מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפקט ההילה של האייפון

natish
02/12/09, 16:08
‏אפקט ההילה של האייפון

האייפון מצטרף להאייפוד כאשר אפקט ה"הילה" שלהם עוזר להגביר את מכירות המק בעולם כאשר מכירות המק בעולם בחודש ספטמבר צומחות ב- 16.4% פער ניכר אל מול קצב גידול המכירות של מחשבי ה- PC באותו החודש שעמד על 2.3%.

‏http://www.cultofmac.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/12/apple-halo2.png

הרבה מאוד אנשים יודעים שהאייפון הוא גורם שיכול לעזור למכירות המק ולהגדיל אותם כאשר משתמשי אייפון שמרוצים מהמכשיר שלהם ינטו לעבור לפלטפורמת המק עקב חווית השימוש החיובית שלהם.

אנחנו מאמינים שאפקט ההילה שעוטף את האייפון יהיה אפילו יותר חזק מזה של האייפוד כך טוען Charlie Wolf, אנליסט בחברת .Needham and Co. וולף אינו היחיד שחושב כך כאשר לאחרונה גם ערן תור מנכ"ל איידיגיטל צוטט שהוא אומר שהוא מקווה שכניסת האייפון לארץ יגביר את קצב מכירות מחשבי המק בישראל ואת המודעות בכלל.

אחת הסיבות לעלייה הזו בהיקף המכירות של המק הוא למרבה הפלא בגלל העובדה שאפל סירבה להתצטרף לגל הורדות המחירים הענקיות או להביא מוצר זול במיוחד כמו הנטבוקים. למרות שנתון זה נוגד את ההגיון העובדות מדברות בשטח כאשר כמעט כל יצרניות המחשבים הציגו הורדות מחירים משמעותיות בתקופה האחרונה ואף שיחררו מספר דגמים של מחשבי נטבוק אך מכירות מחשבי ה- PC ירדו ב- 6.7% לעומת אפל ששמרה על מחירים גבוהים ורק הוזילה במקת חלק מהמוצרים שלה וראתה קצב מכירות הולך וגדל. אותה מגמה של קצב מכירות מק גודל אל מול קצב מכירות של יורד של ה- PC נראה לאורך מגוון של אירועים וזמנים ביניהם גם תזמוני החזרה ללימודים שהם בדרך כלל תקופה של מכירות חזקות של מחשבים ניידים.

וולף מסכם זאת במשפט אחד:
אפל הייתה חכמה להתעלם מהמחשבה שמחירים נמוכים יותר יסתכמו במכירות גבוהות יותר.

למרות שארה"ב הייתה ונשארה מעוז מכירות חזק של אפל בשנה האחרונה אפל ראתה קצב מכירות הולך וגובר לא רק בארה"ב אלא בכל העולם כאשר קצב גידול המכירות של אפל היה בחודש ספטמבר האחרון 9.8% בארה"ב הוא הגיע למספרים מרשימים יותר עם גידול של 38.7% בהקף המכירות באירופה וגידול של 27.1% בהקף המכירות באסיה.

הגיוני שהפופולריות וההצלחה של האייפון, הגאדג'ט האחרון של אפל מהווים אפקט הילה סביב המכשיר המצליח שמשפיע באופן ישיר על מכירות המק בעולם כולו. אפל ראתה את אותו האפקט עם הצלחת האייפוד אבל האייפון הוא מכשיר הרבה יותר מתוחכם שנותן חווית שימוש הרבה יותר מלאה מזו של האייפוד (הרגיל). וולף צופה שהאייפון והאייפוד טאץ' יחליפו בסופו של דבר את האייפוד כמותגי ההכר של אפל ברחבי העולם. את השפעת האייפון ניתן לראות גם באופן די ברור בארץ כאשר הרבה מאוד משתמשי אייפון שאימצו את המכשיר טרם הגעתו לארץ החליטו לעבור בשלם מסוים לפלפורמת המק. מעניין איך הגעתו הרשמית של המכשיר תשפיע בנושא.

harel147
02/12/09, 16:49
צודק לגמרי, אני אישית קניתי אייפוד טאץ (התאהבתי) ואז קניתי אייפון וכרגע אני שוקל ממש ברצינות לקנות מק..

Vatos-Locos
02/12/09, 16:58
לא יודע כמה זה יעזור להם, המחיר של האייפון והאייפוד מיושרים בקו עם המתחרים, המקים לא.

dizel1024
02/12/09, 16:58
נכון אני רק התחלתי עם איפון 1g עברתי ל3g ואז ל3gs ועכשיו יש לי מקבוק פרו:) אהבה ממבט ראשון..

TheKiller=IL=
02/12/09, 22:14
כנ"ל התחלתי באייפון דור 1 עכשיו דור 3 ובקרוב מק-מיני ולחברה שלי יש מקבוק פקו

eden
02/12/09, 22:17
איפון>>מאקבוק פרו>> איפוד>>איפון חדש

Omri David
02/12/09, 22:25
קניתי את האיפוד ואז איפון למה השתמשתי הרבה באיפוד אז אמרתי נקנה גם טלפון מהסוג.
ועכשיו אני רוצה לקנות מק מיני ולא בטוח אבל שאני יקנה למה אי אפשר לשדרג אותו כמעט כמו מחשב רגיל (pc).
ואני אחד שמשדרג כל חודש משהו במחשב.

Vatos-Locos
02/12/09, 23:07
תלוי מה השימושים שלך ומה אתה משדרג בדר"כ.
C2d 2.66ghz עם 4gb ram יספיקו לרוב השימושים הביתיים היום.
Geforce 9400m יציג לך סרטים ואפקטי מעבר של מערכת ההפעלה/תוכנות, לא מעבר לזה.

שדרוג לא תוכל לעשות מכוון שהכל מובנה על הלוח אז תצטרך למכור את המכשיר ולקנות חדש בשביל להתקדם (אין לי מושג אם למק-מיני יש שוק בארץ וכמה תפסיד על זה, אתה מוזמן לחפש בפורום סחר).