מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : העיתונאים מרמזים משהו בשימוש מחשבי מק בכנס של מיקרוסופט?

oriX
21/11/09, 20:59
השבוע חברת מיקרוסופט ערכה את הכנס השנתי שלה וכמו בכל כנס היא זימנה עיתונאים רבים שיסקרו את האירוע. אבל כשהעיתונאים הגיעו עם מחשבי המק של אפל בצורה בולטת למדי יכול להיות שמיקרוסופט מקבלת רמזים מהעיתונות.

http://i47.tinypic.com/mk8194.jpg

הנה ידיעה משעשעת. חברת מיקרוסופט ערכה השבוע את הכנס השנתי שלה Shareholder Meetings 2009. כמובן שכמו כל כנס של חברות הגיעו עיתונאים רבים לשמוע ולסקר את טכנולוגית המובייל של החברה. העיתונאים נכנסו והתמקמו להם בשולחנות אבל מה הם שלפו?
מחשבי מק חדשים עם לוגו התפוח נוצץ שגונב את העין. אם הייתי נואם בכנס הייתי מתחיל לצחוק באמצע לנוכח המראה המשעשע הזה.
מבחוץ הכנס נראה כמו כנס של אפל ולא כנס של מיקרוסופט.
שבוע טוב :)

thenrg1
22/11/09, 01:35
מכיר את התמונה הזאת ?

http://img399.imageshack.us/img399/5117/solxd2.jpg

זו כיתת תקשורת באוניברסיטת ייל. אם אין לך מק באמריקה - אתה לא "אין".

Omri David
22/11/09, 02:47
חחחחחחחחחחחחחחחחח ענק...

Nightfox
22/11/09, 04:06
פשש בונא אשכרה ניסיתי למצוא אנשים שאין להם מק בתמונה הזאת ויש אולי אחד או שניים שאין להם :o

natish
22/11/09, 06:55
זו כיתת תקשורת באוניברסיטת ייל. אם אין לך מק באמריקה - אתה לא "אין".

זה בכלל לא קשור לקטע של in או out או שים לי את הצ'יפס בצד.
זה קשור לעניין של העדפה ושמק לא בהרבה יותר יקר מ- PC בארה"ב (כמו בארץ אהם... איידיגיטל...) חוץ מזה אפל ידועים במבצעים ובהטבות שלהם לסטודנטים ולסגל אקדמאי לא רק בארה"ב אלא גם באירופה.

Fearme
22/11/09, 06:59
אפשר לשחק "איפה pc" עם התמונה ההיא ;)

TheKiller=IL=
22/11/09, 09:09
חחח חזק

shokist
22/11/09, 11:21
חחחחחחח חזק ביותר!!!!
הייתי משתלב שם יופי!

Snoopy
22/11/09, 12:28
יש מצב שזה פוטושופ..
אבל אם לא, זה הזוי

oriassor
22/11/09, 13:18
ואיי מדהים חבל שבארץ זה לא ככה. :(

DeanShemie
22/11/09, 13:28
תחשבו, בכל מק יש את האופציה שמוצאת מחשבים קרובים ברשת בצורה אוטומטית. ברגע שמחברים את המחשבים לWiFi=]]

gayala
22/11/09, 13:45
ואיי מדהים חבל שבארץ זה לא ככה. :(

נכון,,, בארץ הפיסי הולך הרבה יותר חזק

Fearme
22/11/09, 13:47
נכון,,, בארץ הפיסי הולך הרבה יותר חזק

כי החשיבה של ישראלי טיפוסי היא כמות, לא איכות, וחבל.

gabivegas
23/11/09, 14:20
אין על מקינטוש אלופי עולם

thenrg1
24/11/09, 19:48
אין על מקינטוש אלופי עולם

דווקא יש. Win 7.

natish
24/11/09, 20:01
דווקא יש. Win 7.

חלונות 7 היא מערכת הפעלה מצוינת אבל היא חלונות... וזה אומר הכל.

thenrg1
24/11/09, 20:39
חלונות 7 היא מערכת הפעלה מצוינת אבל היא חלונות... וזה אומר הכל.

;) כן, זה אומר שאני יכול לשחק במשחקים, להתקין אופיס בעברית ולא לשלם הון תועפות על החומרה שלי. לזה התכוונת ?

oriX
24/11/09, 20:44
;) כן, זה אומר שאני יכול לשחק במשחקים, להתקין אופיס בעברית ולא לשלם הון תועפות על החומרה שלי. לזה התכוונת ?

