מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : O2 פותחת את האייפונים שסיימו את תקופת התחייבות שלהם

natish
10/11/09, 12:35
‏O2 פותחת את האייפונים שסיימו את תקופת התחייבות שלהם

עם סיום חוזה הבלעדיות של חברת הסלולר O2 עם אפל למכירת האייפון הודיעה החברה על כך שהיא פותחת את מכשירי האייפון שסיימו את תקופת ההתחייבות שלהם. האם הקומבינה הישראלית תעזר בזה?

‏http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/64/02-iphone.jpg

בראיון ל- Times Online סיפר Matthew Key מבכירי הנהלת רשת הסלולר הבריטית O2 שהחברה תאפשר ללקוחותיה שהם בעלי אייפון שמסיימים את תקופת ההתחייבות שלהם לפתוח את מכשירם לכל סים (או בקיצור סימפרי) ובכך שהם חופשיים לעבור עם מכשיר האייפון שלהם לכל חברה שהם רוצים.

ברגע שהאייפון יהיה זמין בעוד רשתות סלולריות ברחבי בריטניה, אנחנו נאפשר ללקוחות O2 לפתוח את מכשירי האייפון שלהם לכל סים, כמובן שהם יהיו חייבים לכבד את חוזה ההתחייבות שלהם ולממש אותו עד לסופו. בסיום תקופת ההתחייבות שלהם אותם לקוחות חופשיים לעבור עם מכשיר האייפון שלהם לכל חברה סלולרית שהם יחפצו.

הצעד הזה של O2 מגיע אחרי שאפל החליטה שלא להאריך את חוזה הבלעדיות של למכירת האייפון בבריטניה ובתחילת 2010 חברות הסלולר Vodafone ו- Orange ימכרו גם הן את האייפון בבריטניה. מה שיעלה כמובן את תחרותיות המכירות ויעשה אולי את החיים להרבה יותר נעימים לצרכן הסלולר.

השאלה היא מה יקרה פה בארץ עם השקת האייפון. נכון, עדיין האייפון לא הושק אפילו אבל הוא עתיד להיות מושק בעוד כחודש. חברות הסלולר עדיין לא פירסמו את תנאי החוזה שיהיה כרוך ברכישת מכשיר אייפון דרכן אבל מעניין לדעת אם הן יאפשרו פתיחה של מכשירי אייפון למצב סימפרי אחרי סיום תקופת ההתחייבות. בכלל מעניין לדעת אם חברות הסלולר יקבלו את ההכשרה והאפשרות לפתוח מכשירים למצב סימפרי. מצב שכזה יעלה את מצב כוננות ה"קומבינה" בארץ לגבהים חדשים כאשר הרבה אנשים יבדקו כיצד הם יכולים להפוך את מכשירם למכשיר סימפרי בדרך הדוד של האח של השכן שעובד בחברת סלולר X כלשהי. מצד שני האייפון ימכר בכל 3 חברות הסלולר כך שאין סיבה של ממש לפתוח את המכשיר למצב סימפרי באמצעים מפוקפקים אבל כמו שאמרתי הישראלי לא אוהב להיות פראייר ותמיד יהיו אלו שירצו "לדפוק את המערכת".

eyalc
10/11/09, 16:17
אפשר כבר לעשות את זה.. צריך 15 יורו/פאונד + קבלה + סים מקורי

ציטוט מאתר ****.co.il
מי מהלקוחות ב-O2 יהנה מהטבת ה-Unlock במכשירים?

* לקוחות אשר משלמים תשלום חודשי קבוע ונמצאים בחוזה מול O2 UK יוכלו לפתוח את מכשירם ל-SIM Free, וזאת לאחר שימלאו טופס ובו הבקשה תבוצע לאחר 12 יום עבודה.

* לקוחות אשר רכשו מכשיר iPhone בלי חוזה, באמצעות Pay & Go, יאלצו לוותר על סכום של כ-15 יורו, אבל נכון שזה נראה יותר מידי פשוט? אז תחשבו שוב!
לקוחות של Pay & Go יוכלו לבצע את תהליך ה-Unlock רק במידה ועברו 12 חודשים מרגע רכישת המכשיר, הכוונה שרק לאחר שנה בה רכשתם את המכשיר, תוכלו לבצע את תהליך ה-Unlock.

בשורה משמחת לישראלים שרכשו את המכשיר אצל הבריטים, גם אתם תהנו מאותה הטבה של תהליך ה-Unlock, במידה ויש ברשותכם את ה-SIM המקורי של המכשיר וקבלה בעת הרכישה.

נראה כי נעשתה כאן חשיבה רבה אודות התהליך, מרשים למדי.

ולינק לטופס

https://www.o2.co.uk/apps/help/help?...locking%20Form

RPELLED
10/11/09, 16:19
לי האמת לא נראה שעומד לקרות משהוא דומה בארץ , מכיוון שכל החברות הגדולות בארץ יימכרו אותו ובגלל שהן רובן חמדניות אין סיכוי,
חוץ מזה , אם מישהו ינסה יגידו לו : "אתה רוצה חברה אחרת אז לך אליה !"
בקשר לבריטניה , אני מסכים שעומד להיות נעים מאוד לצרכן ואני מחכה בקוצר רוח לראות איך הכל ימשיך.
תודה על הפרסום !

