מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : פרטים ראשונים על תנאי רכישת ה- iPhone ברשת אורנג'

Eli
08/12/09, 22:09
פרטים ראשונים על תנאי רכישת ה- iPhone ברשת אורנג'

חתימה על מסמך בין לא פחות מ- 15 עמודים, שירותי אחריות למכשיר יעלו כ- 70-100 ¤ לחודש .

עדיין לא ברור מה יהיה המחיר הסופי של הכשיר עצמו (בין 500 ל- 1500 ¤ על-פי הערכות), ובאילו חבילות הוא יוצע (חבילות גלישה, דקות שיחה, הודעות טקסט וכד').

פורסם לראשונה ע''י אביחי אפוטה (http://www.iphones.co.il/forum/member22388.html) , מקור DTOWN (http://www.dtown.co.il/articles/1052.html)

http://www.iphones.co.il/files/iphones_400_400.png

ככל שמועד ההשקה מתקרב, כך גם נחשפים פרטים חדשים ויש לומר מפתיעים. ממידע שהגיע מתוך שירות לקוחות עסקיים ברשת אורנג', מסתבר שרכישת אייפון זה לא דבר כל-כך פשוט.

כל מי שיבקש להתחדש במכשיר הנחשק של אפל יידרש לחתום על מסמך של לא פחות מ- 15 עמודים ובכך להיות מודע ולהסכים על מגבלות ובעיות שונות שקשורות למכשיר במתכונתו הישראלית. בין היתר נושאים שונים שקשורים לתפעול המכשיר ולתקלות שעלולות להיווצר, וכן גם הנושא הבוער של שירותי תיקון למכשיר במסגרת מעבדה מקצועית של 'אפל' (שלא קיימת בישראל) באחת ממדינות אירופה (כנראה אנגליה או אירלנד).

כידוע, אף אחת מהמפעילות הסלולאריות המקומיות לא קיבלה אישור מחברת אפל העולמית להקים בישראל מעבדה לצורך שירותי תיקון כאן בארץ, ולכן מכשירים תקולים שימסרו בסניפי המפעילות כאן בארץ יועברו למעבדות בחו"ל והלקוח יקבל מכשיר חלופי (לא ברור אם אייפון או מכשיר אחר).

יחד עם זאת, מתבררים לראשונה פרטים בנושא המחירים שקשורים לרכישת האייפון. מתברר שלקוחות שירכשו את האייפון יוכלו לבחור האם הם רוצים את האחריות ושירותי התיקונים של המפעיל הסלולארי. במידה וכן, ייאלצו להיפרד מסכום של בין 70 ל- 100 ¤, כל חודש.

חשוב להדגיש, עוד לא ברור מה יהיה המחיר הסופי של הכשיר עצמו (בין 500 ל- 1500 ¤ על-פי הערכות), ובאילו חבילות הוא יוצע (חבילות גלישה, דקות שיחה, הודעות טקסט וכד').

מקור: dtown (http://www.dtown.co.il/articles/1052.html)
לדיון לחצו כאן (http://www.iphones.co.il/forum/thread110341.html#post620131)

natish
08/12/09, 22:19
אני קיבלתי ממקור אנונימי עוד מידע קצת יותר מפורט:

מחירי ביטוח

אחריות תחזוקה רגילה:
שנה ראשונה: 39 ש"ח
שנה שנייה: 59 ש"ח

תיקון תקלות שלא במסגרת אחריות :400 ש"ח
תיקון נזק בלתי הפיך : מחיר מחירון
אובדן או גנבה : מחיר מחירון

אחריות תחזוקה כוללת:
תיקון תקלות שלא במסגרת אחריות :400 ש"ח
שנה ראשונה : 79 ש"ח
שנה שניה : 99 ש"ח

תיקון נזק בלתי הפיך : 900 ש"ח
אובדן או גנבה : מימוש מכשיר 1300 ש"ח

קיימת אחריות יצרן ללא עלות שמכסה מגוון רחב יותר של תקלות הרבה יותר ממכשרים של חברות אחרות:

תיקון תקלות שלא במסגרת אחריות יצרן :1300 ש"ח

afuta1
08/12/09, 22:25

גם אני קיבלתי נתונים דומים לנ"ל

Royal3001
08/12/09, 22:34
אני לא חושב שבחו"ל יש את הבעיות והסיבוכים שהחברות פה החליטו משום מה ליישם.
כרגיל עוד דרך לקחת כסף, 39-59 ש"ח לחודש לאחריות בסיסית, נשמע לי הזוי, מעניין אילו עלויות נוספות
יהיו ב- 18 חודשי התחייבות.

