מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הפאשלה הפשיסטית של האפסטור

natish
08/11/09, 02:31
‏הפאשלה הפשיסטית של האפסטור

באופן בלתי מוסבר קבוצת האישור של האפליקציות לאפסטור אישרה אפליקציה שהיא בעצם תרגום ספרדי לספרו של אדולף Hitler "מיין קאמפף". כאשר האייקון של האפליקציה היא איך לא... צלב קרס.

‏http://edibleapple.com/wp-content/uploads/2009/11/app-store-wtf-logo.png

טוב אז לפני שאתם פה מתלהמים ומפתחים תגובות שלא יביישו נהג מונית בפקק באיילון ביום קיץ אחרי שהמזגן של הרכב שלו שובק חיים אז קודם כל רצוי שתדעו מספר פרטים:
1. מדובר בסופו של דבר בספר היסטורי למרות שללא ספק מדובר בספר אנטישמי שהתוכן שלו הוא גועל נפש אחד גדול.
2. אוניברסיטאות בארץ ביניהן אוניברסיטת ת"א מחזיקות עותקים של הספר הפרובוקטיבי הזה. כאשר החומר מהספר נילמד באקדמיה גם פה בארץ ישראל.

אז אחרי שקראתם את 2 פרטי המידע הללו אני מבקש שהתגובות יהיו הולמות ורגועות למרות שללא ספק מדובר בנושא רגיש מאוד במיוחד לנו הישראליים והיהודים בעולם כולו.
ועכשיו לידיעה עצמה.

אפל עד עכשיו נהגה בצורה מאוד מוזרה באישור האפליקציות לאפסטור כאשר מצד אחד היא נוהגת שלא לאשר אפליקציות שעלולות להיות פרובוקטיביות כמו אפליקציות של מדינאים ביניהם אפליקציה של הנשיא ברק אובמה ואפליקציה של ג'ורג' בוש שנידחו על ידי אפל. כמו כן אפל דוחה מגוון של אפליקציות כמו למשל ספר לאייפון בנושא הקאמה סוטרה. אבל מצד שני היא מאשרת אפליקציות טעונות ושנויות במחלוקת וזו דוגמא טובה לתהליך הבעייתי של אישור האפליקציות באפסטור.

הספר "מיין קאמפף" למי שלא מכיר הוא ספר שניכתב על ידי אדולף Hitler במהלך שנות ה-20 של המאה שעברה במהלך התקופה שישב בכלא על ניסיון הפיכה. הספר מפרט את משנתו האנטישמית של Hitler כאשר הוא תוקף את היהודים בספר ללא הרף ומפרט באופן חולני את תוואי הפתרון הסופי עבור היהודים.

אני לא יודע בדיוק איך האפליקציה עצמה שהיא ספר אלקטרוני (Ebook) שמביא את תוכן הספר בתרגום ספרדי עברה את תהליך האישור של אפל מכיוון שמדובר בתוכן גזעני ופוגעני. אבל נניח לרגע שאכן מדובר במסמך היסטורי ואם אוניברסיטאות ברחבי ישראל מחזיקות העתקים של הספר הנוראי הזה אז עצם קיומו של הספר באפסטור הוא קצת בעייתי. מה שכן אני לא מצליח להבין כיצד מאשרי האפליקציה אישרו את האייקון של האפליקציה שהוא צלב קרס. בכל אופן אני מאמין שמי שאכן אישר את האפליקציה הזו הולך לחטוף ולחטוף חזק ושהאפליקציה תוסר בימים הקרובים עד לשינוי האייקון הבעייתי שלה.

שוב, אני מבקש מכם להגיב בצורה נינוחה למרות האופי המתסיס של תוכן הידיעה.
תודה.

דעת הכותב: אני חושב שאישור האפליקציה הזו ובכלל נתינת במה לספר מתועב שכזה הוא דבר נוראי בין אם מדובר באפסטור, ספריות אקדמאיות או כל במה אחרת לאותו רוצח עם מתועב.

