מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ספקיות סלולר אירופאיות שמוכרות את האייפון ניצבות בפני בעיה - אחריות

natish
16/11/09, 16:00
‏ספקיות סלולר אירופאיות שמוכרות את האייפון ניצבות בפני בעיה - אחריות

אפל מספקת את האייפון עם אחריות למשך שנה אחת בלבד כמו עם כל המוצרים שלה. אולם באירופה הכללים שונים ושם יש מדינות בהן נהוג לתת אחריות ארוכה יותר למוצרים אלקטרוניים שיכולה להגיע עד ל-5 שנים במדינות מסוימות.

‏http://www.geardiary.com/wp-content/uploads/2008/05/broken-iphone.jpg

אחריות... אחריות... ושוב פעם אחריות...
רוב הצרכנים של מכשירים אלקטרוניים בארץ תמיד מחפשים את שטר האחריות ושומרים את מספר הטלפון של נותני השירות קרוב למקרה שהם יצטרכו להשתמש בכתב האחריות שמגיע עם המוצר. לא לחינם גם חברות הסלולר מוכרות ביטוח למכשיר למרות שכמעט כל מכשיר סלולרי מגיע עם אחריות לשנה מיום קנייתו, כמובן מוגבלת ולא תמיד מקיפה כמו הביטוח ממנו חברות הסלולר עושות קופה יפה.

אפל מצידה נותנת אחריות של שנה לכל המוצרים שלה באם מדובר במחשבי מק, אייפונים או אייפודים. ולמרות שיתכנו אנשים שיחשבו שזה מספיק הרוב הגורף יעדיפו אחריות ארוכה יותר. למעשה ברוב המדינות באירופה טווח האחריות המינימלי הוא כשנתיים כשבסקנדינביה כבר קרו מקרים בהם בית משפט קבע כי על הלקוח לקבל אחריות של 5 שנים. אפל מבחינתה לא מתרגשת ונראה שמי שיצטרך לספוג את שנת האחריות השניה של מכשירי האייפון הן יצרניות הסלולר במידה והחוק האירופאי יתערב בנושא.

פה בארץ לא אמורה להיות בעיה כאשר האייפון יושק במהלך החודש הבא מאחר ובישראל אין ממש חוק מחייב לתת אחריות מעל לשנה (אני גם לא יודע אם אחריות לשנה היא משהו המעוגן בחוק או סתם נוהג) אבל גם ככה הסבירות היא שחברות הסלולר יכסו היטב את הישבנים שלהם בכל הנוגע לגבי ביטוח ואחריות על המכשיר היוקרתי שהמהלך השנה הראשונה לשהותו בארץ ישלח לתיקונים למעבדה באירלנד. כך שאם עד היום הצרכן הישראלי היה מורגל להכניס את המכשיר הסלולרי שלו לתיקון סתם בגלל שיש שריטה באחד הפאנלים שלו אז נראה שעם האייפון חברות הסלולר יהיו נוקשות הרבה יותר.

.: iShay :.
16/11/09, 16:08
לדעתי זו טעות שיווקית חמורה,אם אפל נותנת שנה בלבד לכל המוצרים שלה,היא אומרת במילים אחרות:
המוצרים שלי דפוקים,ולכן יש סיכוי גבוהה שהם יהרסו מהר מאוד.

למרות שהמוצרים שלהם לא דפוקים.. ^_^"

amit6
16/11/09, 16:19
לדעתי זו טעות שיווקית חמורה,אם אפל נותנת שנה בלבד לכל המוצרים שלה,היא אומרת במילים אחרות:
המוצרים שלי דפוקים,ולכן יש סיכוי גבוהה שהם יהרסו מהר מאוד.

למרות שהמוצרים שלהם לא דפוקים.. ^_^"

אפל יודעים בדיוק מה הם עושים... כל שנה יוצא דגם חדש מכל מוצר. עכשיו נגיד אני קניתי אייפון 3g ויש לי אותו כבר שנה וחודשיים, ואופס יום אחד הוא נפל לי ונשבר המסך ועוד משהו. באפל סטור אמרו לי שעלות התיקון היא 120$. אני חושב לעצמי- אם עלות התיקון היא כזאת, אני בעוד ככה וככה דולרים יכול כבר לקנות את האייפון החדש שבסתר ליבי אני חושק בו כל כך.
ככה מממנים לסטיב את הפרארי.

natish
16/11/09, 16:21
ככה מממנים לסטיב את הפרארי.

