מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מפתח אפליקציית פייסבוק פורש, הסיבה: נמאס לו מתהליך האישור של אפל

natish
12/11/09, 12:20
‏מפתח אפליקציית פייסבוק פורש, הסיבה: נמאס לו מתהליך האישור של אפל

Joe Hewitt המפתח הראשי של אפליקציית פייסבוק לאייפון הודיע שהוא עוזב את צוות פיתוח האפליקציה ויחליף אותו מפתח אחר. היואיט לא ממש הסביר את צעדיו אבל רמז שפשוט נמאס לו מתהליך האישור של אפל.

‏http://www.9to5mac.com/files/Screen%20shot%202009-11-11%20at%209.29.04%20PM.png

התדמית של אפל הייתה נראית הרבה יותר טוב אם הדיווח היחיד לגבי האפסטור והמפתחים היה השיפור בתקשורת בין המפתחים (http://www.iphones.co.il/forum/thread107561.html) של האפסטור לבין אפל כאשר אפל הפכה את תהליך האישור לשקוף יותר עבור המפתחים. אבל למרבה הצער אותו צעד מבורך מצד אפל עומד בצל סיפור פחות נעים שמתאר תסכול וחוסר שביעות רצון של מפתח מקהילת המפתחים של אפל. מדובר במפתח בשם Joe Hewitt שידוע יותר בתור המפתח של אפליקציית הפייסבוק לאייפון שהיא אחת מהאפליקציות הפופולריות ביותר.

Hewitt הודיע דרך שירות הטוויטר שהוא מפסיק לעבוד בצוות פיתוח אפליקציית הפייסבוק לאייפון בגלל תהליך אישור האפליקציות של אפל. התסכול של Hewitt לגבי תהליך האישור הוא לא חדש ולמרות שבחודש אוגוסט הוא קרא להפסקת תהליך האישור ה"דרקוני" הוא גם ציין את חיבתו למוצרי אפל ואמר שהוא לא יפסיק לפתח עבור הפלטפורמות של אפל. אבל מבט קדימה של כמה חודשים ונראה שהתסכול שלו גבר על האהדתו לאפל כאשר הוא מכריז על פרישתו מפרויקט הפייסבוק לאייפון.

בראיון למגזין הטכנולוגי TechCrunch מסביר Hewitt:

ההחלטה שלי להפסיק לעבוד על פיתוח אפליקציות לאייפון קשורה באופן ישיר למדיניות האישורים של אפל. אני מכבד את החלטתם לנהל את הפלטפורמה שלהם בצורה שהם רוצים, אבל אני מנגד באופן פילוסופי לקיומו של תהליך אישור האפליקציות שלהם. אני מאוד מודאג שהם יוצרים תקדימים נוראיים עבור שאר הפלטפורמות.

למרות ש- Hewitt עוזב את פיתוח האפליקצייה הוא אינו עוזב את חברת פייסבוק בה הוא עובד ולמרות שחבל לראות מפתח מוכשר שכמותו עוזב תהליך פיתוח של אפליקציה לא נראה שאפל תפסיק את מדיניות האישור שלה לאפליקציות לאפסטור נראה שהדרך היחידה למפתחים להעלות את התכנים שלה לאפסטור בלי האישור הוא דרך הסידיה או פיתוח אפליקציות רשת.

tkhriop
12/11/09, 12:36
צודק מאוד

Omrizi
12/11/09, 13:48
סבבה שיעזוב
יכול להיות שהוא צודק אבל יהיו עוד אלף כמוהו
שלא נדבר על זה שזאת אחת האפלקציות המעצבנות והייתי עושה אותה אחרת..

kostor
12/11/09, 16:07
הוא צודק... אפל עושה את המוות למפתחים אז שיפרשו... אני מבין אותו

gayala
12/11/09, 17:05
זה ממש טוב שהוא עושה את זה! זה נותן פירסום רע לאפל עכשיו הם לא יקשו על כולם

Snoopy
12/11/09, 17:52
פייסבוק זאת אחת האפליקציות הכי חשובות וטובות שנמצאות באפסטור..
אני מקווה שזה ישנה משהו שם למעלה..

CIphone
13/11/09, 00:24
אם הוא עובד שם כמו שכתוב אז אני לא מאמין שהוא לא יעזור או ייתן רעיונות מהצד

ofiredri
15/11/09, 12:59
מזמן עולם התוכנה לא תלוי במפתחים ספציפיים. להכל יש תחליף.
בלי קשר, עדיין מקווה שאפל יבינו ויפנימו את המסר.

ובכללי, פייסבוק הוציאו בימים האחרונים עדכון לאפליקציה.
אז על מה כל המהומה ?