S.L.Y - T.B
08/11/09, 06:03
מזעזע. פשוט מזעזע

barakjan
08/11/09, 06:13
ימך שמם

Maor.S
08/11/09, 06:26
גועל נפש פשוט זוועה

jmatetzky
08/11/09, 06:37
איך לא עושים כלום?
אי אפשר לשלוח לאפל מכתב או משהו???? אף גוף בארץ לא עשה כלום**********?
פשוט מזעזע שחברה מודרנית כמו אפל מהווה במה לפרסום של תוכן כזה, פשוט בושה

Cyphers
08/11/09, 07:00
קלות הדעת. לא יאומן.

beatmapper
08/11/09, 07:31
כותבים את הביטוי "גילוי נאות" רק כאשר לכותב יש מעורבות בסיפור, באופן שעלול לכאורה להשפיע על כתיבתו. מכאן השם: גילוי - אני מגלה לכם משהו, ונאות - מן הראוי שאגלה לכם.

bartleby
08/11/09, 07:44
כותבים את הביטוי "גילוי נאות" רק כאשר לכותב יש מעורבות בסיפור, באופן שעלול לכאורה להשפיע על כתיבתו. מכאן השם: גילוי - אני מגלה לכם משהו, ונאות - מן הראוי שאגלה לכם.

בסדר מה אתה רוצה ממנו, הוא משתדל.
ימך שמם, עוכרי ישראל.

NMN19
08/11/09, 08:00
ימחחחחחח שממםם וזכרםםםם...., פשוט זוועת עולםם בושהה לאפל על כךך!!!!

vayron
08/11/09, 08:20
איכס מה מעלים דבר כזה גם אם יש חופש ביטוי וכל זה
אבל זה לא היה ברור שזה יצור מהומה פשוט טפשים האפל האלה

AldoRaine
08/11/09, 08:31
נו, לפחות האפליקציה הזאת לא מחקה שום תכונות מובנות של האייפון ולא מאיימת לפגוע ברווחיות של המפעילות. :p

ברצינות, פשלות קורות וזה מובן. אבל כשמדובר בתהליך סינון כל כך נוקשה וארוך כמו שעוברות אפליקציות בדרך לאפסטור, בטענה שזה נעשה בשביל להבטיח איכות ובקרת תוכן למען הצרכן, פשלות כאלו דורשות התנצלות אקסטרה ארוכה מאפל.

ולא נראה לי שזה סתם אשמתו של איזה פקיד קטן באפל (כפי ש NATISH רמז) אלא של תהליך הסינון באפל שכנראה לא שם מספיק דגש על דברים כאלה.

moimi
08/11/09, 08:33
ימח שמם!!!!

alon7
08/11/09, 09:31
חיפשתי באפ סטור ואני לא מוצא את זה.
יש מצב שהורידו את זה כבר?

alons126
08/11/09, 09:42
ימח שמם וזיכרם!!!
לא מתאים לאפל..

natish
08/11/09, 09:45

צודק, ככה זה כשמעלים משהו לקראת 4 בבוקר...
תוקן.

נו, לפחות האפליקציה הזאת לא מחקה שום תכונות מובנות של האייפון ולא מאיימת לפגוע ברווחיות של המפעילות. :p

ברצינות, פשלות קורות וזה מובן. אבל כשמדובר בתהליך סינון כל כך נוקשה וארוך כמו שעוברות אפליקציות בדרך לאפסטור, בטענה שזה נעשה בשביל להבטיח איכות ובקרת תוכן למען הצרכן, פשלות כאלו דורשות התנצלות אקסטרה ארוכה מאפל.

ולא נראה לי שזה סתם אשמתו של איזה פקיד קטן באפל (כפי ש natish רמז) אלא של תהליך הסינון באפל שכנראה לא שם מספיק דגש על דברים כאלה.

