מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : AppStore - חשד להונאה גורם להסרת יותר מ 1,000 אפליקציות

Cyphers
09/12/09, 00:20
AppStore - חשד להונאה גורם להסרת יותר מ 1,000 אפליקציות
אפל נוקטת אמצעים כנגד מפתחת התוכנות Molinker באשמת הונאה של מערכת סיקורים המשמשת לדירוג אפליקציות. כתוצאה מכך נמחקו כל 1,000 האפליקציות של אותה חברה

http://i50.tinypic.com/21mzsjm.jpg

אודות לעבודת בילוש מאומצת של משתמש AppStore מושבע, Molinker - מפתחת תוכנות גדולה אשר כלל האפליקציות שלה מתקרבות ל 1% מכלל האפליקציות ב AppStore נחסמת כרגע וכל האפליקציות שפותחו הוסרו מהחנות.

האתר appleinsider מדווח שכל הסיפור התחיל בבלוג העסוק בצילום ובתמונות iPhoneography בהודעה (http://www.iphoneography.com/journal/2009/11/28/apple-investigates-possible-us-appstore-ratings-scam.html) המדגישה את דאגותיו של אחד מהמשתמשים הקבועים. המשתמש הסיק שמפתחת התוכנה משתמשת ב "promo codes" כדי לכתוב סקירות 5 כוכבים להרבה מהאפליקציות שלהם. כל סיקור הכיל את אותה הסקירה הקצרה שהופיעה באופן מפתיע רק באפליקציות פרי פיתוחה של Molinker.

במכתב שנשלח לפיל שילר ציין המשתמש:

אני מעוניין להציע לבצע בדיקה מעמיקה לכל אותם "הסוקרים" ואני אף מוכן להתערב שאותם סוקרים משתמשים ב "Promo Codes" לפליקציות הללו וזאת כדי לקבל גישה ל AppStore - US - לצורך פרסום סיקורים כוזבים/שקריים כל זאת כדי להגדיל את דירוג המפתח, המכירות, ובאופן אולטימטיבי לקבל תמורה כאשר משתמשים תמימים רואים דירוג כלכך גבוה ופשוט קונים את אותם אפליקציות

לאחר שנשלח המכתב פיל שילר הגיב שאפל צריכה לבדוק את הסוגייה. ביום ראשון גם המשתמש הנועז וגם iPhoneography קיבלו את תגובת שילר שאותן אפליקציות הוסרו מחנות התוכנות ודירוגם לא מופיע בהתאם.

Molinker היו מפתחים שופעים במיוחד עם מעל 1,000 אפליקציות בחנות התוכנות. רוב התוכנות עסקו בצילום, טיולים ותחבורה ציבורית. תגובת Molinker נמסרה וכרגע ידוע להם שהמצב בהמתנה ולא ממש ברור להם מה השתבש הם פנו לאפל לגבי השינויים הפתאומיים והם מקווים לקבל תשובה בהקדם.

נכון להיום האתר של Molinker לא זמין.

vov4ik_il
09/12/09, 00:31
בלוגר בודד נגד יצרנית תוכנה? נחמד

Cyphers
09/12/09, 07:44
בלוגר בודד נגד יצרנית תוכנה? נחמד

תשמע, האמת שזה סוג חדש של נוכלות אז אני מאמין שאפל לא הייתה הכי ערנית לזה.
לכן תגובה קשה היא הכרחית.