מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : OpenHebrew3| עידכון קטן וחשוב ומקלדת חכמה

natish
12/12/09, 13:42
‏OpenHebrew3| עידכון קטן וחשוב ומקלדת חכמה

מאחר וגירסה 3.1.2 כבר מגיעה עם עברית מובנית באופן כמעט מלא הצורך בתוספי עברית כאלה ואחרים הופכים להיות מיותרים עם הזמן אבל תום ציקל ממשיך לשפר את תוספי העברית שלו לכל אלה שכן מעדיפים להשתמש בה.

‏http://tom.zickel.org/openhebrew/pics/IMG_0081.PNG

נתחיל בעידכון קטן אך משמעותי שתום ציקל פרסם לחבילת ה- OpenHebrew3 העידכון מיועד לכל המכשירים עם מערכת הפעלה 3 ומעלה, ולפי תום זהו עדכון חשוב שעיקרו עדכונים "מתחת למנוע" ושיפורי תאימות. מלבד אותם שיפורים מעתה תוכלו לקבל עדכונים שוטפים מהבלוג של תום לגבי העברית ישירות מאפליקצית התוכנה עצמה.

מקלדת חכמה
בעבר בגירסה 2.2.1 הייתה מקלדת חכמה אותה פיתח תום שהייתה נטולת אותיות סופיות אבל ידעה לזהות לבד את הצורך בהן ושינתה את האות לאות סופית באופן אוטומטי. כעת תום פיתח את המקלדת גם לגירסות 3.0 ומעלה. כלומר, המקלדת החכמה היא בעצם מקלדת עברית למכשיר שלכם שמכילה פחות אותיות שכל אחת גדולה יותר, דבר זה יאפשר לכם לאחר התרגלות קצרה לכתוב מהר יותר ועם פחות טעויות במכשיר.

במקלדת זו אין מקלדת סופיות אבל כאשר תרצו לכתוב מילה עם אות סופית פשוט כיתבו אותה והמקלדת באופן חכם תדע לשנות את האות האחרונה לאות סופית. במידה ולא תרצו שהאות האחרונה תהיה סופית, בזמן הכתיבה, תופיע לכם ליד המילה שכתבתם, את המילה המתוקנת עם סימן X לידה, פשוט לחצו על סימן ה X והמילה תופיע כמו שכתבתם ללא אות סופית בסופה.

מספר הערות:

הערה 1: אם אתם נמצאים במקום שבו האות הסופית לא מופיע אוטומטי, פשוט תלחצו לשניה על האות הרגילה והיא תהפוך לסופית.

הערה 2: לחיצה ממושכת על האות "ק" תעלה תפריט של קיצורים שונים במקלדת.

הערה 3: כדי לבטל את המקלדת העברית הרגילה אחרי ההתקנה, כנסו להגדרות, iKeyEx , שם כנסו ל KeyBoards, והסירו את המקלדת העברית מהרשימה העליונה (באופן דומה ניתן לבטל את מקלדת ה HebrewSmart).

הערה 4: כדי שהמקלדת תפעל עליכם להדליק את התיקון שגיאות האוטומטי של המכשיר, כנסו להגדרות -> כללי -> מקלדת -> תיקון אוטומטי -> הדליקו אופציה זו.

להתקנת המקלדת החכמה חפשו את Smart Hebrew Keyboard בסידיה.
לעוד מידע או לתרומות עבור הפיתוחים של תום כנסו לבלוג של תום: http://openhebrew.wordpress.com

izako
12/12/09, 14:12
יישר כוח גדול

OfekN
12/12/09, 14:20
איך מפעילים את המקלדת אחרי ההתקנה?

yairxx
12/12/09, 14:26
נראה לי קצת מיותר, במיוחד שאתה כבר רגיל למקלדת הקודמת
אבל תודה רבה על הפיתוח!

liork
12/12/09, 14:26
איך מפעילים את המקלדת אחרי ההתקנה?

היא עובדת ישר לא צריך להפעיל שום דבר..

כן ירבו תוספים שכאלה.

שוב תודה

ofiredri
12/12/09, 14:51
חבל שאין עדיין יישור לימין .
חוץ מזה, יופי של מקלדת !

OfekN
12/12/09, 15:15
היא עובדת ישר לא צריך להפעיל שום דבר..

כן ירבו תוספים שכאלה.

