מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : הפירטיות נמשכת - 1.5 מיליון מכשירי אייפון משתמשים באפליקציות פרוצות

natish
19/10/09, 04:26
‏הפירטיות נמשכת - 1.5 מיליון מכשירי אייפון משתמשים באפליקציות פרוצות

מספר שבועות אחרי שחנות האפסטור נפתחה מפתחי האפליקציות התחילו לגלות שמספרי השימוש באפליקציות שלהם עלו באופן ניכר, הרבה יותר מנתוני ההורדה מהאפסטור. מסתבר שהעניין נובע מאפליקציות שניפרצות ונראה שהתופעה ממשיכה כאשר כ-1.5 מיליון משתמשי אייפון מורידים אפליקציות פרוצות. מוכר לכם?

‏http://smokingapples.com/wp-content/uploads/2009/03/iphone-hacked.jpg

הפירטיות של האפליקציות שמפותחות לאייפון היא בעיה יחסית מינורית אבל עדיין היא בעיה בה ניתקלים רוב מפתחי האפליקציות לאייפון, כך עולה מבדיקה שביצעה חברת האנליזה Pinch Media. החברה מציינת שזמן קצר אחרי שהאפסטור הושקה ב-2008 התחילה תופעה בה מספר משתמשי אפליקציות מסוימות עלו בהרבה על מספרי ההורדה של אותן האפליקציות מהאפסטור. הסיבה לתופעה היא פירטיות של אפליקציות לאייפון, תופעה אחריה עוקבת חברת Pinch Media מאז חודש מאי 2009.

נראה שמסך כלל מכשירי האייפון והאייפוד טאץ' שנימכרו Pinch Media מצאה שכ-4 מיליון מכשירים (לדעתי מדובר ביותר) ניפרצו (עברו תהליך של Jailbreak) כאשר תהליך הפריצה הוא הכרחי עבור מי שרוצה להשתמש באפליקציות פירטיות. אבל על פי הבדיקה עולה שרק כ-38% מסך המכשירים שנמצאו שהם עברו פריצה משתמשים באפליקציות פירטיות פרוצות למרות ש- Pinch Media מאמינה שבסופו של דבר מדובר במספרים גבוהים הרבה יותר.

על פי הנראה אחוזי השימוש באפליקציות פרוצות הגבוהים ביותר נמצאים באזור סין בה כ- 37% ממשתמשי האייפון/טאץ' משתמשים באפליקציות פרוצות, אחרי סין נמצאת רוסיה בה אחד מתוך כל ארבעה משתמשי אייפון/טאץ' משתמש באפליקציות פרוצות (כלומר 25%) כאשר אחרי רוסיה נמצאת ברזיל בה 22% ממשתמשי האייפון/טאץ' מתקינים על מכשיריהם אפליקציות פרוצות. ארה"ב, בריטניה ויפן שומרות על אחוזים די נמוכים בנושא כאשר רק כ-5% ממשתמשי האייפון/טאץ' בארה"ב ובבריטניה מתקינים על מכשיריהם אפליקציות פירטיות והמספר אף נמוך יותר ביפן שם מדובר בכ-3% בלבד. על פי הבדיקה, השימוש באפליקציות פרוצות הוא גבוה יותר במדינות עניות יותר.

http://img.skitch.com/20091019-g9w7dwr7ese4kjrge3iqndub2i.render.png http://img.skitch.com/20091019-pj11q8st47tphnwi14x6tmd4gx.render.png

כמו כן הבדיקה מראה שאפליקציות פרוצות נוטות להתרסק יותר ולהיות פחות יציבות עקב תהליך הפריצה שהן עוברות. חלק ממשתמשי האייפון שמשתמשים באפליקציות פרוצות אמרו בסקר שהם מתקינים את האפליקציה הפרוצה כדי להתנסות איתה לפני שהם מחליטים אם לרכוש אותה או לא.