תשובה יפה,
אני גם חושב שווינדוס עדיף על המק.
לדעתי הווינדוס יותר נוח ופשוט ולא מסובך יותר מידי לכל מיני פתרונות צד שלישי לא מחוייבים. לא התנסיתי העולם המק אף פעם באופן רציף אבל עושה רושם על פי מה שאני רואה שווינדוס יותר ידידותי למשתמש הממוצע.
זאת דעתי ואולי יום אחד אני גם אעבור למק אבל עכשיו אני מעדיף להישאר עם ווינדוס.

thenrg1
24/11/09, 20:52
הפיתרון האידיאלי מבחינתי הוא חומרת PC, ו-OSX שרץ ב virtual דרך win 7 בצורה חלקה, כמו parallels. ככה נהנים משני העולמות ולא צריכים לשלם הון תועפות לאפל.

natish
24/11/09, 21:15
תשובה יפה,
אני גם חושב שווינדוס עדיף על המק.
לדעתי הווינדוס יותר נוח ופשוט ולא מסובך יותר מידי לכל מיני פתרונות צד שלישי לא מחוייבים. לא התנסיתי העולם המק אף פעם באופן רציף אבל עושה רושם על פי מה שאני רואה שווינדוס יותר ידידותי למשתמש הממוצע.
זאת דעתי ואולי יום אחד אני גם אעבור למק אבל עכשיו אני מעדיף להישאר עם ווינדוס.

אם לא התנסית על מק אז מאיפה לך מה יותר נוח?
חלונות יותר ידידותי? :) הצחקת אותי...

זה אומר שאתה צריך לעשות פירמוט למחשב שלך כל חצי שנה. לעבוד עם תוכנות שנראות כמו שירותים ציבוריים בתחנה המרכזית ולעשות הכל באופן הכי קשה שיש.

oriX
24/11/09, 21:21
אם לא התנסית על מק אז מאיפה לך מה יותר נוח?
חלונות יותר ידידותי? :) הצחקת אותי...

אני אומר לך שהחלונות יותר ידידותי לי, לפי הצרכים שלי. ואני אמרתי שלא התנסיתי עם מק באופן רציף כלומר עבדתי עליו שבועיים שלושה אבל לא הרגשתי שאני מקבל את מה שאני צריך.
אבל זה בכלל לא קשור למה שאתה חושב או כל אחד אחר חושב. זה מה שאני חושב שיותר נוח לי איתו ובלי כל מיני תוכנות צד שלישי והתקנות כאלה או אחרות.
הצחקתי אותך?
עשית לי את היום...*

natish
24/11/09, 21:32
אני אומר לך שהחלונות יותר ידידותי לי, לפי הצרכים שלי. ואני אמרתי שלא התנסיתי עם מק באופן רציף כלומר עבדתי עליו שבועיים שלושה אבל לא הרגשתי שאני מקבל את מה שאני צריך.
אבל זה בכלל לא קשור למה שאתה חושב או כל אחד אחר חושב. זה מה שאני חושב שיותר נוח לי איתו ובלי כל מיני תוכנות צד שלישי והתקנות כאלה או אחרות.
הצחקתי אותך?
עשית לי את היום...*

כמו שאמרתי למשהו בעבר, התנסות של מק לשבוע שבועיים היא לא ממש התנסות.
ואני אשמח לשמוע מה בדיוק לא קיבלת ממנו...
תוכנות צד שלישי קיימות לכל מערכת הפעלה וצר לי לאכזב אותך אבל המק מגיע עם הרבה יותר תוכנות מובנות מאשר חלונות. ולגבי נוחות למשתמש האם ניסית פעם ליצור רשת ביתית עם חלונות? במק זה תהליך אוטומטי... האם הסרה של תוכנות בחלונות יותר קלה מזו שבמק? או שאולי ההתקנה? :rolleyes:

אז כן... הצחקת אותי...

thenrg1
24/11/09, 21:33
זה אומר שאתה צריך לעשות פירמוט למחשב שלך כל חצי שנה. לעבוד עם תוכנות שנראות כמו שירותים ציבוריים בתחנה המרכזית ולעשות הכל באופן הכי קשה שיש.

איש לא טען שצריך לפרמט Win7 כל חצי שנה. זו אגדה אורבנית שנותרה מאז ימי XP

ואילו תוכנות מק שונות מתוכנות Win?
ה iTunes שלי נראה בול אותו הדבר
גם ה Firefox שלי נראה אותו הדבר
גם uTorrent נראה אותו הדבר
וגם Winamp
וגם Google Earth
וגם skype
וגם ה internet explorer שלי ומיקרוסופט אופיס בעברית שלי נראות ... אה רגע, אין אותן בכלל במק. (ואם אתה בא לרדת על IE - יש עדיין מלא אתרים שלא עובדים ב FF ובספארי, בשבילם יש רק את IE)
בקיצר - כל התוכנות שאני משתמש בהן באופן יומיומי נראות בול אותו הדבר במק . רק שב WIN שלי אני יכול לשחק ב modern warfare 2 , בעוד ידידי עם המק מסתכלים בקנאה ...

Snoopy
24/11/09, 22:07
איש לא טען שצריך לפרמט win7 כל חצי שנה. זו אגדה אורבנית שנותרה מאז ימי xp

ואילו תוכנות מק שונות מתוכנות win?
ה itunes שלי נראה בול אותו הדבר
גם ה firefox שלי נראה אותו הדבר
גם utorrent נראה אותו הדבר
וגם winamp
וגם google earth
וגם skype
וגם ה internet explorer שלי ומיקרוסופט אופיס בעברית שלי נראות ... אה רגע, אין אותן בכלל במק. (ואם אתה בא לרדת על ie - יש עדיין מלא אתרים שלא עובדים ב ff ובספארי, בשבילם יש רק את ie)
בקיצר - כל התוכנות שאני משתמש בהן באופן יומיומי נראות בול אותו הדבר במק . רק שב win שלי אני יכול לשחק ב modern warfare 2 , בעוד ידידי עם המק מסתכלים בקנאה ...

