מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : Infogin Content overlay | תוסף חדש לדפדפן של האייפון שישנה את הגלישה מקצה לקצה

natish
07/12/09, 00:43
‏Infogin Content overlay | תוסף חדש לדפדפן של האייפון שישנה את הגלישה מקצה לקצה

חברת Infogin פיתחה תוסף לדפדפן המובנה של האייפון - הספארי שהולך לשנות מקצה לקצה את חווית השימוש של המשתמשים באינטרנט בשימוש באייפון. בין היתר מספר פיצ'רים חדשים ומעניינים כגון חיפוש בדף האינטרנט, הוספת תמונות במקום ריבועי הפלאש ועוד.

‏http://img.skitch.com/20091206-k3kr8ithy6jb3nyaaycyfae29k.render.png

לאחרונה האתר אייפונס קיבל מידע מאחד הגולשים על פרויקט חדש של חברת infogin. חברה המתמחה בשיפור חווית הגלישה הסלולרית של צרכנים כאשר היא מוסיפה תוספים לדפדפן בהתאמה מלאה מחברות הסלולר השונות כאשר התוספים הללו מאפשרים לחברות הסלולר להוסיף תכנים ואפשרויות לשימוש בדפדפן במכשירים סלולריים. החברה עובדת גם על תוסף דומה לאייפון שיתלבש על הדפדפן המובנה של המכשיר - הספארי ויוסיף לו מגוון של פיצ'רים מעניינים ואפשרויות שיהפכו את חווית הגלישה באינטרנט באמצעות הספארי לנוחה יותר ומהנה יותר.

התוסף נקרא Infogin Content overlay והוא שירות צד שרת שנותן למשתמש אפשרויות בזמן הגלישה בכל אתר. המוצר לא דורש התקנה אלא ניתן אוטומטית בזמן הגלישה דרך המפעילה הסלולרית. תפקידו של ה CONTENT OVERLAY הינו לתת למשתמש הקצה אפשרויות שלא ניתנות ע"י האייפון באופן רגיל (בייחוד לא למכשירים שאינם פרוצים) וגם כן לתת למפעיל הסלולארי לתת למשתמשי הקצה שלו דרך מהירה להגיע לפורטל החברה, לדעת מידע על מצב החשבון וכיו"ב.

נכון לעכשיו התוסף הותאם לעבודה עם הדפדפן המובנה של האייפון שמבוסס על מנוע ה- WebKit ולא ברור אם הוא יעבוד עם דפדפנים חלופיים לאייפון באם מהסידיה או מהאפסטור. וכמו שכבר הבנתם התוסף מאפשר למפעילות הסלולריות לקבל קצת שליטה על גלישת הסלולר/אינטרנט של המשתמש ומזאת ניגזר כמובן שהפיצ'רים מתחלקים ל-2:

מבחינת המפעיל:
- התממשקות מלאה עם הפורטל של המפעילה הסלולרית (לרבות מידע על מבצעים, חשבון טלפון, הנחות).
- מכירת תכנים בדרך קלה יותר למפעילה הסלולרית (וידאו, מוסיקה, שירותים ואפילו אביזרים).
- פרסומות (כמו שרואים את המקדונלדס בגדול).

מבחינת המשתמש:
- חיפושים למיניהם (בעזרת שימוש בשירותי מיקום).
- תיקון אתרים - המערכת הרגילה של Infogin שמוטמעת בכמה עשרות מפעילים בעולם מתקנת אתרים והופכת אותם לקריאים ונוחים למשתמש הרגיל למכשירים פשוטים (עד דור האייפון).
לפעמים אפילו עם האייפון נוח יותר לראות את האתר בצורה של SMART VIEW שפותחה על ידי Infogin.
- ווידג'טים למיניהם שמפותחים אצלינו (עלולים להשתנות בין מפעילה למפעילה בין אם בתמחור ובזמינות של הווידג'טים שיהיו זמינים למשתמש).
- הפיכת FLASH ל GIF לתצוגה יפה יותר של הדף.
- חיפוש בדף (ע"י HIGHLIGHT).
- הקראת דפים בקול אנושי לכבדי ראיה \ לנוחות.

Rg_excwG8Is

למרות שנכון לעכשיו עדיין לא ברור עם אלו מפעילות בדיוק התוסף יגיע (עדיין לא נחתמו הסכמים סופיים) ניתן לראות בדף הבית של החברה (http://www.infogin.com/default.asp) שבין לקוחותיה הרבים של infogin שכוללות מפעילו סלולריות רבות מרחבי העולם, נמנות סלקום ופלאפון ומעניין לדעת אם 2 החברות הללו מתעניינות בטכנולוגיה של Infogin בגלל האייפון או בגלל מכשירי סמארטפון אחרים.
למרות שבאופן ברור התוספים הללו נותנים למפעילות הסלולריות קצת מהכוח/שליטה על תכני הסלולר של המשתמש אותו הן איבדו עם האייפון ומכשירי הסמארטפון החדשים שבשוק, עדיין ה- Infogin Content overlay מוסיף מספר פיצ'רים מעניינים מאוד לספארי שהופכים אותו לנוח אפילו עוד יותר לשימוש ומשפר את חווית הגלישה באייפון.

dorvi
07/12/09, 06:40
מתי יהיה אפשר להוריד אותה ומאיפה?

Cyphers
07/12/09, 08:47
זה נראה מדליק והכל אבל אני מתקשה להבין כמה דברים,
א. התממשקות לדפדפן ספארי היא לא מחוץ לתחום לפי כללי אפל?
ב. צויין בכתבה שזה יחזיר שליטה למפעילות הסלולאריות? איך בדיוק? הם הולכות למכור מכשיר אטום סגור ואין להם שליטה על התוכן שמותקן על המכשיר. (כמו כל מכשיר בעולם)
ג. כמה זה עולה\יעלה
ד. רעיון הוידג'טים נראה מדליק- מאיפה הולכים להוריד אותם?

