מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הנה זה מתחיל הדיבורים על האייפון הבא

natish
29/11/09, 08:08
‏הנה זה מתחיל הדיבורים על האייפון הבא

כל חצי שנה הרשת מתחילה לגעוש לגבי הדגם הבא של האייפון, זה מתחיל בקטן עם שמועה או דיווח פה ושם וניגמר במטר של שמועות, סברות ודיווחים לפני האירוע של אפל. תתכוננו לדגם הבא של האייפון.

‏http://9to5mac.com/files/image/_pa_semi_chip_apple.jpg

הסיבה לכך שהתמונה מציגה מעבד של PA SEMI (כביכול) ולא של איזה קונספט עיצובי חדש לאייפון היא שכל מה שידוע נכון לעכשיו הוא שהאייפון הבא הולך לקבל שדרוגי חומרה משמעותיים מאלו של האייפון 3Gs. האתר macrumors מדווח שאפל כנראה התחילה בבדיקות ובניסויים על מכשיר האייפון הבא שלה באזור סן פרנסיסקו. השמועה גם אם מעודדת את אלו שהחליטו לחכות כבר לדגם הבא של האייפון לא ממש מפתיעה מאחר וגם בשנה שעברה (בסמיכות לזמן הזה) התחילו לצוץ שמועות ודיווחים על דגם האייפון הבא שהתגלה כאייפון 3Gs.

על פי הנראה אפל שממשיכה בקצב שיחרור של אייפון פר שנה מבצעת את תחילת הבדיקות של הדגם החדש בתקופה הזו של השנה כדי שהמכשיר יהיה מוכן להשקה בקיץ. מה שמעניין לגבי המכשיר הבא הוא שהחומרה שלו הולכת להיות משודרגת כנראה באופן די ניכר ממכשיר ה- 3Gs וזאת ניתן לגלות לפי המספור שלו שלפי חיטוט בקוד המקור של אפל בחלק מהתוכנות שלה (אייטיונס ועוד) מגלות שהמכשיר יסווג כ- 3,1. עד כה הדגמים של האייפון היו מסומנים באופן:

אייפון 2G מסומן כ- 1,1
אייפון 3G מסומן כ- 1,2
אייפון 3Gs מסומן כ- 2,1

כאשר ניתן לראות בברור ששינוי הספרה הראשונה מסמן שינוי מהותי בחומרה (לפחות מצד אפל). האייפון 3G למרות שהגיע עם רדיו של 3G ומקלט GPS היה עדיין עם אותו מעבד ARM 11 של סמסונג שאפל השתמשה גם בדגם ה- 2G. ואילו מכשיר ה- 3Gs הגיע כבר עם מעבד מדגם אחר לגמרי ARM Cortex A8 שגם הוא סופק לאפל על ידי סמסונג.

אם כך הדגם הבא של האייפון צפוי להביא עימו שיפורי חומרה די רציניים כך לפחות על פי המספור של אפל ולמען האמת קצת קשה לדעת למה לצפות. רוב השמועות מדברות על כך שהאייפון הבא הולך להיות המכשיר בו אפל סוף סוף תתחיל לפדות בחזרה את ההשקעה שלה על חברת המעבדים אותה היא רכשה לפני כשנתיים PA SEMI כאשר סטיב ג'ובס אמר בראיון לניו-יורק טיימס ש- PA SEMI תפתח מעבדים למכשירי האייפון והאייפוד טאץ'. מעבר לזאת הכל הוא בגדר השערה פרועה: מצלמה טובה יותר?, יותר זיכרון?, מקלט GPS איכותי יותר?, מסך OLED? בעיקרון הכל אפשרי ומעניין לראות מה מתוך זה אכן יתגשם.

Cyphers
29/11/09, 08:16
gps, oled ומעבד - כל השאר פחות מעניין.

תודה!

suniblue
29/11/09, 09:51
עוד לא הספקתי להנות מה 3gs וכבר עומד לצאת חדש
הם לא נחים באפל

natish
29/11/09, 09:59
למרות שאפל כבר עושים בדיקות על האייפון הבא אני עדיין חושב שלא יהיו שינויים עד כדי כך מרחיקי לכת בין ה- 3Gs לבין הדגם הבא. וגם אם החומרה תשתנה זה עדיין לא אומר שיהיה כדאי לשדרג בדיוק כמו שלדעתי בעלי ה- 2G לא ממש התלהבו ממכשיר ה- 3G שהביא בעיקר עיצוב קצת שונה ומקלט GPS ובעלי ה- 3G לא ממש התלהבו ממכשיר ה- 3Gs שמלבד למהירות עבודה לא ממש הביא להם שינויים של ממש.

האייפון כמו שהוא היה עד עכשיו ימשיך להיות מכשיר של "שדרוג כל שנתיים".