שוב תודה

לא אצלי, היא אפילו לא מפיעה ברשימה של המקלדות

ofiredri
12/12/09, 16:59
לא אצלי, היא אפילו לא מפיעה ברשימה של המקלדות
וודא שמותקן אצלך iKeyEx 3 זמין בסידייה

lahavsh
12/12/09, 17:05
מצטרף ליאיר.
התרגלתי למקלדת הקודמת.כך שברמה האישית,מיותר.
עם זאת,פיתוח נחמד.
חג שמייח

godiz
12/12/09, 17:54
מזל שאתם לא מוכרים את זה לאנשים

Benitez
12/12/09, 18:10
מזל שאתם לא מוכרים את זה לאנשים

לא הבנתי מה מזל פה?
הבנאדם (תום ציקל) השקיע מזמנו והרים אחלה תמיכה בעברית.
חוץ מזה הוא יצר כל מיני תוספים כגון sms helper ועוד כל מיני ועכשיו את התוסף הזה.
המינימום שאתה יכול זה טיפה לפרגן.

nayman
12/12/09, 18:37
בדיוק godiz לפי דבריך אני יכול להניח שאתה לא תורם כספית לתום זיקל
אז המינימום שאתה יכול לעשות זה לתרום לו מצב רוח
על מנת שימשיך בפעילות המבורכת שלו עבור הקהילה
כי מה לעשות אני אפילו.. בפשעיי הרבים קניתי את iphonehe והעדכונים והתמיכה שאני רואה מהם
שווה לקדחת הם ***** בני *****
ואילו תום עושה פי מיליון מהם ובחינםםםם
אז אין לך בושה?

OfekN
12/12/09, 18:48
וודא שמותקן אצלך ikeyex 3 זמין בסידייה

מותקן, אבל לא מופיע בהגדרות כמו שהיה מופיע בגירסא 2

toto2007
12/12/09, 21:54
תיקון שגיאה אוטומטי די משגע. האם יש אפשרות להפעיל אותו רק לעברית ולא לשפות האחרות?

תודה.

aviyamy
12/12/09, 21:57
לא עובד. נקודה.

NuDiST
12/12/09, 21:58
זה קורה לעוד מישהו או שרק אצלי אין ישור לימין כמו בתמונה?

toto2007
12/12/09, 22:08
אני לא מוצא הגדרת ikeyex. מה לעשות?

תודה.

e.g
12/12/09, 22:34
אין ספק שהפיתוחים ראויים לשבח!!!

העניין הוא שברגע שמתרגלים שהכל עובד מימין לשמאל קצת קשה לחזור לסידור ההפוך.

תודה בכל מקרה

Illusion
12/12/09, 23:53
מה עושים שאין יישור לימין********** צריך לדבר עם תום..

openhebrew
13/12/09, 00:59
תודה, אפשר לקרוא את העמוד (שמתעדכן באינפורמציה):
http://openhebrew.wordpress.com/smart-keyboard/
למשל:
עדכון: כרגע יש בעיה עם יישור לימין אוטומטי (הבעיה תסודר בעדכון הבא), כרגע ניתן לשנות את היישור ע"י לחיצה כפולה על הטקסט כרגע ולחיצה על חצי שינוי הכיווניות (כאמור בעדכון הבא לא יהיה צריך). כמו כן, אנא קראו את ההערות למטה לפני שאתם שואלים שאלות.

עדכון 2: אחרי שהתקנתם את המקלדת הזו, נוספה לכם תוכנה iKeyEx, שדרכה אתם מנהלים את המקלדת (כנסו להגדרות, שם כנסו ל iKeyEx ומשם ל Keyboards). אם אתם רוצים לחזור לניהול המקלדות בצורה הרגילה, כרגע עליכם להסיר את iKeyEx (המפתח של iKeyEx עובד על נושא זה).

2 הבעיות הללו (שתלויות יותר ב iKeyEx מאשר במקלדת שלי עצמה) יסודרו בעדכונים הקרובים של iKeyEx.

Vatos-Locos
13/12/09, 01:14
אם אני לא צריך את המקלדת הזאת, יפריע אם אני אעדכן את הגרסא דרך הסידיה (רק בשביל שיעיף לי את הנוטיפיקציה מעל האייקון) ואח"כ אבטל את המקלדת? או שזה עלול לגרום לתופעת לוואי כלשהי?

openhebrew
13/12/09, 01:18
למקרה שלא הובן, המקלדת היא חבילה נפרדת מחבילת העברית. בשביל לאפשר אותה צריך להתקין חבילה Smart Hebrew Keyboard (גם רשום באתר).

