מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל ו- Psystar הגיעו לפשרה

natish
02/12/09, 09:45
‏אפל ו- Psystar הגיעו לפשרה

אחרי התנהלות ארוכה בנושא המשפטי בין 2 החברות נראה שאפל ו- Psystar הגיעו לפשרה טרם פתיחת המשפט. Psystar הולכת לשלם הרבה מאוד ולא ברור בדיוק מאיפה.

‏http://usera.imagecave.com/Swordmaker/MacStuff/apple_psystar.png

אחרי 17 חודשים בהם התנהלו דיונים ומאבקים משפטיים בין 2 החברות נראה שסוף סוף אפל ו- Psystar הגיעו לפשרה והבנה עוד טרם העניין הגיע למשפט עצמו כאשר אפל ו- Psystar החליטו על פשרה חלקית שאמורה לבטל את הצורך במשפט, כאשר שבוע שעבר אפל ביצעה להכרעת העניין ועל פי הקביעה של השופט בדיונים המקדימים עולה היה ש- Psystar תפסיד.

על פי ההסכם שנחתם בין 2 החברות Psystar תשלם לאפל סכום של 2.675 מיליון דולר כאשר 1,337,500$ הם כפיצוי על הפרת זכויות היוצרים של אפל על השימוש הלא חוקי במערכת ההפעלה של אפל ועוד 1,337,500$ על ההוצאות משפטיות. בתמורה אפל הסכימה לבטל את כל שאר התביעות והתלונות כנגד Psystar שעדיין עמדו על הפרק כגון הפרת trademark, תחרות לא הוגנת ועוד. 2 החברות גם הסכימו שחוזה הפשרה ביניהן לא ישפיע על מהלכים משפטיים אחרים שמתנהלים בין 2 החברות כאשר תביעה ש- Psystar הגישה כנגד אפל במדינת פלורידה על "התנהגות לא תחרותית שמשייכת את מערכת ההפעלה של אפל למחשבי המקינטוש של החברה" עדיין עומדת בעינה.

על פי הנראה Psystar מקווה להמשיך ולמכור את תוכנת ה- Rebel EFI שלה שעולה כ-50$ ומאפשרת התקנה של מערכת ההפעלה של אפל - OS X על מחשבי PC באופן פשוט וקל לביצוע. אפל התייחסה לתוכנה הזו כתוכנה פוגענית ושמדובר בסחר בעקיפין במוצרים שהם לא פרייה של Psystar.

מה שיותר מעניין הוא איך Psystar תוכל לשלם את הסכום הגבוה הזה כאשר לפני כשנה החברה הכריזה על בקשה להגנה מפני נושים עקב מצב כלכלי קשה ועמידה על סף פשיטת רגל. כמו כן, עולה שכיום מצבה הכלכלי של החברה שכבר הספיקה לצאת מהמצב הכלכלי הקשה אליו ניקלעה הוא אומנם יציב אבל הוא רחוק מ- 2.675 מיליון דולר כאשר בקופתה של Psystar יש רק כ-50,000$. אפל עצמה התייחסה לנושא ואמרה שהיא לא מצפה ש- Psystar אכן תשלם את הסכום אלא פשוט תפשוט רגל ותעלם וכי גם אם Psystar תוכל לשלם את סכום הפיצוי שהרי הפגיעה בשם המותג של אפל היא גדולה.

natish
02/12/09, 17:17
עידכון
נראה שאחרי חתימת הסכם הפשרה עם אפל Psystar התחילו בתהליכים להפסיק את המכירת המחשבים דמויי המק שלהם.

thenrg1
02/12/09, 17:32
אני לא רואה כל בעיה ב Rebel EFI . אין מדובר בסחר עקיפין במוצרים של אפל, משום שבעת התקנת Rebel EFI התוכנה מבקשת עותק רשמי וחוקי של SL שנקנה דרך אפל. psystar מוכרת את המוצר שלה ואפל מוכרת את המוצר שלה.

knowlessence
03/12/09, 13:01
אני לא רואה כל בעיה ב rebel efi . אין מדובר בסחר עקיפין במוצרים של אפל, משום שבעת התקנת rebel efi התוכנה מבקשת עותק רשמי וחוקי של sl שנקנה דרך אפל. Psystar מוכרת את המוצר שלה ואפל מוכרת את המוצר שלה.

אני מקווה שלא, אבל לפני יומיים התקנתי מחדש את sl ו-rebel efi לא עברה וולידציה.
עכשיו אני תקוע כי הם לא ענו למייל ששלחתי לתמיכה והקוד שקניתי מהם כבר לא עובד.