מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אפל אומרת לא להאקינטוש

natish
10/11/09, 12:14
‏אפל אומרת לא להאקינטוש

אחרי שגירסאות הבטא של גירסה 10.6.2 נעו ונדו בין תמיכה לאי תמיכה במעבדי Atom הגירסה הסופית אומרת את הכל. אפל מסירה את התמיכה של גירסה 10.6.2 של מערכת ההפעלה שלה ממעבדי ה- Atom. משתמשי הנטבוקהקינטוש לתשומת לבכם.

‏http://img.skitch.com/20091110-rymdts55fdme6u6pbtup1p1grj.render.png

עכשיו זה כבר ברור. הגירסה הסופית של 10.6.2 ששוחררה אמש מסירה את התמיכה של מערכת ההפעלה החדשה של אפל בגירסתה האחרונה ממעבדי האינטל Atom שנמצאים בשימוש בהרבה אם לא בכל מחשבי הנטבוק הקטנים שהפכו בשנתיים האחרונות לפופולריים מאוד. אחד השימושים הנפוצים של המחשבים הקטנים הללו הוא להתקנת מערכת האקינטוש עליהם עקב החומרה הפשוטה שמותקנת עליהם שבדרך כלל נתמכת היטב עם מערכת ההפעלה של אפל.

הדיווח מגיע מאתר OSNews כאשר עד לשיחרור הגירסה הסופית לא היה ממש ברור מה יקרה. באחד מגירסאות הבטא אפל הסירה את התמיכה ממעבדי ה-Atom ולאחר מכן החזירה אותה כך שלא היה ברור אם הסרת התמיכה היא דבר מכוון או שמא סתם טעות. בסופו של דבר הגירסה הסופית סוגרת את החותם (לפחות באופן רשמי) על ה"רומן" של מחשבי הנטבוק-Atom עם מערכת ההפעלה של אפל.

הסיבה שעד כה אפל לא הסירה את תמיכת מערכת ההפעלה שלה המעבדים קטנים של אינטל היא כנראה מהסיבה שאפל לא הייתה בטוחה שמא היא תשתמש באותם מעבדים באחד מהמוצרים הבאים שלה כאשר האפשרויות של אפל היו מעבדי ה- Atom או אחת מגירסאותיהן הרבות של מעבדי ה- ARM. לאחרונה דיווח בנושא מגלה שאפל דחתה את אינטל ומעבדי ה- Atom ושהיא החליטה כנראה לפנות לארכיטקטורת ה- ARM באופן סופי. הסרת התמיכה במעבדי ה- Atom מגבה את הדיווח הזה.

למי שתוהה אז התקנה של 10.6.2 על מחשב נטבוק מבוסס מעבד Atom מביא את מערכת ההפעלה ללופ אינסופי של איתחולים. למרות שמשתמשי ההאקינטוש-נטבוקים מהווים חלק קטן יחסית מקהילת ההאקינטוש תהיו סמוכים ובטוחים שאותה קהילה לא תנטוש את משתמשי הנטבוק ושבאחת מגירסאות ההאקינטוש ל-10.6.2 ימצאו דרך לעקוף את אותה ההגבלה של אפל כמו שמצאו דרך לעקוף את ההגבלה של אפל על התקנת מערכת ההפעלה רק על מקים.

doron500
10/11/09, 12:44
לא חשוב מה אפל יעשו... תמיד ימצאו דרך לעקוף כל דבר!

אצלי זה תמיד בטוח שלכל דבר שצריך פריצה מבית אפל ימצאו! אפילו אם זה יקח כמה שנים... הרי תמיד יהיה!

shaharhd
10/11/09, 13:00
ברגע שאפל ישחררו את הקוד מקור של הKernel - החברה יתקנו את הKernel ויוציאו גרסה חדשה של הVoodoo Kernel שיוריד את החסימה ויחזיר את התמיכה בAMD גם בגרסה החדשה.

אז לא אמורה להיות בעיה ממשית, רק שעכשיו זה כבר לא Vanilla.

thenrg1
10/11/09, 17:53
כמה עלובה החברה הזאת, שעושה ימים ולילות להציק ולהטריד ולהרוס מחשבי וסלולרי ונגני משתמשים ברחבי העולם שמשתמשים במוצריה.

