מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שמועה| מחירי חבילת האייפון ברשת פלאפון

natish
07/12/09, 14:52
‏שמועה| מחירי חבילת האייפון ברשת פלאפון

בדרך כלל חברות הסלולר שמשיקות את האייפון בארצות השונות מפרסמות טרם ההשקה את מחירי חבילות התמחור של האייפון. מסיבה שהיא אולי ברורה אבל לא ממש מובנת חברות הסלולר בארץ שומרות על איפול תקשורתי בכל הנוגע לאייפון ולמחירי החבילות. אבל שמועה לגבי המחירים של פלאפון אולי תתן קצת תובנות.

‏http://img.skitch.com/20091207-gqhej2e54tcasbmbap6k7r226x.render.png

האייפון מגיע לישראל אחרי המתנה וציפייה ממושכות של כשנתיים ותוסיפו לזה עוד איחור אופנתי עקב עיכובים בלתי צפויים אבל זהו הוא סוף סוף כאן. אבל למרות שבדרך כלל חברות הסלולר שמוכרות את האייפון בארצות השונות מדווחות על מחירי החבילות טרם ההשקה חברות הסלולר פה בארץ שומרות על איפול מוחלט בנושא.

עד כה היו שמועות ודיווחים על שיתוף פעולה בין חברת אורנג' לחברת איידיגיטל, כאשר איידיגיטל רצתה ללכת בעקבות חברת ה"אם" שלה אפל ולשווק את המכשיר תחת חוזה עם אחת מחברות הסלולר הישראליות. בסופו של דבר עקב בעיות בין אורנג' לאיידיגיטל שעל פי הדיווחים נבעו ממיקום מרכזי המכירה של המכשיר אורנג' נטשה את איידיגיטל. אבל בהודעה תקשורתית ששוחררה אתמול (http://www.iphones.co.il/forum/thread110013.html) נראה שאיידיגיטל מצאה שותפה סלולרית בדמותה של חברת פלאפון. כאשר הודעה זו סוגרת את הגולל על שמועות לפיהן איידיגטל תמכור את האייפון ללא התחייבות לחברה זו או אחרת והמכשיר ימכר במחיר מלא פתוח לכל הרשתות.

אבל מה לגבי המחירים? ובכן בנושא הזה חברות הסלולר או איידיגטל לא פוצות פה. על פי הנראה חברות הסלולר מפחדות לפרסם את מחירי החבילות שלהן מחשש שאחת החברות תשנה את תמחור החבילות שלה שנכון לעכשיו הוא הדבר היחיד שהופך את רכישת המכשיר בחברה זו או אחרת לכדאי יותר ומשתלם יותר מאשר בחברה השניה או השלישית במקרה הזה. אבל בלוגר בשם ניב קלדרון (http://www.nivcalderon.com/about-contact-niv-calderon/about/) שהוא אושיית רשת שבאמתחתו ניסיון במגוון תחומים ביניהם צילום, רשתות חברתיות וייעוץ תקשורתי בנושאי רשת האינטרנט מגלה שביב של מידע בנושא ואולי יגרום להבין טוב יותר את אופן התמחור של האייפון בארץ:

דיסקליימר- המספרים האלה מגיעים ממקור שאני סומך עליו אבל לבטח אני לא מוכן להתחייב עליהם. מה שכן: אלה המספרים הראשונים שאני שומע עליהם וזה יותר טוב מכלום, אז לתשומת ליבכם:

חבילת התחייבות ל- 18 חודשים.
350 ש"ח לחודש.
גלישה בלי הגבלה.
200 סמסים בחודש.
דקות שיחה: לא ידוע בשלב זה.
בחישוב כולל מדובר על 6300 ש"ח לא כולל דקות השיחה.

אתם מוזמנים להמשיך את הקריאה בבלוג של ניב (http://www.nivcalderon.com/breaking-iphone-cost-on-pelephone/) שם הוא נותן את דעתו לגבי מחירי החבילה.

yoleboss26
07/12/09, 15:05
זה נראה לי נורא יקר. לא יודע מי ישים כאלה מחירים ? ...

