מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : סקר: שביעות רצון בקרב מי שהזדרזו לעבור לחלונות 7

natish
02/12/09, 18:18
‏ סקר: שביעות רצון בקרב מי שהזדרזו לעבור לחלונות 7

באופן טבעי, משתמשי XP גילו פחות התלהבות ממשדרגי ויסטה. גם הם, אמנם, דיווחו ברובם כי לא יחזרו למערכת ההפעלה הוותיקה. ציון גבוה במיוחד קיבלה חלונות 7 בקטגוריית ההתקנה.

‏http://www.themarker.com/ibo/images/it/it_rashit/win-r.jpg

מסקר חדש שנערך בקרב משתמשים עולה כי הראשונים שעברו לחלונות 7 הביעו שביעות רצון רבה ממערכת ההפעלה החדשה. עם זאת, אלה ששדרגו מ-XP הפגינו פחות התלהבות ממהגרי הויסטה. הסקר שנערך על-ידי חברת Technologizer, דגם מעל 550 מאמצים ראשונים (Early Adopters) של חלונות 7, שהתבקשו לדרג את שביעות רצונם הכללית ממערכת ההפעלה בת החודש, להתייחס לחווית ההתקנה ולקבוע אילו יישומים אהבו במיוחד.

לדברי הארי מק'קראקן, מייסד ועורך Technologizer והעורך הראשי לשעבר של מגזין PC World, מתוך כל משתמשי מערכת ההפעלה החדשה, 70% דיווחו כי הם "מרוצים מאוד" ו-24% נוספים אמרו כי הם "מרוצים במידת מה". אולם משתמשים שעברו לחלונות 7 מוויסטה הביעו תחושות נחרצות יותר משל מהגרי חלונות XP. "משתמשי XP היו נלהבים פחות מחלונות 7", אמר.

בעוד רמת שביעות הרצון הכללית של שתי הקבוצות היתה זהה למדי - 95% ממשתמשי ויסטה לשעבר ו-94% משתמשי XP לשעבר - האחרונים היו פושרים מעט בתגובותיהם. המשדרגים מוויסטה דיווחו כי היו שבעי רצון מאוד מחלונות 7 ו-16% נוספים דיווחו כי הם שבעי רצון במידת מה. לעומתם, רק 61% ממשתמשי XP טענו כי הם שבעי רצון מאוד, ועוד 33% אמרו כי הם שבעי רצון במידת מה. "מבדיקת התגובות (אותם הוסיפו המשתמשים לציונים), אפשר להבין שעדיין יש קבוצה שמאוד מרוצה מ-XP, כך שהדרישות שלהם היו גבוהות יותר", אמר מק'קראקן. "את משתמשי ויסטה היה הרבה יותר קל לרצות". מק'קראקן מייחס את תגובותיהם של משדרגי ויסטה למוניטין הגרוע שיצא לה כמערכת הפעלה מגושמת בעלת ביצועים לוקים בחסר. "משתמשי ויסטה שמחו מאוד לקבל מוצר שכלל את התכונות הטובות של ויסטה, אך ללא הבעיות", אמר.

החדשות הטובות עבור מיקרוסופט הן שרוב משתמשי XP לשעבר אמרו כי אין בכוונתם לנטוש את חלונות 7 ולחזור למערכת ההפעלה הוותיקה בת השמונה: 61% דיווחו כי "בשום אופן" לא יחזרו ל-XP, ו-31% אמרו ש"ככל הנראה" לא יעשו זאת. משתמשי הוויסטה היו מחויבים לחלונות 7 באופן משמעותי הרבה יותר: 86% דיווחו כי "בשום אופן" לא יוותרו על חלונות 7 ויחזרו לויסטה ו-9% נוספים אמרו כי "ככל הנראה" לא יחזרו למערכת ההפעלה שהושקה ב-2007. "באופן כללי, אפילו בקרב משתמשי XP לשעבר, התגובות לחלונות 7 היו חיוביות", אמר מק'קראקן.

כמה מהמשתמשים חוו קשיים בהתקנת חלונות 7, אולם מרבית נשאלי הסקר העניקו למערכת ההפעלה ציון גבוה בקטגוריה זו. 84% מהם דיווחו כי ההתקנה בוצעה "בקלות רבה". זהו שיעור מדהים אם לוקחים בחשבון את תוצאות סקר PC World משנת 2002, אז דיווחו מחצית מהמשתמשים כי חוו קשיים ניכרים בהתקנת ה-XP. תגובות המשתמשים לתהליך ההתקנה הפתיעו מאוד את מ'קראקן. "אני נוטה להיות ספקני בכל הקשור להתקנת מערכת הפעלה חדשה, וזוהי אחת הסיבות שאני ממליץ למשתמשים להמתין לפני שהם משדרגים". הוא מייחס את קלילות השדרוג לעובדה ש-82% ביצעו את מה שנקרא 'התקנה נקייה' של חלונות 7, הדורשת מהמשתמשים להתקין אפליקציות מחדש במקום לבצע שדרוג ישיר (in-place upgrade) מויסטה.