אני באמת לא מבין איך קיימת תופעת ה apple fanboys, אנשים באמת עד כדי כך עוורים? הם לא רואים כמה מנוולת החברה הזאת ?

natish
10/11/09, 18:10
כמה עלובה החברה הזאת, שעושה ימים ולילות להציק ולהטריד ולהרוס מחשבי וסלולרי ונגני משתמשים ברחבי העולם שמשתמשים במוצריה.

אני באמת לא מבין איך קיימת תופעת ה apple fanboys, אנשים באמת עד כדי כך עוורים? הם לא רואים כמה מנוולת החברה הזאת ?

ואני מניח מיקרוסופט טובה יותר? או אולי גוגל? :)

thenrg1
10/11/09, 18:15
ואני מניח מיקרוסופט טובה יותר? או אולי גוגל? :)

מכיוון שאף אחת מהחברות האלה לא יוצאת נגד המשתמשים שלה - כן, בהחלט, שתיהן יחד וכל אחת לחוד טובה יותר מאפל. החברה הטכנלוגית הכי רעה למשתמשיה.

natish
10/11/09, 18:44
מכיוון שאף אחת מהחברות האלה לא יוצאת נגד המשתמשים שלה - כן, בהחלט, שתיהן יחד וכל אחת לחוד טובה יותר מאפל. החברה הטכנלוגית הכי רעה למשתמשיה.

אני חושב ששנינו קצת משוחדים בדיעותנו גם אם לא במודע. אבל לכל חברה יש את היתרונות שלה ואת החסרונות שלה ואפל לא מושלמת, כנ"ל לגבי מיקרוסופט, גוגל או כל חברה אחרת שתנסה להשוות את אפל אליה.

אני יכול למספר נגיעות קטנות להבהיר:

- מיקרוסופט הרבה פעמים עושה את המוות למשתמשים שלה עם כל מיני בעיות של תמיכה ואישור מקוריות של התוכנות. עצם העובדה שאתה גם משלם פי 2 על מערכת הפעלה חלונות מאשר על OS X למרות שחלונות נמכרת כמעט פי כמה וכמה יותר מה- OS X זה ממש לא לטובת המשתמש.

- גוגל מצידה מחלקת הכל כביכול בחינם. אנשים לא מודעים לרמת הפולשניות של השירותים של גוגל. זה ממש לא לטובת המשתמש.

אני לא חושב שאפל פועלת לרעת המשתמשים שלה. אתה מקבל את מה שאתה משלם עליו לפי התנאים של החברה שהיא מפרסמת אותם באופן גלוי. רצית אייפון בזול? תקנה דרך מפעילה סלולרית. ה- catch, הוא שהמכשיר חסום למפעילה הזו בלבד. רוצה מכשיר סימפרי תשלם על סימפרי ותעשה מה שבראש לך.
כנ"ל לגבי שאר המוצרים.

יש לך אנטי רציני נגד אפל ואני לא בא לשנות אותו, דעותיו של אדם כבודן מונח במקומן.
אבל יכול מאוד להיות שהאנטי שלך לא ממש מוצדק.

thenrg1
10/11/09, 18:52
אני עוקב אחרי אפל כבר שנים. יש להם נטייה לפעול תמיד כחברה סגורה שרצון המשמתשים שלה לעולם לא יבוא על חשבון רצונותיה שלה. זה למה מלכתחילה היה אפשר להעביר שירים רק עם ה iTunes לנגנים שלה, זה למה אי אפשר להעביר שירים שקונים בכסף מלא דרך התוכנה שלה לנגנים אחרים, זה למה היא משדרגת מודמים לסלולרים שלה בלי שום יתרון תוכנתי - רק לשם נעילת משתמשים משימוש במכשיר שלהם, זה למה היא מונעת התקנת OSX באמצעות ווירטואליזציה על מחשבים שלא מתוצרתה , וזה למה עכשיו היא ניסתה נואשות להפסיק כל ניסיון להתקין OSX על נטבוקים.