במחיר הזה בארה"ב (149 דולר) ב-at&t אתה מקבל הודעת לא מוגבל, אינטרנט לא מוגבל ושיחות.

CR9
07/12/09, 15:07
פחחחח...אם למחיר הזה יש איזשהו קשר למציאות (וכנראה שיש לו קשר מאוד חזק), חברות הסלולאר השתגעו לגמרי
אני מקווה שהצרכנים יהיו חכמים ולא ירכשו את המכשיר עם חבילות מוגזמות כאלה

avivik
07/12/09, 15:10
לגבי האמירה:
"אלה המספרים הראשונים שאני שומע עליהם וזה יותר טוב מכלום"

איך זה יותר טוב מכלום? כי עכשיו אפשר לדבר על משהו? כי עדיף לדבר על שמועות לא מבוססות מאשר לא לדבר בכלל?
למה אנשים לא חושבים שכדאי לחכות לעובדות מאשר להתחיל להפיץ שמועות (סליחה, לא שמועות, התכוונתי מידע מדוייק מאשתו של חבר של הגנן של העוזרת של דודה של המנכ"ל) ולדבר עליהן, ואז להתווכח, ואז לחשוב שאולי עדיף ככה, ואולי ככה. אלו שמועות! רבאק!

ילדים יישארו ילדים...

shaharhd
07/12/09, 15:10
350 נשמע באמת קצת יקר לטעם הישראלי - אבל ההימור שלי שזו החבילה הכי יקרה שיש.

אני לא אתפלא אם כמו שדה-מרקר ושאר רעיו צופים חבילות שמתחילות ב170 ש"ח לחודש, שזה יהיה מה שרוב האנשים יקחו.

עד שהם יגלו שהחשבון טלפון שלהם תפח למימדי ענק בגלל שהם גלשו מעבר ל50 מגה שהקציבו להם...

avivik
07/12/09, 15:12
זה נראה לי נורא יקר. לא יודע מי ישים כאלה מחירים ? ...

במחיר הזה בארה"ב (149 דולר) ב-at&t אתה מקבל הודעת לא מוגבל, אינטרנט לא מוגבל ושיחות.

וזה ההבדל היחיד בינינו לארה"ב? כלומר אם יעשו יישור קו בקטע הזה אז לא יהיו לך תלונות אחרות והשוואות בינינו לבין ארה"ב?
אני פשוט מנסה להבין את ההיגיון מאחורי ההודעה.

roeer
07/12/09, 15:16
Wtf איזה יקר!!!!

shaharhd
07/12/09, 15:19
Wtf איזה יקר!!!!

אנשים אבל שוכחים להסתכל על הנתון הכי חשוב בכל עסקה סלולרית - עלות שליחת הודעת sms ברשת ומחוץ לרשת ועלות דקת שיחה ברשת ומחוץ לרשת.

הם יכולים לתת לך תוכנית שתעלה לך 100 ש"ח לחודש, אבל דקת שיחה תעלה 80 אג'. תאמין לי - אתה תחשוב שזה יותר זול כשבמציאות... אתה תשלם הרבה הרבה יותר :)

roeer
07/12/09, 15:20
לי יש סידור מושלם תודה רבה עם כל הכבוד לפלאפון יש לי אחלה סידור
הבוס משלם 350 שקל בחודש על שיחות sms וכו' ואת האייפון קניתי לבד מחול במחיר מצויין 32gb

roeer
07/12/09, 15:22
הדבר היחיד שבאמת מעניין זאת הגלישה הסלולרית החופשית ואז זה גם מודם למחשב הנייד

yoleboss26
07/12/09, 15:23
וזה ההבדל היחיד בינינו לארה"ב? כלומר אם יעשו יישור קו בקטע הזה אז לא יהיו לך תלונות אחרות והשוואות בינינו לבין ארה"ב?
אני פשוט מנסה להבין את ההיגיון מאחורי ההודעה.

אני רק דיברתי על המחירים בלבד על השאר...

natish
07/12/09, 15:25
avivik היקר.
ניר הוא לא איזה בלוגר זב חוטם שלוקח את המקורות שלו מהמכולת השכונתית.
מדובר באיש תקשורת ורשת שיש לו רזומה די נכבד אבל כנס ללינק שצירפתי על הבחור ותוכל להתרשם בעצמך במקום לזרוק כל מיני דברים באוויר.