העדכון לעברית הוא בלתי תלוי וחשוב להתקנה.

porki
13/12/09, 02:11
קודם כל אני רוצה להגיד לתום כל הכבוד על ההשקעה והמאמץ.
תום טרם המון לתיאום המכשיר לשפה העברית !. קבל ח"ח !

מגיע לו שנלחץ על כפתור התרומה ונפרגן קצת....

בנוסף,

אני עדכנתי את open hebrew
וגם את המקלדת החדשה (שאני חייב לציין שלמרות שהתרגלתי לישנה, אני מאוד מרוצה)

אבל מהרגע שביצעתי את פעולות אלו עלו לי כמה בעיות נוספות מעבר למה שרשום כאן :

1. ברשימת אנשי הקשר יש את הבר הימיני בו לוחצים על האות בשביל לקפוץ אליה מהר. התווספו לי האותיות האנגליות משום מה.
2. המקלדת החדשה לא רושמת סופיות לכל המילים... לדוגמה המילים : "נמען" "אייפון" (באופן אירוני) וכו...

רועי מאירפלד
13/12/09, 10:06
תודה רבה וישר כוח תום
אבל לפי דעתי זה מיותר כי כבר כל מי שיש לו אייפון התרגל למקלדת הקודמת שלו וזה מיותר

ofiredri
13/12/09, 10:47
תודה רבה וישר כוח תום
אבל לפי דעתי זה מיותר כי כבר כל מי שיש לו אייפון התרגל למקלדת הקודמת שלו וזה מיותר

מה זה התרגל ?
אם מוצעת מקלדת טובה יותר שמאפשרת הקלדה מהירה יותר, עם פחות שגיאות כתיב, וקיצור לסימני פיסוק, כדאי מאוד להתרגל לחדשה שתום יצר .

יש מצבים בהם זה קריטי לאילו שמסמסים בנהיגה כשעומדים ברמזור . לא שזה בטיחותי, אבל מי שכבר מסמס, שיעשה את זה מהר ובטוח יותר.

לדעתי לא מיותר בכלל, תום.
רק אם אפשר לתקן את הריגרסיה של היישור לימין כמה שיותר מהר .

שוב תודה .

ofiredri
13/12/09, 10:50
מותקן, אבל לא מופיע בהגדרות כמו שהיה מופיע בגירסא 2

אצלי מופיע בהגדרות . תתקין שוב .

maors3
13/12/09, 11:08
אחלה מיקלדת יותר נוחה המקשים גדולים כמו שההינו רגילים ליפני כמה גירסאות
ישר כוח!!!!

shaike360
13/12/09, 14:42
שימו לב בעלי BootRom החדש! התקנת העדכון דורשת reboot למכשיר

גילי20
13/12/09, 17:56
הצילו!
התקנתי את המקלדת ולא אהבתי אז הסרתי אותה.
הבעיה שעכשיו יש לי רק אנגלית אז דרך ההגדרות החזרי את העברית אבל נעלמו לי נאייקונים! :\
איך מחזירים אותם גם?

יכול להיות שנעלם לי עוד משהו ואני לא שמה לב? אני רוצה שזה יחזור להיות אותו דבר.. :\

ofiredri
13/12/09, 18:53
הצילו!
התקנתי את המקלדת ולא אהבתי אז הסרתי אותה.
הבעיה שעכשיו יש לי רק אנגלית אז דרך ההגדרות החזרי את העברית אבל נעלמו לי נאייקונים! :\
איך מחזירים אותם גם?

יכול להיות שנעלם לי עוד משהו ואני לא שמה לב? אני רוצה שזה יחזור להיות אותו דבר.. :\

תוסיף את מקלדת העברית דרך הגדרות --> iKeyEx ולא דרך הגדרות --> כללי --> מקלדות .
תעדכן אם עזר ...

thenrg1
13/12/09, 19:14
תודה רבה על העבודה המבורכת תום !!! הקהילה לא היתה אותו הדבר בלעדיך
תודה תודה תודה וחג שמח

buyiphoneforme
14/12/09, 22:20
ענק סמתי את זה וזה כזה נוח מומלץ לכולם בחום!

openhebrew
15/12/09, 08:51
יצא עדכון ל iKeyEx בסידיה שמסדר את 2 הבעיות:
- יישור לימין במקלדת.
- לינק בתפריט המקלדות ל iKeyEx שמאפשר לשלוט על סידור המקלדות.

