מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הקשיים של נוקיה

natish
10/12/09, 01:59
‏הקשיים של נוקיה

בעוד אפל ממשיכה לפתוח עוד ועוד חנויות Retail וקצב מכירות האייפון רק הולך וגודל. נוקיה סוגרת את חנות הדגל שלה באנגליה וצופה במכשיר ה- N97 כאשר הוא מדשדש במכירות.

‏http://farm1.static.flickr.com/172/423283326_5418dd371c.jpg

ביום שישי האחרון נוקיה הודיעה שהיא תסגור את חנות הדגל של החברה שממוקמת באזור המסחרי של אוקספורד בלונדון, אנגליה. יצרנית הסלולר הפינית רק ציינה שהגורם לסגירת חנות הדגל שנפתחה במהלך שנת 2006 הם המכירות המאכזבות שלא הצליחו לספק מספיק רווחים כדי לתת סיבה מספיק טובה בשביל החברה להשאיר את החנות. החנות תסגר באופן רשמי במהלך השנה הבאה כנראה עם תום חוזה השכירות. לעומת זאת במרחק קצר מהחנות של נוקיה ברחוב Regent ממוקמת חנות הדגל הלונדונית של אפל שקיימת מאז 2004 וקוצרת הצלחה רבה לחברה מקופרטינו.

אבל נראה שחנות הדגל היא רק חלק מהצרות של נוקיה כאשר כפי הנראה שנת 2010 תתחיל ברגל שמאל לחברה מאחר ומכשיר הדגל שלה ה- N97 מתקשה מאוד להביס את המתחריו כפי שזה מתבטא במכירות חלשות מאוד. מאז שלהי הקיץ בהם מכירות ה- N97 עמדו על כ- 2 מיליון מכשירים מכירות הסמארטפון של נוקיה רק צונחות וכל ניסיון של נוקיה להרים את המכירות של המכשיר אם בדמות מכשיר N97 mini או קמפיין שיווקי רחב לחנות ה- Ovi שלה לא מצליחות להביא את מכשיר הדגל להתמודד במכירות אל מול המתחרים שלו כאשר חברות כמו אפל, RIM ועוד נוגסות בנתח השוק של נוקיה באופן מתמיד.

מה שלא יעזור לנוקיה בטווח הקרוב היא העובדה שהחברה לא מתכננת לשחרר מכשיר דגל נוסף בזמן הקרוב והמכשיר היחיד שמתוכנן לחצי שנה האחרונה הוא ה- N900 גם הגירסה הבאה של סימביאן שתקרא Symbian^3 או מערכת ההפעלה שטכנולוגיית המגע של נוקיה maemo לא צפויות להגיח בקרוב. לעומת זאת המתחרות של נוקיה לא נוהגות לשמור על שמריהן והן מציגות דגמים חדשים למכשירים שלהם על בסיס שנתי או אפילו כל כמה חודשים.

shaharhd
10/12/09, 06:07
ורק בארץ אנשים קפצו על המציאה של הn97 וקנו אותו במאסות, ואז הגיעו הביתה... וגילו שהם לא ממש אוהבים את הטלפון הזה, והוא לא נוח ולמה לעזאזל הם שילמו בשבילו כ"כ הרבה כסף?!?!
:)
פראיירים לא מתים, רק מתחלפים.
נוקיה טובים (היו?) בטלפונים פשוטים ויעילים. אני אוהב נוקיה - אבל את הדגמים הפשוטים והזולים שלהם.

shloosh
10/12/09, 07:48
זבל של מכשירים איטיים , כבדים ,מסורבלים , מלאים בבאגים, איכות בנייה נמוכה, מכוערים,
אני יכול להמשיך עד מחר ככה...
הם בסוף יפשטו רגל אם הם לא יביאו משהו חדש.
n900 ? איזה מכשיר גרוע חבל על הזמן, אפשר לבנות איתו בניין בגודל שלו

ofiredri
10/12/09, 09:04
ככה זה כשנרדמים בשמירה, וגם כשמתעוררים, מזלזלים בתחרות וביכולתיה .
דוגמא נהדרת לחטא היוהרה .

וכל מילה נוספת, מיותרת !

GalDanino
10/12/09, 10:20
nokia who?

saarku
10/12/09, 14:31
הייתי עם הפלאפון הזה כשבועיים במקום האייפון והתחרפנתי! על הפנים... המסך נגיעה גרוע, המקלדת מעצבנת וכל פעם שרוצים לראות לרוחב צריך לפתוח אותו... המצלמה הייתה הדבר היחיד שבאמת אהבתי אבל בכל שאר המידות האייפון לוקח אותו. חזרתי לאייפון האהוב שלי :)

dornirit
10/12/09, 21:20
מי זאת נוקיה? אהה זאת שהייתה ענקים הפלאפונים בעולם.. נראה לי שתוך שנתיים או אולי פחות הנתח שוק שלה ירד מתחת ל30%.

YeshLehaIphone?!
10/12/09, 21:20
ל-n97 יש מסך מגע כמו של כספומט

jungovila
10/12/09, 21:52
אייפונס? לאן נעלמתם? כבר 20 שעות לא הבאתם ידיעה חדשה וזה ביום שאחרי ההשקה הרשמית? הייתי מצפה לראות תמונות של החוברות בעברית, השוואות מחירים, ביקורות והיערות, מה נסגר איתכם?הלכתם לישון?

niranbar
10/12/09, 22:29
ל-n97 יש מסך מגע כמו של כספומט

חחחחחח......ענק!!!!

natish
10/12/09, 22:40
אייפונס? לאן נעלמתם? כבר 20 שעות לא הבאתם ידיעה חדשה וזה ביום שאחרי ההשקה הרשמית? הייתי מצפה לראות תמונות של החוברות בעברית, השוואות מחירים, ביקורות והיערות, מה נסגר איתכם?הלכתם לישון?

את התמונות הראשונות של החוברות בעברית כבר הבאנו יום לפני ההשקה.
השוואת המחירים ניטחנה עד דק שכבר אני מקבל בחילה כשאני שומע את המונח זמן אוויר.
:)

ועכשיו Back To Topic...