנתונים שצירפת, שווי השוק שלהם היה כמעט זהה, כשאפל עוברת במעט את גוגל, וכל זה היה נכון לאוגוסט 2008 (הרבה מים עברו מתחת לגשר מאז). לדעתי פוטנציאל הגדילה של גוגל הוא עצום לעומת זה של אפל, המתעקשת על מחירי סף למוצרים שלה - בעוד גוגל משחררת את מרביתן הוחלט של מצריה בחינם.

בסופו של יום, אפל תישאר חברת נישה בלבד, חברות לא יתחילו לנהל את עסקיהן דרך מחשבי אפל, בעוד הן החלט יכולות לעשות זאת דרך מוצרי גוגל, אנדרויד תופץ על גבי הרבה יותר מכשירים מאשר האייפון של אפל שנמכר כמכשיר אחד בלבד

natish
19/12/09, 17:15
לפי הנתונים שצירפת, שווי השוק שלהם היה כמעט זהה, כשאפל עוברת במעט את גוגל, וכל זה היה נכון לאוגוסט 2008 (הרבה מים עברו מתחת לגשר מאז). לדעתי פוטנציאל הגדילה של גוגל הוא עצום לעומת זה של אפל, המתעקשת על מחירי סף למוצרים שלה - בעוד גוגל משחררת את מרביתן הוחלט של מצריה בחינם.

בסופו של יום, אפל תישאר חברת נישה בלבד, חברות לא יתחילו לנהל את עסקיהן דרך מחשבי אפל, בעוד הן החלט יכולות לעשות זאת דרך מוצרי גוגל, אנדרויד תופץ על גבי הרבה יותר מכשירים מאשר האייפון של אפל שנמכר כמכשיר אחד בלבד

אפשר להתווכח על זה הרבה אבל בסופו של דבר צריך לראות את ערך החברות.
ונכון להיום הערך של אפל הוא יותר גבוה מזה של גוגל.

http://finapps.forbes.com/finapps/jsp/finance/compinfo/CIAtAGlance.jsp?tkr=AAPL

http://finapps.forbes.com/finapps/jsp/finance/compinfo/CIAtAGlance.jsp?tkr=GOOG

אתה יכול לראות בעצך את הערך הציבורי של 2 החברות נכון לעכשיו על פי פורבס. ולראות בעצמך שאפל שווה ב-30 מיליארד דולר יותר מגוגל.

thenrg1
19/12/09, 17:27
יש כמה נתונים מעניינים בלינקים שצירפת. קודם כל - מנייתה של גוגל שוה פי 3 ממנייתה של אפל. בעוד שמנייתה של אפל צונחת בחודשים האחרונים, מנייתה של גוגל צומחת בקצב קבוע ורצוף מאז להיווסדה , בעוד שמנייתה של אפל נעה ונדה כמו מטוטלת.

אבל בכל הנוגע לשווי השוק - אתה צודק, אפל שווה כ-30 מיליארד יותר מגוגל. אבל בל נשכח שגוגל רק בתחילת דרכה, ומרביתם המוחלט של הכנסותיה מגיע מפרסום, בעוד אפל קיימת כבר כמה עשורים ועוסקת ישירות במכירת מוצרים טכנולוגיים.

עכשיו - תוסיף לשוק הפרסום של גוגל גם התחלת מכירת מוצרים טכנולוגיים (נטבוקים, סלולרים, ואני מאמין שגם טבלט זול ומהיר יגיע בעוד זמן לא רב) - ותבין איזה פוטנציאל יש לגוגל לגדול, לעומת השוק של אפל.

GalDanino
19/12/09, 18:36
שאפתנות.
קח את מייקרוסופט.
ווינדוס 95 היא על גג העולם ושולטת ברוב המחשבים, אז זהו? מפסיקים?
לא מפתחים יותר וינדוס, אופיס, zune?

אפל התחילה כחברת מחשבים הרבה לפני האייפודים, הם אמרו זהו?
יש לנו מחשבים, לא צריך מוצרים אחרים? להתפתח במקום אחר?
צריך.
ואחרי האייפודים, הצלחה מסחררת, לא יצא אייפון? יצא.
אפל נכנסה לשוק הטלפונים מתוך חברה שונה לגמרי ביום בהיר אחד.

אין שום פסול בשאפתנות, להפך, צריך שאפתנות בחיים, רק ככה מתקדמים.