אולי, אבל רק אולי, נתי ישבר הפעם..

נתי, לעשות רשת זה נחמד מאוד, זה דבר חד פעמי שעושים פעם בהרבה זמן וזהו..
והשטות הזאת של הפרמוט כל חצי שנה.. או מסכים כחולים..
שנים לא עשיתי פירמוט או קיבלתי מסך כחול.. אגדות מ win98.

אני ממש צריך להשיג את mw2.. ממש.

natish
24/11/09, 22:09
איש לא טען שצריך לפרמט Win7 כל חצי שנה. זו אגדה אורבנית שנותרה מאז ימי XP

ואילו תוכנות מק שונות מתוכנות Win?
ה iTunes שלי נראה בול אותו הדבר
גם ה Firefox שלי נראה אותו הדבר
גם uTorrent נראה אותו הדבר
וגם Winamp
וגם Google Earth
וגם skype
וגם ה internet explorer שלי ומיקרוסופט אופיס בעברית שלי נראות ... אה רגע, אין אותן בכלל במק. (ואם אתה בא לרדת על IE - יש עדיין מלא אתרים שלא עובדים ב FF ובספארי, בשבילם יש רק את IE)
בקיצר - כל התוכנות שאני משתמש בהן באופן יומיומי נראות בול אותו הדבר במק . רק שב WIN שלי אני יכול לשחק ב modern warfare 2 , בעוד ידידי עם המק מסתכלים בקנאה ...

האגדה האורבנית הזו הייתה נכונה לגבי החלונות 7 RC שהשתמשתי בה עד לא מזמן. היא התחילה אחרי חצי שנה לקרטע, עד שהעפתי אותה. אגב, אני לא היחיד שזה קרה לו אז אתה יודע מה אומרים בכל אגדה אורבנית יש קמצוץ של אמת... כשזה נוגע לחלונות זה לא קמצוץ זה כף גדושה.

האייטיונס נראה במק וב-PC אותו הדבר אבל במק הוא מתנהג שונה לגמרי והוא פי 10 הרבה יותר טוב גם מבחינת הפעולה שלו וגם מבחינת המשאבים שהוא צורך. אפל חברה מעולה אבל לבנות תוכנות ל-PC זה לא הצד החזק שלה. שאר התוכנות הן תוכנות צד שלישי אז ניחא אבל יש הרבה תוכנות למק שהן פי כמה יותר יפות ונוחות מאשר אלו ל-PC כמו:
- תוכנות לניהול סיסמאות שתוכנה שיכולה להתחרות ב- 1password למק עוד לא ראיתי ל-PC.
- כנ"ל לגבי iPhoto שמשאירה את פיקאסה הרחק מאחור ובטח ובטח את תוכנת התמונות של מיקרוסופט.
- תוכנה לצילומי מסך ויצירת פודקסטים כמו screenflow.
- garageband המעולה שמאפשרת מגוון של פיצ'רים החל מיצירת רינגטונים וכלה יצירה של אלבום מוזיקלי מלא.
- iMovie שהיא חצי מקצועית ומגיעה בחינם עם המק, עוד לא ראיתי מקבילה שכזו ל-PC ובטח שלא בכזה מחיר.
- Fluid שמאפשרת לך ליצור מאפליקציות רשת כמו פייסבוק או ג'ימייל אפליקציה לכל דבר שמתנהגת כמו אפליקציית native. יש כזה ל-PC?

והרשימה ממשיכה הלאה והלאה באם זה תוכנות גרפיות/סאונד או תוכנות לשימוש יומיומי.

הרשימה של אתרים שעובדים רק עם IE מצטמצמת מיום ליום והיא כבר ממש לא רלוונטית מדובר בקומץ של אתרים שבמקרה הכי גרוע הוידאו בהם לא יכול להתנגן. רוב אתרי הבנקים ואפילו חברות האשראי כבר עובדות לפי התקנים. לגבי אופיס בעברית, נכון מעין עקב אכילס אבל זה בדיוק הכלוב שתופס אתכם משתמשי ה- PC. יש תוכנות משרדיות הרבה יותר טובות מאופיס ואני יכול למנות לך בשליפה מעבדי תמלילים שהם פי כמה וכמה יותר טובים מוורד מכל הבחינות. אקסל היה וישאר תמיד הכוכב של מיקרוסופט וזה יאמר לזכותם ומבחינת power point אז keynote יוצרת מצגות שמשתמשי power point יכולים רק לחלום עליהם.

