מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : "המאבטחים הישראלים ירו במחשב שלי"

natish
15/12/09, 18:25
‏"המאבטחים הישראלים ירו במחשב שלי"

בלוגרית אמריקאית המתגוררת בקהיר ביקשה להיכנס לישראל דרך גבול טאבה, אך אז חוררו אנשי ביטחון את מחשב המקינטוש שלה. בישראל אישרו את הירי. "אין זה מפתיע כשמי שיורים בילדים עושים זאת גם בלפטופ", כתבה.

‏http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_body/p1070618-b.jpg

"סליחה, אך נאלצתי לפוצץ את הלפטופ שלך", כתבה בלוגרית בשם לילי זוסמן, שציטטה לכאורה את אחד ממאבטחי משמר הגבול המאיישים את המחסום בין טאבה לישראל. בסוף נובמבר דיווחה זוסמן בבלוג שלה על תקרית שאירעה לכאורה במהלך יציאתה לחופשה בישראל לפני כשבועיים. לדברי זוסמן, לאחר שעתיים של בדיקות ושורה ארוכה של שאלות - כולל "מבחן ביהדות, שבזה אין לי שמץ של מושג" - בדקה מה מצבו של התיק שלה, אותו השאירה ללא השגחה היכן שהורו לה. "כיוון שעדיין היה שם, יצאתי החוצה". בהמשך אמר לה אחד המאבטחים כי הם נאלצו לירות במחשב המקינטוש הנייד שלה. הנזק שגילתה היה חורים של שלושה קליעים במחשב, אך הכונן הקשיח ניצל מהפגיעה ולמרות הירי הצליחה זוסמן להציל את המידע שנשמר בו. מבדיקה עם רשות שדות התעופה עלה שהירי אכן בוצע.

לפי הדיווח באתר החדשות המצרי Daily News Egypt, זוסמן היא תיירת אמריקאית בת 21 המתגוררת זמן מה בקהיר. "המאבטחים לא שאלו על המחשב שלי לפני שירו בו. הם השתמשו במילה 'פוצצנו' (blew up) כשאמרו לי שהרסו את הלפטופ שלי. אני לא יודעת מדוע ירו בו".

לטענת זוסמן, בתחילת החיפוש בדקה אחת השוטרות את התמונות שנשמרו בכרטיס הזיכרון של המצלמה שלה. "היא קפאה על תמונה שהראתה ציור גרפיטי של מגן דוד עם המילה 'Fuck'. 'למה יש לך את התמונה הזאת?', היא שאלה באגרסיביות. 'מפני שזה הפריע גם לי', עניתי". בהמשך, לדבריה, התעכבה השוטרת על תמונות שצולמו במחאה על ההתקפה הישראלית על רצועת עזה. זוסמן ציינה כי בין חפציה נמצאו מספר פריטים חשודים: מילון ביטויים בערבית, אזכורים לפלסטינים ביומן ("כן, הם אפילו חיטטו ביומן שלי"), בולים מסוריה, קטאר ואיחוד הנסיכות הערביות ומפה שעליה סומנו רחוב ראשי בירושלים, תחנת אוטובוס והאכסניה שבה היתה אמורה ללון. בפוסט נוסף שהגיע בעקבות התגובות, כתבה זוסמן כי היא מסכימה לגמרי עם האמירה ש"החבר'ה האלה יורים מדי יום באנשים לא חמושים, אפילו ילדים. מה ההפתעה כשהם יורים בלפטופ פשוט?".

http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_body/p1070617-b.jpg

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "בדיקה שנערכה לכבודת הגברת העלתה אינדיקציה שחייבה את גורמי הבטחון לפעול בהתאם לנהלים. למקום הוזמן חבלן משטרתי שביצע את הפעולה האמורה. לכל מידע נוסף נמליץ לפנות למשטרת ישראל". זוסמן לא פנתה לרשות שדות התעופה לקבלת פיצוי, ומרשות שדות תעופה נמסר כי בקשתה תיבדק אם תעשה כן.

עד עתה זכה הסיפור להד תקשורתי משמעותי בעולם הטכנולוגיה. פרט לאתר החדשות המצרי, דווחה התקרית גם בבלוג הטכנולוגי הפופולרי Engadget ובבלוג Cult of Mac. האחרון אף חזר על דבריה של זוסמן בהתייחסו לקלות האצבע הישראלית על ההדק.