מיקרוסופט היא חברה לתוכנה אז ברור שהיא תשדרג את התוכנה שלה
אפל ראתה שלעולם קשה לשמוע את השירים שהם אוהבים בדיסקים אז הם הביאו את האייפוד שעזר לכל העולם לישמוע את השירים שהם אוהבים ואני מזכיר לך שזו הצלחה גדולה עד היום

גוגל לא הולכת להביא לנו משהו חדש או משהו שבאמת יעזור לנו היא רק רוצה לנצל את השם הגדול שלה לעוד תחרות ועוד כסף... אני לא רואה איך כרום os עזרה, תמיד היה לינוקס.. וגם אם היה להם לפטופים זה גם לא יעזוב
קיצור הם סתם רוצים כסף כי כל אחד יקנה משהו של גוגל

Snoopy
19/12/09, 22:23
מיקרוסופט היא חברה לתוכנה אז ברור שהיא תשדרג את התוכנה שלה
אפל ראתה שלעולם קשה לשמוע את השירים שהם אוהבים בדיסקים אז הם הביאו את האייפוד שעזר לכל העולם לישמוע את השירים שהם אוהבים ואני מזכיר לך שזו הצלחה גדולה עד היום

גוגל לא הולכת להביא לנו משהו חדש או משהו שבאמת יעזור לנו היא רק רוצה לנצל את השם הגדול שלה לעוד תחרות ועוד כסף... אני לא רואה איך כרום os עזרה, תמיד היה לינוקס.. וגם אם היה להם לפטופים זה גם לא יעזוב
קיצור הם סתם רוצים כסף כי כל אחד יקנה משהו של גוגל

אני באמת לא יודע מאיפה להתחיל להגיב לזה.

משפט ראשון, דיברתי גם על הזון, האקסבוקס ועוד.

משפט שני, אפל באמת קדושה, צדקה מה שהם עשו, להביא לעולם את האייפודים, פשוט אנשים חמים ועוזרים שרק דואגים לעולם לשמיעה נוחה של מוזיקה... נו באמת.

זה שהיא תביא פלאפון חדש לא יעזור? וזה שחברה אחרת מוציאה פלאפון, זה שונה איכשהו? היא נכנסת לשוק חדש. להזכירך, אותו דבר קרה עם חברה מסוימת ב-2007, החברה המסוימת הזאת נכנסה לשוק חדש לה לגמרי, הפלאפונים. נסה לנחש את שם החברה.

כרוםos. אם אני לא טועה, IBM שלטה לגמרי בתחום המחשבים, והופ, אפל נכנסה לשוק. אני לא רואה איך macos עזרה. אה, היא כן, היא פיתה תחרות במקום חדש, שונה.
בדיוק כמו הכרוםOS שמציגה מערכת הפעלה שבנויה על הרשת, חדש לגמרי אמרנו.

המשפט האחרון שלך, אם תחליף בו את המילה "גוגל" במילה "אפל", הוא יהיה נכון בלפחות 50% יותר.

אני לא יוצא פה נגד אפל, אני יוצא נגד התגובה שלך, תשים לב למה שאתה כותב.

יש בעולם המון חברות שרוצות הרבה כסף, אבל אפל גרמה למשתמשים שלה לסגוד לה וללכת באופן כמעט עיוור אחרי שטויות שהיא עושה. להזכירך, הכתבה שפורסמה לפני כמה ימים פה על הפעולות שאפל מבצעת כדי לשמור על סודיות בנוגע למוצרים החדשים שלה, אתה בטח זוכר.
לצערי, נפלת קורבן לאפלסיזם (נראה לי שהמצאתי מילה חדשה :0).

thenrg1
19/12/09, 22:28

:d מה דעתך על אפליטליזם ? (על משקל קפיטליזם+אפל ...)
או אפלשיזם ? (אפל + פשיזם ...)

GalDanino
19/12/09, 23:55
אני באמת לא יודע מאיפה להתחיל להגיב לזה.

משפט ראשון, דיברתי גם על הזון, האקסבוקס ועוד.

משפט שני, אפל באמת קדושה, צדקה מה שהם עשו, להביא לעולם את האייפודים, פשוט אנשים חמים ועוזרים שרק דואגים לעולם לשמיעה נוחה של מוזיקה... נו באמת.

זה שהיא תביא פלאפון חדש לא יעזור? וזה שחברה אחרת מוציאה פלאפון, זה שונה איכשהו? היא נכנסת לשוק חדש. להזכירך, אותו דבר קרה עם חברה מסוימת ב-2007, החברה המסוימת הזאת נכנסה לשוק חדש לה לגמרי, הפלאפונים. נסה לנחש את שם החברה.

