מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : בואו של האייפון| לפני המבול

natish
07/12/09, 15:11
‏בואו של האייפון| לפני המבול

השבוע יושק האייפון בישראל. דידי חנוך מכין את המקלט האטומי ומתכונן לסערה. אבל הוא יודע שהיא תחלוף.

‏http://www.tgspot.co.il/wp-content/uploads/2009/10/iphone-israel.jpg

הנה הוא בא. המכשיר ששינה את עולם הסלולר, המכשיר שהולך להציף לכם את כל כלי התקשורת, המכשיר שלא מסוגל לשמור על קישוריות סלולרית סבירה למרות שהוא אמור להיות טלפון: האייפון.

ביום חמישי (או רביעי בלילה) יושק בארץ האייפון. קראתם עליו כבר הרבה מאד, ואתם הולכים לקרוא עליו עוד. הוא מושק בשלוש המפעילות הגדולות בארץ, מה שאומר שתראו בחודש הקרוב אינספור פרסומות שלו. אם חשבתם שעד כה הוצפתם בדיבורי אייפון, כדאי שתתכוננו. זה הולך להיות שיטפון.

את דעתי בנוגע לאייפון כתבתי כאן כבר יותר מפעם אחת. יש קישור לטור שלי "לא רוצה אייפון", אבל למי שמתעצל להקליק, קבלו תקציר: הוא מוצר טכנולוגי מדהים שהוא גם טלפון גרוע, פלטפורמה שהפתיחות שלה היא פיקציה, ומיוצר על ידי חברה שהיהירות שלה דוחה בעיני.

התחזית
עכשיו ששמנו על השולחן את עמדתי האישית בנוגע לאייפון, הנה גם התחזית: הוא מכשיר נישה. הוא יישאר מכשיר נישה, והחודשים הקרובים הולכים להיות השיא שלו כאן בארץ.

יש הרבה סיבות לכך שהאייפון יישאר מכשיר נישה. אולי החשובה ביותר מביניהן היא שזה מה שאפל רוצה שהוא יהיה. יש חברות שהמשחק שלהן הוא על נתח שוק. אפל היא לא אחת מהן. אפל היא חברה שמשחקת על שולי רווח. על מכשיר פרימיום, אפשר לגבות יותר כסף יחסית לעלות הייצור. ככל שמכשיר הופך למיינסטרים, כך היכולת הזאת פוחתת.

הסיבה השניה היא שפתיחות הינה כוח מנצח. היתרונות המובנים של האייפון - ממשק, מולטימדיה, חדשנות - הולכים ונשחקים בשנה האחרונות, והחסרונות רק בולטים יותר. הקלף החשוב ביותר של האייפון הוא המפתחים, ואני לא מאמין שהם הולכים להישאר במסות הנוכחיות שלהם. בטריטוריה חדשה, מרגשת וכיפית, כולם רוצים לפתח. בחודשים הקרובים נראה גם הרבה מאד יישומים לאייפון פרי חברות ישראליות - בנוסף ליישומים הקיימים שחברות ישראליות פיתחו עוד לפני ההשקה הרשמית - אבל סימביאן הולכת להשתפר מ-א-ד כפלטפורמה למפתחים, ויש לה נתח שוק. ואנדרואיד הולכת ונהיית מערכת הפעלה סקסית יותר כל חודש. ובאופק ממתינים מאימו ואולי גרסאות עתידית ומשופרת של חלונות מובייל (אני סקפטי) ובלקברי (גם כאן, קצת סקפטי). הייתי אומר משהו על פאלם, אבל אני מתחיל לחשוש שוב שהם סוס מת בשלב זה.

בכל מקרה, למפתחים סלולריים יש יותר אופציות. ויהיו עוד. וכשהמפתחים יתחילו לעבוד גם עם הפלטפורמות האחרות, יישחק היתרון האחרון. כיום בישראל, אייפון הוא עדיין סוג של אמירה. מי שיש לו אייפון מחזיק את המוצר הטכנולוגי המגניב של העשור. אבל ככל שהאייפון יוצף לשוק הישראלי - והוא יוצף - גם האמירה הזאת תחלוף.

בחודשים הקרובים נראה הרבה מאד אייפונים בישראל. המכשירים של אפל יכרסמו באופן מסיבי במכירות של נוקיה, סמסונג ובעיקר, כנראה, באלה של סוני אריקסון. אבל אחרי הגאות, יגיע השפל. אמרתי את זה בעבר, ואומר את זה שוב: עוד שנתיים, האייפון יהיה בדיוק במקום בו נמצא כיום המק. הוא יהיה בידיים של 5-8 אחוז מהשוק העולמי, והבעלים שלו יאהבו אותו מאד. כל השאר ישתמשו במכשירים אחרים.

