מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל דורשת הכרעה! האם זה סופה של Psystar?

natish
25/11/09, 16:09
‏אפל דורשת הכרעה! האם זה סופה של Psystar?

לאור המאורעות האחרונים בדיונים המשפטיים שבין אפל לבין Psystar, בהם השופט פסק לטובת אפל וקבע ש- Psystar מפירה את זכויות היוצרים של אפל.

‏http://www.scottmoore.is-a-geek.com/blog/media/blogs/tech/psystar-open3-20090318-500.jpg

לאחרונה דיווחנו (http://www.iphones.co.il/forum/thread107858.html) לכם שחברת Psystar ספגה מהלומה קשה כאשר השופט האחראי על הדיונים האחרונים בין אפל לחברה ממיאמי שיוצרת העתקי מק קבע ש-Psystar מפירה את זכויות היוצרים של אפל בכך שהיא יוצרת מחשבים שהם העתקי מק עליהם מותקנת מערכת ההפעלה של אפל OS X.

לאור אותה החלטה, אפל הגישה בקשה להכרעה סופית לגבי פעילותה של Psystar ואם הבקשה של אפל תאושר Psystar לא תוכל לעשות דבר שמפר את זכויות היוצרים של אפל על מערכת ההפעלה ומאפשר ל- Psystar להתקין את ה- OS X על מחשבים שהם אינם מחשבי המק של אפל. כמו כן החברה גם לא תוכל להפיץ את הקוד שלה שמאפשר למשתמשים בפרטיים להתקין את ה- OS X על המחשבים שלהם. כאשר על פי הנראה ההתנהלות כנגד Psystar הוא ב-2 מישורים שונים כאשר אחד הוא לגבי מערכת ההפעלה לאופרד והשני הוא ניפרד והוא לגבי מערכת ההפעלה נמרשלג. עורכי הדין של אפל מנסים לבצע את ההליכים שימזגו את 2 התביעות.

מעבר לבקשת ההכרעה, אפל גם מבקשת פיצוי על ההוצאות המשפטיות ופיצוי תחת חוק זכויות היוצרים וה- DMCA. ההערכה של אפל היא שהפיצוי על הפרת זכויות היוצרים אמורה להיות בין 1,500 ל- 300,000 דולר ושהפיצוי על ה- DMCA יהיה בין 449,000 ל- 4,495,000 דולר. אפל טוענת ש- Psystar השתמשה בתהליך המשפטי כדי לגרום למשקיעים להשקיע בחברה ולאפשר לה להתחרות באפל, בין היתר גם במגזר החינוכי ובסופו של דבר לדרוס את אפל ולהגיע לנתח שוק של 7% עד שנת 2011.

המשפט אמור להפתח ב-21 לדצמבר ועל פי הנראה ידה של Psystar היא על התחתונה בנושא.

thenrg1
25/11/09, 17:15
כמה שאני מתנגד למדיניותה של אפל - psystar לקחו את המוצר שלה, שינו לו את הקוד וניסו למכור אותו מחדש תחת השם שלהם. זו חוצפה שלא תיאמן, וכמה שאני רוצה לראות את OS X על מחשבי PC - זו לא הדרך. זה ניסיון של חברה לעשות כסף על גבה של אפל ועל חשבון מוצריה.

kostor
25/11/09, 18:07
ואו אפל מתנהגת די בבחינות כרגע... היא שמה לב יותר מדי לזכויותיה. הגיע הזמן שהיא תתעורר ותתקן את המוצרים שלה. ובוא לא נדבר כי יש בהם בעיות ותקלות.

.: iShay :.
25/11/09, 18:16
מצד אחד,זה מתסכל,כי אם הקונספט של MAC OS על PC ימשיך להתפתח,הוא בטוח יגיע לארץ והמון אנשים יוכלו להנות ממחשבי PC זולים עם MAC OS.