כרוםos. אם אני לא טועה, ibm שלטה לגמרי בתחום המחשבים, והופ, אפל נכנסה לשוק. אני לא רואה איך macos עזרה. אה, היא כן, היא פיתה תחרות במקום חדש, שונה.
בדיוק כמו הכרוםos שמציגה מערכת הפעלה שבנויה על הרשת, חדש לגמרי אמרנו.

המשפט האחרון שלך, אם תחליף בו את המילה "גוגל" במילה "אפל", הוא יהיה נכון בלפחות 50% יותר.

אני לא יוצא פה נגד אפל, אני יוצא נגד התגובה שלך, תשים לב למה שאתה כותב.

יש בעולם המון חברות שרוצות הרבה כסף, אבל אפל גרמה למשתמשים שלה לסגוד לה וללכת באופן כמעט עיוור אחרי שטויות שהיא עושה. להזכירך, הכתבה שפורסמה לפני כמה ימים פה על הפעולות שאפל מבצעת כדי לשמור על סודיות בנוגע למוצרים החדשים שלה, אתה בטח זוכר.

פשוט מדהים כמה שאתה שונא את אפל!
תקשיב לא נפלתי קורבן לשום דבר כי אני אוהב את אפל מאז שקיבלתי את האייפוד הראשון שלי (2004) מאז אני מתעדכן בכל מה שקורה איתה וזה שהיא הביאה את האייפון ואת המקבוק אייר ואת המערכות הפעלה ואינסוף דברים מקוריים וחדשים גרמו לי לאהוב את החברה עוד יותר ואני לא יתחיל עם סטיב ג'ובס
אם הייתה מכיר את אפל יותר טוב הייתה מבין אבל אתה פשוט שונא אותה בלי סיבה
אפל לא גרמה למשתמשים שלה ליסגוד לה, כל מי ש"סוגד" לה עושה את זה מרצון
ואף אחד לא יודע אם הכתבה על הסודיות נכונה ובכל זאת אני לא מופתע כי אני יודע שהם קיצוניים בקטע הזה

סתם שאלה שעלתה לי עכשיו
למה אתה נכנס לפורום הזה?
אין לך אייפון, אין לך מאק ואין לך שום חיבה לאפל אז למה אתה נכנס?

thenrg1
20/12/09, 00:11
פשוט מדהים כמה שאתה שונא את אפל!
תקשיב לא נפלתי קורבן לשום דבר כי אני אוהב את אפל מאז שקיבלתי את האייפוד הראשון שלי (2004) מאז אני מתעדכן בכל מה שקורה איתה וזה שהיא הביאה את האייפון ואת המקבוק אייר ואת המערכות הפעלה ואינסוף דברים מקוריים וחדשים גרמו לי לאהוב את החברה עוד יותר ואני לא יתחיל עם סטיב ג'ובס
אם הייתה מכיר את אפל יותר טוב הייתה מבין אבל אתה פשוט שונא אותה בלי סיבה
אפל לא גרמה למשתמשים שלה ליסגוד לה, כל מי ש"סוגד" לה עושה את זה מרצון
ואף אחד לא יודע אם הכתבה על הסודיות נכונה ובכל זאת אני לא מופתע כי אני יודע שהם קיצוניים בקטע הזה

סתם שאלה שעלתה לי עכשיו
למה אתה נכנס לפורום הזה?
אין לך אייפון, אין לך מאק ואין לך שום חיבה לאפל אז למה אתה נכנס?

זה בסדר גמור לא לאהוב את אפל. מותר. מותר אפילו להשתמש במוצרים שלה ולא לאהוב את אפל. מותר אפילו להיות מאוהבים במוצרים שלה מעל הראש, ללכת לישון מחובקים איתם בלילה - ולתעב לחלוטין את החברה שייצרה אותם. זה בסדר, וזה מותר, ולכל איש מותר שתהיה דעה.
אני מכיר את אפל די טוב. הייתי אומר אפילו טוב מאוד. כבר 15 שנים שאני עוקב אחריה ומשתמש במוצריה. השתמשתי ב power mac עוד בימים שכולם התלהבו מ Win 95. ואני עדיין לא סובל אותה.

אפל היא חברת טכנלוגיה שפועלת באופן קונססטיבי נגד המשתמשים שלה ונגד הלקוחות שלה. היא חברת הטכנלוגיה עם הכי הרבה הגבלות למוצרים שלה ולצורת השימוש בהם, והתמחור שלה תמיד היה גבוה מדי לטעמי.

