מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מבחני דפדפנים| הפיירפוקס הוא הפגיע ביותר הספארי מספר 2

natish
12/11/09, 01:45
‏מבחני דפדפנים| הפיירפוקס הוא הפגיע ביותר הספארי מספר 2

מבחן שנערל לאחרונה מגלה שאחד הדפדפנים האהודים ביותר - הפיירפוקס הוא גם הדפדפן הכי פחות מאובטח מבין כל הדפדפנים הגדולים. הספארי במקום השני.

‏http://johnvanderlinde.files.wordpress.com/2009/04/4browsers.jpg

למרות הסטריאוטיפים, הפיירפוקס של מוזילה הוא הדפדפן הפגיע ביותר ברשת מבין כל המתחרים שלו, כך עולה מבדיקה שנערכה לאחרונה על ידי חברת Cenzic.
בבדיקה עולה שכ-44% מבין כל ה- 3,100 פריצות אבטחה שהתחקו על ידי מומחי אבטחה מסוגלים לתקוף את שועל האש של מוזילה כאשר רק 15% מהם מסוגלים לתקוף את המתחרה הגדול ביותר שלו האינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט. דפדפן הספארי של אפל ש"מתהדר" בתואר הדפדפן הטוב בעולם עושה רושם של לא כזה טוב כאשר הוא קרוב יותר במחינת האבטחה שלו לספארי כאשר הוא פגיע ל-35% מאותם 3,100 פריצות אבטחה ידועות. במקום האחרון מופיע דפדפן אופרה כאשר נראה שהוא הכי מאובטח. מה שכן דפדפן הכרום לא מופיע ולא מוזכר בשום מקום ומעניין מאוד באמת רמת האבטחה שלו מאחר והוא מבוסס על מנוע ה- Webkit שמשמש גם את דפדפן הספארי של אפל.

ההתייחסות של Cenzic לדפדפן הספארי של אפל כולל לא רק את הספארי השולחני למק ולחלונות אלא גם את המובייל ספארי שמותקן על האייפון והאייפוד טאץ' שפרצות האבטחה שלו איפשרו עד לאחרונה את אפשרות ה- Jailbreak לאותם מכשירים כאשר אפל סגרה את רוב החורים הללו בגירסה 3.1.

http://img.skitch.com/20091112-enqj231g86j34hm4a9uty7chk8.render.png

חובבי הקוד הפתוח טענו תמיד שהפיירפוקס אמור להיות יותר בטוח ומאובטח עקב אופיו הפתוח של הדפדפן שמאפשר גם למשתמשים או סקרנים לזהות פריצות אבטחה ובאגים בקוד של הדפדפן שמפורסם ולעזור למפתחים לעשות את הדפדפן למאובטח יותר לעומת דפדפנים סגורים בהם כל נושא האבטחה והחורים עמום. האינטרנט אקספלורר של מיקרוסופט בעבר קיבל הרבה ביקורות שליליות על כלים כגון ה- ActiveX שאיפשרו לאתרים גישה ישירה למערכת ההפעלה, אבל מאז מיקרוסופט סגרה את כל החורים והבעיות עם הדפדפן.

VadimK
12/11/09, 05:30
בטח שהאופרה הוא הדפדפן עם הכי פחות פריצות אפ אחד לא משתמש בו חחחח
לאומת זאת זה ie בעל רק 15% מה אקספלויטים המוכרים זה אומר שהוא הכי מאובטח
אני אפילו לא מאמין שאני אומר את זה אבל אולי שווה לחזור ל- ie

Shout4Heaven
12/11/09, 07:10
אני משתמש רק ב-ie הכי נוח.

ytsejam
12/11/09, 10:49
בטח שהאופרה הוא הדפדפן עם הכי פחות פריצות אפ אחד לא משתמש בו חחחח
לאומת זאת זה ie בעל רק 15% מה אקספלויטים המוכרים זה אומר שהוא הכי מאובטח
אני אפילו לא מאמין שאני אומר את זה אבל אולי שווה לחזור ל- ie

אתה טועה.
כאשר בודקים דפדפן ומוצאים פירצה כלשהי, אותה פירצה נבדקת מול כלל הדפדפנים ללא קשר לאחוז המשתמשים בהם. משמע, הדפדפן אופרה נבדק מול כל אותן פירצות שנמצאו בכל שאר הדפדפנים ובכל זאת יצא כהבטוח יותר. משמע - אופרה הוא הדפדפן הבטוח ביותר. לפחות כנגד הפירצות הידועות. אנחנו לא מתעסקים כאן בלא-נודע...

SloXreS
12/11/09, 11:06
פעם סימנטק עשו מחקר דומה והגיעו לתוצאות דומות, בסוף התברר שהם הביאו בחשבון רק את הפירצות המדווחות ע"י המפתחים ומיקרוסופט לא מדווחת על כל פירצה.

lokopo
12/11/09, 11:13
בגלל זה אני משתמש באופרה.
למרות שיש לו המון באגים באתרים ישראלים. אבל הוא דפדפן מעולה עם המון פיצ'רים ועובד מאוד מהר.

kostor
12/11/09, 16:06
הרעיון לקוח מאתר אחר? אם כן אני לא מתפלא שאין את הכרום...

gayala
12/11/09, 17:03
אקספלורר הכי הכי נוח!!!!!

frank053
12/11/09, 18:28
רגע, מה עם Google Chrome?
להערכתי דפדפן מספר אחד.

alons126
12/11/09, 21:31
רגע, מה עם google chrome?
להערכתי דפדפן מספר אחד.

גם אני
פשוט מת על כורם :)

Roy 10
13/11/09, 22:42
גם אני משתמש בכרום והוא מאוד נוח וגם מהיר מאוד.
לפי דעתי הוא הדפדפן הכי טוב.

noamkoko
15/11/09, 05:22
Firefox שולט, כנראה שזה לא בשבילכם..
להמ אני אוהב אותו כל כך? כי אפשר להתקין בו כמה תוספות שאני רוצה, כמו Adblock שמנקה לי את כל הפרסמות, או NoScript שמוחק את הסקריפטים המסוכנים.
וגם יש לי מאיץ שבקום לטעון דף אינטרנט ב26 שניות, הוא טוען אותו רק ב8.
אז לדעתי חשוב האיכות של הדפדפן, לא עד כמה הוא מאובטח, אם היינו הולכים לפי האבטחה, היינו גרים במקלטים.

ItaiHay
15/11/09, 05:44
מה השם של המאיץ?? אני מחפש אחד.

noamkoko
15/11/09, 05:49
מה השם של המאיץ?? אני מחפש אחד.

קוראים לזה Full Speed, זה מאיץ גם את IE אבל לא בהרבה כמו בFirefox.
ואם אתה רוצה יש גם את Firefox Optimizers, הFirefox צורך הרבה זיכרון, אז זה מוריד לו את הצריכה, אצלי זה הוריד מ233,000 ל1,000 ומטה.