מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האייפון קילר התורן| ה- Xperia X10 של סוני אריקסון

natish
17/11/09, 14:47
‏האייפון קילר התורן| ה- Xperia X10 של סוני אריקסון

יצרניות הסלולר עדיין לא מרימות ידיים והן ממשיכות לייצר ולפתח מכשירי סמארטפון שיתחרו בפופולריות הגוברת של האייפון. האייפון קילר התורן הוא ה- Xperia X10 של חברת סוני אריקסון והוא מציג חומרה מרשימה.

‏http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/11/500x_x10-snap.jpg

כל כמה חודשי יוצא מכשיר סמארטפון אחר שמתיימר להיות האייפון קילר התורן. ולמרות שחלקם אכן מציגים חומרה משופרת, או מערכת הפעלה מרשימה עדיין אין ממש מכשיר בודד אחד שמכיל את השילוב המוצלח של האייפון שהופך אותו לפופולרי ומצליח.

המכשיר התורן שמתיימר להיות האייפון קילר הוא מכשיר ה- Xperia של חברת הסלולר היפנית סוני - אריקסון המכשיר מגיע עם מפרט מרשים למדי כאשר בין היתר הוא מבוסס על מעבד ה- Snapdragon שפועל במהירות של 1Ghz ומכיל מסך מגע גדול של 4 אינץ' ורכיב A-GPS. ה- Xperia שידוע גם בקוד X10 מריץ את מערכת ההפעלה של גוגל האנדרואיד בגירסה ששונתה על ידי סוני והיא נקראת Rachael. מעבר לנתונים הבסיסיים הללו המכשיר מכיל מצלמה איכותית של 8.1MP עם פלאש, שמסוגלת לצלם וידאו וסטילס ומכילה שלל פיצ'רים כמו Geo tagging, פוקוס אוטומטי, זיהוי חיוכים ועוד.

ה- X10 גם מכיל מגוון של אפליקציות ביניהן יוטיוב וכמו שאר מכשירי הדגל של סוני אריקסון הוא גם נגן נייד מוצלח במיוחד עם אפשרות של זיהוי שירים (Track ID) ועוד.
ומבחינת נפח הזיכרון הוא מגיע עם כרטיס מיקרו SD בנפח של 8GB אותו ניתן להרחיב כמובן על ידי המשתמש. המכשיר תומך באופן מלא בכל טכנולוגיית ה- 3G.

לאחרונה הוצג ה- X10 אבל בתצוגה הממשק שלו נראה איטי ומגושם וכעת סוני מציגה את המכשיר שוב בגירסה כמעט סופית שלו והפעם הממשק מגיב הרבה יותר טוב אבל עדיין אפשר לראות שמסך המגע של המכשיר לא מגיב היטב כמו מסך המגע של האייפון או של הפאלם PRE.

ה- X10 עתיד להיות מושק במהלך חודש פברואר הקרוב.

m19Lu-JUW1Q

rubens
17/11/09, 15:03
ממשק גרוע והמכשיר עצמו לא יפה במיוחד... אין להם סיכוי.

rongot84
17/11/09, 15:12
דווקא הגימור של המכשיר נראה סבבה לגמרי!

אבל כמו שאני תמיד אומר, אין ולא יהיה על האייפון! שום מכשיר לא מגיע לביצועים של האייפון!
הרמת טאצ' של האייפון זה פשוט 10 רמות מכל המתחרים למיניהם!

galgalaz1
17/11/09, 15:22
בנוסף לכל היתרונות הנלווים של האייפון מלבד חומרה, שהעיקרי שבהם הוא האפליקציה לכל דבר, המכשיר גם סקסי להפליא ועם כל הכבוד - הסוני הזה לא מתקרב אליו
אני מאוד אוהב טכנולוגיה וגאדג'טים אבל הסיבה העיקרית לא לרכוש מכשיר כזה או אחר שאינו אייפון היא המראה הלא מושך שלהם

c444
17/11/09, 16:25
די לחרטט את עצמכם...
המראה של המכשיר חשוב... אבל לא הוא זה שיכריע את החלטתכם לגבי קניית המכשיר...
האייפון לא ישלוט לעד בשוק הסלולרי... זמנו הולך מתקרב... יום יבוא ואכן יצא מכשיר שיעבור את כל ייתרונותיו...
עוד אין לנו מספיק מידע לגבי המכשיר הזה (Xperia) ובטח שלא השוואה בינו לבין האייפון...