יש מספיק סיבות לא לאהוב אותם. לא צריך לרייר על חברה שמייצרת מכשירים. היא בסך הכל עוד חברה בשוק העולמי. אתה נהנה מהמכשירים שלה? תמשיך להינות. אף אחד לא מונע ממך את זה. אבל תלמד לקבל את העובדה שיש אחרים שלא סובלים את אפל - וזוהי זכותם המלאה.

ודרך אגב - יש ל snoopy אייפוד טאץ'. אתה מאשר לו עכשיו להיות חבר פורום ?
או שאתה רוצה שהוא יעזוב את הפורום לתמיד כי הוא לא מעריץ את אפל ?

natish
20/12/09, 09:57
יש כמה נתונים מעניינים בלינקים שצירפת. קודם כל - מנייתה של גוגל שוה פי 3 ממנייתה של אפל. בעוד שמנייתה של אפל צונחת בחודשים האחרונים, מנייתה של גוגל צומחת בקצב קבוע ורצוף מאז להיווסדה , בעוד שמנייתה של אפל נעה ונדה כמו מטוטלת.

אבל בכל הנוגע לשווי השוק - אתה צודק, אפל שווה כ-30 מיליארד יותר מגוגל. אבל בל נשכח שגוגל רק בתחילת דרכה, ומרביתם המוחלט של הכנסותיה מגיע מפרסום, בעוד אפל קיימת כבר כמה עשורים ועוסקת ישירות במכירת מוצרים טכנולוגיים.

עכשיו - תוסיף לשוק הפרסום של גוגל גם התחלת מכירת מוצרים טכנולוגיים (נטבוקים, סלולרים, ואני מאמין שגם טבלט זול ומהיר יגיע בעוד זמן לא רב) - ותבין איזה פוטנציאל יש לגוגל לגדול, לעומת השוק של אפל.

שווי המנייה לא אומר כלום. שווי המניה של מיקרוסופט קטן בהרבה מזה של אפל ושל גוגל והיא עדיין בעלת שווי שוק גדול יותר משתיהן.

לגבי תחילת הדרך... :) (נשמע כמו תפילת הדרך) אם תקח בחשבון כל מיני גורמים אתה תקבל שאפל וגוגל נמצאות פחות או יותר באותה נקודה מבחינת לוחות זמנים כאשר גוגל קיימת כבר קצת יותר מעשור (1998). נכון שהיא הונפקה לציבור רק לפי כמה שנים אבל זה לא אומר כלום כי היא צברה הרבה מאוד כסף כחברה פרטית. מצד שני אפל של שנת 1997 הייתה חברה על סף סגירה ובטווח של כעשור היא הפכה להיות אחת החברות הפרטיות בעמק הסיליקון שיש לה את מאגר המזומנים הגדול ביותר. אז הטענה שאפל קיימת ופועלת יותר שנים מגוגל לא ממש תופסת פה. אגב לגוגל יש הרבה מאוד מקורות לרווח ונכון שהעיקר נובע מפרסום מקוון אבל היא גם עובדת עם הרבה מאוד חברות ופרויקטים חלקם גם ממשלתיים ומסווגים.

לגבי הדיון המרתק שלכם על אהבה-שנאה.
אני מסכים עם הדיעה שאפשר לאהוב מוצרים של חברה ולשנוא או לא לאהוב את החברה עצמה. לא צריך להיות מעריץ של חברה מסוימת כדי להנות מהמוצרים שלה כמו שלא צריך להיות מעריץ של זמר מסוים כדי להנות מהמוזיקה שלו (נראה כמו הקבלה די טובה לא?!).

מה שכן שימו לב שקשה להשאר אדישים לחברה כמו אפל. ורוב האנשים או שאוהבים אותה או שונאים אותה. אותי בכל אופן היא מרתקת מאוד כי מדובר בחברה מאוד לא קונבנציונלית שלמרות כל הפעולות ויחסי הציבור שלה בין אם טובים או רעים מייצרת מוצרים שגורמים להרבה אנשים להזיל ריר.