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/9129)

alon
15/12/09, 18:50
"הדרך האמיתית לאמוד אדם היא לבחון איך הוא מתנהג לאדם אחר שלא מביא לו תועלת" -
אני מבין שהיא לא הביאה תועלת למאבטחים במעבר...

Lior.T
15/12/09, 18:50
בהתחלה כשרק ראיתי את התמונות די ריחמתי עליה, אבל אז אחרי שקראתי את המשפט הזה "החבר'ה האלה יורים מדי יום באנשים לא חמושים, אפילו ילדים. מה ההפתעה כשהם יורים בלפטופ פשוט?".

הצטערתי שלא ירו בה גם והוכיחו אותו .

האיש והאגדה!
15/12/09, 18:55
פאשיזים ישראלי במיטבו, היום זה היא במעבר טאבה, מחר זה אתם בהפגנות הסטודנטים, מעם מוכה הפכנו לעם מכה ומעם שהתאכזרו כלפיו לעם אכזרי גס רוח.

alon
15/12/09, 18:56
בהתחלה כשרק ראיתי את התמונות די ריחמתי עליה, אבל אז אחרי שקראתי את המשפט הזה "החבר'ה האלה יורים מדי יום באנשים לא חמושים, אפילו ילדים. מה ההפתעה כשהם יורים בלפטופ פשוט?".

אוי, אתה כזה מתוק.

TSB
15/12/09, 18:59
חבל שלא ירו בה גם.

Shriki
15/12/09, 20:36
מה היא ציפתה? טוב שלא היה לך גם צלב קרס על הלפטופ, ואולי גם שמות של אנשי ציבור שרצית לחסל, מצטער שהמאבטחים הפריעו לך בתכנית. למה ציפית?! כאילו מה את מפגרת...
אנחנו בעידן שגם מחשבים מהווים איום

danwal
15/12/09, 20:50
דפוקה עם קבלות!!!

shay3
15/12/09, 21:10
וכך יעשה לאנטישמית אשר המק חפץ יקר לה.

aviramba
15/12/09, 21:22
מאבטחים במעברי גבול לא נטפלים סתם לאנשים תמימים והיא לא תמימה .
החסרת איטילינגציה הזאת כנראה שכחה שהיא אמריקאקית והם פי 10 יותר קשים במעברי גבול .
ואנחנו פי 10 יותר מוסריים מהחיילים שלהם.

shay3
15/12/09, 21:36
מה אתם עושים צחוק אתר אחר העלה את אותם תמונות ואותו מחשב
רק נושא הסיפור שונה שם מדובר באזרח למופת
שהשאיר תיק ללא השגחה בנמל התעופה בן גוריון

MaxMi55T
15/12/09, 22:29
יופי, עוד פעם אנחנו יצאנו מכל הסיפור כ "חרא מדינה"
בסוף לא יבדילו בינינו לערבים

ghost
15/12/09, 23:17
יבדילו בזכות כל אלה שמצדדים לטובתה , כאשר אנחנו נחוסל.
אז רק דבר אחד יש לי לומר השכם להורגך השכם להורגו.
ועכשיו נחזור לאייפון אז שמעתם על האפלקצייה החדשה....

epresman
15/12/09, 23:40
בתור אחד שבזמנו בילה המון בכל מיני מחסומים בסדיר וממשיך לבלות במילואים;) מעבר טאבה זה לא איזה חסם בקלנדיה(המבין יבין) שכל חייל יכול לעשות מה שבא לו! זה מעבר גבול מסודר אם הרבה כוחות ביטחון, כך "שהגברת המסכנה" לא תבלבל את המוח אם הגיעו למצב של ירי יזום אז סביר להניח היתה סיבה לכך! וגם אישורים של דרגות טיפה יותר גבוהות משוטר מג"ב פשוט! :mad:

alon
15/12/09, 23:46
היא חושבת שהיא מעוצבנת עכשיו? שתחכה עד שהיא תגלה את המחירים של ה-Mac בארץ...

natish
16/12/09, 00:36
מה אתם עושים צחוק אתר אחר העלה את אותם תמונות ואותו מחשב
רק נושא הסיפור שונה שם מדובר באזרח למופת
שהשאיר תיק ללא השגחה בנמל התעופה בן גוריון

היי שי,
כנראה שהאתר לא ממש בדק את המקורות שלו או שיש לו טעויות בתרגום.
בכל מקרה זהו ציטוט מהבלוג של הבחורה שעברה את האירוע:

I was sitting on the deck overlooking the Red Sea. Israeli security officers (most who looked around 18 years old) had completed around two hours of questioning and searching me. They had pressed every sock and scarf with a security device, ripped open soap and had me strip extra layers. They asked me tons of questions–where are you going? Who do you know? Do you have a boyfriend? Is he Arab, Egyptian, Palestinian? Why do you live in Egypt? Why not Israel? What do you know about the ‘conflict’ here? What do you think? They quized me on Judaism,which I know nothing about.

http://lilysussman.wordpress.com/2009/11/30/im-sorry-but-we-blew-up-your-laptop-welcome-to-israel/

אז ככה שאנחנו ממש לא עושים צחוק...

silence1s3
16/12/09, 00:37

מסכים איתך בכל מילה רק הייתי מוסיף: שרק על זה שהיא אמרה על מק לפטופ פשוט מגיע לה "שיפוצצו" לה אותו (;

shay3
16/12/09, 01:39
היי שי,
כנראה שהאתר לא ממש בדק את המקורות שלו או שיש לו טעויות בתרגום.
בכל מקרה זהו ציטוט מהבלוג של הבחורה שעברה את האירוע:

http://lilysussman.wordpress.com/2009/11/30/im-sorry-but-we-blew-up-your-laptop-welcome-to-israel/

אז ככה שאנחנו ממש לא עושים צחוק...

באמת לא נשמע הגיוני שבבין גוריון היה יריות
מה שבגבול טאבה נשמע יותר הגיוני ביחס
כנראה שהאתר השני עושים צחוק
ולנושא עצמו נראה לי שמגיע לאנטישמית הזאת

Shout4Heaven
16/12/09, 02:24
יופי, עוד פעם אנחנו יצאנו מכל הסיפור כ "חרא מדינה"
בסוף לא יבדילו בינינו לערבים
מה זה לא הבדילו, אחי שתהיה בעניין שונאים את ישראל יותר בחו"ל...

ולעניין, גועל נפש, גם המאבטחים עשו משהו מפגר, למרות שכל הפריטים בתיק שלה מעוררים חשד
אחושלוקי, מה היא הולכת עם מגן דוד ו-Fuck, סתומה לגמרי...

GalDanino
16/12/09, 08:25
אני עדיין לא חושב שהיא באה לישראל כדי לנפוש או משהו כזה
עם כל מה שהיה לה בתיק אני לא הייתי מכניס אותה לישראל

avivik
16/12/09, 08:46
הייתי שם וראיתי הכל - הלפטופ תקף ראשון. המאבטח רק פעל מתוך הגנה עצמית.

nyrhex
16/12/09, 12:44
נראה לי שהיא שינתה את התוכן מ"הגעתי לישראל על מנת לאסוף מל"מ למגה פיגוע בירושלים והמאבטחים הישראלים ירו במחשב שלי כי חשדו שיש בו חומר נפץ"
ולא הבנתי מה קשורים הערבים לסיפור "החבר'ה האלה יורים מדי יום באנשים לא חמושים, אפילו ילדים."

iGrace
16/12/09, 13:00
פאשיזים ישראלי במיטבו, היום זה היא במעבר טאבה, מחר זה אתם בהפגנות הסטודנטים, מעם מוכה הפכנו לעם מכה ומעם שהתאכזרו כלפיו לעם אכזרי גס רוח.
מעם מוכה שהתאכזרו אליו, אנחנו מנסים לקיים מדינה בשקט, ולא מאפשרים לנו זאת.
מעם מוכה שהתאכזרו אליו, הפכנו למדינה שקיימים בה אויבים מבית בלי טיפת אמפטיה למדינה (שהיא במקרה היחידה שבה אנו חיים בשקט) שלך, בלי טיפת הבנה שאנחנו מתמודדים עם פונדמנטליזם שהדרך היחידה לנצח אותו היא בכוח פיזי.
מעם מוכה שהתאכזרו אליו, הפכנו למדינה מוכה שמתאכזרים אליה.

kok
16/12/09, 15:25
בקיצורר הגיע לה וחבל באמת שלא ירו בה גם!!