לסטיב יש מרצדס :)

TheKiller=IL=
16/11/09, 17:23
לסטיב יש מרצדס :)

וכל זה ממשכורת של דולר אחד ?
:d

thenrg1
16/11/09, 17:33
אורך החיים של העזרים של אפל (נגנים, סלולרים) לא עולה על 4-5 שנים בכל מקרה. האיפון, לדוגמא, לא יכול להתקיים לאורך זמן בסביבה של מעל 38 מעלות.

אני גם זוכר לפני כשלוש שנים טיילתי בנפאל, זוג חברים שלי יצאו לטפס ל base camp הראשון של האוורסט. אחד יצא עם אייפוד ואחד יצא עם נגן של קריאיטיב. ברגע שהם הגיעו לגובה 3500 מטר - האייפוד שבק חיים לחלוטין. מיותר לציין שהקריאיטיב המשיך לעבוד גם כשהם הגיעו לגובה 5600.
המוצרים של אפל עדינים, ולא מיועדים לעבוד לתקופה ארוכה. למה לתת תקופת אחריות ארוכה כשאתה יודע שמוצר שלך יתקלקל בעתיד הלא רחוק ?

רוב יצרני החומרה ל PC, דרך אגב, מספקים אחריות לפחות לשלוש שנים, בחלק מהמוצרים מקבלים אחריות לכל החיים. אבל אפל כידוע היא לא חברה שנמצאת פה בשביל הלקוחות שלה - היא פה אך ורק בשביל הכסף של הלקוחות שלה.

brazilero
16/11/09, 18:53
ואופס יום אחד הוא נפל לי ונשבר המסך ועוד משהו..
ממתי נפילה מכוסה באחריות !?!?
אחריות מכסה תקלות חומרה וזהו.
הביטוח שיפילו עלינו כאן בארץ באיזה 50 ש"ח לחודש יכסה שברים ואובדן אבל גם במחיר השתתפות עצמית..

shaharhd
16/11/09, 22:21
‏ספקיות סלולר אירופאיות שמוכרות את האייפון ניצבות בפני בעיה - אחריות
‏[COLOR=DimGray][B][SIZE=2]

פה בארץ לא אמורה להיות בעיה כאשר האייפון יושק במהלך החודש הבא מאחר ובישראל אין ממש חוק מחייב לתת אחריות מעל לשנה (אני גם לא יודע אם אחריות לשנה היא משהו המעוגן בחוק או סתם נוהג)

החוק אומר שמוצר (לרבות מוצרי אלקטרוניקה) ששווה מעל 150 ש"ח - מחויב לקבל אחריות למשך שנה שלמה (וזה אומר שכל המקומות שמוכרים לכם מטענים למחשבים ניידים שעולים הרבה מעל 150 ש"ח ואומרים לכם אחריות רק למשך 6 חודשים... תדעו שהם מחויבים לאחריות של 12 חודשים. לפי חוק! ואתם יכולים להשתמש במועצה לצרכנות כדי לתבוע את זה. ואולי אפילו לקבל פיצוי על עוגמת נפש ...)

למי שמעוניין באסמכתה לטענה הזו:
http://www.consumers.org.il/?catid={5BC588C3-9790-4384-BA32-CF14B5C12253}

תקראו את הנושאים הבאים:
מוצר חשמלי שקניתי לפני שמונה חודשים ב-200 ¤ אינו פועל - ודורשים ממני כסף בשביל לתקנו. האם הדבר חוקי?
מוצר חשמלי שקניתי לפני פחות משנה ב-200 ¤ התקלקל- למי לפנות כדי שיתקן אותו, היכן מתבצע התיקון, האם ניתן להשתמש בחלקי חילוף משומשים, תוך כמה זמן חייבים לתקן אותו, האם חייבים לספק לי אישור בכתב מה תוקן?

והחוק היבש:
http://www.moital.gov.il/NR/rdonlyres/7C9F7B6F-F7E8-4E18-B57F-57008F625AF3/0/tak6468.pdf

kostor
17/11/09, 14:43
אויש אפל אפל אפל... הם מאוד אוהבים לדפוק את החברות הסלולריות ולעשות על זה קופה... נראה מה יקרה כ3 ימכרו.