האנטי שלי מוצדק לחלוטין - אני מתעב חברות סגורות שפוגעות במשתמשים שקנו את המוצרים שלהם, ולא משנה מאיזו סיבה. אותי לא מעניינים האינטרסים של אפל, כמו שלא מעניינים אותי האינטרסים של מייקרוסופט, גוגל, אובונטו, רדהט וגם לא סוני, נינטנדו ושאר החברות בעולם. אותי מעניין דבר אחד ויחיד - האינטרסים שלי. אם אפל כחברה עושה הכל בכדי לפגוע בחווית השימוש שלי במכשירים שקניתי בכסף מלא - אז כן, אני אמשיך לתעב אותה, וכן, אמשיך לחשוב שהאנטי שלי מוצדק.

natish
10/11/09, 19:19
אני עוקב אחרי אפל כבר שנים. יש להם נטייה לפעול תמיד כחברה סגורה שרצון המשמתשים שלה לעולם לא יבוא על חשבון רצונותיה שלה. זה למה מלכתחילה היה אפשר להעביר שירים רק עם ה itunes לנגנים שלה, זה למה אי אפשר להעביר שירים שקונים בכסף מלא דרך התוכנה שלה לנגנים אחרים, זה למה היא משדרגת מודמים לסלולרים שלה בלי שום יתרון תוכנתי - רק לשם נעילת משתמשים משימוש במכשיר שלהם, זה למה היא מונעת התקנת osx באמצעות ווירטואליזציה על מחשבים שלא מתוצרתה , וזה למה עכשיו היא ניסתה נואשות להפסיק כל ניסיון להתקין osx על נטבוקים.

האנטי שלי מוצדק לחלוטין - אני מתעב חברות סגורות שפוגעות במשתמשים שקנו את המוצרים שלהם, ולא משנה מאיזו סיבה. אותי לא מעניינים האינטרסים של אפל, כמו שלא מעניינים אותי האינטרסים של מייקרוסופט, גוגל, אובונטו, רדהט וגם לא סוני, נינטנדו ושאר החברות בעולם. אותי מעניין דבר אחד ויחיד - האינטרסים שלי. אם אפל כחברה עושה הכל בכדי לפגוע בחווית השימוש שלי במכשירים שקניתי בכסף מלא - אז כן, אני אמשיך לתעב אותה, וכן, אמשיך לחשוב שהאנטי שלי מוצדק.

:)
הסיבה שאפל קודם מאפשרת למוצרים שלה לעבוד רק על הפלטפורמה שלה היא דומה לסיבה שחברות יפניות משחררות את המוצרים שלהן רק ביפן לפני השקה בשאר העולם. והיא להשאיר את הבעיות והבאגים בבית לפני שיוצאים החוצה. אגב המודל העיסקי הראשוני של איטיונס הוא לא פרי המצאתה של אפל וכל עניין ה- drm נקבע על ידי חברות המוזיקה. הרבה מאוד שירותי מוזיקה עשו דברים דומים.

לגבי שדרוג המודם, אתה טועה.
הרבה מאוד פעמים שדרוג המודם הוא לא סתם גחמה לחסום את הפריצה ואפל הרבה מאוד פעמים מתקנת באגים ומשפרת את המודם של האייפון מבחינת הביצועים והתפקוד. אגב בנושא המודם שוב, זה נינעל רק אם אתה עוקף את התנאים בהם רכשת את המכשיר. מי שמנסה לדפוק פה מישהו אחר זה אני ואתה (וכל מי שרכש אייפון נעול) שרוצים לקנות אייפון בזול ולהשתמש בו עם מפעילה אחרת, אל תשכח שאתה דופק את חברת הסלולר שסיבסדה לך את העלות של המכשיר. אז ברור שאתה לא חושב על חברת הסלולר "המסכנה" אבל אפל שרוצה להמשיך ולמכור אייפונים כדי שהיא תוכל להתקיים (ולהמשיך לפתח מוצרים שכאלה מהם אתה בעצמך נהנה כיום) כן חושבת והיא מנסה להגן על אותן חברות סלולר ועל המשך העסקים שלה איתן.
רוצה אייפון סימפרי? אין בעיה תקנה אחד ותשלם עליו מחיר מלא בלי שאף אחד מסבסד לך אותו ותוכל לעשות איתו מה שתרצה בלי שאף אחד לא ינעל לך אותו. אז אל תגיד שקנית מכשיר בכסף מלא. כי אם היית עושה את זה אז לא היית צריך לחשוש מעידכוני תוכנה או לדעת בכלל מה זה פריצת מודם.