אבל,לצערנו הרב,אפל מאוד תובענית לגבי המוצרים שלה,ולכן מונעת מכל דבר כזה (Psystar לדוגמה)לקרות.

בשורה התחתונה - אפל צודקת,לPsystar אין שום זכות להפר את זכויות היוצרים של אפל.

Shout4Heaven
25/11/09, 21:01
לפי מה שהבנתי הם שילמו אבל על מערכות ההפעלה שקנו, לא?
כמו שמוכרים Windows לא על PC שהם יוצרים...

thenrg1
25/11/09, 21:04
לא בדיוק. psystar היתה חייבת לשנות חלק מהקוד של osx בכדי שהוא ירוץ על מחשבי PC. הם עשו זאת ללא הסכמתה של אפל ובניגוד לתנאי השימוש של os x .

Microsoft לא מייצרת מחשבים, היא רק מוכרת תוכנה שניתן להתקין על כל PC. אין כל צורך לשנות את הקוד

knowlessence
26/11/09, 13:19
לא בדיוק. psystar היתה חייבת לשנות חלק מהקוד של osx בכדי שהוא ירוץ על מחשבי PC. הם עשו זאת ללא הסכמתה של אפל ובניגוד לתנאי השימוש של os x .

Microsoft לא מייצרת מחשבים, היא רק מוכרת תוכנה שניתן להתקין על כל PC. אין כל צורך לשנות את הקוד

אני לא בטוח שהם שינו את הקוד שלהם. סה"כ יצרו מעטפת (כמו Rebel EFI שהם מוכרים) שנותנת להם להתקין את המערכת מדיסק מקורי על מחשב PC. הדבר השני זה להתקין KEXT-ים (דרייברים) שתואמים לחומרה בהנחה שהקיימים של אפל לא מתאימים.
ידוע שיש חומרה שתואמת מהקופסה ל-OSX, אני אפילו די בטוח שDELL הצהירו שיש להם מחשב שהוא תואם MAC.

קראתי גם איפשהו שהתנאי שימוש שלהם להתקנת OSX הוא מחשב ש"מסומן" כמחשב APPLE - או איזה ניסוח עמום אחר שאני לא זוכר בדיוק.
השאלה הבעייתית היא - האם מחשב ששמתי עליו מדבקה של אפל עומד בתנאי "מסומן" ?

מסקרנות הייתי חייב לנסות את Rebel EFI, אז קניתי רישיון באתר שלהם, קניתי דיסק של SL, שמתי מדבקה של APPLE על הלפטופ שלי והתקנתי. זה עובד כמעט חלק חוץ מה-WIFI שלא מתפקד.

ELIRANO
26/11/09, 15:09
צודק בכל מילה אני משתמש בתוכנה ועובד פגז...!!!!!

אני לא בטוח שהם שינו את הקוד שלהם. סה"כ יצרו מעטפת (כמו rebel efi שהם מוכרים) שנותנת להם להתקין את המערכת מדיסק מקורי על מחשב pc. הדבר השני זה להתקין kext-ים (דרייברים) שתואמים לחומרה בהנחה שהקיימים של אפל לא מתאימים.
ידוע שיש חומרה שתואמת מהקופסה ל-osx, אני אפילו די בטוח שdell הצהירו שיש להם מחשב שהוא תואם mac.

קראתי גם איפשהו שהתנאי שימוש שלהם להתקנת osx הוא מחשב ש"מסומן" כמחשב apple - או איזה ניסוח עמום אחר שאני לא זוכר בדיוק.
השאלה הבעייתית היא - האם מחשב ששמתי עליו מדבקה של אפל עומד בתנאי "מסומן" ?

מסקרנות הייתי חייב לנסות את rebel efi, אז קניתי רישיון באתר שלהם, קניתי דיסק של sl, שמתי מדבקה של apple על הלפטופ שלי והתקנתי. זה עובד כמעט חלק חוץ מה-wifi שלא מתפקד.