ישראל לא ממש הוזכרה בתוצאות הבדיקה הנ"ל אבל כנראה העניין נובע מכך שכמות המכשירים בארץ היא קטנה ביחס למדינות אחרות אבל ללא ספק תופעת הפירטיות בקרב משתמשי האייפון בישראל היא נפוצה גם כן.

ohad123
19/10/09, 05:17
בארץ היא הכי נפוצה מכל העולם זה בטוח למרות שעדיין אין בארץ הרבה אנשים עם מכשירי אייפון אבל בערך 90 אחוז מהאנשים שיש להם את המכשיר פורצים אותו בארץ,

ועד גרסא 3.0 שלא היה בכלל עברית במכשיר וכל מי שרצה עברית היה חייב לפרוץ את המכשיר שלו ולהתקין אותה דרך סידיה, ובכלל איך הם רוצים שלא נפרוץ את המכשיר אם הוא נעול לחברה סלולארית מסוימת? כל מכשיר שהוא לא סימפרי חייב לעבור פריצה כדי שיתאים לסים בארץ נכון לעכשיו (עד שיתחילו למכור את המכשירים בארץ)

ואני מבין את אלה שאמרו שהם מורידים משחק פרוץ ואחריזה קונים אותו אם הם אהבו את המשחק כי באמת הם רוצים לנסות אותו על אמת ורק אז לדעת אם הוא שווה קניה, המחירים לאפליקציות רובם זול מאוד 1 דולר 2 דולר ככה שהם גם מאריכים את היוצר ואת המחיר הסביר שהוא דורש ככה שאין להם בעיה גם לקנות אותה.

alon
19/10/09, 13:09
בארץ היא הכי נפוצה מכל העולם זה בטוח למרות שעדיין אין בארץ הרבה אנשים עם מכשירי אייפון אבל בערך 90 אחוז מהאנשים שיש להם את המכשיר פורצים אותו בארץ,

ועד גרסא 3.0 שלא היה בכלל עברית במכשיר וכל מי שרצה עברית היה חייב לפרוץ את המכשיר שלו ולהתקין אותה דרך סידיה, ובכלל איך הם רוצים שלא נפרוץ את המכשיר אם הוא נעול לחברה סלולארית מסוימת? כל מכשיר שהוא לא סימפרי חייב לעבור פריצה כדי שיתאים לסים בארץ נכון לעכשיו (עד שיתחילו למכור את המכשירים בארץ)

ואני מבין את אלה שאמרו שהם מורידים משחק פרוץ ואחריזה קונים אותו אם הם אהבו את המשחק כי באמת הם רוצים לנסות אותו על אמת ורק אז לדעת אם הוא שווה קניה, המחירים לאפליקציות רובם זול מאוד 1 דולר 2 דולר ככה שהם גם מאריכים את היוצר ואת המחיר הסביר שהוא דורש ככה שאין להם בעיה גם לקנות אותה.

ככה הם מאריכים את היוצר? נראה לי קצת אלים, לא?

shamoo
19/10/09, 13:54
חשבתי שיהו הרבה יותר.

tomer1749
19/10/09, 14:04

נכון, רוב מי שמשתמש באפליקציות פרוצות זה ישראלים.
מה לעשות חלקנו קמצנים.

oriX
19/10/09, 14:14
נכון, רוב מי שמשתמש באפליקציות פרוצות זה ישראלים.
מה לעשות חלקנו קמצנים.

מה הקשר לישראלים?
הישראלים הם אחוז קטנטן לעומת העולם שמשתמש באייפון. הרבה פורצים כי זה זמין וקל ונוח וחינמי ולא מבזבז כסף. אם אתה אומר שהם קמצנים, אתה לא פרצת את המכשיר שלך?

CIphone
19/10/09, 14:24
מה שמעניין אותי הוא למה באיטליה הרבה עושים JB כי בעיקרון רוב מי שעושה את זה זה בשביל הunlock...

kostor
19/10/09, 15:09
מה הקשר לישראלים?
הישראלים הם אחוז קטנטן לעומת העולם שמשתמש באייפון. הרבה פורצים כי זה זמין וקל ונוח וחינמי ולא מבזבז כסף. אם אתה אומר שהם קמצנים, אתה לא פרצת את המכשיר שלך?

מסכים, אצלינו האיפון עדיין לא נמכר אפילו בחנויות שלא נדבר על רשתות סלולריות. כרגע אנחנו

אחוז קטנטן

כרדיט לאורי;)

tomer1749
19/10/09, 18:36
מה הקשר לישראלים?

לא אמרתי שאחנו (הישראלים) קמצנים אבל חלקנו (לא הגדול ואני מתכוון לא רק חלקנו מישראל חלקנו מהעולם) קמצנים.
וזה לא אומר שאני לא פרצתי את המכשיר שלי.

tirsh
02/03/10, 21:50
איך מוסיפים סורס להפעלה של משחק פרוץ באייפון גרסה 3

M1chael
02/03/10, 22:00
אתה גם מקפיץ פוסט כ"כ ישן,
וגם מבקש תכנים פרוצים.

מה יהיה?