אם אחרי יותר מ-750 הודעות והמצאות באתר במשך למעלה מחצי שנה אתה כבר אמור להבין שרוב החדשות לגבי אפל הן שמועות מאחר והחברה שומרת על איפול תקשורתי די ניכבד ונראה שחברות הסלולר הישראליות למדו משהו ממנה אם מרצון או בעל כורחן.

idogold
07/12/09, 15:27
תגידו יש איזה חוק בארץ שאפשר לאלץ אותם לפתוח אותו לסים פרי , גם בכסף אולי?
והאם יהיה אפשר לפרוץ את המכשיר ?

yoleboss26
07/12/09, 15:28
לפרוץ תמיד אפשר למה לא?!
רק שאתה עלול לאבד את האחריות כי פריצת המודם משאירה סימנים שניתן לראות במעבדות של אפל.

fade
07/12/09, 15:29
זה שכמות דקות השיחה הכלולות בחבילה לא ידועה - לא אומר שהחבילה לא כוללת דקות שיחה.
וכמו שאביב כתב - מידע חסר לעולם לא יהיה עדיף ממידע מלא ומבוסס
סתם תשתית לפרובוקציות והתמרמרות שכל כך מתאימה לנו, הלקוחות הישראלים.

מבטיח לכם שביום חמישי נדע הכל.

asaf260
07/12/09, 15:30
350שקל אף אחד לא יקנה :s
עדיף להם 150~200 ויהיו להם הרבה לקוחות (ואני אחד מהם:d)

natish
07/12/09, 15:34
תגידו יש איזה חוק בארץ שאפשר לאלץ אותם לפתוח אותו לסים פרי , גם בכסף אולי?
והאם יהיה אפשר לפרוץ את המכשיר ?

לפי החוק כל חברה סלולרית חייבת לאפשר ללקוח שלה לפתוח את המכשיר שלו לכל סים בעבור תשלום אותו החברה קובעת בהתאם לחוזה של הלקוח ומחיר המכשיר.
מה שכן מה זה ממש משנה לפתוח את המכשיר? שהרי כל 3 החברות מוכרות אותו אז אני לא מבין איזה תועלת תקבל על ידי פתיחת המכשיר לסימפרי אלא אם כן אתה מתכוון להשתמש בו עם כרטיס סים מקומי בחו"ל.

asaf260
07/12/09, 15:44
ושוב,במחירים כאלה לא יהיו קונים

amazad
07/12/09, 15:59
כאילו חסרים אנשים שאומרים בטוקבקים: "אני עובד באורנג' האייפון עולה 8000 שקל בדוק"

מי לוקח את זה ברצינות? עד שאתה לא תשמע את זה מנציג המחירות שלך אין מה לנחש... או לקחת ברצינות דעות של אנשים.

tomereuven
07/12/09, 16:19
אני בקושי שולח 60 sms בחודש
מה אני אעשה עם 200

לא יהיו חבילות לאנשים שבקושי מדברים?
כי אם לא , זה ממש דפוק.

roeer
07/12/09, 16:20
יהיה בטח xxxxx2go או משהו כזה :) במחיר מופקע של 5000 שיעבור את זאפ אפילו

Roy 10
07/12/09, 16:34
אני בקושי שולח 60 sms בחודש
מה אני אעשה עם 200

לא יהיו חבילות לאנשים שבקושי מדברים?
כי אם לא , זה ממש דפוק.

אל תדאג זו רק שמועה.
וגם אם יש אמת בדבריו, בטח יהיו מספר חבילות וזו תהיה הכי יקרה.

idan37
07/12/09, 17:26
ונאמר אם אני לא רוצה לקנות אותו עם חבילות אלא לשלם רק על המכשיר נטו!, זה אפשרי?

איציק ב
07/12/09, 18:19
ונאמר אם אני לא רוצה לקנות אותו עם חבילות אלא לשלם רק על המכשיר נטו!, זה אפשרי?

