מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : לאכול את הכובע

natish
01/12/09, 16:48
‏לאכול את הכובע

כשהתברר שאפל אכן הולכת לייצר טלפון סלולרי התגובות של אנשי התעשייה וכתבים לא היו אוהדות במיוחד, הרבה מאוד צפו את נפילתו של המכשיר עוד הרבה לפני שהוא הגיח לאוויר העולם. היום אפשר רק לקרוא ולגחך.

‏http://www.wired.com/images/productreviews/2009/06/pr_iphone_3gs_f.jpg

לפני 3 שנים התברר כשהתברר שאפל עומדת להציג סוג של מכשיר סלולרי נייד, הביקורות החלו לפקפק על סיכויי ההצלחה של מכשיר שכזה. הקונספט לקוח מהאתר MacDailyNews והוא הומשך בחלקו על ידי המגזין Fortune. בכל אופן ניתן לראות כיום במבט לאחור את כמות הביקורת שהוטחה מול אפל טרם השקת המכשיר ובימים שאחרי ההצגה הרשמית שלו. היום לא נשאר אלא לקרוא את התגובות ולגחך... היום יש הרבה אנשים שמצטערים על הביקורות המוקדמות שלהם והם לבטח אוכלים את הכובע שלהם.
כמו למשל:

השאלה היחידה שנותרה היא אם, כשהאייפוד-פון יכשל, הוא יקח איתו את האייפוד.
Michael Kanellos, כתב CNET
7 לדצמבר 2006

אפל עתידה לייצר טלפון סלולרי חדש... והוא יכשל.
Michael Kanellos, כתב במגזין CNET
7 לדצמבר 2006

אפל תתקשה לשכנע מפתחי אפליקציות לבנות אפליקציות מותאמות לאייפון עד שהמכשירים יהיו זמינים בשוק ואז כשהמכשירים יהיו זמינים בשוק עלולים להיות מוגבלים בתוכן בגלל חוסר באפליקציות צד שלישי - מלכוד 22.
Jack Gold אנליסט וראש חברת J. Gold Associates
10 לינואר 2007

האייפון הוא לא יותר מאשר תכשיט צעקני יוקרתי שימשוך רק פריקים של גאדג'טים.
Matthew Lynn, כתב במגזין בלומברג
15 לינואר 2007

500%? סבסוד מלא, עם תוכנית? זהו המכשיר הסלולרי היקר ביותר בעולם והוא לא פונה ללקוחות העיסקיים כי אין לו מקלדת מה שהופך אותו למכונת אימיילים די גרועה... אז אני מסתכל על זה ואני אומר, ובכן, אני אוהב את האסטרטגיה שלנו. אני אוהב אותה מאוד.
Steve Ballmer, מנכ"ל מיקרוסופט
17 לינואר 2007

C5oGaZIKYvo

אין שום סיכוי שהאייפון יתפוס נתח שוק משמעותי. אין סיכוי. הוא מוצר מסובסד שעולה 500$. הם (אפל) עלולים לעשות הרבה כסף. אבל אם תסתכל ב-1.3 מיליארד הטלפונים הסלולריים שנמכרים (מדי שנה) אני הייתי מעדיף לראות את התוכנה (מערכת ההפעלה) שלנו ב-60% או 70% או 80% מתוך אותם המכשירים מאשר שיהיה לי נתח של 2% או 3% שזה הנתח שהאייפון יקבל.
30 לאפריל 2007

אני משוכנע שאחרי השגעון הראשוני של הציבור והמכירות למאמצים הראשונים, המכירות של האייפון לא יהיו מזהירות...האייפון עלול להיות הניוטון הבא של אפל.
David Haskin, כתב במגזין Computerworld
26 לפברואר 2007

אפל צריכה להרוג את הפרויקט של האייפון... מה שאפל מסכנת כאן הוא את שמה בתור חברה "חמה" שלא עושה טעויות. אם היא חכמה היא תקרא לאייפון כדגם ייחוס ותעביר אותו לאיזה פראייר שיבנה את המכשיר וישתמש בתקציב השיווק שלו. אז אפל תוכל לנקות את עצמה מכל כישלון בנושא האייפון... אחרת אני מציע לאנשים לכסות את העיניים. אתם לא הולכים לאהוב את מה שאתם תראו.
John C. Dvorak, עיתונאי, בעל בלוג ומספר טורים בנושאי טכנולוגיה
28 למרץ 2007

האם יש טוסטר שגם מכין קפה? אין כזה מכשיר משולב, בגלל שאין דבר יותר טוב מאשר לייצר טוסטר בנפרד ומכונת קפה בנפרד. זה עובד באותו האופן עם האייפוד, המצלמה הדיגיטלית או מכשיר סלולרי. חשוב שיהיו מוצרים שיעשו פעולה אחת עיקרית.
Jon Rubenstein, לשעבר VP באפל בחטיבת האייפודים. כיום מנכ"ל פאלם.
25 לספטמבר, 2005