GalDanino
20/12/09, 12:23
זה בסדר גמור לא לאהוב את אפל. מותר. מותר אפילו להשתמש במוצרים שלה ולא לאהוב את אפל. מותר אפילו להיות מאוהבים במוצרים שלה מעל הראש, ללכת לישון מחובקים איתם בלילה - ולתעב לחלוטין את החברה שייצרה אותם. זה בסדר, וזה מותר, ולכל איש מותר שתהיה דעה.
אני מכיר את אפל די טוב. הייתי אומר אפילו טוב מאוד. כבר 15 שנים שאני עוקב אחריה ומשתמש במוצריה. השתמשתי ב power mac עוד בימים שכולם התלהבו מ win 95. ואני עדיין לא סובל אותה.

אפל היא חברת טכנלוגיה שפועלת באופן קונססטיבי נגד המשתמשים שלה ונגד הלקוחות שלה. היא חברת הטכנלוגיה עם הכי הרבה הגבלות למוצרים שלה ולצורת השימוש בהם, והתמחור שלה תמיד היה גבוה מדי לטעמי.

יש מספיק סיבות לא לאהוב אותם. לא צריך לרייר על חברה שמייצרת מכשירים. היא בסך הכל עוד חברה בשוק העולמי. אתה נהנה מהמכשירים שלה? תמשיך להינות. אף אחד לא מונע ממך את זה. אבל תלמד לקבל את העובדה שיש אחרים שלא סובלים את אפל - וזוהי זכותם המלאה.

ודרך אגב - יש ל snoopy אייפוד טאץ'. אתה מאשר לו עכשיו להיות חבר פורום ?
או שאתה רוצה שהוא יעזוב את הפורום לתמיד כי הוא לא מעריץ את אפל ?

טוב אין לי כוח אליך בקשר לאפל אתה עדיין לא מבין כלום ממה שאתה אומר
ובקשר לסנופי היקר
זה שיש לו אייפוד טאץ' באמת נראת לך הסיבה שהוא נכנס לפה ומגיב בצורה שלילית לגמרי על כל דבר אפל עושה(לא רק על החברה עצמה, הוא מגיב שלילי על כל דבר פה שקשור לאפל גם אם זה משהו טוב)?
ברצינות? זו הסיבה שהוא נכנס לפה?
תעשה טובה.. T_t

Snoopy
20/12/09, 15:11
ובקשר לסנופי היקר
זה שיש לו אייפוד טאץ' באמת נראת לך הסיבה שהוא נכנס לפה ומגיב בצורה שלילית לגמרי על כל דבר אפל עושה(לא רק על החברה עצמה, הוא מגיב שלילי על כל דבר פה שקשור לאפל גם אם זה משהו טוב)?
ברצינות? זו הסיבה שהוא נכנס לפה?
תעשה טובה.. T_t

אתה לא חייב לדבר עלי בגוף שלישי, אני פה.
אני ממש מחכה לתגובות שלך, זה מסב לי הנאה מסוימת.

למען האמת, התחלתי לגלוש בפורום בגלל האייפוד, כיום, כשאני יודע כבר מספיק ושולט בגבול מסוים במכשיר, אין לי כבר מה לחפש בפורומי מדריכים.
הפורום הקבוע שלי הוא חדשות ועדכונים.

אתה רואה אותי מגיב רק בשלילה על דברים שאפל עושה כי רק זה שווה תגובה.
אני לא רואה צורך להגיב על דברים טובים שהיא עושה כי התגובה תהיה משהו בסגנון הזה:
"כל הכבוד לאפל"
וואו, מה עשיתי בזה?
בדברים שליליים, אני מביע דעה, בין היתר זה מעורר הדים, כמו שלך.
זה פותח דיון שכיף לקרוא ולהגיב לו.
אני לא יודע אם הפוסט הזה היה בראש העמוד הראשון אם הייתי מגיב "כל הכבוד לאפל".

המשפט הראשון שלך צר עין, מזלזל ופוגע.
אתה לא יכול לפגוע בדעה של בן אדם... אלא אם כן אתה איראני או צפון קוריאני או משהו.

אתה סוגד לאפל יותר מדי.
תזכור שבסופו של דבר, היא רק חברה, לא יותר.
אני מאוד אוהב את המוצרים שלה, אבל את החברה אני מתעב.
הדרך התנהלות שלה מוקצנת בכמה רמות יותר מדי.

אני אשמח אם תראה לי פעם אחת שיצאתי נגד אפל בכתבה שהייתה לזכותה בלי היגיון.
אני מבקר את אפל רק כשצריך.

thenrg1
20/12/09, 15:37
t_t

אני לא מבין כלום כי אני לא מסכים איתך ?
חזרנו לכיתה ג' ?
לא לימדו אותך להתנהג בכבוד בשיחה עם אנשים ?
אני מפסיק להגיב לך. זה לא שיחה לרמה שלי.