Cyphers
08/12/09, 22:38
אני לא חושב שבחו"ל יש את הבעיות והסיבוכים שהחברות פה החליטו משום מה ליישם.
כרגיל עוד דרך לקחת כסף, 39-59 ש"ח לחודש לאחריות בסיסית, נשמע לי הזוי, מעניין אילו עלויות נוספות
יהיו ב- 18 חודשי התחייבות.

תבדוק שוב את הפרטים כי המחיר יוצא דומה לכל דיל בחו"ל.

shayyo
08/12/09, 23:03
איזה פראייר מי שיקנה בארץ לא שווה מחיר האחריות (שגם ככה לא מכסה כלום שלא נדבר על זה שאם פורצים את המכשיר נשארים בלי כלום) ודוחפים לך חבילה כמעט 300 שקל שלא משתמשים בה וזה עוד עם כמות שיחות מעטה אז חברים איך אומרים "שלא יעבדו עליכם...")
פראיירים לא מתים רק מתחלפים.... חה חה חה...
אני את שלי קניתי בחו"ל ב650 יורו בלי טובות ובלי נעליים נשאר עם המסלול שלי ולא מחוייב לאף אחד ופתוח לכל סים ושומר על האייפון מרוצה מאוד

q1234
08/12/09, 23:20
במידה ונשבר לי המסך ויש אחריות.
מה עלות התיקון?

Royal3001
08/12/09, 23:22
העניין הוא שרוב האנשים שיקנו (ולא יבהלו מהמחיר), לא רוצים בלגנים, רוצים מינימום סיבוכיות, בטח שלא להתעסק עם פתיחת המכשיר וללמוד מה לעשות מסביב, או שישדרגו בטעות את מערכת ההפעלה מ- iTunes ואז יהיה להם עוד יותר בלגן. אחרי שעברתי על מחירים באירופה, אני רואה שיותר זול דרך החברות באירופה, אבל לא באופן משמעותי (כולל חבילות). בסופו של דבר, זוהי החלטה אישית, פראייר לא פראייר, זה לא משנה, העיקר שהקונה מרוצה מהקניה.
אני באופן אישי מחכה קצת לראות מה יקרה ואז אחליט.

tomereuven
08/12/09, 23:24
ואוו, אני מתחיל לפחד לקנות את האייפון....
לא הבנתי מה קורה אם האייפון נגנב או נאבד?
בכל פלאפון רגיל היית משלם 10 שקל בחודש ואם היו גונבים לך את הפלאפון היית מקבל חלופי עד שיביאו לך פלאפון חדש
לא?

shaharhd
08/12/09, 23:31
שאלה, שאני מניח שהחברה שמתעסקים פה בתיקון אייפונים ידעו לענות -

תיקונים, שלא במסגרת אחריות ... 1300 ש"ח, לא עדיף כבר לתקן בחוץ ולא אצל החברה הסלולרית?!

יותר מידי שמועות יש כרגע, שנראה כאילו המפעילות הצליחו לכופף את היד של אפל בנושא מכשירים חלופיים כאשר מוסרים מכשיר לתיקון.
נשמע לכם הגיוני שאנשים יתנו אייפון לתיקון ויקבלו באופן זמני נוקיה עם מסך שחור לבן?

tomereuven
08/12/09, 23:50
אנחנו אמורים לשלם 79 שקל כל חודש ויש עוד מקרים שמקוטלגים בתור "לא במסגרת האחריות"
הזוי.

dizel1024
09/12/09, 01:55
אנשים זה לא הזוי 700 ש"ח זה מסך החלפת board זה 1300 שקל ועוד כל מיני דברים יקרים שיש באיפון

ohad123
09/12/09, 03:59
הזוי מה שהולך פה בסוף מי שרוצה אייפון עם אחריות מלאה ישלם ממש הרבה על המכשיר גם ללא אפשרות לפריצה גם כי זה מוריד אחריות וגם מקבלים את המכשירים החדשים שלא ניתן לפרוץ אותם עדיין

Just-iPhone
09/12/09, 07:29
יש משהו שאני לגמרי לא מבינה, אשמח אם מישהו יסביר לי...