Shriki
29/11/09, 11:08
שווה לחכות לו?
אני רוצה לקנות אייפון כל כך הרבה זמן. ועכשיו שהוא יגיע לארץ ב10 לדצמבר תיכננתי לקנות אותו.
כדאי לחכות עוד כמה חודשים?, כי בדרך כלל המחיר נשאר אותו הדבר ואני לא מתכוון לקנות אייפון חדש עוד חצי שנה, אין לי עוד אלפי שקלים בשביל זה. האם שווה להמשיך לחכות לאייפון החדש? אם השינויים הולכים להיות גדולים אז אני מעדיף לחכות.
השאלה היא האם השמועות האלו אמינות.

natish
29/11/09, 11:11
שווה לחכות לו?
אני רוצה לקנות אייפון כל כך הרבה זמן. ועכשיו שהוא יגיע לארץ ב10 לדצמבר תיכננתי לקנות אותו.
כדאי לחכות עוד כמה חודשים?, כי בדרך כלל המחיר נשאר אותו הדבר ואני לא מתכוון לקנות אייפון חדש עוד חצי שנה, אין לי עוד אלפי שקלים בשביל זה. האם שווה להמשיך לחכות לאייפון החדש? אם השינויים הולכים להיות גדולים אז אני מעדיף לחכות.
השאלה היא האם השמועות האלו אמינות.

אני בטוח ב-100% שאפל תשחרר דגם חדש של האייפון בקיץ הקרוב.

מה יהיו השינויים והאם הם באמת יהיו מהותיים מאלו של ה- 3Gs קשה לדעת וכמו שהבעתי את דעתי לא יהיה ממש הבדל מהותי שיהיה שווה לשדרג עבורו. מה שכן גם כאשר ישוחרר הדגם החדש לא בטוח שהוא יגיע לארץ עם השקתו וכנראה הגעתו תתעכב חודש-חודשיים אד שאפל תסיים לספק את המכשיר למדינות היותר משמעותיות עבורה מבחינת מכירות האייפון.

Omri David
29/11/09, 11:48
חוץ מזה עדיף לא לקנות ישר את האיפון החדש בגלל תקלות שיכולות להתגלות באותה תקופה אם יהיה אז עדיף לא לקנות ישר את המכשיר.

natish
29/11/09, 12:05
חוץ מזה עדיף לא לקנות ישר את האיפון החדש בגלל תקלות שיכולות להתגלות באותה תקופה אם יהיה אז עדיף לא לקנות ישר את המכשיר.

זה כבר ממש זניח מאחר וכל בעיות שיכולות להיות עם המכשיר הן בעיות שניתן לפתור בעידכון קושחה למכשיר אחרת אפל לא תשחרר את המכשיר למכירה.

idan37
29/11/09, 13:04
באמת קשה לי להאמין שאפל תשים את הדגש במכשיר הבא שלה דווקא על החומרה, כי בעצם אם הם רק ישפרו חומרה במכשיר הבא אז ה3gs יהיה חסר טעם כי כל הרעיון בו זה שהוא מהיר. וגם זה יעצבן המון קונים שה3gs שלהם כאילו כבר לא שווה כלום.

natish
29/11/09, 13:13
באמת קשה לי להאמין שאפל תשים את הדגש במכשיר הבא שלה דווקא על החומרה, כי בעצם אם הם רק ישפרו חומרה במכשיר הבא אז ה3gs יהיה חסר טעם כי כל הרעיון בו זה שהוא מהיר. וגם זה יעצבן המון קונים שה3gs שלהם כאילו כבר לא שווה כלום.

אפל ידועים בחוסר ההתחשבות שלהם בצרכנים שכבר רכשו את המוצרים שלה...
כמו עניין הורדת המחירים של האייפון 2g בשליש כחודש אחרי ששווקו. אפל תעשה מה שדרוש כדי להבטיח שהאייפון ישאר הסמארטפון הכי אטרקטיבי וכל מה שמסביב לא ממש מעניין אותה.

shamoo
29/11/09, 15:11
סוללה זה מה שחשוב.
(שעה וחצי של תלת מימד מה זה)

alons126
29/11/09, 17:08
סוללה זה מה שחשוב.
(שעה וחצי של תלת מימד מה זה)

זה אייפון :)

kostor
29/11/09, 17:28
אישית אני יתפלא אם הם ישנו את הצורה שלו או משהו כזה. הם מתעצלים קצת בנושא של הלוק, אבל חזקים בנושא של התוכן.

Omri David
29/11/09, 17:37
האמת הלוק לא מעניין וכרגע הוא סבבה לגמרי רק שיעשו אפשרות להוציא את הבטרייה ולהחליף אותו למקרה הצורך שנתקעים בלי מטען ובמקרה יש לך בטריה בתיק.
כמו מכשיר סלולארי רגיל.

dany74q
30/11/09, 22:10
אם תסתכלו על הדגמים של האייפון עד היום אתם תראו פחות או יותר את אסטרטגיית השיווק של אפל-
מכשיר התחלתי*
שדרוג מינורי-כולל העדפות תוכנה*
שדרוג חומרתי-העדפות תוכנה*

אני מצפה לעתיד המשך באותה דרך,דגם עם שדרוגים מינוריים ולאחר מכן דגם עם שדרוג חומרתי.
אני אישית לא מצפה לאיפון החדש שינוי רציני-אולי בהקשר מסך (אבל לאו דווקא oled) ודגמים לעד 64gb.