האקינטוש זה כבר סיפור אחר לגמרי.
אם אתה אכן עוקב אחרי חברת אפל כמה שנים אז אתה ודאי יודע מי זה גיל אמיליו ועל כך שהוא ניסה למסחר את אפל ולהפוך את המקים לנפוצים כמו תואמי ה- ibm של אמצע סוף השמונים. הניסיון הזה של אמיליו לאפשר ייצור של תואמי מק כמעט וחיסל את אפל סופית.
אגב אם תסתכל כיום על אפל והמוצרים שלה תראה שאין לאפל שום יתרון חומרתי על פני מחשב pc כזה או אחר וכל ההבדל נמצא במערכת ההפעלה של החברה ובכך גם הייחודיות של המקים שלה (מלבד העיצוב אבל זה ממש לא קשור לנושא) אז אין פלא שאפל מבדילה את המקים שלה באופן כה אגרסיבי מחשבי ה- pc ושומרת בקנאות על מערכת ההפעלה שלה והיא רוצה למנף את הייחודיות והטיב שלה למכירה של מחשבי מק.
כמובן שאתה כמשתמש קצה ממש לא מעוניין במה שחשוב לאפל אלא במה שחשוב לך אבל אם תעצור רגע לחשוב אתה תבין שרוב הפעולות של אפל ובעצם של כל חברה אחרת באם זה מיקרוסופט, גוגל, סאן/אורקל, מוזילה או פדורה/רד-הט נועדו כדי להמשיך את תפקוד החברה ולהמשיך את קו הייצור שלה באם זה תוכנה, חומרה או שניהם.

חפרתי :) תורך...

Snoopy
10/11/09, 19:46
אין לי כוח להיכנס לדיון הזה עכשיו (אולי מחר..) אבל רק בכלליות:
אני לגמרי מסכים פה עם thenrg1..
אמרתי את זה עשרות פעמים ואני אמשיך, אפל תקועים בתוך התחת של עצמם.. (סליחה על הביטוי)
הם לא קשובים לשום דבר של המשתמשים.
עצם העובדה שהאייפון פרוץ נותן בו שימוש לעוד כמה עשרות אלפי אנשים..
בלי הפריצה, לא היה אייפונר אחד בארץ, בארה"ב היו הרבה פחות ובכלל בעולם.
אפל בוחרים את הדרך שלה ולא קשובים לשום דבר מצד אף אחד.
בגלל זה אפל היא חברה מסוכסכת כל כך עם חברות אחרות, כמו גוגל.

שילמתי על אלבום, מגיע לי לקבל אותו כמו שצריך ולא נעול רק לאייפוד.
זה כמו לקנות ברשת מאמזון לדוגמא באותו מחיר ולקבל דיסק ולשמוע בכל מקום שמתחשק לי ולא רק ב"יצירת מופת" של אפל.

נו יופי, רציתי בכלליות ויצא לי חפירה.. לא נורא.

thenrg1
10/11/09, 19:48
:)
הסיבה שאפל קודם מאפשרת למוצרים שלה לעבוד רק על הפלטפורמה שלה היא דומה לסיבה שחברות יפניות משחררות את המוצרים שלהן רק ביפן לפני השקה בשאר העולם. והיא להשאיר את הבעיות והבאגים בבית לפני שיוצאים החוצה. אגב המודל העיסקי הראשוני של איטיונס הוא לא פרי המצאתה של אפל וכל עניין ה- drm נקבע על ידי חברות המוזיקה. הרבה מאוד שירותי מוזיקה עשו דברים דומים.