אני לא ממש בקיא בתהליך סינון האפליקציות של אפל אבל לדעתי מדובר בקבוצה של אנשים שמבצעים את זה. כך שהטעות (לדעתי) היא אנושית גם מבחינת התהליך עצמו שנתן אפשרות לאפליקציה שכזו לעלות לאפסטור וגם מצד עובד אפל שאכן עבר על האפליקציה ועל תפקודה ולא נדלקה לו נורה אדומה בשום שלב של האישור.

natish
08/11/09, 09:52
גם מהעיתונות:

‏***** עבר את הצנזורה של אפל: "מיין קמפף" באייפון

היישום החדש מופיע עם אייקון של צלב הקרס ונמכר תמורת 1.99 דולרים. בעבר מנעה אפל העלאת יישומים שאת תכניהם ניתן היה לפרש באופן גזעני, בהם אחד שהתייחס לצבע עורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה.

יישום אייפון שעלה לאחרונה לחנות היישומים המקוונת של אפל, מציע למשתמשים מהדורה דיגיטלית של ספרו הביוגרפי של אדולף *****, "מיין קמפף", בתרגום לספרדית. היישום עוטר באייקון של צלב הקרס ונשא את שם הספר בספרדית - Mi Lucha. נוכחותו של היישום - הנמכר תמורת 1.99 דולרים - בחנות היישומים של החברה, מפתיעה במיוחד לאור המגבלות הקשות והצנזורה הקפדנית בה נוהגת אפל ביחס ליישומים המועלים לחנות היישומים שלה. כך, למשל, נדחה לפני כחודש יישום שהציג דמויות היסטוריות וציבוריות, ביניהן הבמאי רומן פולנסקי, באופן לעגני. יישום אחר נדחה עקב השימוש במילה iPhone בשמו.

הבלוג הטכנולוגי טק-קראנץ', שהתייחס לנוכחותו המפתיעה של היישום בחנות, ציין כי אפל מנהיגה איפה ואיפה בכל הנוגע לתכנים בעלי אופן גזעני מרומז או בוטה. לצד דרישות להבהרה מחברת כרטיסי הברכה Someecards, שהתייחסה לצבע עורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, אישרה החברה יישום בשם Asian Boobs המציג נשים אסייתיות בתנוחות פרובוקטיביות, כך לפי טק-קראנץ'. היישום המציג את ספרו של ***** אף מקבל מהחברה את דירוג הגיל הנמוך 9+, שמשמעותו כי היישום מתאים לגילאי 9 ומעלה.

"מיין קמפף" ("מאבקי") מציג יסודות אוטוביוגרפיים מחייו של *****, לצד חשיפה ראשונית של משנתו הפוליטית. ***** הכתיב את הספר בעת שהיה אסור בעקבות ניסיון המהפכה הכושל אותו הנהיג ב-1923. חלקו הראשון של הספר פורסם לראשונה ב-1925. "הסכנה היהודית" מהווה את אחד מנושאיו העיקריים. בעקבות הפרסומים, נראה כי אפל הסירה במהלך סוף השבוע את היישום מהחנות.

מקור: TheMarker IT (http://it.themarker.com/tmit/article/8698)

הכוכביות הן המילה hitler.

Cyphers
08/11/09, 09:52
אני לא ממש בקיא בתהליך סינון האפליקציות של אפל אבל לדעתי מדובר בקבוצה של אנשים שמבצעים את זה. כך שהטעות (לדעתי) היא אנושית גם מבחינת התהליך עצמו שנתן אפשרות לאפליקציה שכזו לעלות לאפסטור וגם מצד עובד אפל שאכן עבר על האפליקציה ועל תפקודה ולא נדלקה לו נורה אדומה בשום שלב של האישור.