GalDanino
20/12/09, 23:45
אני לא מבין כלום כי אני לא מסכים איתך ?
חזרנו לכיתה ג' ?
לא לימדו אותך להתנהג בכבוד בשיחה עם אנשים ?
אני מפסיק להגיב לך. זה לא שיחה לרמה שלי.

סליחה שהכנסתי אותך לשיחה לא לרמה שלך
אני יחזיר לך פיצוי כספי אם כמובן היה לך זמן פנוי בישבילי כי אתה פשוט כל היום בשיחות עם ראש הממשלה ונשיא ארצות הברית שזה לא לרמה שלך
שהיה לך שבוע טוב

אתה לא חייב לדבר עלי בגוף שלישי, אני פה.
אני ממש מחכה לתגובות שלך, זה מסב לי הנאה מסוימת.

למען האמת, התחלתי לגלוש בפורום בגלל האייפוד, כיום, כשאני יודע כבר מספיק ושולט בגבול מסוים במכשיר, אין לי כבר מה לחפש בפורומי מדריכים.
הפורום הקבוע שלי הוא חדשות ועדכונים.

אתה רואה אותי מגיב רק בשלילה על דברים שאפל עושה כי רק זה שווה תגובה.
אני לא רואה צורך להגיב על דברים טובים שהיא עושה כי התגובה תהיה משהו בסגנון הזה:
"כל הכבוד לאפל"
וואו, מה עשיתי בזה?
בדברים שליליים, אני מביע דעה, בין היתר זה מעורר הדים, כמו שלך.
זה פותח דיון שכיף לקרוא ולהגיב לו.
אני לא יודע אם הפוסט הזה היה בראש העמוד הראשון אם הייתי מגיב "כל הכבוד לאפל".

המשפט הראשון שלך צר עין, מזלזל ופוגע.
אתה לא יכול לפגוע בדעה של בן אדם... אלא אם כן אתה איראני או צפון קוריאני או משהו.

אתה סוגד לאפל יותר מדי.
תזכור שבסופו של דבר, היא רק חברה, לא יותר.
אני מאוד אוהב את המוצרים שלה, אבל את החברה אני מתעב.
הדרך התנהלות שלה מוקצנת בכמה רמות יותר מדי.

אני אשמח אם תראה לי פעם אחת שיצאתי נגד אפל בכתבה שהייתה לזכותה בלי היגיון.
אני מבקר את אפל רק כשצריך.

עזוב
אני יכול לכתוב פה שעות וה"דיון" הזה בחיים לא יגמר
לא עניתה לי על השאלה
אבל כבר אין לי כוח לבזבז אנרגיה על לכתוב פה
שהיה לך יום נעים, שבוע טוב ותנסה להנות קצת מהפורום

פאלינדרום
21/12/09, 07:53
גל - אתה צריך ברצינות להפעיל ביקורת עצמית... אתה לגמרי טועה והם לגמרי צודקים...

בן כמה אתה לעזאזל??

GalDanino
21/12/09, 13:59
גל - אתה צריך ברצינות להפעיל ביקורת עצמית... אתה לגמרי טועה והם לגמרי צודקים...

בן כמה אתה לעזאזל??

15 ושבוע
סבבה אני ילד, הדעה שלי ומה שאני חושב הוא טעות כי אני יותר צעיר ממכים ואני לא יודע כלום מהחיים שלי
אבל אני לא לגמרי טועה והם ממש לא לגמרי צודקים
ואל תלמד אותי על ביקורת עצמית...
שוב הדיון הזה יכול להימשך שנים אבל בסוף אף אחד פה לא יצא עם דעה זהה ואף אחד פה לא יסכים אחד עם השני אז נראה לי שזו סתם טחינת מים

אבל אין לי בעיה, אתה רוצה לדון על העניין עוד אז בכיף אם זה כל כך חשוב לך...

Snoopy
21/12/09, 15:06
15 ושבוע
סבבה אני ילד, הדעה שלי ומה שאני חושב הוא טעות כי אני יותר צעיר ממכים ואני לא יודע כלום מהחיים שלי
שוב הדיון הזה יכול להימשך שנים אבל בסוף אף אחד פה לא יצא עם דעה זהה ואף אחד פה לא יסכים אחד עם השני אז נראה לי שזו סתם טחינת מים

אני בן 14 וחצי אם זה כל כך חשוב לך.