לפי הסרטון הכללי הזה בהחלט ניתן לראות (לדעתי) שהטאצ' באייפון מנצח את הטאצ' של "אקספרה" וגם הנוחות והנגישות של מערכת ההפעלה ל"הודעות SMS" ובכלל... התפריט וההתמצאות באייפון הרבה יותר נוחה ופשוטה ונותן לך את אותן האופציות שהאקספרה נותן...

אז בשורה התחתונה: כרגע לפי איך שזה נראה.. גם המכשיר הזה עדיין לא לגמרי עקף את האייפון.
אך.. יום יבוא וזה יקרה... צריך להכין את עצמכם נפשית לזה...
כל הכבוד לאייפון שכבר שנתיים שלמות מצליח להישאר בטופ של השוק הסלולארי.. שנתיים שלמות שבהם יוצאים מכשירים חדשים.. אחד אחרי השני במטרה לעקוף את האייפון ביכולות-אך לשווא...

אבל היום שבו יצא מכשיר כמו האייפון ואפילו יותר משופר ממנו- קרוב מאוד מאוד.
Be Prepared...

The iPhoner
17/11/09, 16:36
יש רק מכשיר אחד שיתעלה על האייפון 3gs והוא האייפון שיצא אחריו, אין מכשיר לא של אפל שיוכל להתקרב לרמת הביצועים באייפון, המראה כן חשוב.

said-g
17/11/09, 17:33
אפל תוציא עוד אייפון ועוד אייפון. אתם חושבים שאם חברה מסויימת "מחקה" (כמו ה- slide to unlock שיש באיפון) ומוציאה מוצר שיידמה את האייפון, אפל תשב כל הזמן הזה בשקט?
אז זהו שלא... כל הזמן הזה שאפל לא מוציאה כלום זה בגלל שהם עובדים על עוד מוצר שישלוט בשוק.
אייפון נשאר ויישאר מספר #1.
בזמנו סטיב ג'ובס הציג את האייפון הראשון ואמר "ייקח לעולם הטכנולוגיה 5 שנים טובות בכדי להגיע לרמה של האייפון, אבל מי אמר שאפל תשב בשקט 5 שנים?".

תבינו לבד. האייפון 3Gs הוא לא המילה האחרונה. ויש גם עידכוני גירסה.... יהיה שמח....

itamar2225
17/11/09, 17:55
יפה אבל לא ראה ידידותי במיוחד למשתמש...

thenrg1
17/11/09, 18:28
ופעם פאלם שלטו בשוק העזרים, ואיש לא התקרב אליהם במשך כמה שנים טובות. איפה פאלם היום מישהו יודע ? מתי הפעם האחרונה שראיתם מישהו מסתובב עם פאלם פרי?

נו אז מה? זה אומר שאין יותר מעצבים תעשייתיים מבריקים שלא עובדים בשביל אפל? זה אומר שרק לאפל היכולות לעצב מכשירים יפים ? הרי נוקיה היתה בנישה הזאת עשור לפני אפל, ואפילו מוטורולה הוציאו מוצרים חדשניים שהשוק עדיין לא ראה.

אז גם אפל הגיע לראש הפירמידה, וכמו כל חברה אחרת שהגיעה לשם - גם היא תיפול מראש הפירמידה. ביום שחברה מסוימת תוציא סלולר יותר יפה מהאייפון, עם חומרה טובה ממנו ומערכת הפעלה אנדרויד 2 - אפל תתחיל לאבד נתחי שוק. זה לא כזה מונפץ, זו די קריאה ריאלית של העתיד.

natish
17/11/09, 18:38
ופעם פאלם שלטו בשוק העזרים, ואיש לא התקרב אליהם במשך כמה שנים טובות. איפה פאלם היום מישהו יודע ? מתי הפעם האחרונה שראיתם מישהו מסתובב עם פאלם פרי?