אין סיכוי שזה יהיה אפשרי, כי המכשיר עצמו זול כי אפל קובעת להם את המחיר אז הם יצאו פראיירים אם הם יתנו אפשרות לשלם רק על המכשיר. ככה או ככה יותר משתלם לקנות בפרטי,יותר זול ובלי חבילות יקרות.

shamoo
07/12/09, 18:25
יקר!!!!!
מאוד עצוב.

srmr
07/12/09, 18:49
חברה
ממילא הכל שמועות...
אז למה לא להיות אופטימים בינתיים?
אולי התפוח הגדל (שכפי הנראה מאוד מעודכן במה שהולך בארץ) יכפה על חברות הסלולר מחירים אטרקטיביים?...;)

bixente
07/12/09, 19:58
פה יעמדו שוב למבחן הצרכנים הישראלים(וכנראה יכשלו כרגיל).
אם הצרכנים לא יקנו, ולא יתנפלו על החבילות המטורפות אז חברות הסלולר יהיו חייבות להוזיל מחירים בגלל שכל אחת מהן התחייבה ל100 אלף מכשירים בשנה.
הצרכנים חייבים להבין שהכוח אצלהם. אם ידעו להשתמש בו הם יהנו

idan37
07/12/09, 20:51
אין סיכוי שזה יהיה אפשרי, כי המכשיר עצמו זול כי אפל קובעת להם את המחיר אז הם יצאו פראיירים אם הם יתנו אפשרות לשלם רק על המכשיר. ככה או ככה יותר משתלם לקנות בפרטי,יותר זול ובלי חבילות יקרות.
אבל אני לא מבין כל המכשירים שהחברות מוכרות נמכרים בצורה רגילה! בלי חבילות מחויבות.
לדוגמה מכישר עולה 4644 ש"ח אז זה יוצא 129x36, זה לא יהיה אפשרי??!!??

odedb52
07/12/09, 21:46
1) דיברו על חבילה ל- 18 חודשים, שזה יוצא פי 2 ממה שכתבת, כלומר 260 שקלים בחודש.
2) לא יקרה. כי
3) החברות ירוויחו יותר במידה ויחייבו אותך לחבילות כאלה. כיוון ש..
4) החברות יודעות שיש ביקוש למכשיר ולא יפחדו להתפרע קצת עם המחיר. עד כמה? זה כבר נדע ברביעי / חמישי.

orfarag
07/12/09, 22:11
350 נשמע באמת קצת יקר לטעם הישראלי - אבל ההימור שלי שזו החבילה הכי יקרה שיש.

אני לא אתפלא אם כמו שדה-מרקר ושאר רעיו צופים חבילות שמתחילות ב170 ש"ח לחודש, שזה יהיה מה שרוב האנשים יקחו.

עד שהם יגלו שהחשבון טלפון שלהם תפח למימדי ענק בגלל שהם גלשו מעבר ל50 מגה שהקציבו להם...

כמה אני יצחק שזה יקרה d=
כולם יתלהבו מחבילה זולה שכוללת חבילת גלישה ממש קטנה אני מניח - ואז יחרגו בקלות

חחחח אני כבר מתאר את התמונה שמי שחורג מחבילת הגלישה שלו יקבל הלם של החיים ,
הרבה משתמשים שייבאו מכשיר מחו"ל נפלו בפח הזה בחשבונית הראשונה שלהם ,
אז עכשיו הולכים ליפול בו עוד המון המון אנשים , ואם זה יהיה בהתחייבות לחבילה אני בכלל יקרע :)

העקרב הראשי
07/12/09, 22:48
תאמינו לי שאתם כל כך לוזרים !
אתם לא מבינים מה הולך פה?!
אנשים של חברות הסלולר מפציצים את השמועה שהמחיר יהיה 350 כדי ליצור אשליה שכשהוא יעלה 250 תגידו יאוווו נרוץ מהר לקנות אותו כי זה 100 שקל פחות !
עובדים עליכם בעיניים ואתם קונים את זה !
*

nirra
07/12/09, 23:16
היםו בעבודה דיברתי עם מישהו שסיכמו איתו כבר בפלאפון שלא משנים לו שום תנאים
הוא איתם מעל 10 שנים, הוא ישלם מחיר ראשונים על המכשיר בהתאם לדגם שיבחר לא ידוע
ויהיה מחויב לאינטרנט 120 בחודש לא זוכר אם ל18 או 36 חודשים