Fearme
16/12/09, 15:39
בואו אספר לכם סיפור על מאבטחים בגבולות ארה"ב.
לפני מספר שנים, היה לי טיול מטעם תנועת נוער, לארה"ב ומשם לקנדה. כאשר נחתנו לשם, הסתדרנו לפי קבוצות, וב"הגירה (Immigration)", מכל האנשים שהיו בקבוצה שלנו, עצרו ילד. נחשו למה? הייתה לו "חזות מזרחית". אפילו שהילד המסכן היה עם כל הקבוצה שלנו, לקחו אותו הצידה, ערכו אליו חיפוש "מעמיק", והחרימו לו כל דבר שלדעתם יכול לשמש כנשק (אפילו שלא עלו איתו למטוס וירדו לתא המטען) כגון עטים, בקבוק שתייה ריק (מפלסטיק), מזרק (מערכת עזרה ראשונה) ומה לא. הילד לא היה מעל גיל 13, והתייחסו אליו כאילו היה טרוריסט שתכנן לרצוח כל אחד ואחד מהם. למרבה הפלא, כשעברנו לגבול עם קנדה, לא עשו לנו בעיות כלל וכלל. אבל העיקר, כשזה מגיע אליהם, זה בסדר וזה מבחינות "ביטחוניות" להחרים עט של ילד קטן, וכשבודקים תיקים של אמריקאים זה פשע על בסיס גזעני. ושלא תבינו אותי לא נכון, אני לא מצדיק את המאבטחים, אני רק אומר שלהרבה אמריקאים נוח להצדיק את עצמם, אבל כשקורה להם משהו דומה זה ביזיון.

פו@פו
16/12/09, 15:49
מטומטמת עם קבלות... עוד אחת מהסוג שעושה הכי הרבה נזק למדינה שלנו.
חבל שהיא לא עומדת במחסום כמו החברה המדהימים שלנו שמסכנים את חייהם בשבילינו.
באמת חבל שלא ירו בה.

duduyag
16/12/09, 16:00
רק אני שמתי לב שהמקבץ פשוט מושלם ???

sagiv_599
16/12/09, 19:56
בואו אני אסביר לכם משהו ילדים....
ואני הכי ימני שיש...
למה יורים לה במחשב? בכללל בכלל לא ברור פלוס נראה הזוי.....
משהו לא מסתדר לי.... ברגע שחושדים בחפץ מסויים אולי מוטמן בו פצצה ולא משנה אם זה תיק או מחשב נייד פשוט מפנים את כולם מזמינים חבלן ומפוצצים....
אבל לירות עליו..? חחחחח אפילו מצחיק אותי נראה לי התחצפה אליהם שם והקבט הראשי אמר "תביאו לי את המחשב למטווחים... הבה נבדוק עד כמה המחשבי מק מחזיקים מעמד....היה לה תמונה עם מגן דוד ופאק עליה...יש לנו אליבי.....ליררוותתתתתתתת"
הסיבה היחידה שאני רואה את היריות על המחשב זה שניסו לירות בה והיריות פגעו במחשב אחרת
אני לא רואה שום הצדקה לירות במחשב... למה לא פיצצו לה אותו...ועל הדרך יורים בה...??
למה להשאיר עקבות..? אנשים חראות כאלה בדיוק מצלמים תמונות כאלו מעלים לאינטרנט ומפיצים עלינו שם רע

Alonsp
16/12/09, 21:15

ווואו, פאשיסטי.

האיש והאגדה!
16/12/09, 23:06
רק אני שמתי לב שהמקבץ פשוט מושלם ???

וואווו אם זה מקבץ מושלם בעיניך הייתי נורא מפחד להיות איתך באותו מטווח.

galgalaz1
17/12/09, 00:25

אתה מחליא אותי. שירתת פעם בצבא בכלל? באמת נראה לך שזה נעשה בכזו קלות דעת? אף אחד לא מחליט לירות סתם ככה במחשב ולפי כמות היריות (3) זה כנראה נעשה על ידי רובוט שאמור לפוצץ מטענים וחפצים חשודים.