צלב קרס זה לא נורה אדומה בשל עצמה לכל בן אדם באשר הוא? (אלא אם כן הוא נאו-**** בעצמו)

natish
08/11/09, 09:54
צלב קרס זה לא נורה אדומה בשל עצמה לכל בן אדם באשר הוא? (אלא אם כן הוא נאו-**** בעצמו)

זה בדיוק מה שאני אומר.

Cyphers
08/11/09, 09:55
זה בדיוק מה שאני אומר.

אני עסוק בלהזדעזע.

uri.zomer
08/11/09, 10:02
רק לשם האינפורמציה: אחוז האנטישמים הכי גדול באירופה הוא לא צרפת לא אנגליה לא תורכיה ולא גרמניה...
ספרד! כן כן, הארץ עם הכי הרבה אנטישמים באירופה ולכן אני לא מתפלא על התרגום.

RoyEyal
08/11/09, 10:11
חיפשתי Hitler, וחיפשתי Mi Lucha ואין לאפקליקציה הזו זכר ב-AppStore.
אולי זה קיים בחנות ההיספנית.
יש לכך אסמכתאות שהאפליקציה הזו קיימת?

natish
08/11/09, 10:12
חיפשתי hitler, וחיפשתי mi lucha ואין לאפקליקציה הזו זכר ב-appstore.
אולי זה קיים בחנות ההיספנית.
יש לכך אסמכתאות שהאפליקציה הזו קיימת?

האפליקציה הייתה בחנות הספרדית ולפי הדיווח של דה מרקר היא הורדה ממש בשעות האחרונות.

frechtel
08/11/09, 12:10
אז עכשיו עוד פעם ירדו מתחת ל100 אלף אפלקציות
שמישהו יעשה מהר אפלקיציה של הסרט מינכן בדיבוב לספרדית

oriX
08/11/09, 12:46
קראתי את זה וזאת פאשלה מביכה לאדם שאישר את זה.
זה קצת מזעזע שאפילו הכותב שם סמל כזה בלי מחשבה ועוד שזה עבר סינון

ולכל מי שחיפש באפסטור ולא מצא, אולי תחפשו בחנות הספרים באייטיונס ולא באפליקציות?

*נתי חפרת על הנהג מונית :)

gayala
08/11/09, 13:58
אפחד לא חושב לסדר אתזה?!!?!?! זה פשוט חוצפה

natish
08/11/09, 14:01
*נתי חפרת על הנהג מונית :)

כל עוד המסר הובן ואנשים פה לא מקללים אז החפירה הצליחה :)

thenrg1
08/11/09, 18:24
אהבתי מאוד את ההקדמה (:
לגופו של עניין - שמעתי פעם על אומה שצנזרה ושרפה ספרים. למזלי, אני שייך לאומה מתקדמת יותר, שמוקיעה מעשים שכאלה ולא מקבלת אותם בשום צורה שהיא. איך אני יכול להעביר ביקורת על מעשה שאני בעצמי מגנה ?

או שזה בסדר להוקיע "רק" את מיין קאמפף ? האם זה הספר היחיד שאסור יותר למכור בעולם ?
אם יופיע ספר שמדבר על רצח עם אחר - זה בסדר ? או סתם על רצונו של אדם ברצח עם שכזה? או רצונו של אדם באונס ? אונס ילדים ?

איפה מותחים את הקו? מי קובע אזה ספרים מותר ואיזה ספרים אסור ? אם יש קורבן אז שהוא יחליט ?
אני מתנגד לצלב הקרס כאייקון, אבל אני לא רואה שום בעיה במכירת פרים. אפשר להשיג באמזון? אשר להשיג באי-ביי? אפשר ללהשיג בעוד מיליון וחצי מקומות אחרים ? אז גם באפ-סטור.

alv
08/11/09, 19:23
איך שולחים מחאה לapple ניסיתי למצוא email מתאים. לא מצאתי.

oriX
08/11/09, 19:25
כבר הוציאו את זה

SantaCruz
08/11/09, 23:19
זה מראה עד כמה אנטישמים יש, ומתברר שהם נמצאים גם באפל..