אל תהיו בטוחים שיהיו חביות מקובעות, ואם תעשו כמוני אני אהיה המאושר באדם, אל תקנו בגל הראשון
זה הגל הכי גרוע.
תנו להכל להפג ולחלחל לתודעה של ה"חולים" ולאחר מכן כשתראו מה קורה תחליטו.

אני, את האייפון 3g שלי קניתי יד שנייה אחרי שהיה רק שבוע אצל איזה מנכ"ל של איזו חברה שלא ממש הסתדר עם המכשיר, טוב לי.

אני אחכה למשהו כזה אלא אם כן אורנג יארגנו לי משהו לכבוד 10 שנים שאני מפרנס אותם בכבוד

arbelia
08/12/09, 01:01
כבר קיימים בחנויות סופר לינק ( חנויות אביזרים של פלאפון) ובמרכזי שירות ובמוקדים הטלפונים קיימים פרסומות של אייפון וכד'

idandbs
08/12/09, 03:04
חחחחחחחחחח מזל שהבאתי תאייפון מחו"ל....חולים בראש!! באמת מי שחכם לא ירכוש את המכשיר בארץ...:)

roybns
08/12/09, 07:07
חברים תקנו אותי אם אני טועה אבל אפל לא חתמה הסכם עם חברות הסלולר בתנאי שימכרו את המכשיר במחיר שווה ערך למחיר בכל העולם???

nirher
08/12/09, 09:22
מחיר גלישה ללא הגבלה בסלקום היום הוא 125 שח. אני גולש כבר יותר משנה 3g . שאר העלויות הן לפי ההסדר עם מקום העבודה (20 אגורות לדקה , שיחות ברשת וירטואלית ללא עלות וכו')
סהכ החשבון לא מגיע ל 200 שח בחודש וגם אותו משלמת העבודה. העלות היחידה היא השווי למס בתלוש השכר
המלצה שלי - לקנות לבד , עדיף בחול סימפרי (למי שמתכוון לפרוץ כי המכשיר יותר יציב וגם כי ניתן במקרים רבים לקבל החזר tax free ולהוזיל את הרכישה) להמשיך במסלולים הרגילים ולמי שאין להוסיף חבילת גלישה ללא הגבלה.
למי שזה יקר פשוט לגלוש דרך ה wifi - נכון זה מעצבן אבל הפריסה בארץ של נקודות היא טובה והיא הולכת ומשתפרת מיום ליום.

איציק ב
08/12/09, 09:56
זה אפשרי רק במכשירים רגילים, אבל בגלל שהאייפון עצמו יהיה ממש זול כי אפל קובעת להם את המחיר אז זה ממש לא משתלם להם, ככה שרק הם תשלם הרבה כסף על החבילות אפשר יהיה גם לקבל אייפון.

jana defi
08/12/09, 10:17
לי יש סידור מושלם תודה רבה עם כל הכבוד לפלאפון יש לי אחלה סידור
הבוס משלם 350 שקל בחודש על שיחות sms וכו' ואת האייפון קניתי לבד מחול במחיר מצויין 32gb

איך אומרים: ה- both לא תמיד צודק... אבל הוא ה- both
סליחה, BOSS

Moran
08/12/09, 10:30
באיטליה למשל אתה חותם ל23 חודשים, קונה את האייפון ב 199 יורו (16gb 3Gs) ומשלם כל חודש 29 יורו שבהם מקבלים 400 דקות שיחה לכול המפעילים ולקו ביתי, 200 סמסים ו4 ג'יגה אינטרנט. כלומר סה"כ שילמת על האייפון
1,130 שקל +כל חודש 169 שקל לחבילה.

jana defi
08/12/09, 10:33
תקשיבו כולם:
אני בתור פרינציפ ! בתור פרינציפ !!! אמשיך לקנות ציוד, ליבא נרתיקים ומגינים ומכשיר חדש (בחודש הבא) מחו"ל.
ופה אכניס רק את ה- sim של החברה המסויימת.
אף לא אחד משרשרת היבוא של המכשיר לארץ יזכה להנות משקל אחד ממני.

