מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תנו לאייפון לנצח

natish
14/12/09, 00:34
‏ תנו לאייפון לנצח

אלון עוזיאל לא מתרשם מהטיעונים שעלו בוואלה! TECH נגד האייפון. מבחינתו, מדובר בטלפון הטוב בעולם.

‏http://www.wired.com/images/productreviews/2009/06/pr_iphone_3gs_f.jpg

אייפון הוא הטלפון היחיד שקיים היום בעולם וראוי להתייחסות. כבר יותר משנתיים שהוא בשוק ועדיין לא קם לו מתחרה ראוי - הבלקברי, מיליון סוגי הנוקיה ומערכת אנדרואיד של גוגל טובים לדבר אחד בלבד: להוכיח את העליונות של מכשיר האייפון. אני אולי נשמע כמו פרסומת מהלכת, אך זו לא אשמתי שהמתחרים פשוט לא מבינים את טעות דרכם ושהאייפון הוא הטלפון היחיד שקיבל את הכל. את הלוק, החוכמה, הסטייל, נוחות השימוש, מבחר האפליקציות והיוקרה. מ-2007 האייפון לא עוזב אותי לרגע וכל מכשיר אחר שמתיישב לי ביד מעלה בי גיחוך - "איך אין להם בושה להוציא כזה דבר מכוער ולא נוח כשיש אייפון בעולם" זה מה שתמיד עובר לי בראש.

במדורי הטכונולוגיה בארץ, ובעיקר פה בוואלה! Tech, לא אוהבים את האייפון. זה מתחיל בפחד העתיק של דוברי העברית ממחשבי מק (שזה נושא לאלף כתבות אחרות לגמרי) וממשיך בשנאה הארץ-ישראלית ל"פוזה" או לכל דבר שמעיז להתהדר בעוד משהו מלבד שימושיות גרידא. השנאה חסרת השיק הזו תפחה למימדים חסרי הגיון ונעטפה באידיאולוגיה שלמה וטרחנית. ישנם מספר טיעונים שחוזרים על עצמם ומרתיחים אותי. הם מטעים ובעיקר לא רלוונטיים ל-99 אחוז מהצרכנים.

האייפון הוא טלפון גרוע
הטענה הנפוצה ביותר היא שהאייפון הוא גאדג'ט מגניב, אך נכשל ביסוד היות שכטלפון הוא לא מספק את הסחורה. זה אולי היה נכון לדור הראשון של המכשיר, לפני ה-3G ולפני גרסת התוכנה 3.0, אך היום זהו סתם תירוץ שמתלבש על חבלי הלידה הישנים ונועד בכדי להרגיע את הדכאון של מתנגדי ההייפ ואלו שקנו גרוטאות עם סימביאן. איכות הסאונד של הטלפון, מאז גרסת ה-3G, היא מצויינת ולא נופלת מזו של המתחרים; בעיות קליטה ואיטיות טעינה יש רק במכשירים הפרוצים ולא באלו שמגיעים עם ההגדרות המקוריות; הודעות MMS ושליחה קבוצתית עובדים באופן חלק ופשוט למדי; תיקון השגיאות הוא הגיוני ויעיל באופן יחסי - רק לצורך השוואה, עם ה-T9 של נוקיה אני לא מצליח להוציא הודעה מבלי לצעוק ולהתיש את האצבעות עד דם; בנוסף, אחרי תקופת הסתגלות קצרצרה, אפשר להקליד באייפון יותר מהר מאשר בכל מכשיר אחר, ותאמינו או לא, אני עושה זאת בהליכה ומבלי להיתקע בשום דבר.

החומרה של האייפון לא מספיק מתקדמת
טיעוני "למי יש גדול יותר" תמיד יהיו, אך היום, כשרוב המכשירים החכמים יודעים לעשות את מה שהם צריכים במהירות ובאיכות סבירה, כבר אין לטיעונים אלה משקל. מה שחשוב הוא העיצוב, הממשק וכיפיות השימוש - בשלושת אלו אין על האייפון. זה לא רלוונטי אם יש למכשיר נגן מדיה שקורא שלל פורמטים אם רוב משתמשי המכשיר לא מציליחים לתפעל אותו, מוותרים ושומעים מוזיקה דרך האייפוד שלהם; לאף אחד לא אכפת מרדיו FM אם הוא לא יודע להגיע אל התוכנה שמפעילה אותו וגם אין צורך להתלהב מכמות נכבדת של מגהפיקסלים במצלמה שאין חשק לצלם בה.