אז נכון ל-PC יש יותר משחקים אבל בשביל מחשב של גיימרים רציני שיתן לך חווית משחק מקבילה לקונסולה אתה תשלם בדיוק כמו מק. ולא משנה מה תגיד קונסולת משחקים תמיד תהיה פי כמה יותר טובה ותתן חווית משחק הרבה יותר מהנה מכל מחשב שהוא.

thenrg1
24/11/09, 22:25
iTuens זו תוכנה גרועה. אני משתמש בה רק לסנכרן את האייפון שלי, וזו פעולה זהה במק וב WIN.
פיקסה אוכלת את iPhoto בלי מלח - גם מעלה תמונות אוטומטית לאלבומים בגוגל, גם שולחת בקלות תמונות לאנשים בג'ימייל (תוך שימוש באנשי הקשר של ג'ימייל) , גם מוסיפה geo locations לתמונות אוטומטית לסנכרון עם google earth, גם מזהה אוטומטית פרצופים ומקטלגת תמונות לפי האנשים המופיעים בהן וגם עורכת תמונות בקלילות ובמהירות.
לגבי שאר התוכנות שציינת - מעולם לא ראיתי צורך באף אחת מהן, ואני עדיין לא רואה.

לגבי ה IE - בסוםו של יום, ולא משנת מה כתבת יש אתרים שאפשר לראות רק ב win, ואי אפשר במק. אין כאלה אתרים להיפך.

ולא, אני לא מסכים, אין תוכנות משרדיות ומעבדי תמלילים יותר טובים ממיקרוסופט אופיס. בטח ובטח שלא לעיבוד תמלילים בעברית (תן לי שם אחד! רק אחד! ) אני חושב ש 99% מהמשתמשים הפרטיים בעולם יסכימו איתי.

ושוב, אתה טועה, לא צריך מפלצת ב 7000 ש"ח (מחיר ממוצע למק חדש, לא הכי מתקדם) בכדי לשחק משחקים בגרפיקה מדהימה ב PC. אפשר בהחלט לעשות זאת ב 4000 ש"ח ולהוציא חומרה מטורפת.

אני נשאר עם ה PC. ולו רק בגלל המשחקים, האופיס והחומרה הזולה !! אין שום טיעון של מק שיתחרה באלו.

natish
24/11/09, 23:30
iTuens זו תוכנה גרועה. אני משתמש בה רק לסנכרן את האייפון שלי, וזו פעולה זהה במק וב WIN.
פיקסה אוכלת את iPhoto בלי מלח - גם מעלה תמונות אוטומטית לאלבומים בגוגל, גם שולחת בקלות תמונות לאנשים בג'ימייל (תוך שימוש באנשי הקשר של ג'ימייל) , גם מוסיפה geo locations לתמונות אוטומטית לסנכרון עם google earth, גם מזהה אוטומטית פרצופים ומקטלגת תמונות לפי האנשים המופיעים בהן וגם עורכת תמונות בקלילות ובמהירות.
לגבי שאר התוכנות שציינת - מעולם לא ראיתי צורך באף אחת מהן, ואני עדיין לא רואה.

לגבי ה IE - בסוםו של יום, ולא משנת מה כתבת יש אתרים שאפשר לראות רק ב win, ואי אפשר במק. אין כאלה אתרים להיפך.

ולא, אני לא מסכים, אין תוכנות משרדיות ומעבדי תמלילים יותר טובים ממיקרוסופט אופיס. בטח ובטח שלא לעיבוד תמלילים בעברית (תן לי שם אחד! רק אחד! ) אני חושב ש 99% מהמשתמשים הפרטיים בעולם יסכימו איתי.

ושוב, אתה טועה, לא צריך מפלצת ב 7000 ש"ח (מחיר ממוצע למק חדש, לא הכי מתקדם) בכדי לשחק משחקים בגרפיקה מדהימה ב PC. אפשר בהחלט לעשות זאת ב 4000 ש"ח ולהוציא חומרה מטורפת.

אני נשאר עם ה PC. ולו רק בגלל המשחקים, האופיס והחומרה הזולה !! אין שום טיעון של מק שיתחרה באלו.

iTunes גרועה רק בחלונות. על המק היא מעולה מבחינת כל הצדדים.
ובסופו של יום למרות מה שכתבת אתה משתמש בה כי אתה צריך אותה ;) אני לא צריך שום דבר ממיקרוסופט כתנאי הכרחי לשימוש בשום דבר.

יש לפיקאסה עוד הרבה מה ללמוד מ- iPhoto כאשר כל הפיצ'רים שציינת כבר קיימים ב-iPhoto מהגירסה האחרונה שלו למיטב ידיעתי היא שוחררה הרבה לפני שהפיצ'רים הללו התווספו לפיקאסה. נכון פיקאסה טובה אבל זה רק בגלל שהיא מכילה את הפיצ'רים שקיימים ב-iPhoto. תחשוב אם רק היו לך עוד תוכנות כמו פיקאסה לשימוש עם מוזיקה ועריכת סרטים ביתיים ובכלל אם כל זה היה מגיע בחבילה חינמית. רגע... זה קיים וזה נקרא iLife.

התוכנות האחרות משפרות את חווית השימוש במחשב והופכת אותו להרבה יותר טובה. אתה לא רואה את הצורך בהן כי כמו שציינתי אתה כלוא בתוך הקופסא שמיקרוסופט וחלונות הגבילו אותך אליהן. המעבר למק פתח לי עולם ענקי של תוכנות שבחיים לא הייתי חושב עליהן ויודע על קיומן והתשובה שלך רק מוכיחה את הטענה שלי שאין להן מקבילה ל-PC. ושוב זה רק קומץ תוכנות.