נו אז מה? זה אומר שאין יותר מעצבים תעשייתיים מבריקים שלא עובדים בשביל אפל? זה אומר שרק לאפל היכולות לעצב מכשירים יפים ? הרי נוקיה היתה בנישה הזאת עשור לפני אפל, ואפילו מוטורולה הוציאו מוצרים חדשניים שהשוק עדיין לא ראה.

אז גם אפל הגיע לראש הפירמידה, וכמו כל חברה אחרת שהגיעה לשם - גם היא תיפול מראש הפירמידה. ביום שחברה מסוימת תוציא סלולר יותר יפה מהאייפון, עם חומרה טובה ממנו ומערכת הפעלה אנדרויד 2 - אפל תתחיל לאבד נתחי שוק. זה לא כזה מונפץ, זו די קריאה ריאלית של העתיד.

חחח :) די ציפיתי לתגובה שלך...
בכל אופן יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שלא.
אחרי הכל אפל שולטת ללא עוררין בשוק הנגנים הניידים כבר כמה שנים טובות בלי תחרות של ממש. וזה לא שחברות אחרות לא מנסות להכנס לה בין הרגליים.

בכל מקרה אני לא אפתח שוב את הוויכוח האינסופי בינינו לגבי טיב מערכות ההפעלה וכו' אבל אחד הדברים העיקריים להצלחת מכשירי טאץ' הוא מסך מגע וטכנולוגיית מגע איכותית וכזאת יש רק אצל מספר מועט של חברות בשוק: אפל, פאלם ומיקרוסופט. ורק 2 הראשונות מייצרות מכשירים סלולריים ואף אחת מהן לא משתמשת באנדרואיד.

thenrg1
17/11/09, 18:52
חחח :) די ציפיתי לתגובה שלך...
בכל אופן יכול להיות שאתה צודק ויכול להיות שלא.
אחרי הכל אפל שולטת ללא עוררין בשוק הנגנים הניידים כבר כמה שנים טובות בלי תחרות של ממש. וזה לא שחברות אחרות לא מנסות להכנס לה בין הרגליים.

בכל מקרה אני לא אפתח שוב את הוויכוח האינסופי בינינו לגבי טיב מערכות ההפעלה וכו' אבל אחד הדברים העיקריים להצלחת מכשירי טאץ' הוא מסך מגע וטכנולוגיית מגע איכותית וכזאת יש רק אצל מספר מועט של חברות בשוק: אפל, פאלם ומיקרוסופט. ורק 2 הראשונות מייצרות מכשירים סלולריים ואף אחת מהן לא משתמשת באנדרואיד.

אתה כבר מכיר אותי natish :p- אם יש כתבה שאתה מפרסם על אפל ומוצריה - אני תמיד פה להציג את הדעה הנגדית ...
בכל הנוגע לשוק הנגנים - אפל שולטת ללא עוררין רק באמריקה (http://metrics.admob.com/wp-content/uploads/2009/07/admob-mobile-metrics-june-09.pdf) (נכון ליוני 09). בשאר העולם הם לא מחזיקים אפילו רבע מהשוק העולמי. יכול להיות שלתמחור שלהם והמדיניות המגבילה שלהם עם iTunes יש קשר לנושא.

ודווקא הדרויד הציג יכולות מגע זהות לאייפון (וכן , יש גם Multitouch ב api's שלו) והוא רק המכשיר הראשון עם אנדרויד 2. תן להם שנה שנתיים, אני צופה גשם של מכשירים מדהימים שיתחילו לשטוף אותנו בקרוב.

natish
17/11/09, 19:02
אתה כבר מכיר אותי natish :p- אם יש כתבה שאתה מפרסם על אפל ומוצריה - אני תמיד פה להציג את הדעה הנגדית ...
בכל הנוגע לשוק הנגנים - אפל שולטת ללא עוררין רק באמריקה (http://metrics.admob.com/wp-content/uploads/2009/07/admob-mobile-metrics-june-09.pdf) (נכון ליוני 09). בשאר העולם הם לא מחזיקים אפילו רבע מהשוק העולמי. יכול להיות שלתמחור שלהם והמדיניות המגבילה שלהם עם itunes יש קשר לנושא.

