מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל נגד עישון!

natish
22/11/09, 11:35
‏אפל נגד עישון!

2 מקרים נפרדים שפורסמו באתר חדשותי מעלים טקטיקה חדשה מצד אפל. החברה מקופרטינו עלולה לסרב לתקן מחשבי מק שנמצאים באחריות AppleCare שנמצאים בסביבה של מעשנים.

‏http://9to5mac.com/files/Screen%20shot%202009-11-21%20at%209.52.21%20AM.png

האתר Consumerist מדווח על 2 מקרים נפרדים לחלוטין של משתמשי אפל שהמקים שלהם נמצאים באחריות AppleCare שנישלחו לתיקון ואפל סרבה לתקן אותם. הסיבה היא שהמחשבים היו בסביבה של עישון מאסיבי כך לפחות טוענת החברה.

באחד המקרים אפל טענה שהיא לא יכולה וגם לא רוצה לכפות על עובדיה לתקן מוצרים שעלולים לסכן את בריאותם מאחר ולטענת אפל טכנאי מק שעובד על מחשב (באם מק או PC רגיל) עלול לקבל סיכונים בריאותיים שנגרמים כתוצאה מחשיפה משנית לתוצאות עישון ושאפל מבחינתה לא מוכנה שעובדיה יחשפו לסיכונים בריאותיים כתוצאה משימוש של המשתמש במחשב באם באופן ישיר או בסביבה בה המחשב היה.

במקרה השני אפל טענה שהמחשב ספג כל כך הרבה זפת כתוצאה מחשיפה לעשן סיגריות שניגרם כנראה מעישון ליד המחשב שלא היתה אפשרות לתקן את המחשב שנפגע באופן פיזי כתוצאה מחשיפה לסביבה בה עישנו וכנראה די הרבה. 2 המשתמשים אף שלחו מיילים באופן אישי למנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, והם נענו בדחייה וג'ובס תמך באופן מוחלט בהחלטת החנויות שלא רצו לתקן את המחשבים ה"מעושנים".

הרבה משתמשים לא יודעים שעשן של סגריות מכיל בתוכו כמויות מסוימות של זפת וחומרים כימיים אחרים שבין היתר גורמים להצהבה. ניתן לראות את השפעות העישון באופן די ברור על מחשבי מקבוק לבנים שהפלסטיקה הלבנה שלהם סופגת את העשן ומצהיבה ולעתים אף משחירה.

גם אם הסיבות של אפל לגבי דחיית תיקון המחשבים היא הגיונית אפל צריכה לציין זאת בהוראות השימוש שהיא מצרפת במעמד הרכישה של המקים וכן בעת רכישת הרחבת האחריות מסוג AppleCare מאחר ורוב המשתמשים לא מודעים לעניין והחברה צריכה לציין את מדיניות האחריות שלה והתיקונים באופן ברור ושקוף עבור הצרכנים.

lamdin
22/11/09, 12:12
"גם אם הסיבות של אפל לגבי דחיית תיקון המחשבים היא הגיונית אפל צריכה לציין זאת בהוראות השימוש שהיא מצרפת במעמד הרכישה של המקים וכן בעת רכישת הרחבת האחריות מסוג AppleCare מאחר ורוב המשתמשים לא מודעים לעניין והחברה צריכה לציין את מדיניות האחריות שלה והתיקונים באופן ברור ושקוף עבור הצרכנים"

כנראה שהם מעדיפים לחלק למעשנים מחשבים חדשים מאשר לתקן את אלו הספוגים ב"רעל"....