שליש ממשתמשי מקינטוש העדיפו את חלונות 7
משתמשי מק העניקו לחלונות 7 ביקורות מעורבות כאשר התבקשו להשוות בין מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט לבין סנואו לאופרד של אפל. כשליש מהם חשבו כי חלונות 7 טובה ממערכת ההפעלה של המק, שליש חשבו שהשתיים צמודות במירוץ ושליש נוספים העדיפו את הסנואו לאופרד. אלא שמיקרוסופט בוודאי לא תרצה להתרברב במספרים הללו, ולו משום שהיא עלולה להזכיר לציבור את פליטת הפה של אחד מבכיריה, שאמר בתחילת החודש שעבר כי היעד של חלונות 7 הוא ליצור "את המראה והתחושה של המק". מיקרוסופט הסירה בזריזות את דברי הבכיר מהאתר שלה, באומרה כי הדברים אינם מדויקים או מבוססי ידע.

ישנם עוד מספר סימנים שמוכיחים את הצלחתה של חלונות 7. על פי חברת מדידת האינטרנט Net Applications, בשלושת השבועות הראשונים לאחר השקתה עקף נתח השימוש בחלונות 7 את מה שעשתה ויסטה בחמישה חודשים. "חלונות 7 מתחילה ברגל ימין", אמר מק'ראקן, והוסיף כי עדיין מוקדם לומר האם מערכת ההפעלה היא אכן הווינרית שוויסטה מעולם לא היתה. "המבקרים אומנם העניקו גם לוויסטה תגובות טובות למדי, אך המשתמשים בשטח לא אימצו אותה". המבחן האמיתי לשביעות הרצון מחלונות 7 יגיע, לדבריו, כאשר משתמשי המיינסטרים - ולא המשתמשים המנוסים שדגם הסקר - יביעו את דעתם על מערכת ההפעלה החדשה.

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/8994)

Maor.S
02/12/09, 18:25
מחזק..
יש לי חלונות 7 רישיון חוקי שקניתי ואני הכי מרוצה בעולם

kostor
02/12/09, 19:27
מחזק פי 2! אבא קנה לאחיות שלי 2 מחשבים חדשים (אחת לכל אחת) עם חלונות7 ואני מאוד שמח ללמוד את המערכת הזאת! בגלל זה אני מתלבט מה לקנות מק או נייד חדש.

Xebu
02/12/09, 20:14
מחזק, לחבר יש 7 ונראה נורא נוח ומתאים...
אבל עדיין מתלבט אם לעזוב את xp הישן והמוכר =\

gyaronn
02/12/09, 21:47
אחלה של מערכת אני משתמש בה על המק כמערכצ שניה והיא מצוינת

eden
02/12/09, 21:59
ויסטה 7.....

:)

Shout4Heaven
02/12/09, 22:25
דה-מרקר מאז ומתמיד היו חובבי Xp, זה ידוע.
וגם כותבים "רק" 61% מרוצים מאוד, זה מעל לחצי, זה כמעט 2/3 משתשמים מרוצים.
ומה גם ש-31% מרוצים במידה.

הם גרמו לזה להצטייר יעני רב משתמשי XP לא היו מרוצים מאוד...

amazad
02/12/09, 22:49
yet once again proving that PC is better than mac ?

natish
02/12/09, 22:58
דה-מרקר מאז ומתמיד היו חובבי xp, זה ידוע.
וגם כותבים "רק" 61% מרוצים מאוד, זה מעל לחצי, זה כמעט 2/3 משתשמים מרוצים.
ומה גם ש-31% מרוצים במידה.

הם גרמו לזה להצטייר יעני רב משתמשי xp לא היו מרוצים מאוד...

חובבי xp? יש כזה דבר בכלל?
משתמשי xp אולי פחות מרוצים ממערכת ההפעלה כי הם לא רגילים אליה בניגוד למשתמשי ויסטה שהממשק והמראה יותר מוכרים להם. בכל אופן גם אני לא הייתי שש לשדרג את ה- xp שלי כשמדובר בהתקנה שמצריכה ממני לגבות את כל המידע שלי ולאחר מכן להתקין בזחרה את כל התוכנות.

yet once again proving that pc is better than mac ?

איך בדיוק זה מוכיח? :)

alons126
03/12/09, 08:36
מחזק :)
Win 7 מערכת הפעלה פצצה!
יש לי עותק מקורי וגם אני מרוצה :)

Shout4Heaven
03/12/09, 19:34
בטח שיש חובבי xp, זה ידוע לכולם, לפחות נראה לי.
ואין לך מק נתיש? קשה לי להאמין.

natish
04/12/09, 03:55
בטח שיש חובבי xp, זה ידוע לכולם, לפחות נראה לי.
ואין לך מק נתיש? קשה לי להאמין.

יש לי גם מק וגם pc. מצטער לנפץ לך את התאוריה...

shamoo
04/12/09, 13:21
רמת הצפייה כרמת האכזבה.

odedpink
06/12/09, 02:21
התקנתי ווינדוס 7 גם על הנייח וגם על שני ניידים שאחד מהם הוא מיני עם מעבד אינטל אטום 270,והכל רץ בצורה מדהימה.ולכל מי שקשה לו להיפרד מ-xp יכול להתקין xp ווירטואלי בתוך הווינדוס 7 (רק בגירסת אולטימייט)אפשר לעבוד עם שניהם במקביל בלי שום בעיה.