Royne75
09/11/09, 18:57
הם לא נחמדים בכלל הספרדים האלה, אבל כמה עובדות:

1) סמל צלב הקרס הוא סמל פגאני עתיק יומין המסמל הצלחה וניצחון - הבעיה של הסמל היא שה****ם ימך שמם השתמשו ומשתמשים בו.
2) הספר הוא ספר היסטורי, מזעזע ורע כמה שיהיה, ולגיטימי לקרוא וללמוד את הזוועה שבו.
3) אנחנו בסה"כ כ-14 מיליון יהודים בעולם - מה אתם מצפים? שנשתיק 7 מיליארד?
4) מה דעתכם על 3?

natish
09/11/09, 20:02
הם לא נחמדים בכלל הספרדים האלה, אבל כמה עובדות:

1) סמל צלב הקרס הוא סמל פגאני עתיק יומין המסמל הצלחה וניצחון - הבעיה של הסמל היא שה****ם ימך שמם השתמשו ומשתמשים בו.
2) הספר הוא ספר היסטורי, מזעזע ורע כמה שיהיה, ולגיטימי לקרוא וללמוד את הזוועה שבו.
3) אנחנו בסה"כ כ-14 מיליון יהודים בעולם - מה אתם מצפים? שנשתיק 7 מיליארד?
4) מה דעתכם על 3?

יש גם סמל של צלב קרס מהופך שנמצא בשימוש אצל פלגים בודהיסטים.
אם כבר ניכנסת לזה אז יש לי תמונה של בית ספר בודהיסטי שצילמתי בקטמנדו שמראה שילוב די מעניין :)

http://img.skitch.com/20091109-be2jbum73ysmfnw2cddghrfrnd.render.png

thenrg1
09/11/09, 20:19
יש גם סמל של צלב קרס מהופך שנמצא בשימוש אצל פלגים בודהיסטים.
אם כבר ניכנסת לזה אז יש לי תמונה של בית ספר בודהיסטי שצילמתי בקטמנדו שמראה שילוב די מעניין :)

http://img.skitch.com/20091109-be2jbum73ysmfnw2cddghrfrnd.render.png

אלו סמלים שונים. אם תשימו לב, הקצוות של הסמל הבודהיסטי (שהגיע מסמל הינדוהיסטי, שמקורו בהודו) פונים לכיוון מנוגד מאשר הסמל ה****. ה****ם לקחו את הסמל ושינו אותו, בכיוון ובמשמעות.

natish
09/11/09, 20:52
אלו סמלים שונים. אם תשימו לב, הקצוות של הסמל הבודהיסטי (שהגיע מסמל הינדוהיסטי, שמקורו בהודו) פונים לכיוון מנוגד מאשר הסמל ה****. ה****ם לקחו את הסמל ושינו אותו, בכיוון ובמשמעות.

יש 2 סוגים של צלב קרס אחד הפוך ואחד שנראה בדיוק כמו זה של ה****ם. מדובר ב-2 פלגים שונים של בודהיסטים שנמצאים בעיקר באזור טיבט וצפון נפאל ומשנות ה-50 גם בצפון הודו. הסמלים המקוריים הם ישרים ומה שה****ם עשו הוא להטות את צלב הקרס בזווית.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Buddhistswastika.jpg

אגב צלב הקרס כסמל גם היה בשימוש ביהדות ויש עדיין פסיפס עם צלבי קרס ליד עין גדי אם אני לא טועה.

Ben.S
09/11/09, 22:47
עניין פשוט מזעזע ומגעיל.
האבסורד הוא שהיום היה לי מבחן בנושא הזה,עם המיין קאמפ..xd

Shout4Heaven
09/11/09, 22:53
האתר בקרוב עובר לדומיין חדש:
iphones-censorship.co.il

וכתובת נוספת היא:
iPhone-FanboysOnly.co.il