אפל לא מאפשרת למוצרים שלה לעבוד על הפלטפורמה שלה בגלל דאגה לבאגים - היא עושה זאת כי היא רוצה לכבול את המשתמשים למוצרים שלה. אתה יודע זאת היטב. היא לא היתה מונעת מפאלם פעם אחר פעם לסנכרן את הפרי שלה ל iTunes שלה בגלל דאגה לבאגים. היא חברה סגורה שלא רוצה שאף חברה אחרת תשתמש בפלטפורמה שלה וחס וחלילה תגנוב לה משתמשים. אין שום קשר בין DRM למדיניות השימוש ב iTunes. אם קניתי מוצר בכסף - אני רשאי להשתמש בו ככל העולה על רוחי. בגלל זה שירים שקונים באמזון אפשר להכניס לכל מכשיר, וגם שירים שקונים בגוגל (בקרוב) יהיה אפשר להפעיל על כל מכשיר. אבל שירים שקונים ב iTunes? לא. רק לאייפוד.
ואם נשבר לי המכשיר, וקניתי מכשיר אחר לא של אפל - למה עכשיו אין לי גישה למוזיקה שלי? למה אני לא יכול לשמוע אותה במכשיר אחר ? בגלל אפל. זה למה.

לגבי שדרוג המודם, אתה טועה.
הרבה מאוד פעמים שדרוג המודם הוא לא סתם גחמה לחסום את הפריצה ואפל הרבה מאוד פעמים מתקנת באגים ומשפרת את המודם של האייפון מבחינת הביצועים והתפקוד. אגב בנושא המודם שוב, זה נינעל רק אם אתה עוקף את התנאים בהם רכשת את המכשיר. מי שמנסה לדפוק פה מישהו אחר זה אני ואתה (וכל מי שרכש אייפון נעול) שרוצים לקנות אייפון בזול ולהשתמש בו עם מפעילה אחרת, אל תשכח שאתה דופק את חברת הסלולר שסיבסדה לך את העלות של המכשיר. אז ברור שאתה לא חושב על חברת הסלולר "המסכנה" אבל אפל שרוצה להמשיך ולמכור אייפונים כדי שהיא תוכל להתקיים (ולהמשיך לפתח מוצרים שכאלה מהם אתה בעצמך נהנה כיום) כן חושבת והיא מנסה להגן על אותן חברות סלולר ועל המשך העסקים שלה איתן.

רוצה אייפון סימפרי? אין בעיה תקנה אחד ותשלם עליו מחיר מלא בלי שאף אחד מסבסד לך אותו ותוכל לעשות איתו מה שתרצה בלי שאף אחד לא ינעל לך אותו. אז אל תגיד שקנית מכשיר בכסף מלא. כי אם היית עושה את זה אז לא היית צריך לחשוש מעידכוני תוכנה או לדעת בכלל מה זה פריצת מודם.

על האייפון שלי 3G שילמו 600$ ל At&T. אפל קיבלה את הכסף שלה. At&t קיבלה את הכסף שלה (הודענו שהוא אבד, שילמנו קנס) וכולם יצאו בהרגשה טובה. עכשיו המכשיר הוא שלי לחלוטין (שילמתי עליו מחיר מלא). איש לא יכול לטעון שלא שילמתי על המכשיר לי. אני לא מנסה לדפוק את אפל ולא את At&T. לא גנבתי ולא רצחתי ולא שיחדתי - שילמתי מחיר מלא, קיבלתי מוצר.
באותה המידה הייתי יכול לקנות iPhone יד שנייה מכל אדם בעולם, ולקבל מכשיר שהוא לא סיםפרי. למה שאפל תפגע בשוק מכירת אייפונים יד שנייה? יש לה איזשהן הגבלות על מכירת המכשיר שלך לאדם אחר ? לא, אין לה. זה סתם תירוץ להמשיך להגביל את המשתמשים שלה.

האקינטוש זה כבר סיפור אחר לגמרי.
אם אתה אכן עוקב אחרי חברת אפל כמה שנים אז אתה ודאי יודע מי זה גיל אמיליו ועל כך שהוא ניסה למסחר את אפל ולהפוך את המקים לנפוצים כמו תואמי ה- ibm של אמצע סוף השמונים. הניסיון הזה של אמיליו לאפשר ייצור של תואמי מק כמעט וחיסל את אפל סופית.
אגב אם תסתכל כיום על אפל והמוצרים שלה תראה שאין לאפל שום יתרון חומרתי על פני מחשב pc כזה או אחר וכל ההבדל נמצא במערכת ההפעלה של החברה ובכך גם הייחודיות של המקים שלה (מלבד העיצוב אבל זה ממש לא קשור לנושא) אז אין פלא שאפל מבדילה את המקים שלה באופן כה אגרסיבי מחשבי ה- pc ושומרת בקנאות על מערכת ההפעלה שלה והיא רוצה למנף את הייחודיות והטיב שלה למכירה של מחשבי מק.
כמובן שאתה כמשתמש קצה ממש לא מעוניין במה שחשוב לאפל אלא במה שחשוב לך אבל אם תעצור רגע לחשוב אתה תבין שרוב הפעולות של אפל ובעצם של כל חברה אחרת באם זה מיקרוסופט, גוגל, סאן/אורקל, מוזילה או פדורה/רד-הט נועדו כדי להמשיך את תפקוד החברה ולהמשיך את קו הייצור שלה באם זה תוכנה, חומרה או שניהם.