99% מהמשתמשים בעולם תקועים באותה קופסא יחד איתך ונכון שאופיס היא חבילת תוכנות משרדיות מעולה אבל רק כחבילה. תפרק את החבילה ואתה יכול למצוא תוכנות שהן פי כמה יותר טובות מוורד כמו למשל מלל או ניסוס או pagehand או textmate ויש עוד ועוד ועוד (אתה סופר... זה כבר 4 :)) כמו שציינתי keynote יוצרת מצגות הרבה יותר יפות ואיכותיות מ-power point והדבר היחיד שנשאר ללא מענה הוא האקסל שקיים בגירסת האופיס גם למק אם כי הוא פחות טוב מהגירסה החלונאית שלו. אאוטלוק היא תוכנה נוראית שמחווירה לעומת תוכנות המייל שיש למק וכל שאר התוכנות שבחבילת האופיס מדברות למשתמש הממוצע כמו שקנטונזית מדברת אליך ואלי.

אתה תשאר לך עם ה- PC שלך והתוכנות הבינוניות שלך וה- IE8 המעפן והאיטי שמאבד את נתח השוק שלו מיום ליום ומסיבה מאוד ברורה כשתוך 5 שנים הוא איבד משהו כמו 40% מנתח השוק שלו וזה רק נכון להיום. אבל... תשחק במשחקים :).
אני אשאר לי עם המק שלי שהוא מכונת עבודה לכל דבר ואני משתמש בו לכל אספקט בחיים שלי באם זה לימודים, עבודה או פנאי. את תקופת המשחקים בחיים שלי כבר די עברתי... :cool:

alons126
25/11/09, 12:54
חחח מיקרוסופט קיבלו אותה בהפוכה :)
אבל אני מרוצה מהpc שלי...בנתיים.

shaharhd
02/12/09, 14:19
חזרתי מניגריה, ואני סוף סוף יכול לכתוב הודעות בפורום בלי שהאינטרנט מת לי באמצע... והייתי חייב להגיב.

בתור אולי הבודדים שמחזיקים ועובדים (לא יום כן יום לא, אלא ממש עבודה) - עם מגוון לא קטן של מערכות הפעלה - רק בבית זה מה שיש לי:
1. מערכת XP עם 4G זכרון ומעבד AMD Phenom Quad 2.3G (וכן, XP מזהה רק 3.25G זכרון).
2. מערכת SL 10.6.2 Hackintosh עם 8G זכרון ומעבד Intel Core2Quad 2.83G
3. מערכת Debian 8 LTS עם 2G זכרון ומעבד AMD Phenom Dual 2G
4. מערכת FreeBSD שמשתמש כFireWall ע"ג מעבד סופר ישן - איזה 386 עם 128M זכרון או משהו כזה (אפילו מקלדת ומסך לא מחוברים).
5. מחשב נייד עם XP גם כן
6. Netbook נייד נוסף גם כן XP.

תוסיפו לזה את כל המערכות והשרתים שאני מתחזק ומרים - מתחילת עולם הNT דרך ה2000, 2003, Vista ועכשיו 2008 ו Win7.
נקודה חשובה מאוד לגבי Win7 וVista - רוב האנשים לא בעולם הזה, אבל מערכות פיתוח מאוד יקרות, אפילו לא עשו את ההתאמה שהם יעבדו על Vista או Windows7 (אני מדבר על תוכנות כמו ModelSim, HDL Designer...) - וזה אומר סיוט למנהלי IT שחייבים Virtual Machines של XP על גבי מכונות שאין להם דרייברים לXP ... (ולא חסר לוחות אם כאלו היום! במיוחד בניידים)
אז Win7 אולי נכנס מאוד מהר לתחום הפרטי, העסקי עוד רחוק משם שנות אור! העלויות של מעבר בין מערכת הפעלה בחברות גדולות - הוא פשוט לא משתלם, במיוחד כשיש מיתון כמו שיש היום.

יש יתרונות עצומים לעבודה עם מק - אבל לרוב האנשים, במיוחד בארץ שפה ההבדל מחיר בין מחשב נייד עם XP, Vista או Win7 הוא לפעמים פחות מחצי מהעלות של מחשב נייד מקביל של מק, הם יעדיפו Windows. מכמה סיבות:
הראשונה ואולי הכי חשובה - זה מה שהם מכירים! אם אי-דיגיטל, הייתה מחליטה (כמו אפל) באמת להכנס לתחום של החינוך, ולגרום לבתי ספר ואוניבסיטאות להשתמש במחשבים שלהם בתור הבסיס ולא מחשבים ג'נרים שמריצים XP - זה היה גורם לאנשים להתחיל להפתח לשינוי וכן לחשוב על אופציה של לקנות מק.
תלך לחנויות של אי-דיגיטל, תראה כמה אנשים, מגיעים, משחקים עם המחשב, ולא מעט מהפעמים מתייאשים מלעשות משהו, כי זה נראה להם שונה וזה לא כמו הוינדווס שהם מכירים.