ואני מזכירה לכל המשולהבים: תזכרו לשאול במעמד החתימה (אני מקווה שבשעה 03:00AM) יהיה עוד מישהו עירני כדי להסביר לכם/לכן מה קורה כשאתם/אתן בלי כוונה "פורצים/ות" את המסגרת...

ותחשבו שוב, ותקראו שוב את השורות שכתבתי בפתיחה.

יום מקסים ושמח לכולם.
יאנה.

natish
08/12/09, 11:11
לדעתי החבילה המדוברת (במידה והמידע אכן נכון) היא החבילה היקרה ביותר. ולא נראה לי שמדובר בחבילה הבסיסית... בכל אופן כיום בסלקום חבילת גלישה מסוג data ללא הגבלה עולה 140 ¤ (ולא 120 ¤, מברור שעשיתי בשבוע האחרון) וחבילה דומה של SMS-ים עולה באזור ה-50 ¤ בתשלום חודשי קבוע. אז למי שהוא משתמש כבד החבילה די משתלמת.

שימו לב שסתם מחישוב סתמי: רכישה של מכשיר 3Gs בנפח 16GB סימפרי באופן עצמאי עולה כ-3500 ¤ (620 יורו ועוד זה בהנחה שרכשתם לבד/חבר/בן משפחה ולא דרך איזה מוכר עצמאי שממימן דרככם את הסופ"ש שלו באירופה) תוסיפו לזה עלות של 200 ¤ כל חודש למפעילת הסלולר שזה מחיר די ממוצע, למשך 18 חודשים שמסתכמת ב- 3600 ¤. ככה שזה יוצא קצת מעל ל-7000 ¤.

אז המסקנה היא שהעלות הסופית של המכשיר בטווח של 18 חודשים היא לא רחוקה מאוד. ולא אני לא עובד של אף חברת סלולר וגם אני רכשתי את האייפון שלי באופן עצמאי (פעמיים). אז לפני שאתם ישר קופצים וצועקים קחו מחשבון פשוט ותלחצו על כמה לחצנים ותראו מה יוצא לפני שאתם צועקים לשמיים.

brazilero
08/12/09, 11:18
באיטליה למשל אתה חותם ל23 חודשים, קונה את האייפון ב 199 יורו (16gb 3gs) ומשלם כל חודש 29 יורו שבהם מקבלים 400 דקות שיחה לכול המפעילים ולקו ביתי, 200 סמסים ו4 ג'יגה אינטרנט. כלומר סה"כ שילמת על האייפון
1,130 שקל +כל חודש 169 שקל לחבילה.

אצל מי ?! שלח לינק.

haimkobi
08/12/09, 13:07
פריארים לא מתים הם רק מתחלפים
הכי טוב לקנות אייפון בחול לפרוץ אותו בארץ ולקחת סים מאחת החברות בארץ
לי יש אייפון מעל שנתיים ואין לו תקלה אחת המכשיר עבר אולי 100 פריצות אקטיבציות ושינויים מכשיר ברזל
ואני משלם 34 אגורות לדקת שיחה בלי שום התחייבות
לסיכום מי שירכוש את האייפון בארץ יסבול ובואו לא נדבר על מה יקרה אם אותו לקוח ירצה להתנתק מאחת החברות הוא יספוג כנס גבוה מאוד
אז חברים שימו לב לפני שאתם מחליטים לרכוש אייפון בארץ

Roy 10
08/12/09, 13:57
פריארים לא מתים הם רק מתחלפים
הכי טוב לקנות אייפון בחול לפרוץ אותו בארץ ולקחת סים מאחת החברות בארץ
לי יש אייפון מעל שנתיים ואין לו תקלה אחת המכשיר עבר אולי 100 פריצות אקטיבציות ושינויים מכשיר ברזל
ואני משלם 34 אגורות לדקת שיחה בלי שום התחייבות
לסיכום מי שירכוש את האייפון בארץ יסבול ובואו לא נדבר על מה יקרה אם אותו לקוח ירצה להתנתק מאחת החברות הוא יספוג כנס גבוה מאוד
אז חברים שימו לב לפני שאתם מחליטים לרכוש אייפון בארץ