פאלינדרום
21/12/09, 18:34
זה שאתה ילד לא בהכרח אומר שאתה חייב להתדיין כמו ילד, אם כי זה מעלה את הסבירות לכך. במקרה שלה זה אכן המצב, בעוד שבמקרה של סנופי (!) זה לא. תחיה עם זה.

thenrg1
21/12/09, 19:28
15 ושבוע

אתה לא יכול להגיד לאנשים "אתה עדיין לא מבין כלום ממה שאתה אומר"
משפטים שכאלה מביעים זלזול בבן השיח השלך, ומציגים אותך כאדם סנוב שחושב שהוא יודע יותר טוב מכולם, ומי שלא חושב כמוהו - טועה.

אז תתפלא - אתה טועה. אפשר לאהוב את המוצרים של אפל, ולתעב את החברה. זו היתה טענתי ויש עוד אינספור אנשים (בארץ ובעולם) שחושבים כמוני.

ו-snoopy הוא חבר פורום יקר שרבים מעריכים את דעתו. הוא לא חייב לאהוד את אפל בכדי להיות בפורום הזה.

הדיון הזה לא צריך לקחת שנים, כי אין קשר בכלל לדעה זהה - אתה היחיד פה שצריך להבין שמותר שלאחרים תהיה דעה שונה משלך, ושדעתם עדיין תהיה נכונה. זה לא משחק סכום אפס (אם אחד צודק השני טועה). מותר לחברי פורום לאהוב או לשנוא את אפל - זו בחירתם האישית בלבד.

אנא הימנע מהבעת זלזול במשתמשים אחרים בפורום. משפטים כמו "אתה לא מבין על מה אתה מדבר" אתה יכול להגיד לחבריך בשכונה. לא בפורום הזה.

GalDanino
21/12/09, 23:53
זה שאתה ילד לא בהכרח אומר שאתה חייב להתדיין כמו ילד, אם כי זה מעלה את הסבירות לכך. במקרה שלה זה אכן המצב, בעוד שבמקרה של סנופי (!) זה לא. תחיה עם זה.

מה הנקודה שלך?
אני ילד וסנופי לא כי..?
כי אני אוהב את אפל?
כי אני חושב משהו שונה ממה שאתה וסנופי חושבים?
מאיזו סיבה?

אתה לא יכול להגיד לאנשים "אתה עדיין לא מבין כלום ממה שאתה אומר"
משפטים שכאלה מביעים זלזול בבן השיח השלך, ומציגים אותך כאדם סנוב שחושב שהוא יודע יותר טוב מכולם, ומי שלא חושב כמוהו - טועה.

אז תתפלא - אתה טועה. אפשר לאהוב את המוצרים של אפל, ולתעב את החברה. זו היתה טענתי ויש עוד אינספור אנשים (בארץ ובעולם) שחושבים כמוני.

ו-snoopy הוא חבר פורום יקר שרבים מעריכים את דעתו. הוא לא חייב לאהוד את אפל בכדי להיות בפורום הזה.

הדיון הזה לא צריך לקחת שנים, כי אין קשר בכלל לדעה זהה - אתה היחיד פה שצריך להבין שמותר שלאחרים תהיה דעה שונה משלך, ושדעתם עדיין תהיה נכונה. זה לא משחק סכום אפס (אם אחד צודק השני טועה). מותר לחברי פורום לאהוב או לשנוא את אפל - זו בחירתם האישית בלבד.

אנא הימנע מהבעת זלזול במשתמשים אחרים בפורום. משפטים כמו "אתה לא מבין על מה אתה מדבר" אתה יכול להגיד לחבריך בשכונה. לא בפורום הזה.

אתה יכול להזכיר לי מתי אמרתי שאי אפשר לאהוב את המוצרים ולתעב את החברה?
אתה רואה שרשמתי משהו כזה פה?
אני בסך הכל אמרתי שאני אוהב את אפל ושסנופי שונא אותה
זהו, לא אמרתי לאף אחד משהו שמתקרב בכלל לזה שאי אפשר לשנוא את אפל
במה אני טועה בידיוק?!?!?
במשהו שלא אמרתי?!?!
איך הבנתה את זה?!?!?
ומי שמזלזל בי אני יזלזל בו בחזרה כי הוא בסך הכל בנאדם שאני לא יודע אפילו את השם שלו אז מה הוא בא ואומר לי מה אני צריך לשפר בעצמי
מי הוא בכלל שיגיד לי שאני צריך לעבוד על הביקורת העצמית שלי?
ושהשיחה הזו בכלל לא לרמה שלו!
מי הוא בכלל?

thenrg1
22/12/09, 00:55
מה הנקודה שלך?
אני ילד וסנופי לא כי..?
כי אני אוהב את אפל?
כי אני חושב משהו שונה ממה שאתה וסנופי חושבים?
מאיזו סיבה?