איך אנחנו עומדים להתמודד איתם? השאלה היא איך הם הולכים להתמודד אתנו.
Ed Zander, מנכ"ל מוטורולה
10 למאי 2007

אנחנו למדנו ונאבקנו במשך כמה שנים כדי להבין איך לייצר טלפון טוב. בחורים מעולם ה- PC לא הולכים לפצח את הנוסחה סתם כך. הם לא הולכים להכנס סתם כך לשוק הזה.
Ed Colligan, מנכ"ל פאלם.
16 לנובמבר 2006

למרות שזה באמת משעשע לראות את התגובות הללו נראה שלא כולם ממש הפנימו את הלקח והבינו את החשיבות האמיתית של האייפון לעולם הסלולר וגם היום הם ממשיכים להמעיט בערכו של המכשיר שבשנתים האחרונות שינה את פני עולם הסלולר מקצה לקצה.

הצפי של אפל למכור 10 מיליון אייפונים השנה הוא אופטימי.
Toni Sacconaghi, אנליסט בחברת Bernstein Research
22 לפברואר 2008

מיקרוסופט עם Windows Mobile/ActiveSync, נוקיה עם Intellisync ומוטורולה עם טכנולוגיה טובה ניכשלו כולן במגזר העסקי. אין לנו שום סיבה לצפות למשהו שונה מאפל.
Peter Misek אנליסט בחברת היזמות Canaccord Adams
7 למרץ 2008

האמת היא שהמוג'ו במגזר הצרכני שייך היום לאפל ובמידה מועטה יותר לבלקברי. ועדיין, המומנטום האמיתי בשוק עם מפעילות הסלולר ועם יצרניות הסלולר הוא בעיקר עם Windows Mobile והאנדרואיד.
24 לפברואר 2009

(מכשיר סלולרי לא צריך חנות אפליקציות) כל האפליקציות החשובות יהיו כבר מותקנות על המכשיר.
Ray Ozzie, אדריכל התוכנה הראשי של מיקרוסופט
17 לנובמבר 2009

העתיד של האייפון יהיה דומה לזה של המקינטוש. אפל בתחילה תפסה הרבה תשומת לב, אבל הם נשארו ייצרני נישה. זה יקרה עם עם האייפון.
Anssi Vanjoki, האסטרטג הראשי של נוקיה
30 לנובמבר 2009

ל- Windows Mobile אין ממה לפחד מהאייפון או מהאנדרואיד. האחד הוא פלטפורמה עולה, השני הוא מוגבל. האחד מגיע עם תמיכה מצומצמת בחומרה ותפוצה מצומצמת השני הוא מחברה אחת עם מבחר מצומצם של מפעילות סלולריות. אז שתיהם כעת מרגישים די מוגבלים לעומת האפשרויות הנהדרות שצרכנים יכולים לקבל עם מכשיר סלולרי מבוסס Windows Mobile.
John Curran, ראש החטיבה הבריטית של מיקרוסופט
24 לאוקטובר 2008

אחד היחידים שהבין את הטעות שלו היה מנכ"ל פאלם הקודם אד קוליגן שאמר:

אתם יכולים להסתכל על אפל והאייפון בתור משהו שהגיח בעיקרון, משום מקום, וששינה את הדינמיקה של של עולם הסלולר. במקרה שלנו (עם הפאלם PRE) יש הזדמנות מלאה לעשות את אותו הדבר גם כן.
Ed Colligan, מנכ"ל פאלם
28 למאי 2008 (כשנה אחרי שהאייפון הראשון הוצג)

את הרשימה המלאה של התגובות, הציטוטים והביקורות אתם יכולים למצוא כאן: http://aaplinvestors.net/stats/iphone/iphonedeathwatch/

Snoopy
01/12/09, 17:17
נו, איפה הפואנטה?
יופי, אנשים טעו, האיפון הצליח, אז?
לא תראה בפורומים של נוקיה לדוגמא כתבה דומה לזאת על הצלחה של אחד מהמון מכשירים שלהם..
מספיק עם הקטע הזה לפאר את האייפון ולהראות שהוא משאיר אבק לכל המתחרים, עוד שנתיים נדבר.
והוידאו של של באלמר עוד יותר מרגיז, כל שבועיים אתה בוחר להעלות אותו בנושא אחר, תוך כדי שאתה מוציא את מיקרו כחברה קטנה..