JoeCamel
10/11/09, 18:35
אין פה בכלל שאלה, הן חייבות לעשות את זה כבר כיום לכל מכשיר שנגמרה עליו ההתחייבות ויתרת התשלומים.

ghost
10/11/09, 22:04
השאלה איך זה מתבצע פיזית, ע"י תוכנה?

shail
10/11/09, 22:23
אפשר כבר לעשות את זה.. צריך 15 יורו/פאונד + קבלה + סים מקורי

ציטוט מאתר ****.co.il
מי מהלקוחות ב-o2 יהנה מהטבת ה-unlock במכשירים?

* לקוחות אשר משלמים תשלום חודשי קבוע ונמצאים בחוזה מול o2 uk יוכלו לפתוח את מכשירם ל-sim free, וזאת לאחר שימלאו טופס ובו הבקשה תבוצע לאחר 12 יום עבודה.

* לקוחות אשר רכשו מכשיר iphone בלי חוזה, באמצעות pay & go, יאלצו לוותר על סכום של כ-15 יורו, אבל נכון שזה נראה יותר מידי פשוט? אז תחשבו שוב!
לקוחות של pay & go יוכלו לבצע את תהליך ה-unlock רק במידה ועברו 12 חודשים מרגע רכישת המכשיר, הכוונה שרק לאחר שנה בה רכשתם את המכשיר, תוכלו לבצע את תהליך ה-unlock.

בשורה משמחת לישראלים שרכשו את המכשיר אצל הבריטים, גם אתם תהנו מאותה הטבה של תהליך ה-unlock, במידה ויש ברשותכם את ה-sim המקורי של המכשיר וקבלה בעת הרכישה.

נראה כי נעשתה כאן חשיבה רבה אודות התהליך, מרשים למדי.

ולינק לטופס

https://www.o2.co.uk/apps/help/help?...locking%20form

הלינק לא תקין, תוכל לצרף שוב?

r00t69
11/11/09, 02:24
משהו יודע אם כיום at&t גם פותחת מכשירים לאחר סיום החוזה?
תודה.

p306gti
11/11/09, 10:46
יש לי את הסים המקורי, אבל כשאני מכניס אותו לאייפון הוא לא מתחבר לרשת (כשרק הבאתי אותו לארץ הוא התחבר לסלקום עם הסים הבריטי)

מישהו יודע למה זה קורה? אני צריך שזה יעבוד כדי שתהיה לי את האפשרות להטעין אותו בכסף בשביל הunlock.

Cyphers
11/11/09, 17:30
יש לי את הסים המקורי, אבל כשאני מכניס אותו לאייפון הוא לא מתחבר לרשת (כשרק הבאתי אותו לארץ הוא התחבר לסלקום עם הסים הבריטי)

מישהו יודע למה זה קורה? אני צריך שזה יעבוד כדי שתהיה לי את האפשרות להטעין אותו בכסף בשביל הunlock.

לא ממש הגיוני אבל יכול להיות ש ל- O2 אין הסכם Roaming עם אף חברה ישראלית.

darthziv
13/11/09, 00:39
אז בגדול מה צריך לעשות אם יש לי את הo2 שקיבלתי כשקניתי?

p306gti
15/11/09, 10:48
מסתבר שo2 מבטלים כרטיסי סים שלא עשו בהם שימוש מעל לחצי שנה. היות והאייפון שלי בן 7 חודשים הכרטיס סים המקורי שלי של o2 לא שווה יותר מפיסת פלסטיק כרגע.

כל מי שרוצה לשמור על הסים שלו חי צריך להוציא או להכניס שיחה שמכניסה כסף לo2 (לא שיחות חינם) פעם בשישה חודשים.

אני כנראה אצטרך כרטיס סים חדש.

y_g
18/11/09, 09:20
הסים שלי, כמו של אחרים כאן, כבר לא פעיל. לא השתמשתי בו מעולם ולכן הוא לא עובד (פג תוקפו).
השאלות הן:

1. האם חבר שיביא לי סים עם מספר ובו כ 10 פאונד ועוד סים top up עם 15 פאונד, יתנו לי
פתרון?

2. נדרשים שני מספרים שהיו בשימוש הכי הרבה לצורך האימות. האם שני טלפונים למספר אנגלי שיהיו זה אחרי זה ו"יבזבזו" את כל הסים של 10 פאונד יספיקו?

3. האם אפשר לעשות את כל זה כאן מישראל? אם כן איפה נכנס עניין החשבונית (שאין לי)?

כמו כן, הקישור לטופס לא עובד.

תודה,

יריב

p306gti
21/11/09, 17:10
בגדול זה מה שאני הולך לעשות.
1. ביום השחרור תצטרך יתרה של לפחות 14.70 פאונד.
2. רצוי שלפני השחרור תבצע שתי שיחות לשני מספרים שונים על מנת להקליד אותם כמספרים שחייגת אליהם הכי הרבה (זה רק על מנת לזהות שאתה באמת מי שקנה ומשתמש בסים, אף אחד לא בא לראות האם אתה משתמש כבד או לא... רק לאשר את זהות המשתמש) . איפה כתוב שהם צריכים להיות בריטים? זה לא משנה לדעתי אבל כאמור עוד לא עשיתי את זה בעצמי.
3. כן. איפה כתוב באתר שצריך חשבונית (לי אין אותה)
הקישור כן עובד.

p306gti
21/11/09, 17:17
קישור מעודכן לטופס של O2

https://www.o2.co.uk/apps/help/help?qid=1&q1=2&route=unlocking&case=Handset%20Unlocking%20Form