לא סתם המצלמה של האייפון היא המצלמה הפופלארית ביותר בפליקר - יותר מאשר כל מצלמה רגילה או סלולרית אחרת. נכון, יש לה חיישן של 3 MP בלבד (ובדגם הקודם 2 מגהפיקסלים) וכן, היא באמת מצלמה גרועה, אבל זה תענוג להשתמש בה וקל לעלות את התמונות שצילמת בה, באופן מיידי, לכל מקום. נסו לעלות וידיאו שצילמתם מהנוקיה שלכם ליוטיוב. סביר שלפני שתצליחו, ותוך כדי דפדוף בתפריטים אינסופיים, תגמר לכם הבטריה.

הגן הסגור של אפל
בשביל האייפון צריך את אייטיונס. בתור משתמש מק זו לא בעיה מבחנתי, אך ברור לי שעל מחשבי ה-PC האייטיונס כבד ומסורבל. אפל לא ממש יודעים לעשות תוכנות לחלונות. ובכל זאת מדובר ברע במיעוטו - רוב האנשים לא מסתדרים עם התקנות וחיפושים מעיקים ברשת. הם פשוט מוותרים על להכניס מוזיקה למכשיר או על להתקין תוכנה לטוויטר.

עם חנות האפליקציות של אייטיונס, חיפוש התוכנות וההתקנה שלהן קל למדי: הכל נמצא תחת קורת גג אחת, נגיש, מסודר ונוח. אפילו אבא שלי יכול לעשות זאת. היד הקפדנית של אפל, שבודקת כל אפליקציה לפני כניסתה לחנות היא מבורכת - רק בזכותה אנשים יכולים להרשות לעצמם להתקין עשרות ואולי אפילו מאות תוכנות מבלי לדאוג שמשהו ישתבש ויהרס. שימו לב שהוירוסים וחורי האבטחה היחידים שהיו עד עכשיו באייפון פגעו רק בטלפונים פרוצים. וכשיש מבחר כה עצום של אפליקציות בחנות (שמתעלה במאות ואלפי אחוזים על זה של המתחרים) מעטים האנשים שיהיה חסר להם משהו.

האייפון כבר לא מגניב
הטיעון הזה מגיע דווקא מהאנשים שכן שמים על דגש על טרנדים, כמו למשל הילית וולברג שכתבה כאן לפני מספר ימים על הרצון שלה להשאר הבחורה המיוחדת עם האייפון. אני יכול להבין אותה – המאמצים המוקדמים לא אוהבים להיות באותו המקום עם האנשים הפשוטים. הבעיה היא שכרגע אין ברירה אחרת, ועד שיקום מכשיר טוב יותר מהאייפון 3GS (הדור הרביעי של האייפון?), כנראה שהמכשיר של אפל ישאר הטלפון הכי לוהט בסביבה. לא משנה מאיפה תנסו לתקוף את הבעיה, המצב הוא ברור: האייפון פתח פער עצום בינו לבין המכשירים האחרים. פער שאף חברה לא יודעת איך לצמצם.

מקור: וואלה! (http://tech.walla.co.il/?w=/4008/1621293)

CIphone
14/12/09, 00:42
‏ אפל לא ממש יודעים לעשות תוכנות לחלונות.
שטויות במיץ עגבניות. האייטונס על pc הוא מצוין. לפי דעתי אלון עוזיאל טועה בעניין הזה.

ItaiHay
14/12/09, 00:56
שטויות במיץ עגבניות. האייטונס על pc הוא מצוין. לפי דעתי אלון עוזיאל טועה בעניין הזה.

אתה טועה... האייטונס בpc כן מסורבל (ביחס למק).

לפחות לדעתי ;)

said-g
14/12/09, 01:01
חברים מה זה משנה מה אומרים :) אין על האייפון ולא יהיה, עד האייפון הבא :)

gyaronn
14/12/09, 02:14
לפחות יש אדם אחד בוואלה שמבין על מה הוא מדבר :-)

ido_sch
14/12/09, 03:05
אתה טועה... האייטונס בpc כן מסורבל (ביחס למק).

לפחות לדעתי ;)
האייטונס אצלי עובד טוב רצח, סנכרונים , הורדות של דברים הכל , מהיר חלק ופשוט....

lokopo
14/12/09, 03:12
האייטונס אצלי עובד נורא ואיום. תקיעות כל הזמן, בעיות בהפעלת שירים, האותו שם משתמש ב-5 מחשבים.
אני חייב לציין שהאייטונס זאת תוכנת המוזיקה הגרועה ביותר שפגשתי.

said-g
14/12/09, 04:41
ההה :) כנראה אתה על ויסטה, זאת לא אשמתך. ואם לא אז תבדוק אם יש לך וירוסים...