אי-דיגיטל צריכים לשים את הכסף על השולחן, ולגרום לזה שהתוכנות של iWork יעבדו עם עברית כמו שצריך! אני לא יודע אם iWork עובדים טוב בערבית (שזו גם שפה בעייתית, אפילו יותר מעברית בנושא כתב) - ואם מישהו יודע אני אשמח להחכים בנושא.
הסיבה השניה היא לפי דעתי שאנשים לא קונים מק בארץ - אין ממשק בעברית!. אז נכון, שכמעט לכל מי שיש מק היום אומר - "נו? אז שילמדו אנגלית".
אתם שוכחים שעד שלא היה windows XP בעברית, הרבה מאוד אנשים וילדים... לא באמת התקינו את המערכות האלו ועבדו איתם (אופיס בעברית מלאה היה לפני שהיה XP אם אני לא טועה).

בסופו של דבר - זה דורש השקעה של אי-דיגיטל - בחינוך ובהתאמה של המערכות והתוכנות לארץ.

וכן, כסף זה שיקול רציני מאוד - וזה כבר ויכוח ארוך. אני רציתי מחשב מק שולחני חזק. המחיר של מערכת שכזו לא הצדיק אותה מבחינת הצורך שלי בעבודה עם מק, אז הלכתי על החלופה היותר זולה - Hackintosh וכן, אני מאוד מרוצה מהבחירה שלי... כי אפילו העכבר החדש עובד לי :)

בנושא מה יותר קל ומה יותר טוב...
השימוש העיקרי שלי במק הוא בתחום של צילום וגרפיקה. בתור אחד שעבד לא מעט שנים עם Lightroom ולפני כן עם PS וBridge ע"ג Windows - אני חייב להודות. על מק זה עובד יותר טוב, לפחות בSL :) לא יודע לגבי גרסאות קודמות.

אז נכון, כשאני צריך לגלוש באינטרנט או לעשות משהו שלא מגביל אותי למערכת ההפעלה (כמו לפתח בVisual Studio 2008 לדוגמה), המחשב שהוא זה שכרגע Active בKVM הוא יהיה זה שאני אשתמש בו (האמת, שבמקרה של הLinux, זה באמת הכי פחות נוח!, אבל עדיין... זה עובד).

כי היום, כמעט לכל תוכנה יש את המקבילה שלה לכל מערכת הפעלה. לפעמים יותר טוב, לפעמים פחות טוב ולפעמים זה בדיוק אותו הדבר.
אז בשימוש יום יומי - אנשים מעדיפים להשתמש במה שהם מכירים ומה שעובד להם טוב ...

נקודה אחת חשובה לגבי Office.
אין מה לעשות - רוב המדינה (ולא מעט בעולם) עובדים עם Word. של מיקרוסופט. אז נכון שעכשיו בפורמט docx זה נהיה יותר טוב, אבל Word תמיד יודע הכי טוב איך להציג ולשמור מסמכי doc או docx.
וכן, החלופות שלו Mellel, Neo Office, Star Office - הן לא 100% תואמות.
כי אנשים בארץ עדיין כותבים מסמכים בעברית (וזה לא ישתנה בקרוב), ועד שלא יהיה פתרון שנותן את אותה חוויה ב100% שיש לאנשים עם Word על Windows - בארץ, עדיין יהיה קשה לרוב הסטודנטים לעבור למק. כי כשהם צריכים לכתוב עבודה בעברית, ואצל כל החברים שלהם המסמך מוצג כמו שצריך, אבל אצלם זה עקום - זה פשוט לא יעבוד.

וכן, אני מודה שכשאני צריך לכתוב מסמך בעברית... אני עובד או על הנייד בWord או על המחשב השולחני בWord. כי כל דבר אחר הוא לא 100% תואם (אני מדבר על שילוב של תמונות וטבלאות ויכולות מתקדמות של Word ששם כל התואמים מתחילים לאבד את התאימות - לא כשאתה כותב טקסט פשוט...)

natish
02/12/09, 14:51
וואו כבר הספקתי לשכוח מהנושא :)

אתה צודק עם רוב הדברים שאתה רושם מלבד דברים קטנים פה ושם.
ממשק בעברית הוא לא הכרח ואני כותב כאן מה שאני נוהג לכתוב בכל מקום כששואלים אותי לגבי ממשק בעברית: כשרשום לך קובץ או file זה לא ממש משנה. והיום ילדים מתחילים ללמוד אנגלית כבר מכיתה ב' או ג' אז עניין הממשק הוא שולי.
עוד דבר, לפעמים זה מאוד מציק לתת תמיכה או לעזור למשהו שמשתמש בממשק עברי כשלך יש ממשק אנגלי או להפך, כשאתה צריך להתחיל לנחש את התרגום המתאים. ברגע שיש שפת ממשק אחידה אצל כל המשתמשים תהליך התמיכה והשימוש הוא קל יותר בין אם זה הסבר פשוט או תהליך מורכב. ולדעתי האנגלית של שפת הממשק כל כך פשוטה ובסיסית כשהמילה הכי מורכבת שניתקלתי בה במערכת ההפעלה היא Preferences וחיפוש של חצי דקה עם מורפיקס (או בבילון) תבהיר את הפירוש.