TALTOL15
22/11/09, 13:59
חוצפה.
לא רשום בתנאי השימוש, ללא הוכחות פשוט חוצפה.
אני הייתי הולך איתם למשפט.

dizel1024
22/11/09, 15:45
אני בעד..

oriassor
22/11/09, 23:09
לא מתאים לאפל.
מזל שאני לא מעשן. :d

bixente
23/11/09, 04:24
אני כמובן בעד דברים שמתנגדים לעישון כי אני שונא עישון , אבל אפל שוב עושה הכל בצורה מגעילה. זה לא רשום בתנאי שימוש, לא כלום אבל אפל מסכימה לעצמה לקבוע מחדש את החוקים.
אין להם שום זכות לעשות כזה דבר.

sangoker
28/12/09, 23:09
אני מתחיל להשתכנע שמנ"כל אפל הוא חתיכת פסיכופת אחד גדול, קודם כל לא סיפק מכשירים לרשתות הסלולאריות ועד שהוא סיפק חייב אותם למכור 100,000 בשנה ועכשיו יש לו בעיה עם מעשנים , מה השלב הבא???

Fearme
28/12/09, 23:19
אני מתחיל להשתכנע שמנ"כל אפל הוא חתיכת פסיכופת אחד גדול, קודם כל לא סיפק מכשירים לרשתות הסלולאריות ועד שהוא סיפק חייב אותם למכור 100,000 בשנה ועכשיו יש לו בעיה עם מעשנים , מה השלב הבא???

א, למה להקפיץ נושא ישן?
ב, מדובר על מקים, לא אייפונים.

eden
29/12/09, 07:40

תגיד אתה יודע על מה אתה מדבר?
ראית מחשב שנמצא קבוע בסביבת מעשנים? הוא נראה בערך כמו השניים שלך, והמאווררים שלו בערך כמו הראות שלך... בקיצור על הפנים. אני מסכימה שאפל לא מסכימים לתקן כי זה נטו שימוש גרוע ולא תקלה של החברה ("אחריות"). אבל הם כן צריכים ליידע..

TALTOL15
29/12/09, 10:22
eden100990 (http://www.iphones.co.il/forum/member28184.html) זה לא קשור.
אומנם sangoker טועה במה שהוא אמר נגד מנכ"ל אפל אבל זה לא קשור איך המחשב שלי ניראה- זה לא כתוב בתנאי השימוש-מותר לי לעשות מה שבא לי ליד המחשב שלי (ואני לא מעשן!).

natish
29/12/09, 11:03
אומנם sangoker טועה במה שהוא אמר נגד מנכ"ל אפל אבל זה לא קשור איך המחשב שלי ניראה- זה לא כתוב בתנאי השימוש-מותר לי לעשות מה שבא לי ליד המחשב שלי (ואני לא מעשן!).

אתה באמת יכול לעשות מה שאתה רוצה ליד המחשב שלך בין אם זה לעשן, לבנות פצצה גרעינית או סתם לפצח גרעינים. העניין הוא שניקוטין נמצא ברשימת החומרה המסוכנים בארה"ב ועישון ליד המחשב גורם להצטברות של ניקוטין על המחשב עצמו ולכן טכנאי שירות יכול לסרב לתקן מחשב במידה ולדעתו הוא יכול להחשף לניקוטין. וזה מה שקרה במקרים שתוארו בידיעה.

yossistarz
29/12/09, 13:08
ראשית יפה שאפל רואה בעישון בעיה...
מצד שני, זו לא הדרך הנכונה לעזור להפחית עישון בקרב המשתמשים...:-/

eden
29/12/09, 14:39

כמובן שזה קשור. עכשיו שאני חושבת על זה, אולי בכלל הם לא חייבים לציין את זה באחריות. למה? כי כל נזק ש נגרם ע"י המשתמש הוא באחריות המשתמש ולא באחריות היצרן.
אם נתקעים לי המאווררים כי שיחקתי במחשב במדבר ולא ניקיתי את האבק, זו בעיה שלי, לא של היצרן (שלמשל ציין שיש לנקות את המחשב מאבק ברמה מוגזמת).
אני לא רואה הבדל.. ניקוטין גורם להצהבה (של מחשבים לבנים לצורך העניין) ולחסימה של מאוררים, ובעצם הוא גם נדבק לחיבורים... זה ממש כאילו מרחת דבק על החיבור usb ואז התלוננת שהוא לא עובד.

מקווה שהבנת את הכוונה, אפילו אם הדוגמא לא מדוייקת..