S.L.Y - T.B
14/12/09, 06:56
מסכים בהחלט עם הכתבה!! אייטיונס על הpc וספארי על הpc עבדו חלק רוב הזמן, אך היו פעמים שהן נתקעו ולא היה ניתן להמישך לעבוד, או שהן נהייו איטיות בצורה בלתי אפשרית לעבודה. מאז שעברתי למק הכל עובד הרבה יותר חלק, לא רק השימוש של התוכנות הללו, אלא גם הדרך של המחשב לדבר עם הטלפון - נוח מאד ופשוט לתפעול

avivsiphone
14/12/09, 07:11

לא נראה לי קשור לויסטה.
לי ויסטה ועובד לי חלק מההתקנה הראשונה שעשיתי.

ELIRANO
14/12/09, 07:16
נתי אני חייב להודות שיש לך כושר ביטוי מושלם .
תמיד רציתי להעביר את המסר הזה לאנשים סביבי שאומרים לי " סתם המכשיר הזה "
אבל אני בידיוק כמוך . אני עם המכשיר הזה משנת 2007 בין הראשונים בארץ , הסתובבתי איתו חודשיים בלי עברית ..
אח"כ שידרגתי ל 3g ואז ל 3gs ---- בקיצור כמו שאמרת " "איך אין להם בושה להוציא כזה דבר מכוער ולא נוח כשיש אייפון בעולם" זה מה שתמיד עובר לי בראש"

אחלה כתבה.

roybns
14/12/09, 07:39
כתבה מעולה ונכון לגבי האיטיונס היא מרגיזה לפעמים

Chicko
14/12/09, 08:17
כתבה של בחור מאוהב, וכולנו יודעים שהאהבה היא עיוורת...

איך אפשר להצדיק שכדי להוציא שיחה, למשל, אנחנו צריכים לבצע 4 פעולות מקדימות רק כדי להתחיל לחייג (תספרו - כפתור home, "החלק לפתיחה", טלפון, לוח מקשים....)

לדעתי חלק ממה שהבחור כתב די נכון, חלק קשקוש (במיוחד איך שהוא מהלל את העובדה שאפל חוסמת ומצנזרת את התוכנות, או התשבוחות לאייטיונס הנוראית ואיומה הזאת).

אבל, מכיוון שגם אני מאוהב קשות, אני כבר למעלה משנתיים עם המכשיר (על אף כל החסרונות המעצבנים שלו), ועדיין לא רואה לו באופק מחליף.

S.L.Y - T.B
14/12/09, 08:49
אבל אני בידיוק כמוך . אני עם המכשיר הזה משנת 2007 בין הראשונים בארץ , הסתובבתי איתו חודשיים בלי עברית ..
אח"כ שידרגתי ל 3g ואז ל 3gs ---- בקיצור כמו שאמרת " "איך אין להם בושה להוציא כזה דבר מכוער ולא נוח כשיש אייפון בעולם" זה מה שתמיד עובר לי בראש"

אחלה כתבה.

כתבה מעולה ונכון לגבי האיטיונס היא מרגיזה לפעמים

לא הייתי מתנגד להגיד שלנתי יש כושר ביטוי מושלם ;)

אבל במקרה הזה, הכתבה הועתקה מוואלה, ונתי אפילו ציין זאת :p

rond
14/12/09, 09:30
האמנם האייפון הטבעי (סימפרי) משמעותית יותר מהיר מהפרוץ?

natish
14/12/09, 09:33

אחלה כתבה.

תודה על המחמאה :)
אבל הכתבה היא לא פרי מקלדתי אלא של אלון עוזיאל והיא מובאת לכאן מוואלה!
אבל אני עדיין אקח את המחמאה ;)

ELIRANO
14/12/09, 09:49
תודה על המחמאה :)
אבל הכתבה היא לא פרי מקלדתי אלא של אלון עוזיאל והיא מובאת לכאן מוואלה!
אבל אני עדיין אקח את המחמאה ;)

חחחחח.... לא נורא העיקר שכולם הבינו את הכוונה....

אחלה יום לכולכם....

Carmigal
14/12/09, 10:18
מסכים בהחלט עם הכתבה!! האיפון מכשיר מעולה. אין כל בעיות עם הטלפון אינני יודע מאין השמועה האוילית בענין. יש לכבר למעלה משנתייים איפון.

lokopo
14/12/09, 11:23

xp לפי avg אין לי וירוסים.