אורנג' עושה פרדוקס לעצמה.
אם היא מחויבת למכור 100,000 מכשירים בשנה למשך 3 שנים (תקנו אותי אם אני טועה), והיא מציבה כאלה מחירים, מי לעזאזל יבוא ויקנה את זה? זה מאוד יקר (לא המכשיר עצמו, ראיתי מכשירים פחות טובים במחירים שעומדים על 1000-1500 ש"ח יותר), המסלולים וההתחייבויות בסופו של דבר יעלו הון תועפות בלי שאף אחד ישים לב, ושלא נדבר על ביטוח ואחריות שאם פורצים בכה וכה נדפק ונשאר בלי כלום.

אז מה בדיוק הנקודה פה? אני חושבת שכזאת כמות של מכשירים החברה לא תצליח למכור עם כאלו מחירים.

shayyo
09/12/09, 07:43
ואוו, אני מתחיל לפחד לקנות את האייפון....
לא הבנתי מה קורה אם האייפון נגנב או נאבד?
בכל פלאפון רגיל היית משלם 10 שקל בחודש ואם היו גונבים לך את הפלאפון היית מקבל חלופי עד שיביאו לך פלאפון חדש
לא?

גם אם תיקח את האחריות הכי מכסה שעולה לא פחות מ100 שקלים בחודש עדיין אם יהרס לך המכשיר או תאבד אותו תשלם השתתפות עצמית הזויה של 1300 ש"ח

motin
09/12/09, 08:13
מכתב שנשלח לכל לקוחות העסקים של אורנג היום בבוקר

09.12.09

שלום רב,

אני שמח להודיעך כי בימים הקרובים יושק מכשיר ה- iPhone ברשת orange.

מכשיר ה- iPhone הינו מכשיר חדשני מתוצרת Apple אשר טרם שווק בישראל.
המכשיר הינו מכשיר מהפכני, iPod עם מסך רחב, עם אינטרנט ועם עוד עשרות אלפי אפליקציות מחנות Apple.

תנאי ההתקשרות הנוגעים למכשיר זה שונים בחלקם מהנהוג עבור מכשירים אחרים הנמכרים על ידי orange.
אם הנך מעוניין ליהנות מאפשרות רכישה, שדרוג וקבלת שירותים עבור מכשיר ה- iPhone, עליך לחתום על נספח ייעודי המפרט את התנאים המיוחדים החלים על התקשרות זו בנושאים כדוגמת שירות אחריות ותחזוקה, שליחויות, זיכוי עבור מכשירים סלולאריים ועתודה טכנית.
הנספח האמור ישלח אליך, אם תהיה מעוניין בכך, לאחר מועד השקת המכשיר.

אשמח לעמוד לשירותך,

בברכה,

roybns
09/12/09, 09:42
חברים תקשיבו לזה,וזאת עובדה ולא שמועה:
במידה ואתם מוסרים מכשיר לתיקון,אתם תקבלו מאורנג' מכשיר אייפון חדש במקום.
הם שולחים לאירלנד למעבדה של אפל את המכשיר שלכם,במידה והמכשיר הלך לעולמו ובלתי ניתן לתקנו אפל מחייבת את חברת הסלולר והיא כמובן מחייבת את הלקוח מחיר מלא על מכשיר! וללא אישורו.
תבדקו את זה ותראו שאכן מדובר באחת מהנקודות שנמצאות בחוזה - תזהרו מזה כל הרוכשים למיניהם....בהצלחה

motin
09/12/09, 09:49
הם שולחים לאירלנד למעבדה של אפל את המכשיר שלכם,במידה והמכשיר הלך לעולמו ובלתי ניתן לתקנו אפל מחייבת את חברת הסלולר והיא כמובן מחייבת את הלקוח מחיר מלא על מכשיר! וללא אישורו.
תבדקו את זה ותראו שאכן מדובר באחת מהנקודות שנמצאות בחוזה - תזהרו מזה כל הרוכשים למיניהם....בהצלחה

