מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שמועה| האם דגמי אייפון/טאץ' של 64gb ו- 128gb מתקרבים?

natish
15/12/09, 20:27
‏שמועה| האם דגמי אייפון/טאץ' של 64GB ו- 128GB מתקרבים?

שמועה חדשה שמגיעה לרשת טוענת שיצרנית השבבים טושיבה שבין היתר נמנית בין ספקיות שבבי הזכרונות של אפל עומדת להוציא שבבי זיכרון בנפח של 64GB ושל 128GB.

‏http://www.iClarified.com/images/news/6663/23801/23801.jpg

בשבוע שעבר, ציוץ מהיר מ- Eldar Murtazin, העורך הראשי של המגזין Mobile Review's מצית שמועה לגביה יצרנית החומרה הטיוואנית Foxconn שעובדת עם אפל ומרכיבה במפעליה את מכשירי האייפון והאייפוד טאץ' קיבלה הוראה להתחיל להתכונן לבניית מכשירי האייפון הבאים. השבוע יצרנית השבבים טושיבה הודיעה שהיא משיקה שבב זיכרון מסוג NAND בנפח של 64GB שהוא כרגע שבב הזיכרון הגדול ביותר בתעשיה. ומכאן עולה השאלה: האם Foxconn קיבלה הנחיות להשתמש באותם השבבים?

אפל מכפילה את נפח הזיכרון של האייפון והאייפוד מדי עדכון או שתיים. כך יצא שבעידכון האחרון של האייפון שהציג את דגם ה-3Gs אפל הכפילה את נפח הזיכרון של האייפון מנפח מרבי של 16GB לנפח מרבי של 32GB. נכון להיום האייפון 3Gs מכיל שבב NAND אחד של 16GB או 2 שבבי NAND של 16GB שיוצרים נפח של 32GB מתוצרת סמסונג או טושיבה (יש גם מכשירים שמכילים שבבים של הייניקס). השמועה לגבי כך ש- Foxconn קיבלה הנחיות להתחיל את הרכבת האייפון הבא קצת תמוהות מכיוון שיש עוד קצת יותר מחצי שנה עד להצגת דגם האייפון הבא, לפי זמני העבר בהם שוחררו האייפונים הקודמים (סוף יוני - תחילת יולי) אבל ספקולציות הם תמיד משהו כיפי שמעלה ישר הרבה תהיות ומחשבות.

כמו כן יש לזכור ששבב זיכרון בנפח שכזה יכול להביא את האייפון הבא לנפח של 64GB ואת האייפוד טאץ' הבא לנפח של 128GB בקלות. מעשה שכזה עלול להביא לסופו של האייפוד קלאסיק שכיום הוא האייפוד בעל הנפח הרב ביותר של אפל של 160GB שעדיין מגיע על כונן מכאני בגודל של 1.8 אינץ'. הצגה של אייפוד טאץ' בנפח של 128GB עלולה להביא לסופו של האייפוד קלאסיק שכבר היום מכירותיו, כמו אלו של רוב מכשירי האייפוד הישנים (קלאסיק ונאנו) מצומצמות מאוד כאשר המתחרים הגדולים ביותר של אותם נגנים הם דווקא אחיהם החדשים בעלי מסך המולטי טאץ' - האייפון והטאץ'.

אם אפל אכן תציג בקרוב מכשירים ניידים בנפחים גדולים שכאלה סביר להניח שהטענות על כך שאפל צורכת כמויות אדירות של שבבי זיכרון ויוצרת חוסרים בתעשייה לא יפסיקו אלא רק יגדלו.

העקרב הראשי
15/12/09, 20:29
הלוואי.

Roy.c
15/12/09, 21:03
כמו שאמרת נתי ספקולציות תמיד יהיו ברשת אבל באמת נחמד לחשוב על טאץ' בגודל של 128 גיגה, זה יהפוך אותו לקלאסיק+טאץ' בשניות!
אפל I'm wating...

ItaiHay
15/12/09, 21:07
אבל אולי זה אומר שיגדילו את הגודל של הנפח של הקלאסיק ויהפכו אותו לאייפוד עם שבבים ולא כונן מכני.

Snoopy
15/12/09, 21:08
יש כבר טאצ' 64 ג'יגה.
לא נראה לי שזה יקרה.
לאפל יש איטנרס למכור כמה סוגי אייפוד ולשווקים שונים, הם יעדיפו לשמור על הקלאסיק.

Roy.c
15/12/09, 21:11
אבל אולי זה אומר שיגדילו את הגודל של הנפח של הקלאסיק ויהפכו אותו לאייפוד עם שבבים ולא כונן מכני.

יכול להיות , חשיבה יפה אבל שמע אני לא חושב שמשנה כל כך לאנשים אם הקלאסיק יהיה עם שבבים או עם כונן קשיח פנימי. הטאץ' הוא הצלחה מסחררת בגלל הניווט הקל בו והאפשרויות הבלתי נגמרות שיש בו, ככה שאני לא רואה איזו סיבה יש לאנשים עוד לקנות קלאסיק.

stav96
15/12/09, 21:59
יש כבר טאצ' 64 ג'יגה.
לא נראה לי שזה יקרה.
לאפל יש איטנרס למכור כמה סוגי אייפוד ולשווקים שונים, הם יעדיפו לשמור על הקלאסיק.

צודק, אני גם מסכים שאם הם באמת יוציאו טאץ' או אייפון (:d) בנפח 128 ג'יגה, הקלסיק יאבד את כל היחודיות שלו, או שהם יצטרכו להוציא קלסיק חדש ומן הסתם הוא יהיה יותר קטן כי אני מניח שהם יפסיקו להשתמש בכונן מכני אבל אז כבר לא יהיה אפשר לקרוא לו "קלאסיק"... בכל פעם מחדש אני נדהם עד כמה אפשר לדחוס כמות כזאת גדולה של זיכרון בכאלו חלקים קטנים...

LAZOREK
16/12/09, 05:05
לא הבנתי יש מזמן כבר ipod 64mb

S.L.Y - T.B
16/12/09, 09:33
לא הבנתי יש מזמן כבר ipod 64mb

64gb יש, אבל כנראה שמתכננים לייצר אייפוד טאצ' עם 128gb ואייפון עם 64gb, על זה מדברת השמועה

as40
16/12/09, 15:46
אני חושב שיתנו לקלאסיק גלגל חדש של מולטי טאץ'