AldoRaine
01/12/09, 17:25
מישהו מכיר את המילה Fanboy?

shamoo
01/12/09, 17:27
ישכויח!

shamoo
01/12/09, 17:28
כמה שזה נכון איך שאנשים מכורים לחברה הזאת.

kostor
01/12/09, 17:48
אויש נתי, באמת לא נמאס לך לצחוק על מנכ"ל מייקרוספוט שטעה אהה?

natish
01/12/09, 18:02
נו, איפה הפואנטה?
לא תראה בפורומים של נוקיה לדוגמא כתבה דומה לזאת על הצלחה של אחד מהמון מכשירים שלהם..
מספיק עם הקטע הזה לפאר את האייפון ולהראות שהוא משאיר אבק לכל המתחרים, עוד שנתיים נדבר.
והוידאו של של באלמר עוד יותר מרגיז, כל שבועיים אתה בוחר להעלות אותו בנושא אחר, תוך כדי שאתה מוציא את מיקרו כחברה קטנה..

"אנשים טיפשים לומדים מן הטעויות של עצמם; אנשים חכמים מן הטעויות של אחרים".

הרבה מאוד אנשים בכירים בתעשייה אמרו שטויות ועשו שטויות חלקם למדו מזה וחלקם לא.
אם לא הפנמת אז גם אותם אנשים אמרו את מה שאתה אומר במילים אחרות והיום רובם אוכלים או צריכים לאכול את הכובע והיוהרה שלהם.

ולגבי הסירטון של באלמר, אני מת עליו ואני אשתמש בו בכל הזדמנות שאני יכול כדי להראות את הראש והייצוג של מיקרוסופט ואיך שהוא מתבטא וקורא את השוק. אתה לא חייב לראות אותו אתה יודע :)

gyaronn
01/12/09, 18:15
נו, איפה הפואנטה?

עם אתה כל כך סולד לאיפון למה אתה בכלל בפורום פו ואף אחד לא מחייב אותך לעין בכתבות לדעתי הפואנטה פו מאוד נכונה לפני שאנשים פותחים את הפאה שלהם כדיי להם לחשוב קצת ולא לקטול במידי בלי שיש להם הקרות עם הנושא וגם לך לא יזיק לחשוב קצת על הםואנטה של הכתבה פו. ומה לעזאזל נסגר עם העוינות הזות תגידו תובה בכלל שמאפשרים לכם לראות את הכתבות בחינם ולא מבקשים שתשלמו על שימוש באתר :!:

Snoopy
01/12/09, 18:18
והאמת, גם לא ראיתי את הסרטון של באלמר.
ו-gyaronn, תלמד לכתוב, אין לי סבלנות לפענח את מה שכתבת..

וסתם בכלליות, יש לי אייפוד.

gyaronn
01/12/09, 18:58
והאמת, גם לא ראיתי את הסרטון של באלמר.
ו-gyaronn, תלמד לכתוב, אין לי סבלנות לפענח את מה שכתבת..

וסתם בכלליות, יש לי אייפוד.

כן בדיוק אין לך סבלנות האלתה את הבעיה שבדיוק אליה דיברתי בעיה קשה מאוד ואני לא גר בישראל אז אתה תסלך לי על העיברית

Snoopy
01/12/09, 19:04
אם זה משפר את ההרגשה שלך, תדבר אנגלית, אני אבין..

ואני עומד על שלי, אין לכתבה פואנטה.
לתת 30 משפטים שנאמרו ובסוף להגיד "חה נדפקתם, האייפון הצליח" זה חסר פואנטה, גם אם המשפט היה בין השורות.

Cyphers
01/12/09, 20:32
משעשע ביותר!

אוסף מצויין.

ItaiHay
01/12/09, 22:03
לכל בן אדם היה את הזכות לאמר שהוא יכשל *לפני* שהוא יצא. אבל אלה שאמרו אחרי שהוא יצא, אכלו את הכובע חחח

natish
01/12/09, 23:39
אם זה משפר את ההרגשה שלך, תדבר אנגלית, אני אבין..

ואני עומד על שלי, אין לכתבה פואנטה.
לתת 30 משפטים שנאמרו ובסוף להגיד "חה נדפקתם, האייפון הצליח" זה חסר פואנטה, גם אם המשפט היה בין השורות.

לפי צורת ההתבטאות "זה חסר פואנטה גם אם המשפט היה בין השורות" נראה לי שצ'רלי בראון לא טרח להסביר לך מה זה פואנטה.
אז הבאתי עבורך את פירוש:

פואנטה היא נקודת חוד, נקודה המופיע בסיפור, בשיר או בבדיחה, ויש בה הפתעה

או באופן מורחב יותר:
פואנטה היא מפנה פתאומי שחל ביצירה, בדרך כלל בסופה או לקראת סופה. הפואנטה מתגלה באמצעות מידע שמתגלה לדמות הראשית בסיפור. בעקבות הגילוי חל שינוי בהבנה של הדמות ושל הקורא. לעיתים קרובות המידע המתגלה בפואנטה משנה את משמעות היצירה והרמזים שנזרעו מתפרשים באור אחר, בדרך כלל אירוני. בקריאה חוזרת מסתבר שהרמזים נמצאו לאורך היצירה, אך לא הובנו כראוי.