עם ישראל עם נהדר (מלבד שונאי ישראל כמוך)

nyrhex
17/12/09, 13:13
בואו אני אסביר לכם משהו ילדים....
ואני הכי ימני שיש...
למה יורים לה במחשב? בכללל בכלל לא ברור פלוס נראה הזוי.....
משהו לא מסתדר לי.... ברגע שחושדים בחפץ מסויים אולי מוטמן בו פצצה ולא משנה אם זה תיק או מחשב נייד פשוט מפנים את כולם מזמינים חבלן ומפוצצים....
אבל לירות עליו..? חחחחח אפילו מצחיק אותי נראה לי התחצפה אליהם שם והקבט הראשי אמר "תביאו לי את המחשב למטווחים... הבה נבדוק עד כמה המחשבי מק מחזיקים מעמד....היה לה תמונה עם מגן דוד ופאק עליה...יש לנו אליבי.....ליררוותתתתתתתת"
הסיבה היחידה שאני רואה את היריות על המחשב זה שניסו לירות בה והיריות פגעו במחשב אחרת
אני לא רואה שום הצדקה לירות במחשב... למה לא פיצצו לה אותו...ועל הדרך יורים בה...??
למה להשאיר עקבות..? אנשים חראות כאלה בדיוק מצלמים תמונות כאלו מעלים לאינטרנט ומפיצים עלינו שם רע

אני מקווה שזה בציניות

nyrhex
17/12/09, 13:40
בואו נשים בצד דעות פוליטיות. מקצועית, למה לא ניגשו אליה ואמרו לה "גבירתי, אנו עומדים לפוצץ את הלפטופ שלך, את רוצה להגיד משהו בנושא?"
דמיינו עבודה אישיית של שנים יורדת לטימיון בלי שהייתה לכם הזדמנות להגיד כלום בנושא.

מישהו פה ציין בודקים ביטחוניים ממדינה אחרת שערכו חיפוש מקיף על ילד בעל חזות מזרחית. אני מתקשה להאמין שהם לא עשו זאת בנימוס. שימו לב לאמריקאים: הם עושים פעילות מאד קשה בעיראק, מתמודדים עם קשיים זהים לאלה שחיילים אצלנו במחסומים מתמודדים איתם, ועם זאת, כאשר הם פונים למישהו הם אומרים לו "סר" או "מאם" (אדוני או גבירתי).
אני מאד בספק אם הבודקים הביטחוניים, החיילים, החבלן ואותה אחת שערכה לה בוחן מביש ביהדות התנהגו במקצועיות הראויה לפני שפוצצו לה את הלפטופ.
ועוד דבר,
צבא ישראל הורג גם ילדים. גם הפלסטינים הורגים ילדים, אבל גם צבא ישראל. אין לנו פצצות שיודעות להתפוצץ סלקטיבית על מבוגרים. היו פעולות צבאיות בהם צה"ל ירה בילדים או הפציץ זקנים.

צר לי לראות תגובות שמחזקות את הרושם השלילי של ישראל בעולם.

רק לצורך חיסכון בתגובות לא רלוונטיות אציין שאת חובתי למדינה מילאתי בשירות מלא בהנדסה קרבית ומילואים באותה יחידה, כך שאין צורך לטעון שאני מנותק או משתמט.

ברגע שמגלים משהו חשוד במחשב לא ניגשים לבעלים ושואלים אותו מה יש לו/לה להגיד בנושא, נגיד ובאמת היה מטען במחשב והיו אומרים לה שהם גילו אותו אז אולי היה לה שלט רחוק להפעלתו או שהיא הייתה מתחילה להשתולל(כמו שהיא עשתה אחר כך) גם לא חושבים רגע אולי יש לה תזה על המחשב אז אולי נוותר לה.

לגבי האמריקאים- מה ש Fearme רשם קרה בגבול קנדה לא בעירק, איך אתה יכול להשוות בין עירק לקנדה,או בין קנדה לשטחים???
ולגבי עניין הנימוסים של האמריקאים לא חסרים סירטונים באינטרנט על התעללויות של חיילים אמריקאים
באזרחים עירקים. ראיתי התעללויות באסירים ראיתי אמריקאים דורסים עם טנק כן טנק רכב של משפחה עירקית סתם בשביל הכיף וראיתי סרטון איך הם נוסעים בעירק(נוסעים ברחובות עם האמר ונכנסים ברכבים של אזרחים כאילו מדובר ברכבים מתנגשים) ויש עוד המון המון מקרים אחרים.
וכל זה קרה כשהאמריקאים נמצאים כמה שנים מעטות בעירק לעומת ישראל שסופגת חרא מהערבים מאז הקמת המדינה.

אתה אומר שאתה חייל אז אני בטוח שאתה יודע שצה"ל וחייליו לא הורגים חפים מפשע בכוונה, לעומת הערבים שמכוונים לאוכלוסייה חפה מפשע אז מה בכלל ההשוואה???

ולסיום זה לא משנה אם נגנה או נשבח את המקרה עדיין ישנאו אותנו בעולם.