חפרתי :) תורך...
בזה אתה צודק, אין לאפל שום יתרון חומרתי על מתחרותיה חוץ מהעיצוב של המוצרים שלה, והחיבור בין מערכת ההפעלה לחומרה (כל מערכת הפעלה שמתוכנתת לעבוד על חומרה ספציפית, תפעל בצורה הרבה יותר חלקה ומהירה מאשר מערכת הפעלה שמתוכננת לעבוד על כל חומרה). אני עדיין רשאי להתעצבן מזה שהחברה מגבילה את השימוש בתוכנה שלה אך ורק לחומרה שלה. אם אפל תגדל להיות החברה מספר אחת בשוק - היא תביא ליצירת מונופול ולהפסקת התחרות בין חברות חומרה. ATI תפסיק התקיים. AMD תפסיק להתקיים. חברות של זכרונות ולוחות אם והארד דיסקים שלא נתמכים ע"י אפל יפסיקו להתקיים, ובסופו של יום - המשתמשים הפשוטים, אנחנו, ניפגע מכך שאין יותר תחרות. זה למה חברות סגורות כמו אפל מזיקות הרבה יותר לתעשייה מאשר מועילות לה. כשאני רואה איך החברה מונעת בכוח מאנשים עם לפטופים חלשים להתקין את המוצר שלה עליהם - אני מתעצבן. הרי הלפטופ הכי זול של אפל מתחיל ב 1000$. זה אומר שרק מי שיש לו הרבה כסף - יכול להשתמש במוצר של החברה האליטיסטית הזאת. ומה אם אין לי 1000$? מה אם יש לי רק 250$, ואני לא יכול לקנות שום מחשב נייד חוץ מנטבוק, ואני עדיין רוצה להשתמש במערכת ההפעלה של מק?
אפל מונעת ממני, ובלי שום סיבה. העיקר שאני אוציא מאות ואלפי דולרים על המוצרים שלה.

:p זה וויכוח שלא יסתיים ביני לבינך על אהבתנו ושנאתי לאפל.
שנינו מסכימים שהחברה מוציאה מוצרים נהדרים (ובגלל זה הכעס שלי על ההגבלות שלה), שנינו לא מסכימים על מדיניות החברה בנוגע לעדכון ושדרוג המכשירים שלה, ונעילתם.
אני יכול להמשיך לחפור עוד שעות, אבל בכל מקרה לא נגיע להסכמה. אני רק מקווה שאחרים גם נהנים מהדיון ... :cool:

natish
10/11/09, 20:54
אפל לא מאפשרת למוצרים שלה לעבוד על הפלטפורמה שלה בגלל דאגה לבאגים - היא עושה זאת כי היא רוצה לכבול את המשתמשים למוצרים שלה. אתה יודע זאת היטב. היא לא היתה מונעת מפאלם פעם אחר פעם לסנכרן את הפרי שלה ל itunes שלה בגלל דאגה לבאגים. היא חברה סגורה שלא רוצה שאף חברה אחרת תשתמש בפלטפורמה שלה וחס וחלילה תגנוב לה משתמשים. אין שום קשר בין drm למדיניות השימוש ב itunes. אם קניתי מוצר בכסף - אני רשאי להשתמש בו ככל העולה על רוחי. בגלל זה שירים שקונים באמזון אפשר להכניס לכל מכשיר, וגם שירים שקונים בגוגל (בקרוב) יהיה אפשר להפעיל על כל מכשיר. אבל שירים שקונים ב itunes? לא. רק לאייפוד.
ואם נשבר לי המכשיר, וקניתי מכשיר אחר לא של אפל - למה עכשיו אין לי גישה למוזיקה שלי? למה אני לא יכול לשמוע אותה במכשיר אחר ? בגלל אפל. זה למה.