מקור: וואלה! (http://tech.walla.co.il//?w=/4/1619517)

Maor.S
07/12/09, 15:13
השבוע!!!

talbar6
07/12/09, 15:28
דידי חנוך שוב מוכיח שהוא לא מבין כלום בעולם הסלולאר וממשיך עם הקו המקובע שלו כלפי האייפון. היו לי המון מכשירים ואף אחד לא מתשווה לאיפון.
מכשיר שעובד כמו שצריך בלי הפתעות וככל שהוא ייכנס חזק לארץ יהיו רק יותר אפליקציות ישראליות
והשמיים הם הגבול!!!

razmatus
07/12/09, 15:46
אל תגידו שלאנשים האלה אין כלום נגד אפל ושהם אובייקטיבים!
אולי בעצם אנחנו אלה שלא בסדר, אבל את נתוני המחירות של האייפון מאז שהוא יצא אי אפשר להסתיר. הוא מנצח בגדול, אני לא נפגע באופן אישי כשמדברים על המכשיר שכן.. אני כל כך אוהב אבל יותר מזה שאתם יודעים להסתכל על החסרונות שלו כדאי שתלמדו להסתכל על נתוני שוק.
רק עוד אחד מתוך רבים שחושב שהוא יודע יותר טוב מכולם כי הוא התחבר למשהו שלדעתו יותר טוב.

idan37
07/12/09, 16:23
דידי חנוך שוב מוכיח שהוא לא מבין כלום בעולם הסלולאר וממשיך עם הקו המקובע שלו כלפי האייפון. היו לי המון מכשירים ואף אחד לא מתשווה לאיפון.
מכשיר שעובד כמו שצריך בלי הפתעות וככל שהוא ייכנס חזק לארץ יהיו רק יותר אפליקציות ישראליות
והשמיים הם הגבול!!!
בדיוק, דידי חנוך הוא עוד אחד מאלה שחושבים שהאייפון הוא רק מכשיר נישה ולעולם לא יהיה "סלולארי אמיתי", אין יותר שטות מזה! האייפון הוא המכשיר הטוב ביותר שיצא לי להשתמש בו ללא ספק היו לי המון מכשירים ואף אחד לא מתשווה לאיפון.
אז שכל הכתבים המרובעים כדוגמת דידי חנוך יתחילו להבין שכרגע חוץ מהhd2 אין אף מכשיר שבאמת מתחרה עם האייפון חד וחלק!.

gyaronn
07/12/09, 16:24
היתי רוצה להפנות את הכותב לכתבה שנתי פרסם פו לגבי קטילות של האיפון זה דבר ראשון ושני כל שנה אומרים שבשנה הבאה יהיה מכשיר שיקטול את האיפון ובינתיים המק רק הולך ומתחזק האיפון צובר נתח שוק יותר גדול כל הקוטלים ממשיחים לקטול ולאכול את הכובע

johndoe
07/12/09, 17:05
כתב נחות שמזי**ן את השכל כבר שנים. פלגמט שלא מבין שיט והכתיר את הפאלם פרה כאייפון קילר מאות פעמים.

זו הרמה של וואלה. מה נעשה?

איציק ב
07/12/09, 17:28
רואים שהכתב לא הכי מבין, הוא כנראה חושב שאפל לא תשדרג יותר את האייפון, אין מה לעשות כרגע האייפון הוא הטלפון הכי טוב בעולם גם מבחינת משחקים וגם מבחינת גלישה, מה שחסר זה מצלמה טובה ואני בטוח שבגרסא הבאה יסדרו את זה, קשה לי להאמין שהאייפון יהפוך למיושן, לפחות לא בזמן הקרוב, כל דבר אחר שאומרים על האייפון זה פשוט קנאה כי קשה לאנשים לראות חברה אחת שכל כך מצליחה, שהיא במקרה לא נוקיה.

SHACHARVOLCOM
07/12/09, 18:03
אני פשוט חושב שלבחור הזה שמבקר את ה iPhone לא היה אי פעם אחד כזה או שאולי הוא לקח אחד להתנסות ולא באמת נשאר לגלות את פלאיו, וישנם כאלו והרבה. אני בתור משתמש וותיק של שני המכשירים הקודמים יכול להעיד על כך שמעבר לממשק המדהים בין האייפון למק שלי אפל בהחלט עושים הרבה בשביל משתמשי ה פי סי ולו רק בכדי שלא יישאר מישהו (שרוצה להחזיק באייפון) מאחור, ואנו יכולים לראות דוגמא מצויינת ב סנו לאופרד כאשר אפל איפשרו ממשק מושלם מול ההאוטלוק= מול האייפון. וזה רק אחת מהדוגמאות.
האם אייפון בכל מחיר? תלוי: האם BMW בכל מחיר?אתה מקבל ערך של 1:1 לכספך בהחלט.
לגבי העתיד אני יכול להבטיח שאפל טרם אמרה את המילה האחרונה ולהוכחה ראו את תדירות חשיפת הטכנולוגיה במחשבייה.*

kostor
07/12/09, 18:14
איזה כיף! אני מת לראות עוד ועוד אנשים משועבדים לאיפון של אפל, ובעצם יש הרבה סיבות טובות לזה:d

dizel1024
07/12/09, 21:00
הבן אדם טיפש במילה אחת

SloXreS
07/12/09, 23:07
דידי צודק. קראתם בכלל את הכתבה?
הוא אומר שהאייפון יתפוס 5-8 אחוזים מהשוק - שזה בערך שיש לו עכשיו במדינות בהן האייפון כבר הושק.
5-8 אחוזים זה בהחלט נישה. אני משתמש באייפון אבל קרוב לוודאי שהמכשיר הבא שלי יהיה Meamo.

arbelia
07/12/09, 23:15
כבר קיימים בחנויות סופר לינק ( חנויות אביזרים של פלאפון) ובמרכזי שירות ובמוקדים הטלפונים קיימים פרסומות של אייפון וכד'