מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הפטנטים של אפל| מעקב אחרי ראש לתצוגת 3d

natish
17/12/09, 19:40
‏הפטנטים של אפל| מעקב אחרי ראש לתצוגת 3D

פטנט חדש של אפל שהתגלה לאחרונה מגלה שאפל חוקרת אפשרויות לשימוש בחיישנים המזהים את מיקום ותנועת הראש שבשילוב עם ממשק 3D יחליפו את המקלדת והעכבר המסורתיים.

‏http://www.cultofmac.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/3d-patent.png

הטכנולוגיה החדשה הזו שאפל רשמה עליו בקשת פטנט תסתמך על מצלמה או ממשק חישה אחר כך עולה לפי בקשת הפטנט של אפל שנרשמה לאחרונה על ידי החברה מקופרטינו.

על ידי זיהוי מיקום המשתמש המוצר האלקטרוני יוכל להשתמש בכל מיני גישות כדי לשנות את הפרספקטיבה בה חפצים תלת ממדיים מוצגים.

מה שכן הרעיון אינו חדש. בשנת 2007 סטודנט של אוניברסיטת Carnegie Mellon בשם Johnny Chung יצר מכשיר פשוט למעקב אחרי תנועות הראש כשהוא משתמש בשלט פשוט של נינטנדו Wii. הוידאו של הפעולה זכתה לפופולריות רבה וכיום היא עומדת על יותר מ-7.5 מיליון צפיות.

Jd3-eiid-Uw

בשנת 2009 הודלפה שמועה שטוענת שמיקרוסופט עובדת על קונספט דומה לקונסולת ה-Xbox 360 שלהם. המוצר התגלה כמוצר אמיתי שנכון להיות ידוע בשם הקוד שלו Natal ומיקרוסופט גם הציגה אותו ואת השימוש בו עם קונסולת המשחקים שלהם בכנס מיקרוסופט האחרון. הקונספט של מיקרוסופט הוא קצת יותר משוכלל מזה של Chung כאשר הוא עוקב אחרי כל תנועות הגוף ולא רק אחרי תנועות הראש ועל ידי זאת הוא מחליף את השלטים הקונבנציונליים של הקונסולה.

לאפל יש סוג של חווית מציאות מדומה/3D לאייפון שנקראת augmented reality והיא נמצאת בשימוש במספר אפליקציות באייפון שמשתמשות במצלמת הוידאו של האייפון 3Gs ברכיב ה- GPS ולהראות מיקום של מקומות עניין סביב המשתמש. הפטנט האחרון של החברה הקליפורנית הוא לא הניסיון הראשון שלה לנסות ולהחליף את העכבר והמקלדת כאשר בשנת 2008 החברה רשמה פטנט על חומרה שמאפשרת להציג תמונות תלת ממדיות בלי הצורך בקסדות או משקפיים מיוחדות. באותה השנה אפל חשבה גם על מעבר לשימוש בדסקטופ בעל מספר ממדים עבור מערכת ההפעלה שלה ה- OS X.

עוד פטנט שאפל רשמה לאחרונה נקרא "intelligent power management method". הפטנט שמיועד למשתמשי האייפוד והאייפון אמור ליידע את המשתמש על זמן הסוללה הנותר במכשיר. הטכנולוגיה גם תאפשר למשתמש לקבוע את זמן הסוללה הדרוש לנגן סרטון או שיר ותשנה את הגדרות הסוללה/חסכון של המכשיר בהתאם.

Xebu
17/12/09, 19:56
הסרטון של הבנאדם הזה פשוט מדהים! כשטכנולוגיה הזאת תפותח עוד יותר יהיה פשוט מדהים לשחק ככה במשחקים או לראות סרטים :o
פשוט לראות סרט כאילו אתה מסתכל מהחלון לרחוב או משהו.. כזה אם אתה רוצה לראות מה יש מאחורי הקיר בסרט - אתה פשוט זז קצת ומציץ :)

amazad
17/12/09, 23:06
what the...

Nider
18/12/09, 04:01
לא יאמן... עתידי!
אני מאמין שדבר כזה יצא בעוד שנים רבות (למרות שאני יודע שהוא קיים)
ו-2 דברים לא ברורים לי- המסך טלוויזיה מותאם לזה? ואם 2 אנשים צופים במשהו איך זה יכול להתאים את זה לשניהם? כי הרי זה לפי הראש!

Xebu
18/12/09, 05:38
לא יאמן... עתידי!
אני מאמין שדבר כזה יצא בעוד שנים רבות (למרות שאני יודע שהוא קיים)
ו-2 דברים לא ברורים לי- המסך טלוויזיה מותאם לזה? ואם 2 אנשים צופים במשהו איך זה יכול להתאים את זה לשניהם? כי הרי זה לפי הראש!

הוא אומר בסרטון שזה מותאם כרגע רק לאדם אחד, לא לריבוי אנשים.

The_mg
18/12/09, 15:48
Wtf!!!!
פשוט אדיר!!!
כשתצא קונסולה כזאת או משחק מחשב כזה אני טסססס!! לקנות את זה...
אין לי מילים, ראיתי את העתיד!

tomerv3
18/12/09, 17:01
וואי.. זה שווה בטירוף..!!!

guy_kally
18/12/09, 19:16
בחיים שלי לא האמנתי שהעין הנושית תוכל לראות תלת מימד ממסך רגיל.. זו הולכת להיות אחת ההמצאות הענקיות! תהיו מוכנים בטח כבר עובדים על זה

liroybr
19/12/09, 00:52
מדהים

The_mg
19/12/09, 14:16
מי שלא יודע, מיקורסופט כנראה תשלב דבר דומה בxbox הבא שלה.
דרך אגב, זה לא ה 3d שרואים בקולנוע,לא יודע עד כמה זה יעבוד במשו שונה ממשחקים.

MK82
19/12/09, 15:03
נחמד אבל לא מצויין...
מספק 3d רק מתוך המסך .
נראה לי ששימוש במשקפיי וידאיו 3d איכותיות עם מערכת
עכיבת ראש נותנים 3d ב-360 מעולות וזה נקראה חוויה.