ומה תעשה כשתצא גרסה 4.0 ולא תהיה לה פריצה? תתקע עם 3.1.2 עד שתקנה מכשיר חדש?

spoonman
08/12/09, 14:30
מי אמר 3,500 שקל ל-16 ג'יגה?
אני קניתי באיטליה ב-3,900 את ה-32 ג'יגה ואמור לקבל בקרוב את ההחזר של כ-650 שקלים, ואז המחיר הסופי יהיה 3,250 שקלים ל-32 ג'יגה.

החשבון החודשי שלי, שכולל שיחות, סמסים, ו-30מ"ב אינטרנט מסתכם בכ-70 שקלים לחודש.
אז אני די בטוח שלי היה משתלם פי כמה לקנות אותו באיטליה.

מי שלא צריך אינטרנט בלתי מוגבל במכשיר, ולא מדבר 1,500 דקות בחודש, עדיף לו להביא מחו"ל.
ובכל מקרה - אני, שונא חברות סלולר (מיוחד במינו), מעדיף אפילו לשלם יותר כדי לא לתרום להם, ועל כן אני אשתדל למשך שארית חיי לעולם לא לקנות מכשיר סלולרי מחברת סלולר.

למי שכן מחליט, שיהיה בהצלחה :)

elady
08/12/09, 16:29
אני הבאתי IPhone 3Gs 16G מארה"ב ולקחתי מסלקום כרטיס SIM של דור 2 כדי שלא יחייבו אותי בדור 3 ומזל שיום אחרי אמרו לי שהמכשיר גולש על הסלולר גם אם גולשים על WIFI ומייד התקשרתי לבטל את האינטרנט.
הכי טוב, במקום שיחייבו אותו לשלם להם סתם... פשוט לא היה לי כח להיות שוב פראייר :)

אלעד

איציק ב
08/12/09, 21:32
ומה תעשה כשתצא גרסה 4.0 ולא תהיה לה פריצה? תתקע עם 3.1.2 עד שתקנה מכשיר חדש?

לא קיים משהו שלא יהיה לו פריצה, תמיד יהיה את ההאקר שימצא דרך.

shaharhd
08/12/09, 21:44
לא קיים משהו שלא יהיה לו פריצה, תמיד יהיה את ההאקר שימצא דרך.

תשאל אנשים שיש להם ps3 ... הם יסבירו לך את ההגדרה של "לא קיים" מחדש :)

shaharhd
08/12/09, 22:00
לדעתי החבילה המדוברת (במידה והמידע אכן נכון) היא החבילה היקרה ביותר. ולא נראה לי שמדובר בחבילה הבסיסית... בכל אופן כיום בסלקום חבילת גלישה מסוג data ללא הגבלה עולה 140 ¤ (ולא 120 ¤, מברור שעשיתי בשבוע האחרון) וחבילה דומה של SMS-ים עולה באזור ה-50 ¤ בתשלום חודשי קבוע. אז למי שהוא משתמש כבד החבילה די משתלמת.

לגבי הגלישת data (הE71 שלי יושב על חבילת data ללא הגבלה, משמש לי כמודם הרבה פעמים), אתה צודק, אבל זו העלאת מחיר מהזמן האחרון.

לגבי הSMS, תיקון קטן - בנק SMSים של 200 הודעות מתומחר ע"י סלקום ב65 ש"ח כולל מע"מ.
נראה לי ממש לא כלכלי כשהודעת SMS ללא שום תוכנית חודשית עולה לי 12 אג' כולל מע"מ... (לעומת 32 אג' ב"חבילה המוזלת").

אנשים צריכים להתחיל ללמוד להתווכח עם הנציגי שירות לא על הטלפון שהם מקבלים מהמפעילה "בחינם" אלא על התעריפים שהם מקבלים.