SaarAvigour
14/12/09, 11:27
יש לי ויסטה והאיטונס עובד אצלי חלק לגמרי, האייפון מעולה מכל זוית שאפשר לבחון ומצל על כל הגרוטאות האנאכרוניסטיות שמתקראות טלפונים חכמים. אני לא כותב על זה, כדי שלא יצוצו כל מיני חכמולוגים שיגידו שאני "בעל עניין"... ממילא מלאכת צדיקים נעשית ע"י הציבור.. לא שאני צדיק חו"ח.. :-)

=======
סער אביגור
הספר: אני אייפון-מדריך בגובה העיניים
מנהל פורום wm-מיקרוסופט ישראל

buyiphoneforme
14/12/09, 12:13
כל מילה בסלע!
האיש צודק במאה אחוז!
ויותר מזה לי יש אייפון 2g פרוץ ואין לי שום בעיות באייפון כטלפון!

SaarAvigour
14/12/09, 12:27
לחזק את דבריו של BuyiPhoneforMe ואם כבר, אז יש ל- iPhone 2G וגם 3G וגם 3GS לא היו בהם בעיות טלפוניה, ולו קטנות, מיום בו יצאו מקופסאותיהם. הלוואי והייתי יכול לומר את זה על הרבה טלפונים חכמים אחרים שעברו בין ידי, בדרך לפח הזבל של ההיסטוריה.

=======
סער אביגור
הספר: אני אייפון-מדריך בגובה העיניים
מנהל פורום wm-מיקרוסופט ישראל

epresman
14/12/09, 19:08
לא נראה לי קשור לויסטה.
לי ויסטה ועובד לי חלק מההתקנה הראשונה שעשיתי.
ויסטה היא וירוס בפני עצמה!:cool: אין על מק!!!:p

Shout4Heaven
15/12/09, 11:02
בתור טלפון הוא באמת גרוע, תמיד צצות בעיות כאלה ואחרות איתו.
מצלמה נהדרת, הפלאש שם חבל על הזמן... [לא ברצינות למי שלא מבין].
מערכת הפעלה שדורשת פול פריצות כדי שתוכל להנות ממנו, וגם שם אתה צריך להסתבך אפילו כדי להחליף ערכת
נושא.

מה עוד?
רמקולים חרא, זו הטעות שלהם שברמקולים ודברים בסיסיים הם לא משקיעים לא טיפה.

ויש עוד...
הסוללה שנחשבת בעיניי לסבירה מינוס, אפילו חלשה.

ובגדול כמו שאמרתי מקודם המערכת הפעלה נורא מקובעת וסגורה, על כל פיפס קטן אתה צריך לפרוץ, להתקין כל מיני
שטויות, וזה רק כדי שתוכל לשים שיר בתור צלצול... זה כבר מגוחך השטויות שאפל עשו.

kingfd
15/12/09, 13:46
לכל החברה עם ויסטה...רק המלצה אחת קטנה שבטוח תציל אותם מהרבה מאוד דברים אחרים(פרט לבעיות(?) עם האייטיונס)....................

תשדרגו ל xp!!!

ומי שעדיין לא הבין - שישדרג בכל זאת לxp! תבינו- מעבר ממערכת הפעלה x לויסטה זה לא יכול להיות שידרוג! (ולמי שעדיין לא הבין - קוראים לזה שינמוך!) (ת'אמת, תנסו לנתח את המבנה התחבירי של המשפט ותראו שזה לא מסתדר,ויסטה-שידרוג? לעעע אין מצב!)

בקיצור - איכסטה!

דניאל!

epresman
22/12/09, 20:15
בתור טלפון הוא באמת גרוע, תמיד צצות בעיות כאלה ואחרות איתו.
מצלמה נהדרת, הפלאש שם חבל על הזמן... [לא ברצינות למי שלא מבין].
מערכת הפעלה שדורשת פול פריצות כדי שתוכל להנות ממנו, וגם שם אתה צריך להסתבך אפילו כדי להחליף ערכת
נושא.

מה עוד?
רמקולים חרא, זו הטעות שלהם שברמקולים ודברים בסיסיים הם לא משקיעים לא טיפה.

ויש עוד...
הסוללה שנחשבת בעיניי לסבירה מינוס, אפילו חלשה.

ובגדול כמו שאמרתי מקודם המערכת הפעלה נורא מקובעת וסגורה, על כל פיפס קטן אתה צריך לפרוץ, להתקין כל מיני
שטויות, וזה רק כדי שתוכל לשים שיר בתור צלצול... זה כבר מגוחך השטויות שאפל עשו.
שדרג ל 3gs ואז לא תהיה בעיה עם הרמקול! ושיר לצילצול אפשר לשים דרך אייטונס ללא שום בעיה! אבל במיקרה שלך נראה לי כדי לשדרג ל n97 אז תבין מה זה סיוט!:D