לסיכום, נראה לי רעיון מדליק ואם זה חברה ישראלית מה טוב. אשמח לדעת עוד פרטים.

תודה על הכתבה.

T_A
07/12/09, 09:08
אני חושב שיש חובה בחוזה לספק אינטרנט ניטרלי ובלי שינויי תוכן

TheKiller=IL=
07/12/09, 09:08
נראה רעיון מדהים אבל מצטרף לשאלות של Cyphers

shaharhd
07/12/09, 10:30
זה נראה מדליק והכל אבל אני מתקשה להבין כמה דברים,
א. התממשקות לדפדפן ספארי היא לא מחוץ לתחום לפי כללי אפל?

אני לא חושב שיש מגבלה כלשהיא מבחינת שירותים חיצוניים - כלומר - השירות שלהם נראה ומתנהג כמו שרת Proxy סופר מתוחכם (כלומר זה שירות שרץ בשרתים של הספקית סלולר ולא דורש שום התקנה ע"ג המכשיר עצמו).

ב. צויין בכתבה שזה יחזיר שליטה למפעילות הסלולאריות? איך בדיוק? הם הולכות למכור מכשיר אטום סגור ואין להם שליטה על התוכן שמותקן על המכשיר. (כמו כל מכשיר בעולם)

זה מחזיר להם שליטה מוגבלת מאוד - אבל ברמה קצת בעייתית. זה אומר, נגיד שאתה גולש לגוגל ועושה חיפוש כלשהו, הם יכולים בחלק מהמסך, בנוסף לפרסומות (או אפילו במקום!) של גוגל לשתול לינקים אחרים לאתרי התוכן או למפרסמים ששילמו כסף למפעילה.

אם אתה בכל מקרה לא יכול לראות flash, מה מונע מהם לשים שם פרסומות אחרות?

ג. כמה זה עולה\יעלה
ד. רעיון הוידג'טים נראה מדליק- מאיפה הולכים להוריד אותם?

לגבי שתי השאלות האחרונות - התשובה בפוסט המקורי:

המוצר לא דורש התקנה אלא ניתן אוטומטית בזמן הגלישה דרך המפעילה הסלולרית.

Cyphers
07/12/09, 10:44
עכשיו אני מקבל תמונה קצת יותר רחבה אבל צריך לבדוק את זה ברמת הספקית סלולאר כי זה לא נשמע הכי חוקי.
אם אני משלם על גלישה סלולארית אני לא מעוניין שסלקום "ישתלו" לי תכנים ללא אישור בטח ובטח לא ינתבו את הגלישה שלי דרך שרתי מוצר של חברה חיצונית.

תודה על התשובה בכל אופן.

galgalaz1
07/12/09, 11:23
הכלי הזה מיועד לחברות הסלולאריות יותר מאשר למשתמש, עכשיו יהיה להם יותר קל להפציץ אותנו בפרסומות שלהם....

הדבר החיובי ביותר באייפון זה שלחברות הסלולאר אסור לפתוח אותו ולהשתיל בו את הגרסה שלהם, עכשיו יש להם דרך לעקוף את זה במקצת.

ika
07/12/09, 11:32
היי,

אני חושב שהמטרה העיקרית של המוצר היא לתת למשתמש יותר כלים לגלישה באינטרנט מאשר להפריע למשתמש.
אפשר לראות בסרטון שיש הרבה פיצ'רים שמותאמים ללקוח יותר מקידום המפעיל.

בסופו של יום המוצר בא לטובת הלקוח

fady007
07/12/09, 13:27
InfoGin was founded in April, 2000 and is headquartered in Kfar-Saba, Israel.
For more information, visit www.infogin.com.
Media enquiries:
Hagit Timor
Director of Public Relations
InfoGin
Tel: +972 52 552 5379
Tel: +1 212 786 2243
Email: hagit.timor@infogin.com

orikanfer
13/12/09, 21:44
הי,

השקנו את השירות בסלקום, ראו דף הסבר קצר בקישור.
אשמח לקבל משוב.

http://www.cellcom.co.il/content/iphone/pages/default.aspx?lpid=25167

אורי

ika
13/12/09, 21:51
לקח לך זמן אה אורי :-)

shaharhd
13/12/09, 22:38
הי,

השקנו את השירות בסלקום, ראו דף הסבר קצר בקישור.
אשמח לקבל משוב.

http://www.cellcom.co.il/content/iphone/pages/default.aspx?lpid=25167

אורי

אם אני מעוניין לחסום את זה, איך אני חוסם?

ika
13/12/09, 23:06
יש לך אפשרות להסיר דרך אפשרויות (בתוך הסרגל)
אבל למה לך להסיר את השירות? הוא חינם ותורם לנוחות שלך.

shaharhd
13/12/09, 23:08
יש לך אפשרות להסיר דרך אפשרויות (בתוך הסרגל)
אבל למה לך להסיר את השירות? הוא חינם ותורם לנוחות שלך.

לא אם יש לך אפליקציית WEB משלך שמשתמשת בכל המסך.
זה הרי לא מוגבל רק לאתר של google וסלקום...

eldadel
13/12/09, 23:10
טוב אז איך מתקינים ?

eldadel
13/12/09, 23:11
אה ואם זה יהרוס לי תאייפון חבלז לכם.....

natish
13/12/09, 23:32
העניין הוא שהתוסף זמין רק לאנשים שרכשו את האייפון דרך סלקום.
מי שיש לו אייפון וכרטיס של סלקום שלא רכש את האייפון דרך החברה לא יכול להשתמש בתוסף.