אתה יכול להזכיר לי מתי אמרתי שאי אפשר לאהוב את המוצרים ולתעב את החברה?
אתה רואה שרשמתי משהו כזה פה?
אני בסך הכל אמרתי שאני אוהב את אפל ושסנופי שונא אותה
זהו, לא אמרתי לאף אחד משהו שמתקרב בכלל לזה שאי אפשר לשנוא את אפל
במה אני טועה בידיוק?!?!?
במשהו שלא אמרתי?!?!
איך הבנתה את זה?!?!?
ומי שמזלזל בי אני יזלזל בו בחזרה כי הוא בסך הכל בנאדם שאני לא יודע אפילו את השם שלו אז מה הוא בא ואומר לי מה אני צריך לשפר בעצמי
מי הוא בכלל שיגיד לי שאני צריך לעבוד על הביקורת העצמית שלי?
ושהשיחה הזו בכלל לא לרמה שלו!
מי הוא בכלל?

אף אחד פה לא מזלזל בך ואף אחד לא תוקף אותך. אתה לא צריך לפחד מביקורת - אם אתה אומר משפטים כמו "אתה לא מבין כלום" - אתה הוא זה שמזלזל באחרים, ובהחלט מותר להעיר לך על כך. אנחנו לא אומרים לך איפה אתה צריך להשתפר - אנחנו מבקשים ממך להשתמש בשפה אחרת כשאתה פה בפורום. כולנו כאן כי יש לנו מוצרים של אפל ואנחנו כאן אחד בשביל השני - לעזור, לתמוך, לספק עצות ולהציג נקודות מעניינות. דיון לא יכול להתקדם כשחברי הפורום תוקפים אחד את השני. אם תשים לב בפוסט הנוכחי - התנהל דיון נחמד על אפל וגוגל, עד שהתפרצת על סונפי ועליי - ואז כל הדיון השתנה. האם זה טוב למישהו? זה תורם לפורום בצורה כלשהי ?

אני חס וחלילה לא מזלזל בך, ואני שמח שאתה פה בפורום איתנו. בואו נשמור כולנו על אווירה נאותה ונשתדל לא לזלזל אחד בשני ולתקוף אחד את השני.

GalDanino
22/12/09, 10:00
אף אחד פה לא מזלזל בך ואף אחד לא תוקף אותך. אתה לא צריך לפחד מביקורת - אם אתה אומר משפטים כמו "אתה לא מבין כלום" - אתה הוא זה שמזלזל באחרים, ובהחלט מותר להעיר לך על כך. אנחנו לא אומרים לך איפה אתה צריך להשתפר - אנחנו מבקשים ממך להשתמש בשפה אחרת כשאתה פה בפורום. כולנו כאן כי יש לנו מוצרים של אפל ואנחנו כאן אחד בשביל השני - לעזור, לתמוך, לספק עצות ולהציג נקודות מעניינות. דיון לא יכול להתקדם כשחברי הפורום תוקפים אחד את השני. אם תשים לב בפוסט הנוכחי - התנהל דיון נחמד על אפל וגוגל, עד שהתפרצת על סונפי ועליי - ואז כל הדיון השתנה. האם זה טוב למישהו? זה תורם לפורום בצורה כלשהי ?

אני חס וחלילה לא מזלזל בך, ואני שמח שאתה פה בפורום איתנו. בואו נשמור כולנו על אווירה נאותה ונשתדל לא לזלזל אחד בשני ולתקוף אחד את השני.

אהההה
אתה אמרתה לי שזה לא לרמה שלך ושאני צריך לשפר את הביקורת העצמית שלי
לא שמתי לב שזה אותו משתמש
לעניין
לא התפרצית על אף אחד ואנשים פה אומרים לי שאני טועה בדברים שבכלל לא אמרתי ולא התקרבתי להגיד
אם שמתה לב אמרתי לי שאני טועה בזה שאני חושב שאי אפשר לאהוב מוצרים של חברה ולתעב אותה הבאותו זמן
לא אמרתי דבר כזה אני לא יודע איך הבנתה את זה בכלל?!
אתה מבין שהכנסתה לי מילים לפה?
ועוד היתפרצתי?!?
על מה אתה מדבר?!?!?