אני יכול לאשר ב 100 % את מה שרשם פה החבר היקר

shaharhd
09/12/09, 11:13

סעיף כזה הוא לא חוקי. אתה לא יכול לחייב אדם מראש לשלם סכום שהוא לא יודע אותו.

frank053
09/12/09, 11:16
סעיף כזה הוא לא חוקי. אתה לא יכול לחייב אדם מראש לשלם סכום שהוא לא יודע אותו.

יש הרבה דברים לא חוקיים, שחברות גדולות שמות עליהם פס...

PvD
09/12/09, 11:29
ובגלל זה "חברות גדולות" נתבעות כל יום שני וחמישי בבית משפט מחוזי בת"א..

shaharhd
09/12/09, 11:30
ובגלל זה "חברות גדולות" נתבעות כל יום שני וחמישי בבית משפט מחוזי בת"א..

רק נקווה שיהיו מספיק עקשנים לשנות את החוקים האלו...

MadRock
09/12/09, 23:04
מה לא חוקי<.
החברות קונות ת'מכשיר...מעוניין לקנות אותו? אלו התנאים.

ישראל = לא משתלם בשיט לקנות את האייפון...לעשירים בלבד.

PvD
10/12/09, 01:54
מה לא חוקי<.
החברות קונות ת'מכשיר...מעוניין לקנות אותו? אלו התנאים.

ישראל = לא משתלם בשיט לקנות את האייפון...לעשירים בלבד.

חבל שאתה סתם קופץ. מישהו אמר פה שבמקרה של תקלה הם יחייבו את הלקוח במחיר מלא של אייפון חדש בלי לקבל את הסכמתו או אישורו, אני לא יודע אם זה המצב ואם זה מה שכתוב בחוזה.
בהנחה שכן, זה סעיף בעייתי זה הכל, כי אתה מסכים לכך שאפשר לחייב אותך בעוד אייפון ללא אישורך.

שווה, לא שווה, לא יודע ..

ALFI
10/12/09, 09:36

זה רק אני או שממש שווה להגיד שנגנב האייפון לשלם 1300 שקל ולקבל אחד חדש? (:

roybns
10/12/09, 09:42
אוקיי להלן מבצע ללקוח עסקי באורנג' -
320 שקל בחודש שכולל
800 דקות לכל היעדים
800 דק פנים אירגון
400 sms
חבילת גלישה בסיסית של 250 מגה(מי שרוצה שיגדיל )
לדעתי אחלה מסלול שבעולם
מי שיגיד לי שלא - שיעשה חישוב לפני שהוא קופץ בראש
אם אתה משלם 80 שקל כל חודש ביטוח במידה ונגנב המכשיר משלם רק 1000 שקל למכשיר חדש.

T_A
10/12/09, 09:57
אוקיי להלן מבצע ללקוח עסקי באורנג' -
320 שקל בחודש שכולל
800 דקות לכל היעדים
800 דק פנים אירגון
400 sms
חבילת גלישה בסיסית של 250 מגה(מי שרוצה שיגדיל )
לדעתי אחלה מסלול שבעולם
מי שיגיד לי שלא - שיעשה חישוב לפני שהוא קופץ בראש
אם אתה משלם 80 שקל כל חודש ביטוח במידה ונגנב המכשיר משלם רק 1000 שקל למכשיר חדש.

כן רק שזה ל 36 חודשים...............

thedave
10/12/09, 15:21
על איזה דגם מדובר?

Freemee
11/12/09, 11:09
כל המסלולים האלה בדיחה בקיצור.
הכי טוב לקנות בחו"ל סימפרי, לעשות ביטוח לבד חיצונית ולקחת איזה חבילה שבא לך.