כאמור, בשביל לסדר את הבעיות, הפעילו את סידיה (או תוכנה אחרת שאתם משתמשים), עדכנו את המקורות ויהיה לכם עדכון לחבילת iKeyEx. מי שמתקין את המקלדת שלי מעכשיו כבר יהיה לו את העדכון.

Swagger
17/12/09, 10:09
משום מה, בהודעות טקסט יש לי גם את המקלדת החכמה וגם מקלדת באנגלית, אולם בכתיבת מיילים יש לי מקלדת באנגלית בלבד, ללא אפשרות לבחור מקלדת בעברית. ניסיתי לשחק עם הגדרות, אולם ללא הצלחה.

ofiredri
17/12/09, 10:25
תנסה לבחור את המקלדות מחדש ומהגדרות ikeyex
ולא מהגדרות כללי מקלדות

Swagger
17/12/09, 11:14
ניסיתי, ללא הצלחה.

Swagger
19/12/09, 08:38
יש סיבה מדוע המקלדת החכמה לא עובדת במיילים?

Swagger
20/12/09, 09:55
לא מבין את תום. עושה רושם של בחור נהדר, תורם מזמנו למען קהילת האייפונים בארץ, ולא דורש תמורה. אבל, ששאלתי באתר שלו מדוע הקלדת החכמה לא פועלת במיילים, הוא פעמיים מחק את הפניות שלי בעניין במקום להשיב להן, כפי שהוא נוהג לעשות עם יתר הפניות.

מוזר. גם כאן, אגב, הוא טרם הגיב, למרות שהוא בדרך כלל עם יד על הדופק בנושאים הקשורים לעבודתו.

ofiredri
20/12/09, 11:03
לא מבין את תום. עושה רושם של בחור נהדר, תורם מזמנו למען קהילת האייפונים בארץ, ולא דורש תמורה. אבל, ששאלתי באתר שלו מדוע הקלדת החכמה לא פועלת במיילים, הוא פעמיים מחק את הפניות שלי בעניין במקום להשיב להן, כפי שהוא נוהג לעשות עם יתר הפניות.

מוזר. גם כאן, אגב, הוא טרם הגיב, למרות שהוא בדרך כלל עם יד על הדופק בנושאים הקשורים לעבודתו.
אתה אכן בגירסה 1.0.2 ?

Swagger
20/12/09, 15:53
גרסה 3.1.2. אצלך עובד במיילים? שיחקתי שוב ושוב עם ההגדרות של ikeyex אולם ללא הצלחה. בהודעות וברשימות עובד יופי - במיילים לא. מוזר.

ofiredri
20/12/09, 15:57
אצלי עובד אבל אני ב 3.0.1
לא נראה לי שזה קשור לגירסה כי יש כאן אחרים עם 3.1.2 שהודו לתום ולא דיווחו על תקלות

openhebrew
20/12/09, 22:18

הרשה לי להתייחס לבליל השטויות שרשמת.

אני לא מוחק פניות, אני מפרסם רק את אלו שיש משמעות לכלל המשתמשים (בעמוד הפרוייקט למשל עדכנתי כל הזמן שהיו בעיות ידועות).

כמו שאמרת אני תורם מזמני, לכן יש תקופות לחוצות יותר ושקטות יותר ולכן אני לא זמין כל הזמן.

ספציפית לבעיה שלך, כפי שאמרו פה, כנראה שזה בעיה נקודתית בבעיה בקונפיגורציה של המכשיר שלך ולא משהו כולל.

אתה מוזמן לפנות ליוצר של iKeyEx ולנסות לברר מולו את אופי הבעיה.

---

גם שמתי לב שבפעם הראשונה שהגבת, לא השארת כתובת מייל ולא סיפקת פרטים, למרות שרשום מפורשות:
http://openhebrew.wordpress.com/problems/
"אם לא תשאירו כתובת מייל ותספקו פרטים בסיסים, לא תקבלו תשובה."

aviyamy
21/12/09, 22:12
מישהו מכיר מקלדת בעברית שיש בה חוץ מהאותיות גם סימן שאלה, סימן קריאה, פסיק וכו'?

Swagger
22/12/09, 19:34
תום, לא התכוונתי להישמע כפוי טובה, ויש בי הרבה הערכה לעבודה הנפלאה שאתה עושה עבור קהילת האייפונים בארץ. פשוט לא הבנתי למה לא קיבלתי התייחסות, כי בדרך כלל הנך עונה במהירות ובדייקנות.

בכל אופן, אני מבין שהבעיה אצלי וחבל, כי מאוד הייתי רוצה להינות מהמקלדת שפיתחת.