עם נושא חבילת אופיס/iWork אני מסכים לחלוטין. אפל משום מה לא השכילה לאפשר כתיבה מימין לשמאל בתוכנות ה- iWork שלה (וזה כולל גם תמיכה בערבית לידע הכללי) וזה מצער ביותר מאחר ומדובר בחבילה מצוינת שאומנם נופלת מאופיס בתחומים כמו אקסל אבל מציגה עליונות בבניית מצגות עם Keynote כאשר Pages ו-Word הן פחות או יותר באותה הרמה ובדרך כלל מי שצריך מעבד תמלילים מקצועי לא משתמש לא בזו ולא בזו. ולכן כיום נושא העברית באופיס הוא בדרך כלל העקב אכילס העיקרי של המק בארץ ואם תשאל את משתמשי המק שמשתמשים בוירטואליזציה של חלונות בצורה זו או אחרת אתה תגלה שרובם הגדול עושה זאת בגלל שימוש באופיס.

כמו שציינת יש גם את נושא ההרגלים. אני התרגלתי לשמור את הקבצים הגמורים שלי כ- PDF אלא אם כן זהו פרויקט משותף ויש עוד מה לערוך או לשנות בטקסט/בקובץ. לדעתי זה יעיל יותר ונוח יותר ולשמחתי כיום כמעט כל מעבד תמלילים מהפשוטים ביותר מאפשר שמירה של הקבצים בפורמט PDF.

בארץ נושא המק הפך להיות פופולרי יותר ויותר אחרי ההכרות של המשתמשים עם האייפון כאשר עד עכשיו קהילת המק הייתה מאוד קטנה ודי מקופחת. אני חושב שבשנתיים האחרונות יש יותר הגירה לשימוש במק בארץ מאשר שהייתה בעשור האחרון. בכל אופן ברגע שהמק יהיה קצת יותר בתודעה של הצרכנים אולי אז גם העלויות שלו יירדו. אני באופן אישי מקווה שזה יקרה כדי שאפל עצמה תגיע לארץ במקום לתת למשווק מורשה את המושכות לידיים. כי איידיגיטל עם כל הכבוד למאמצים שלה לפתח את המודעות למק בישראל והעבודה שהיא משקיעה בשיווק, פרסום ובדחיפה לא מתקרבת לברכיים של אפל בנושא במיוחד בתחום הכי חשוב והוא תחום השירות.

shaharhd
02/12/09, 15:29
וואו כבר הספקתי לשכוח מהנושא :)

סימנתי לי לינקים שרציתי להגיב עליהם... איחור של שבועיים, לפחות התגובה היתה רלוונטית :)

ממשק בעברית הוא לא הכרח ואני כותב כאן מה שאני נוהג לכתוב בכל מקום כששואלים אותי לגבי ממשק בעברית: כשרשום לך קובץ או file זה לא ממש משנה. והיום ילדים מתחילים ללמוד אנגלית כבר מכיתה ב' או ג' אז עניין הממשק הוא שולי.

רוב הישראלים לא יסכימו איתך וזה בדיוק מהסיבה למה רוב הישראלים יעדיפו להוריד את הסרט עם תרגום ויעשו הכל בשביל זה, במקום פשוט להוריד אותו באנגלית - ולהתאמץ קצת. אחרי הסרט העשירי, תאמין לי, רובם יוכלו לראות סרטים בלי תרגום.

נושא נוסף, שבגללו אני לא מסכים איתך :) - אמא שלי היא מורה. מסתבר שהיום ילדים עובדים עם המחשב הרי כבר מגיל הגן - והמורות משתמשות הרבה במחשבים כיוון שהילדים עדיין לא יודעים לכתוב כמו שצריך עם עפרון ודף - אבל הם מסוגלים בהחלט לבנות משפטים עם העיצורים והתנועות (האותיות) שהם למדו בגלל שהם יודעים להקליד על המחשב.

אז כן - צריך ממשק בעברית! אתה לא יכול לבטל את הצורך שלו לחלוטין. ומה לעשות אין היום חלופה סבירה לword של ms בשביל זה. כי לילדים יש את אותו הדבר בבית - וזה מה שהם יכינו איתו שעורים.

עוד דבר, לפעמים זה מאוד מציק לתת תמיכה או לעזור למשהו שמשתמש בממשק עברי כשלך יש ממשק אנגלי או להפך, כשאתה צריך להתחיל לנחש את התרגום המתאים. ברגע שיש שפת ממשק אחידה אצל כל המשתמשים תהליך התמיכה והשימוש הוא קל יותר בין אם זה הסבר פשוט או תהליך מורכב. ולדעתי האנגלית של שפת הממשק כל כך פשוטה ובסיסית כשהמילה הכי מורכבת שניתקלתי בה במערכת ההפעלה היא preferences וחיפוש של חצי דקה עם מורפיקס (או בבילון) תבהיר את הפירוש.

