מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Usb 3.0| האם אפל תוביל או שהיא תגרר

natish
17/12/09, 19:59
‏USB 3.0| האם אפל תוביל או שהיא תגרר

תקן ה- USB הותיק והפופולרי עומד לעבור שינוי דרמתי כאשר הגירסה 3.0 אמורה להתחיל ולהכנס באופן אגרסיבי יותר לשוק המוצרים הפריפריאליים למחשבים ולדחוק החוצה את ההתקן 2.0 הישן והותיק. האם אפל תהיה בין החלוצים?

‏http://www.trigonit.com/Portals/42222/images//usb3logo.gif

התקן ה- USB 3.0 מתחיל להתעורר כאשר הוא עולה מהצללים אחרי שהמפרט הסופי שלו אושר לפני מספר חודשים ונראה שאנחנו צפויים לראות את הגל הראשון של מוצרים פריפריאליים שיתמכו בתקן החדש והמהיר כבר במהלך השנה הבאה. נכון לעכשיו אין (עדיין) שום דגם של מק שתומך בהתקן החיבור החיצוני באיטרציה השלישית שלו ומעניין לראות האם אפל תהיה בין המובילות במהלך לשינוי וההתקדמות לכיוון ההתקן כפי שהיא בדרך כלל עושה או שמא היא תשתרך מאחור.

אחת הראשונות שיוצאת עם תמיכה בהתקן היא חברת Lacie שמוכרת כוננים קשיחים במארזים מהודרים במגוון תצורות. החברה הציגה היום את השותפות שלה עם ספקית הסיליקון Symwave, כאשר מטרת השותפות היא להציג את הפתרון הראשון מסוגו בעולם של אחסון מסוג 3.0 Dual-Drive RAID כבר בתחילת שנת 2010. המוצר המשולב של Lacie ושל Symwave יביא למהירויות גבוהות מאוד בשוק ה-Dual Disk כאשר המוצר שיקרא 2Big USB 3.0 יהיה זמין בתצורות שונות של קיבולת שיגיעו עד ל- 4TB ויגיעו עם תוכנת הגיבוי עטורת השבחים של Lacie לפלטפורמות המק וה- PC.

ה- 2Big USB 3.0 שיהיה זמין בתחילת שנת 2010 יוצג בתערוכת ה- CES הבאה שתערך בחודש ינואר הקרוב כאשר המוצר צפוי לאפשר למשתמשים להעביר תכני HD לא מכווצים במהירות של עד ל- 275MB/s, או לבצע סטרימינג בזמן אמת ועריכה של מספר קבצי HD בו זמנית.*אפל ידועה בכך שהיא מאמצת התקנים חדשים והופכת אותם לסטנדרט במחשבים שלה לפני רוב השוק ומאחר ואפל נוטשת באופן די ברור את מחברי ה-Firewire לטובת מחברי ה- USB במחשבי המק שלה מעניין יהיה לראות איך החברה תאמץ את ההתקן הפריפריאלי ומתי. האם אנחנו צפויים לראות את ה-USB 3.0 בדגמי המקבוק פרו החדשים שאמורים על פי הדיווחים להגיע בתחילת 2010? נצטרך להמתין ולגלות.

Shriki
17/12/09, 22:39
מה זה אומר? שכל חיבורי הusb שאנחנו משתמשים בהם עכשיו לא יתאימו למחשבים החדשים ולא נוכל להשתמש בהם, או שלא נוכל להשתש במכשירים אחרים כי אין לי מקום לחיבור הusb הזה?

DanyL
18/12/09, 00:22
הארגון העולמי של usb דואג לתאימות לאחור.
מה שאומר, שתוכל להשתמש בכל התקן usb בכל גרסאותיו גם ב-usb 3.0.

said-g
18/12/09, 02:03
זה כמו שהיה ב usb 1.0 ו usb 2.0 תוכל עדיין להשתמש.

עמיקם
18/12/09, 03:50
חברת lacie עם מוצריה עטורי השבחים- תוך כשנה וחצי, התקלקלו לי שלשה כונני גיבוי חיצוניים של 1 טרא בייט כל אחד.אני בספק אם אקנה עוד מוצר ממוצריהם.

Gil.B
18/12/09, 07:03
חברת lacie עם מוצריה עטורי השבחים- תוך כשנה וחצי, התקלקלו לי שלשה כונני גיבוי חיצוניים של 1 טרא בייט כל אחד.אני בספק אם אקנה עוד מוצר ממוצריהם.

אני כבר שנתיים עם lacie 500gb, לא מבין על מה אתה מדבר בכלל :)

said-g
18/12/09, 07:51
יש כאלה ויש כאלה :)

Dandul
18/12/09, 10:13
לא הזכרת את מהירות העברה של ה-usb3..

DeanShemie
18/12/09, 11:12
מק פרו עומד לעבור שידרוג. אומר למישהו משהו? :)

Roy 10
18/12/09, 15:41
מק פרו עומד לעבור שידרוג. אומר למישהו משהו? :)

לא. אפל בכל מקרה עמדו לשדרג את המק פרו בלי קשר ל usb 3.0 אני לא חושב שזה קשור...
אפל בטח תוסיף את הusb החדש (אם בכלל) למקבוק פרו ואז לאימקים...

The_mg
18/12/09, 15:41
יפה מאוד, לאחרונה כמעט כל לוחות האם של gygabite עודכנו (הוספה האות a למי שרוצה לדעת) ונוספה תמיכה ב usb3 וב sata3, וגם דיי בטוח שכל לוח חדש שיצא יצא כבר עם העדכונים הללו.
הגיעה הזמן באמת שיעדכנו כבר את ה usb, החיבור היה צוואר הבקבוק דיי הרבה זמן...