ודווקא הדרויד הציג יכולות מגע זהות לאייפון (וכן , יש גם multitouch ב api's שלו) והוא רק המכשיר הראשון עם אנדרויד 2. תן להם שנה שנתיים, אני צופה גשם של מכשירים מדהימים שיתחילו לשטוף אותנו בקרוב.

חבוב, נגנים ניידים = אייפודים. והם מהווים כ- 70% מנתח שוק הנגנים בעולם.
הקובץ שאליו הפנית הוא לגבי מכשירים סלולריים. אני דיברתי על שוק הנגנים בו אפל שולטת כבר כמה שנים בלי אף מתחרה באופק.

לגבי היכולות של האנדרואיד, אף אחד לא אומר שהוא לא מציג יכולות מגע אבל אתה יודע צריך 2 לטנגו :) והתוכנה צריכה גם חומרה אחרת לא משנה כמה היא איכותית זה לא יהיה זה. כמו שאמרתי, נכון לעכשיו יש רק 3 חברות שיש להן טכנולוגיית מולטי טאץ' ששווה משהו ואף אחת מהן לא עובדת עם האנדרואיד. אז עד שחברות אחרות יצליחו לפענח את סוד המולטי טאץ' גם מכשיר מדהים כמו ה- x10 שלפני 3 שנים היה הופך למכשיר הכי נימכר בשוק, מחוויר אל מול האייפון.

thenrg1
17/11/09, 19:21
חבוב, נגנים ניידים = אייפודים. והם מהווים כ- 70% מנתח שוק הנגנים בעולם.
הקובץ שאליו הפנית הוא לגבי מכשירים סלולריים. אני דיברתי על שוק הנגנים בו אפל שולטת כבר כמה שנים בלי אף מתחרה באופק.

לגבי היכולות של האנדרואיד, אף אחד לא אומר שהוא לא מציג יכולות מגע אבל אתה יודע צריך 2 לטנגו :) והתוכנה צריכה גם חומרה אחרת לא משנה כמה היא איכותית זה לא יהיה זה. כמו שאמרתי, נכון לעכשיו יש רק 3 חברות שיש להן טכנולוגיית מולטי טאץ' ששווה משהו ואף אחת מהן לא עובדת עם האנדרואיד. אז עד שחברות אחרות יצליחו לפענח את סוד המולטי טאץ' גם מכשיר מדהים כמו ה- x10 שלפני 3 שנים היה הופך למכשיר הכי נימכר בשוק, מחוויר אל מול האייפון.

צודק, הגעתי ללינק דרך חיפוש mp3 players international market share , כנראה שלא נתתי לו מספיק תשומת לב...

ושוב, כל שנותר לנו הוא להתבונן אל העתיד, ולראות מי מאיתנו יהיה צודק ... :p

talalc
17/11/09, 19:48
חבר'ה יש לי רק 3 מילים לומר על ה-x10 שמספיקות בכדי למוטט את כל חוויית המשתמש ביחס לאייפון:

16 אלף צבעים.

אפשר לזרוק את ה-x10 לפח...

GalDanino
17/11/09, 19:55
איזה ממשק צפוף!! וזה גם מכשיר מכוער...
וזה אני אומר לפני שהמכשיר יצא לשוק
אני מת ליראות את הביקורות הסרקסטיות ביוטיוב xdddd
קיצור, אין על אייפון! לא משנה מה תגידו ולא משנה מה הדעה שלכם
כי שורה תחתונה, אייפון הוא הכי טוב :d

alfital2
17/11/09, 21:18
כל כך עצוב לראות חומרה כל כך טובה מריצה כזאת תוכנה :,-(

shamoo
18/11/09, 15:09
גם לאייפון לא יזיק מסך גדול יותר ומעבד חזק יותר.

איציק ב
18/11/09, 20:30
עוד מכשיר גרוע שמנסה לעשות רושם עם מסך גדול, בפועל מסורבל ולא נוח בכלל,ובטח לא נעים למגע כמו האייפון. אין מה לעשות כרגע אף אחד לא ישתווה לאפל,לפחות עד שילמדו איך לייצר מסכי מגע כמוהם.