אני מסכים לגמרי שחוסר האחידות בין השפות זה כאב ראש לאנשי it ותמיכה. אבל זו העבודה שלהם... ואם אתה לא מסוגל להתמודד עם זה או שאתה פשוט לא אוהב את הכאב ראש הזה... זה לא בשבילך :) אין לי תשובה אחרת.
האנגלית נראית לך פשוטה - כי אתה יודע מה אתה מחפש.
תאמין לי, שמניסיון - מערכות שליטה ובקרה עם 4 כפתורים, ואנשים מסתבכים איתם.
תנסה רגע להיזכר בתקופה שלא היתה עברית בסלולרים בארץ - כמה אנשים ידעו לכתוב sms או לנהל את הספר טלפונים שלהם בתוך הטלפון?
תנסה להזכר מתי ראית מישהו לוחץ f1 בתוכנה כדי לגלות איך עושים משהו... אנשים הרי עצלנים. הם יעדיפו לטלפן למישהו שידריך אותם איך לעשות את זה. ואתה רואה את אותם אנשים פותחים מילון רק כדי לגלות איך מכבים את הצופציק של הקומקום?!

עם נושא חבילת אופיס/iwork אני מסכים לחלוטין. אפל משום מה לא השכילה לאפשר כתיבה מימין לשמאל בתוכנות ה- iwork שלה (וזה כולל גם תמיכה בערבית לידע הכללי) וזה מצער ביותר מאחר ומדובר בחבילה מצוינת שאומנם נופלת מאופיס בתחומים כמו אקסל אבל מציגה עליונות בבניית מצגות עם keynote כאשר pages ו-word הן פחות או יותר באותה הרמה ובדרך כלל מי שצריך מעבד תמלילים מקצועי לא משתמש לא בזו ולא בזו. ולכן כיום נושא העברית באופיס הוא בדרך כלל העקב אכילס העיקרי של המק בארץ ואם תשאל את משתמשי המק שמשתמשים בוירטואליזציה של חלונות בצורה זו או אחרת אתה תגלה שרובם הגדול עושה זאת בגלל שימוש באופיס.

אחד השינויים הגדולים שגרמו למיקרוסופט לפתח עברית - זה שהם פתחו פה מרכז פיתוח.
אפל - מסיבה כל שהיא, החליטו שאין הצדקה לפתוח מרכזי פיתוח מחוץ לאיזור פאלו-אלטו (גרתי שם ברילוקיישן, כל יום בדרך לחדר כושר נסעתי בכביש גישה בין הביניינים של גוגל... אה, נוסטלגיה).
אז עד שזה לא יקרה או שהם יחליטו לפתוח פה מרכז שיווק שלהם ולא לעבוד דרך משווק מקומי... לא תהיה תמיכה בעברית. אלא אם אי-דיגיטל יחליטו להשקיע לא מעט מיליונים בזה...

כמו שציינת יש גם את נושא ההרגלים. אני התרגלתי לשמור את הקבצים הגמורים שלי כ- pdf אלא אם כן זהו פרויקט משותף ויש עוד מה לערוך או לשנות בטקסט/בקובץ. לדעתי זה יעיל יותר ונוח יותר ולשמחתי כיום כמעט כל מעבד תמלילים מהפשוטים ביותר מאפשר שמירה של הקבצים בפורמט pdf.

לשמור כpdf זה כמו לשמור כקובץ jpg מבחינתי.
זה נוח כשאתה שולח גרסה סופית, לא לעבודה יום יומית עם לקוחות ומסמכים.
אין מה לעשות, אין היום תחליף ל doc או docx (שאישית האחרון הוא פשוט בעיה ענקית עם משתמשי אופיס ישנים, אפילו שיש תמיכה, זה עושה ים בעיות).

אני חייב לציין לטובה דווקא את אדובי בתחום הזה - הפורמטים של התוכנות שלהם ב90% מהמקרים הן Cross-Platform והן תומכות בשפות שהם RTL ולא רק LTR (אבל תנסה לפתוח קובץ שנשמר עם PS ME בPS רגיל...)

בארץ נושא המק הפך להיות פופולרי יותר ויותר אחרי ההכרות של המשתמשים עם האייפון כאשר עד עכשיו קהילת המק הייתה מאוד קטנה ודי מקופחת. אני חושב שבשנתיים האחרונות יש יותר הגירה לשימוש במק בארץ מאשר שהייתה בעשור האחרון. בכל אופן ברגע שהמק יהיה קצת יותר בתודעה של הצרכנים אולי אז גם העלויות שלו יירדו. אני באופן אישי מקווה שזה יקרה כדי שאפל עצמה תגיע לארץ במקום לתת למשווק מורשה את המושכות לידיים. כי איידיגיטל עם כל הכבוד למאמצים שלה לפתח את המודעות למק בישראל והעבודה שהיא משקיעה בשיווק, פרסום ובדחיפה לא מתקרבת לברכיים של אפל בנושא במיוחד בתחום הכי חשוב והוא תחום השירות.
הבעיה היא... וזו הבעיה הגדולה, ההגירה נעשית ע"י יבוא אישי מחו"ל (בגלל מחיר...), וזה לא בדיוק גורם לאי-דיגיטל לראות שהם עושים מלא כסף... אז הם ממתנים את כמות הכסף שהם משקיעים.