הסיפור בין פאלם לאפל עם האיטיונס הוא קצת יותר מסובך :) ואין ממש קשר לבאגים.
פאלם מסנכרנת את ה- pre באופן לא חוקי ולמעשה היא מתחזה למכשיר אייפוד. אפילו הוועדה שאוכפת את תקני ה- usb אמרה שמי שעוברת על החוק היא פאלם ולא אפל. אם פאלם כל כך רוצה לאפשר סינכרון של המוצרים שלה עם איטיונס היא יכולה לפנות לאפל ולנסות להגיע להסדר.

בפעם האחרונה שקניתי אלבום באיטיונס הוא ירד לי בפורמט mp3 אומנם לא ניסיתי לסנכרן אותו עם נגן שהוא לא האייפון שלי אז אני לא יודע אם אתה צודק או לא בנושא הסינכרון אבל אני לא חושב שיש הגבלה על השירים שרכשת באיטיונס כבר הרבה מאוד זמן. אגב אל תשכח שאפל הייתה בין החברות הראשונות שפעלו להורדה של הגבלות ה- drm

על האייפון שלי 3g שילמו 600$ ל at&t. אפל קיבלה את הכסף שלה. At&t קיבלה את הכסף שלה (הודענו שהוא אבד, שילמנו קנס) וכולם יצאו בהרגשה טובה. עכשיו המכשיר הוא שלי לחלוטין (שילמתי עליו מחיר מלא). איש לא יכול לטעון שלא שילמתי על המכשיר לי. אני לא מנסה לדפוק את אפל ולא את at&t. לא גנבתי ולא רצחתי ולא שיחדתי - שילמתי מחיר מלא, קיבלתי מוצר.
באותה המידה הייתי יכול לקנות iphone יד שנייה מכל אדם בעולם, ולקבל מכשיר שהוא לא סיםפרי. למה שאפל תפגע בשוק מכירת אייפונים יד שנייה? יש לה איזשהן הגבלות על מכירת המכשיר שלך לאדם אחר ? לא, אין לה. זה סתם תירוץ להמשיך להגביל את המשתמשים שלה.

חבוב, לא האשמתי אותך שגנבת חס וחלילה גם אני קניתי אייפון 2g ופרצתי אותו לסימפרי אז אם כבר אני אשם בדיוק כמוך. אבל לפי מה שתיארת אתה יצרת את המצב הזה עם האייפון ויצאת קרח מכאן ומכאן. גם שילמת מחיר מלא וגם נשארת עם מכשיר נעול לחברת at&t. הפעולות הללו גרמו לכך שנפלת בין הכסאות ויצא ששילמת מחיר מלא על המכשיר ועדיין הוא נשאר נעול. אין לך את מי להאשים מלבד את עצמך בנושא.

אם אפל תגדל להיות החברה מספר אחת בשוק - היא תביא ליצירת מונופול ולהפסקת התחרות בין חברות חומרה. Ati תפסיק התקיים. Amd תפסיק להתקיים. חברות של זכרונות ולוחות אם והארד דיסקים שלא נתמכים ע"י אפל יפסיקו להתקיים, ובסופו של יום - המשתמשים הפשוטים, אנחנו, ניפגע מכך שאין יותר תחרות. זה למה חברות סגורות כמו אפל מזיקות הרבה יותר לתעשייה מאשר מועילות לה.

ידידי, אתה שוכח שאפל משתמשת בחומרה של יצרניות צד שלישי כמו nvidia או ati ושהיא מספקת הרבה מאוד עבודה לחברות צד שלישי שמייצרות חומרה ותוכנה למוצרים שלה. חוץ מזה נתח השוק של אפל הוא פחות מ-5% בכל העולם ואפל ממש לא רוצה להפוך למונופול. רק תראה כמה הגבלות וקנסות מיקרוסופט חוטפת כל הזמן אז אפל ממש לא רוצה להגיע למצב הזה.

