מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שוחרר בחנות הסידיה - iClassic

Fearme
09/12/09, 14:52
מתגעגעים למכשיר האייפוד קלאסיק הישן שלכם? עכשיו יש פתרון.

http://moreinfo.bigboss.us.com/moreinfo/iclassic2.png

למי שלא מכיר, האייפוד קלאסיק, שעד 07' נודע בתור ה"אייפוד", הוא נגן המוזיקה הראשון של אפל, שכיום נמכר בגודל של 160GB בצבעי כסף ושחור. המכשיר הוא המכשיר האולטימטיבי לבעלי אוסף מוזיקה גדול. מסוגל לנגן גם סרטים ותמונות.

לעניינו, האימולטור, בשם iClassic מוצע למכירה כיום בחנות הסידיה במחיר של 2.00$ בסורס של BigBoss. בגלל זכויות יוצרים על הClick Wheel של אפל, או הגלגלת, הם נאלצו ליצור אחת משלהם, ומשתמשים יכולים להשתמש בערכות נושא בשביל להתאים את הגלגלת. אני לדוגמא, השתמשתי בערכת נושא שמדמה את הגלגלת הרגילה של המכשיר, יצא די יפה:

http://farm3.static.flickr.com/2698/4171850478_f88df60a1c_o.png

המסך הראשוני מזכיר מאוד את המערכת של הקלאסיק, וגם בכלל כל הניגון, רק מסך ההגדרות שלו שנראה יותר "אייפוני", ובעל שימוש במסך המגע עצמו. אפשר להגדיר שם אם להשתמש באייפוד אפור או שחור, האם שורת הסטטוס תהיה נוצצת או מט, אפשרויות של Repaet (לנגן שיר שוב אחרי שנגמר, או דיסק), Shuffle (הפעלה אקראית), רטט (אייפון בלבד) ועוד משהו חמוד ביותר - שכאשר תהיה לחוצה כפולה על מסך הבית, האייפון יפתח את התוכנה. אחד ה הדברים האהובים עליי הם הקולות, שמזכירות טיפה את האייפוד הישן. אחד החסרונות הגדולים הוא מפני שזה מסך מגע, זו לא גלגלת אמיתית, אבל עדיין נוח מאוד. לסיכום, הגרפיקה עצמה מעולה.

מבחינת יציבות - התוכנה בינונית, קרה לי כבר שבעת ההפעלה של התוכנה (משום מה, בעיקר בהפעלה דרך הלחיצה הכפולה) המכשיר קרס ונכנס לSafe Mode, ושמדי פעם התוכנה מדלגת על שני קבצים במקום אחד (או שאני לא משהו עם הגלגלת :cool:), אבל חוץ מבעיות אלו התוכנה בסדר גמור.

דעה אישית, התוכנה היא סוג של "צעצוע", אבל אחד הצעצועים השימושיים ביותר שנתקלתי בהם. יצא לי להשתמש לא מעט עם הקלאסיק, ואי אפשר להגיד שהקלאסיק "הרבה" יותר טוב, הדבר היחיד שחסר לי זה הגלגלת, שלא הייתה תלויה בחברה. בקיצור, בהחלט שווה את השני דולר, ואני שוקל להחליף את תוכנת הMusic המובנית עם תוכנה זו. תוכנה מומלצת לכל חובב מוזיקה, ולא חולי אייפוד בלבד.

Roy.c
09/12/09, 15:29
סקירה מצויינת ומקיפה אבל אישית אני לא מוריד כלום מסידיה כי זה רק גורם לצרות.
חבל שהוא נדחה ע"י אפסטור....

Fearme
09/12/09, 15:31
סקירה מצויינת ומקיפה אבל אישית אני לא מוריד כלום מסידיה כי זה רק גורם לצרות.
חבל שהוא נדחה ע"י אפסטור....

ממה שהבנתי הוא נדחה מהאפסטור כי "עלול לבלבל משתמשים בין זה לבין נגן המוזיקה המובנה", לדעתי נשמע טיפה קשקשני.

yoleboss26
09/12/09, 16:28
ואי זה באמת מגניב! אהבתי. :)

ilanwei
09/12/09, 16:37
מי מתגעגע, מאז שיש לי איפון, אני בעננים

thenrg1
09/12/09, 19:15
זה חביב וגימיקי, אבל לדעתי הנגן הנוכחי טוב יותר.

Fearme
10/12/09, 15:23
זה חביב וגימיקי, אבל לדעתי הנגן הנוכחי טוב יותר.

שמע, זה תלוי באדם. לי יש חבר שברגע ששוחרר, רץ לבקש מההורים לקנות את זה, מפני שלאחרונה עבר מאייפוד קלאסיק לטאץ' 64gb, והיה ממש חסר לו הגלגלת. אני משתמש בזה לא מעט, אבל אם אני מחפש גישה מהירה יותר נוח לי דרך המוזיקה הבנויה בפנים. זה באמת תלוי באדם.

thenrg1
10/12/09, 15:36
שמע, זה תלוי באדם.
בגלל זה כתבתי "לדעתי"

Fearme
10/12/09, 15:40
בגלל זה כתבתי "לדעתי"

לא שמתי לב, לא נורא :d