אני לא מתיימר לטעון שהפוסט הזה הוא יצירה או מתקרב להיות משהו אמנותי אבל פואנטה יש ואם אתה לא מוצא אותה אני יכול לעבור איתך על הפוסט ולהראות לך את האירוניות, הרמזים שנזרעו ולא היה צריך לעשות 5 יחידות בספרות כדי להבין אותם.

בכל אופן הגישה הקצת מתנשאת שלך וחסרת הסובלנות לא משרה אווירה נעימה באתר. אתה מוזמן לתת את הדיעה (שברור שהיא לא אוהדת) שלך לגבי אפל או הכתבות תמיד אבל לא יזיק לך קצת למתן את התגובות שלך. תגובות מתלהמות של טוקבקיסטים לא מוסיפות לאתר וגם לא למשתמשים. ואני מקווה שהעברית שלי מנוסחת מספיק טוב או שאתה רוצה שאני אכתוב גם באנגלית? :cool:

אני שונא להתנסח באופן מתנשא כזה אז אני מקווה לפחות שהבנת את הנקודה שלי.

thenrg1
02/12/09, 01:00
סטיב באלמר הזה קורע. לא משנה כמה מטיחים לו בפנים שהאייפון כובש לאט לאט את השוק, הוא עדיין משוכנע שכולם רוצים וירצו את windows mobile. ככל הנראה מערכת ההפעלה הגרועה ביותר לסמרטפונים כיום.

יופ של אוסף natish

Snoopy
02/12/09, 07:40
לפי צורת ההתבטאות "זה חסר פואנטה גם אם המשפט היה בין השורות" נראה לי שצ'רלי בראון לא טרח להסביר לך מה זה פואנטה.
אז הבאתי עבורך את פירוש:

או באופן מורחב יותר:

אני לא מתיימר לטעון שהפוסט הזה הוא יצירה או מתקרב להיות משהו אמנותי אבל פואנטה יש ואם אתה לא מוצא אותה אני יכול לעבור איתך על הפוסט ולהראות לך את האירוניות, הרמזים שנזרעו ולא היה צריך לעשות 5 יחידות בספרות כדי להבין אותם.

בכל אופן הגישה הקצת מתנשאת שלך וחסרת הסובלנות לא משרה אווירה נעימה באתר. אתה מוזמן לתת את הדיעה (שברור שהיא לא אוהדת) שלך לגבי אפל או הכתבות תמיד אבל לא יזיק לך קצת למתן את התגובות שלך. תגובות מתלהמות של טוקבקיסטים לא מוסיפות לאתר וגם לא למשתמשים. ואני מקווה שהעברית שלי מנוסחת מספיק טוב או שאתה רוצה שאני אכתוב גם באנגלית? :cool:

אני שונא להתנסח באופן מתנשא כזה אז אני מקווה לפחות שהבנת את הנקודה שלי.

צודק. טעיתי.
מצטער נתי, מצטער gyaronn
זה היה לא לעניין.

gyaronn
02/12/09, 10:23
סטיב באלמר הזה קורע. לא משנה כמה מטיחים לו בפנים שהאייפון כובש לאט לאט את השוק, הוא עדיין משוכנע שכולם רוצים וירצו את windows mobile. ככל הנראה מערכת ההפעלה הגרועה ביותר לסמרטפונים כיום.

יופ של אוסף natish

You know I think one of the larger problems that Microsoft has is Balmer's mouth he just makes them look bad each time opens his mouth his behavior and lack of self control only adds to the negative image thay have at the end of the day this company contributed allot to the world of computers but thay have a very bad image because of him

Snoopy
02/12/09, 10:37
you know i think one of the larger problems that microsoft has is balmer's mouth he just makes them look bad each time opens his mouth his behavior and lack of self control only adds to the negative image thay have at the end of the day this company contributed allot to the world of computers but thay have a very bad image because of him

האמת שאני מסכים איתך.
סטיב באלמר די טמבל, אהבתי את גייטס כשהוא היה בתפקיד.

gyaronn
02/12/09, 12:28
האמת שאני מסכים איתך.
סטיב באלמר די טמבל, אהבתי את גייטס כשהוא היה בתפקיד.

Bill was representative and inspiring man Unlike Belmer that looks like a clown in a suit and I personally am very disappointed from Microsoft that the company that size has that type of CEO