כשאני רואה איך החברה מונעת בכוח מאנשים עם לפטופים חלשים להתקין את המוצר שלה עליהם - אני מתעצבן. הרי הלפטופ הכי זול של אפל מתחיל ב 1000$. זה אומר שרק מי שיש לו הרבה כסף - יכול להשתמש במוצר של החברה האליטיסטית הזאת. ומה אם אין לי 1000$? מה אם יש לי רק 250$, ואני לא יכול לקנות שום מחשב נייד חוץ מנטבוק, ואני עדיין רוצה להשתמש במערכת ההפעלה של מק?
אפל מונעת ממני, ובלי שום סיבה. העיקר שאני אוציא מאות ואלפי דולרים על המוצרים שלה.

זה באמת מעצבן אבל שוב הראייה שלך שונה מזו של אפל והיא מנסה להבדיל את עצמה משאר המחשבים (תחפש קצת על גיל אמיליו ותבין) ולומר שהחברה אליטיסטית זה קצת משעשע :) אני רוצה פרארי אבל יש לי כסף למזדה 3. אבל פרארי המנוולים מייצרים את המנוע שלהם רק לרכבים שלהם ואני לא יכול לקנות מנוע של פרארי ולשים במזדה 3 שקניתי. בעצם אני כן יכול אבל אני אצטרך לשנות כמה דברים במזדה כדי להתאים אותם למנוע של הפרארי... באופן זהה זה עם מערכת ההפעלה של אפל. זה מה שהיא החליטה אחרת כולם היו קונים מחשבי pc זולים ואז מחליטים איזה מערכת הפעלה הם רוצים os x או חלונות. אפל הייתה מרוויחה הרבה פחות כי מיקרוסופט יותר פופולרית, אפל הייתה צריכה להתאמץ פי כמה וכמה כדי להתאים את מערכת ההפעלה שלה לכל סוגי החומרה הזויים ככל שיהיו. ואם אתה כבר כן רוצה להתאמץ ולהתאים את המזדה שלך (נטבוק) למנוע של הפרארי (מק) אז תתקין דרייברים מתאימים ותתאמץ.

בכל אופן, הויכוח באמת לא יגמר :)
יש הרבה דברים שאפשר לבוא איתם לאפל בטענות אבל הנקודות שאתה מעלה לדעתי לא משקפות את הבעיתיות של החברה.

thenrg1
10/11/09, 21:04
זה אכן וויכוח שלא יסתיים ולא יכול להסתיים (: לא ענית לי למה אפל חוסמת ופוגעת במי שקונה אייפון יד שניה, שמעולם לא עבר על תנאי השימוש שלה, או למה אי אפשר להעביר מוזיקה שקניתי באמצעות iTunes למכשיר אחר (ואי אפשר). אני לא אוהב את אפל. אתה אוהב אותה, בוא נסיים את זה באנחנו מסכימים שלא להסכים

natish
10/11/09, 21:24
זה אכן וויכוח שלא יסתיים ולא יכול להסתיים (: לא ענית לי למה אפל חוסמת ופוגעת במי שקונה אייפון יד שניה, שמעולם לא עבר על תנאי השימוש שלה, או למה אי אפשר להעביר מוזיקה שקניתי באמצעות itunes למכשיר אחר (ואי אפשר). אני לא אוהב את אפל. אתה אוהב אותה, בוא נסיים את זה באנחנו מסכימים שלא להסכים

לא עניתי על זה כי אני מרגיש שחפרתי מספיק בנושא וגם כי אני לא מספיק בקיא בנושא הסינכרון של תכנים מהאיטיונסטור למכשירים אחרים אבל אני מבטיח לך שאני אבדוק את הנושא.

התשובה היחידה שעולה לי בראש לגבי נושא האייפון יד שניה הוא "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה" זה באמת מעצבן אבל כשקונים מכשיר יד שניה צריך לקחת בחשבון את המצב שלו. אם אני קונה מכונית יד שניה שדפקו לה את השאסי אני קונה אותה בזול יותר אבל אני צריך לקחת בחשבון את כל הפאקים שיש.

אמרתי לך אני לא מתכוון לשנות את השנאה שלך לאפל יתכן מאוד והיא מוצדקת אבל לדעתי הנקודות שאתה מעלה הן לא אלו שאמורות לגרום לך לשנוא אותה. יש הרבה דברים אחרים :) וכן אני מסכים שאנחנו לא מסכימים ;)